fitness

fitness

Športovanie v zime vás robí šťastnými a zdravými

rodinná dovolenka príroda batoľatá matka tučnejšia šťastný pohľad úsmev chata

Zimu si všetci spájame s romantikou a chladom. Každý sa však môže zabaviť aj v zime. Napriek chladu a snehu to zvládneme aj v Venujte sa zimným športom.

Mnoho príležitostí vás pozýva „športovať v zime“

lyžovanie pre dvoch v blízkosti prírody sneh relaxačný šťastný

Ponúka sa vám množstvo športových príležitostí. Pomôžu vám, že aj vy im Venujte sa zimným športom a udržujte sa v športovej forme. Chôdza na snežniciach je považovaná za účinný cvik na svaly nôh. V priemere táto aktivita spáli asi 774 kcal za hodinu u žien a až 1046 kcal u mužov. Lyžovanie je považované za obzvlášť dôležitú fyzickú aktivitu a vynikajúce kardio cvičenie, pretože zlepšuje rovnováhu a koordináciu a podporuje rozvoj mnohých svalových skupín. Nakoniec sa úspešne precvičia ramená, paže, chrbát, hrudník, žalúdok a dno. Pri lyžovaní telo spáli viac kalórií v porovnaní s akoukoľvek inou fyzickou aktivitou. Korčuľovanie je efektívne cvičenie, zlepšuje koordináciu a vestibulárny aparát. Modernému športu dlhujete 20 kalórií spálených za minútu.

Výhody pre všetkých, ktorí chcú v zime športovať

skákanie so snežnicami krajina snehobiela nálada kardiotréning spaľovať tuk

Bez ohľadu na to, ktorý športový variant si vyberiete, budete sa tešiť iba na pozitívne výsledky. v Venujte sa zimným športom posilňuje tón a imunitný systém. Fyzické pohyby navyše stimulujú produkciu endorfínov, ktoré zase niekoľkokrát zlepšujú náladu. Depresia je bežnejšia u ľudí v zimnom období. Aby ste tomu zabránili, nechajte sa ovplyvniť zimnou mágiou. Zabudnite na smutné myšlienky, stres a starosti a uvoľnite si cestu pre radostné pocity a zaujímavé športové aktivity.

Lyžovanie s priateľmi je ešte väčšia zábava

lyžovanie stretnutie priateľov s dobrou náladou koordinácia rovnováhy zbavenie sa tuku

 Korčuľovanie vytvára sviatočnú náladu

Korčuľovanie v zime chladné zábavy udržujú kondíciu vestibulárny aparát

Chôdza so snežnicami podporuje v zime krvný obeh

chôdza so snežnicami krvný obeh tonizuje telo zaujímavé skupinové tóny

Kombinácia dovolenky a športu necháva deti spokojné

prázdniny spoločne zábava zdravo zaujímavé úzko prepojené

Zvýšte produkciu endorfínov korčuľovaním

Korčuliarsky pobyt aktívny a šport zimná príležitosť osviežujúca

 

 

Read more
fitness

Ako rýchlo schudnúť – kondičný tréning prináša pozitívne výsledky

silový tréning vhodný do všetkých posilňovní, tréning paží

Tí, ktorí sa rozhodli ísť do posilňovne, sú na dobrej ceste a čoskoro budú schudnúť rýchlo môcť. Niektorými základnými pravidlami by ste nemali pohŕdať!

Ak chcete rýchlo schudnúť, najskôr si ujasnite svoje dlhodobé ciele!

spaľovať tuky rýchly plán výživové cvičenia poznámka nič si nenechajte ujsť

Príprava cvičebného plánu zahŕňa výber – chcete spaľovať tuky alebo sa zameriavate na budovanie svalov? Obe nie sú možné súčasne, ak chcete schudnúť zdravo. Ďalej by mala byť zvolená vhodná strava. Ak chcete schudnúť, určite by ste mali zmeniť jedálniček. Rozdeľte svoj denný príjem na šesť ľahkých jedál, každé s vysokým obsahom bielkovín – vajíčka, hydinu, ryby. Celozrnný chlieb, ovocie, hnedá ryža a samozrejme voda sú súčasťou denného menu každého človeka, ktorý schudnúť rýchlo chcieť. Ak ste si stanovili cieľ zvýšenia svalových buniek, každé jedlo by malo obsahovať najmenej 2 gramy bielkovín na kg telesnej hmotnosti. Proteínové nápoje by ste mali užívať súbežne. Tento režim môže viesť k veľmi rýchlemu prírastku hmotnosti, ak vynecháte jediné cvičenie.

Ako nám fitness môže pomôcť rýchlo schudnúť?

trénujte rôzne svalové skupiny oddelene, urobte prestávku pomocou závaží

Cvičenie so závažím sa vykonáva trikrát týždenne, pričom každý deň je venovaný konkrétnym skupinám svalov. Cvičenia sa opakujú päť až osemkrát. Krátke prestávky (2-3 minúty) sú teraz jej súčasťou. Aeróbne cvičenia sa v tomto prípade neodporúčajú, pretože zabraňujú rýchlejšiemu budovaniu svalov. SZO schudnúť rýchlo chcete trénovať podobným spôsobom. Všetko beží trochu rýchlejšie a s niekoľkými opakovaniami. Prestávky nesmú byť dlhšie ako minútu. Špecialisti zvyčajne neodporúčajú kardio cvičenia. Beh a cyklistika sa používajú na udržanie dosiahnutých výsledkov, ale pri chudnutí nepomáhajú. Skákať s lanom desať až pätnásť minút je stále dovolené. Keď prvýkrát vojdete do telocvične, smerujte svoje otázky na zamestnanca alebo na ostatných ľudí, ktorí v tom čase cvičia. Závažie sa nesmie vyhadzovať na podlahu, ale musí byť umiestnené opatrne. Keď skončíte s určitým fitness vybavením, utrite ho! Osprchujte sa pred aj po tréningu!

Voda nesmie chýbať

schudnúť rýchlo kondícia prináša úspech pitná voda dôležitá

 Zmena stravovacích návykov neodmysliteľne patrí k rýchlemu chudnutiu

ovocné vitamíny banány ananás mango citrónové bobule

 Kardio cvičenie vám pomôže udržať si ideálnu váhu 

kardio cvičenia získajte výsledky behom zodpovedajúceho oblečenia

Read more
fitness

Micoach – inteligentná lopta od spoločnosti Adidas so senzormi

smart-ball-adidas-interiér-dizajn-high-tech

Chcete zlepšiť svoj športový výkon vo futbale, lepšie usmerňovať kopy, zvýšiť rýchlosť úderu nohou a precvičiť rotáciu okolo súpera? Nemáte čas ani príležitosť najať si so sebou profesionálneho trénera, ale pokiaľ ide o aplikácie a programy pre mobilné telefóny, ste v bezpečí. Potom má svetoznáma spoločnosť špecializujúca sa na športové potreby a oblečenie niečo pre vás.

Keďže horúčka majstrovstiev sveta je hneď za rohom, špecialisti na Adidas nám predstavujú niečo skutočne špeciálne pre veľkú udalosť: Smart Ball MiCoach na hranie futbalu!

Skvelá inteligentná lopta od Adidas, ktorá ovláda jej pohyb

smart-lopta-z-adidas-gras-prezentácia

Toto múdre Lopta od Adidas je schopný merať rýchlosť, rotáciu a trajektóriu každého kopu a potom po každom výstrele posielať všetky štatistiky späť do aplikácie MiCoach vo vašom zariadení cez Bluetooth. Vnútri Smart Ball je zabudovaných niekoľko senzorov, ktoré analyzujú pohyb loptičky vzduchom. Tieto údaje sa potom nahrajú do dodanej aplikácie, ktorá tiež zobrazuje návody, videá s ovládaním lopty, veľa tipov, trikov a výziev. Chcete hrať aj vy ako profesionáli? Potom pozorne sledujte video!

Nestrácajte čas skúšaním skvelej lopty Adidas

mobilný telefón adidas s prezentáciou smart smart ball

Inteligentné pokyny vám ukážu vaše vlastné skryté vlastnosti skutočného futbalistu. Bude potrebná iba koncentrovaná práca s aplikáciami pre mobilné telefóny a presné vysvetlenie pokynov.

Mi Coach Smart Ball je teraz k dispozícii v internetovom obchode Adidas a v internetovom obchode Apple!

Inteligentný guľový nástroj vám poskytne váš vlastný podpis

systém-adidas-micoach-smart-futbalová lopta

Micoach Ball vyžaduje v telefóne viacšportovú aplikáciu

aplikácie pre mobilné telefóny-adidas-micoach-inteligentná-futbalová lopta

Micoach Ball je športová výzva pre vás a vašich priateľov

adidas-micoach-smart-mobil-senzory-lopta

Na porovnanie si môžete pozrieť podrobné videá s technológiou

mobilný telefón adidas-micoach-smart-futbal

Môžete tiež nahrávať videá z vlastného kopu

mobilný telefón adidas-micoach-smart-futbalová lopta

Inovatívna inteligentná lopta od Adidas

mobilný telefón adidas-micoach-smart-soccer-apps

Integrovaný senzor vo vnútri číta všetok výkon 

mobilný telefón adidas-micoach-sport-senzory-mobil

Read more
fitness

Ktorá športová podprsenka je pre ktorý šport najlepšia?

Športová podprsenka ponúka vysokú podporu počas cvičenia

Správna športová podprsenka je nevyhnutná pre efektívne a vysoko výkonné cvičenie. Nielen, že sa budete cítiť pohodlne pri pohybe, ale tiež zabráni rozťahovaniu a bolestiam hrudníka v oblasti hrudníka. Bez ohľadu na to, či kupujete športovú podprsenku prvýkrát alebo potrebujete vymeniť starú, ktorá už neposkytuje adekvátnu podporu, náš sprievodca vám pomôže zistiť, ktorá veľkosť vám najviac vyhovuje a akú úroveň podpory potrebujete, v závislosti od intenzity šport alebo cvičenie.

Kúpte si športovú podprsenku – na čo si dať pozor?

Športová podprsenka tenké ramienka pilates intenzitu svetla

Chceš jeden Kúpte si športovú podprsenku, ale naozaj neviete, či vybraný model skutočne dobre sedí? Podpora športovej podprsenky pochádza z troch prvkov: ramienka, košíčky a spodný pás vrátane bočných panelov. Pri skúšaní by ste preto mali venovať pozornosť nasledujúcemu:

  • Vykonajte test chmeľu, aby ste sa presvedčili, že je v poriadku.
  • Roztiahnutie vyskúšajte potiahnutím popruhu dopredu. Či už sú nastaviteľné alebo nie, čím sú predné popruhy menej pružné, tým lepšie držanie ponúkajú.
  • Skontrolujte, či podprsenka dostatočne zakrýva vaše prsia. Môžete sa dokonca pokúsiť ohnúť, aby ste sa uistili, že nevykĺznu z pohárov. Ak prsník z podprsenky trochu príliš vyteká, znamená to zlú kvalitu opory.
  • Vyskúšajte pásmo. Vsuňte prst pod pás medzi prsia a vytiahnite ho dopredu. Ak sa pás pohybuje viac ako palec od vášho hrudníka, je to znak toho, že je príliš voľný a potrebujete lepší úchop.

Najlepšia športová podprsenka pre intenzívne tréningy

Športová podprsenka, extra silné držanie, intervalový tréning s košíčkami

Upravte si športovú podprsenku tak, aby zodpovedala vašej aktivite. Na intenzívne športovanie alebo napríklad na behanie potrebujete model s nasledujúcimi funkciami: Extra silná podpora, krížové popruhy (chrbát pretekára) a priedušný materiál, ktorý rýchlo odvádza vlhkosť a teplo od pokožky..

Najlepšia športová podprsenka na beh / jogging

Pri nákupe hľadajte vysokú podpornú funkciu, ktorá obmedzuje pohyb hrudníka. Ďalšiu podporu poskytujú napríklad kostice, ergonomicky tvarované košíčky a / alebo cielená kompresia (bežné pre menšie veľkosti šálok).

Športová podprsenka s polstrovanými košíčkami na zips na beh

Najlepšia športová podprsenka pre HIIT

Rovnako ako pri behu, aj športová podprsenka by mala poskytovať extrémnu podporu intervalovému tréningu s vysokou intenzitou (v skratke HIIT), pretože cvičenie zahŕňa intenzívne cvičenia, ako sú skákacie zdviháky, skákacie drepy a burpees.

Najlepšie športové podprsenky pre box

Posledná vec, na ktorú by ste pri sparringu chceli myslieť, sú vaše prsia. Kúpte si športovú podprsenku s vysokou oporou a ramienkami, ktoré pri zatláčaní nekĺzajú.

Športové podprsenky pre ľahké až stredne intenzívne tréningy

Športová podprsenka dobre drží Posilňovacie cvičenia v posilňovni

Najlepšia športová podprsenka pre váš silový tréning

Nájdite podprsenku vyrobenú z priedušného materiálu, ktorý účinne odvádza pot a udrží vás v suchu a chlade počas drepov, mŕtveho ťahu a všetkého medzi tým..

Správna športová podprsenka na bicykel

Bez ohľadu na to, či ste doma alebo vonku, na bicykli je najlepšie nosiť športovú podprsenku, ktorá je vysoko priedušná a odvádza vlhkosť. Pokiaľ je to možné, rozhodnite sa pre model s pretekárskym chrbtom, pretože popruhy zaručujú optimálnu voľnosť pohybu rúk a ramien.

Najlepšie športové podprsenky na jogu

Nevyberajte príliš hlboký výstrih. Posledná vec, ktorú chcete, keď robíte „psa smerujúceho nadol“ (Urdhva Mukha Svanasana), je starať sa o to, aby vám prsia nevypadli z podprsenky. Ak je vaša hodina jogy intenzívna (napr. Bikram alebo Vinyasa joga), uistite sa, že vaša športová podprsenka je vybavená technológiou odvádzajúcou vlhkosť.

Športová podprsenka s polstrovanými košíčkami čiernej farby

Read more
fitness

3 z najdôležitejších jogových ásan pre začiatočníkov – cvičte doma!

Cvičenie, aby ste zostali fit

Radi vám ukážeme 3 z najdôležitejších Jógové ásany, s ktorou zostanete fit a zdraví. Po cvičeniach na pevný zadok, ploché brucho, krásny pás a hladké stehná vám dnes ukážeme to najlepšie Jógové ásany, ktoré budú hrať zásadnú úlohu vo vašom zdraví.

Jógové ásany vás udržia vo forme – stoj na hlave

Späť ásany tri dôležité cvičenia Krok 1

Jeden z najznámejších učiteľov jogy Schwami Schiwanda tvrdí, že iba 3 z Jógové ásany stačia na to, aby ťa udržali vo forme: stoj na hlave (Sirsasana), stojan na plece alebo sviečka (Sarvangasana) a predklon (Paschimothanasana).

Tieto 3 cvičenia sú vašou najlepšou stávkou, keď ste pokročilí, ale nemáte dostatok času na to, aby ste vykonali všetky cvičenia. Aj keď nie ste veľmi skúsení, dajte si námahu naučiť sa 3 jogové ásany – bude to stáť za to!

Pred cvičením najskôr pozdravte slnko. Po zahriatí niekoľkých opakovaní ste pripravení začať.

Jógové ásany pre začiatočníkov

Cvičenia jogy, začiatočníci, školenia doma, ásany, krok 2

Začneme stojkou na hlave. Táto pozícia sa nazýva aj „kráľovná ásan“. Ak je pre vás stoj na hlave ťažký, urobte to do polohy, v ktorej sa stále cítite pohodlne. Alebo použite na podopretie stenu. Vykonajte túto techniku ​​a dýchajte po celý čas normálne. Kľaknite si a položte ruky na podlahu, lakte pokrčené tak, aby všetko vyzeralo ako rovnostranný trojuholník. Čelom uchopte podlahu, t.j. hlavu medzi rukami, narovnajte stehná a namierte ich nahor. (Obrázok 1). Bez kľačania vykročte nohami dopredu, smerom k hlave, tak blízko hlavy, kým nebudete môcť. (Obrázok 2). Skúste dať nohy vysoko nad hlavu. V tejto polohe vydržte, kým nie ste stabilizovaní, zamerajte sa na uvoľnenie svalov a na bod medzi očami.

Cesta späť je úplne rovnaká. Ak stratíte rovnováhu, skúste sa prevrátiť nabok. Po vykonaní tejto jogovej asany je veľmi dôležité, aby ste hneď nevstali. Ležte tam aspoň 20 sekúnd.

Stoj na hlave je jedným z najlepších cvikov na srdce, chráni pred starnutím, uvoľňuje chrbát, zlepšuje krvný obeh a nervový systém. Odstraňuje bolesti chrbta, zlepšuje pamäť, koncentráciu a okysličuje mozog.

Túto jogovú ásanu by ste nemali robiť, ak máte menštruáciu, ste tehotná, máte arteriosklerózu alebo máte vysoký krvný tlak.

Jógové ásany pre dobré držanie tela – sviečka odvodňuje svaly

Zobrazená opierka hlavy vysvetľuje dva jednoduché kroky

Ležte na chrbte kvôli tejto ásane. Nohy majte zatvorené a ruky položte na podlahu naruby. Pomalým, plynulým pohybom zdvihnite najskôr nohy a potom panvu. Položte ruky na spodnú časť chrbta, aby ste držali telo v držaní tela. Postavte sa, aby bolo vaše telo čo najrovnejšie. Zostaňte v stojane na ramene tak dlho, ako vám bude príjemne.

Sviečka dodáva mozgu kyslík, ozdravuje nervový systém a uvádza hormóny do rovnováhy. Nerobte polohu, ak máte arteriosklerózu, srdcové choroby alebo nízky krvný tlak.

Užitočné jogové ásany – kliešte

Ohyb dopredu, krok 1, ležiace jednoduché techniky, cvičenia doma

Sadnite si na podložku na jogu s vystretým chrbtom a vystretými nohami. Prsty prstov ukazujú hore. Ruky ležia voľne na stehnách. Pri nádychu zdvihnite ruky, potom pomaly pokrčte hornú časť tela a pri výdychu posúvajte ruky pozdĺž nôh. Nehýbte sa trhane, ale pomaly plynúce. Skúste sa chytiť za prsty na nohách alebo sa len ohnúť tak ďaleko, ako to len pôjde. Dolná časť chrbta zostáva rovná. Pokročilí môžu položiť brucho a hruď na nohy s hlavou medzi kolenami. V tejto polohe vydržte aspoň jednu minútu až päť minút – pokojne dýchajte. Vráťte sa do východiskovej polohy a relaxujte.

Cvičenia jogy vysvetlené krok za krokom

užitočné na trénovanie cvičení svalov chrbta doma

Ak chcete rýchlejšie výsledky, najskôr si sadnite s nohami dokorán a pokúste sa dotknúť chodidiel po jednom – takto sa natiahnete.

Táto jogová asana je dobrá pri žalúdočných problémoch, problémoch s pečeňou, slezine, obličkách a črevných chorobách. Pomáha sústrediť sa a udržať si dobrú náladu.

Ohyb vpred – toto cvičenie naťahuje telo

cvičenie doma zostať fit hlava kolená predklon

Read more
fitness

Jednoduché cvičenia jogy pre dobrú náladu a viac energie v zime

 Tréning tela dobrá nálada, pozitívna energia

V zime sa často cítite unavení a bez energie. Zlé počasie vedie k depresiám. Ponúkame vám tri jednoduché Cvičenia jogy, čo vám dodá dobrú náladu – a samozrejme tiež precvičíte telo „na bok“.

Cvičenie jogy proti únave

Cvičenia začiatočníci energia dobrá nálada nálada

Títo jóga Cvičenia zlepší krvný obeh – pre optimálny účinok sa odporúča trénovať po prebudení v svetlej miestnosti. Sledovanie východu slnka pri cvičení vám pomôže úplne relaxovať.

 Postavte sa, nohy hore Postavte sa na šírku ramien, kolená smerujú dopredu. S nádychom natiahnite ruky nad hlavu. S výdychom sa pokrčte, hlavu držte čo najbližšie pri kolenách, natiahnite ruky dopredu / dole. Skúste sa dotknúť podlahy prstami.

Začnite deň cvičením jogy

cvičte ruky poloha tela priamy postoj

Teraz sa skrčte, pri nádychu pohybujte rukami – natiahnite ľavú ruku a prsty dopredu, pravé – dozadu. Vydýchnite a znova sa predkloňte.

Praktické cvičenia jogy pre začiatočníkov

cvičiť východ slnka sledovať energeticky pozitívne telesné cvičenie

Nadýchnite sa, stojte rovno, chrbát rovno. Odložte nohy na šírku ramien. Odpočívajte 15 sekúnd a potom tri cvičenia zopakujte ešte 5 -krát. Na konci si sadnite na podložku na jogu. Sledujte východ slnka. Potom zatvorte oči a predstavte si, že objímate slnko. Cítite teplé slnečné lúče a slnečnú energiu. Prajeme vám príjemný deň a dobrú náladu!

Read more
fitness

Jednoduché cvičenia jogy zlepšujú črevnú peristaltiku a trávenie

cvičenia joga cvičiť ásany tréning šport robiť zdravie

Hľadáte cvičenie proti nadúvaniu? Možno vám dáme pár tipov. Funkčné Cvičenia jogy znižujú stres a pomáhajú normalizovať tráviaci systém a peristaltiku, t.j. obnoviť harmóniu v žalúdku a črevách. Môžete sa ním inšpirovať.

Cvičenia jogy – pomáhajú proti nadúvaniu

cvičenia na nadúvanie brucha-cvičenie jogy tipy zdravie-peristaltika trávenie

Prejedanie sa je vždy problémom na večierkoch a oslavách. Príznaky začínajú nasledujúce dni a prejavujú sa ako opuchnuté brucho, bolesť alebo mierny tlak v bruchu. Ak je peristaltika stimulovaná, človek sa cíti nepríjemne. (Nadúvanie brucha môže byť spôsobené aj nedostatočnou tráviacou silou tráviacich orgánov. Aby sme túto príčinu plynatosti vylúčili, pomáha nám lepšie žuvanie). Ako môžete pomôcť svojmu tráviacemu systému??

Cvičenia jogy zabezpečiť dobré zdravie a dlhovekosť. Jóga je zábava, predstavuje výzvu pre telo a odpočinok pre dušu. Ste tak fit a flexibilní po celý rok. Mnoho cvičení jogy má aktivačný účinok na tráviaci systém. Ak ste začiatočník, nezabudnite sa zahriať.

Peristaltická joga pre zdravie a pohodu

cvičenie asana jogy-proti bolestiam brucha, nadúvaniu, prejedaniu sa

Túto polohu by ste mali vykonávať po jedle, pretože má pozitívny vplyv na tráviaci trakt. Položte obe kolená na miesto, sadnite si medzi päty. Narovnajte chrbticu. Dajte si ruky v bok a vydržte v tejto polohe aspoň minútu. Okrem brucha dobre reagujú aj svaly nôh a odstraňujú reumatické a neuralgické bolesti.

Jóga pre žalúdok – Asana „Superman“

Peristaltika Tráviace problémy Nadúvanie Tipy na brušnú kúru

Ľahnite si na brucho a relaxujte. Zdvihnite ruky a nohy dopredu, aby sa už nedotýkali podlahy. Teraz skúste pomaly natiahnuť nohy a ruky nahor. Ohnite telo nahor a zdvihne sa aj hlava. Toto cvičenie jogy precvičuje brucho, ruky a ramená. Predtým, ako budete pokračovať v ďalšom cvičení, urobte si malú prestávku na relaxáciu.

Jóga asana „luk“

Tipy na zdravie stimulované peristaltikou čriev asanou v črevách

Skúste švihnúť telom tam a späť. Tieto cvičenia je potrebné vykonať asi 2 hodiny po jedle. Potom ste nádherne osviežení a plní nových síl na dlhý deň. Nie je vhodné pre ľudí so srdcovými problémami alebo poškodením medzistavcových platničiek.

Pozícia jogy-brušné cvičenia-peristaltika tráviaceho systému

Upokojujúca pozícia jogy je poloha hlavy od kolena. Sedieť na zemi. Skúste pokrčiť hornú časť tela dopredu čo najviac. Roztiahnite ruky k nohám. Držte túto pozíciu asi minútu. the Cvičenia jogy prinesie požadované efekty, ak sa vykonáva pravidelne. Myslite na normálnu frekvenciu dýchania.

Read more
fitness

Fitness doma: aké vybavenie potrebujete na dobré domáce cvičenie?

Fitness doma cvičte činky

Telocvičňa nie je ideálnym miestom na cvičenie pre každého. Mnohí sa jednoducho necítia v posilňovni a vždy si nájdu výhovorky, ako je dlhá cesta alebo zlé počasie. Aby ste sa vyhli takýmto nepríjemnostiam, môžete cvičiť aj doma. Čo však potrebujete na skutočne efektívne domáce cvičenie? V článku sumarizujeme potrebné vybavenie, ako aj výhody a nevýhody fitness doma.

Výhody a nevýhody domáceho cvičenia

Cvičebná podložka na domáce cvičenie

Každý vie, že cvičenie a kondícia sú prospešné pre zdravie a mali by byť súčasťou života každého z nás. Napriek tomu dlhá cesta do posilňovne, často preplnené fitnescentrá a vysoké poplatky odrádzajú aj nadšených milovníkov fitnes. Pohodlie vlastných štyroch stien na druhej strane ponúka flexibilné tréningové časy a nemusíte brať ohľad na ostatných. Navyše, ak máte dobrú cvičebnú rutinu, domáce cvičenia môžu byť rovnako účinné ako cvičenia v posilňovni. Domáce cvičenie je tiež veľmi lacné – stačí investovať do niekoľkých zariadení.

Tipy Domáce cvičebné cvičenia Vybavenie

Na druhej strane, fitnes doma má aj nevýhody. Pretože neexistuje tréner, nepresnosti vo vykonávaní cvičení nie je možné opraviť, čo môže viesť k zraneniam. Zvlášť začiatočníkom sa preto neodporúča vykonávať intenzívne domáce cvičenia. Často sa tiež stráca motivácia cvičiť, keď prídete domov po dlhom dni v práci. Nedostatok miesta vo väčšine mestských bytov možno vnímať aj ako zásadnú nevýhodu. Každý sa teda musí sám rozhodnúť, či je cvičenie doma alebo v štúdiu lepšie.

Fitness doma: aké vybavenie potrebujete?

Vybavenie na domáce cvičenie Kettlebell tenisky

Pre efektívne domáce cvičenie zohráva rozhodujúcu úlohu prirodzene aj správne vybavenie. Cvičiť môžete len s váhou vlastného tela, ale s nejakým cvičebným vybavením resp praktické rotopedy požadovaný účinok je možné dosiahnuť rýchlejšie.

Fitness domáca cvičebná stolička stacionárny bicykel

Či už premeníte celú izbu v byte na súkromnú telocvičňu alebo len použijete podlahu v obývačke, potrebujete vybavenie. Fitness vybavenie pre domácnosť nájdete online napríklad na gorillasports.de nákup. Je dôležité sústrediť sa na to podstatné. Najlepšie je použiť zariadenie, ktoré dokáže precvičiť viacero svalových skupín. Šetrí vám to nielen peniaze, ale aj priestor.

Kardio stroje patria medzi najobľúbenejšie stroje na vytrvalostný tréning. Sú ponúkané aj na domáce použitie a umožňujú kardio tréning kedykoľvek. Krokové, eliptické a stacionárne bicykle sú účinné, ale zaberajú veľa miesta v miestnosti. Na zriadenie vlastnej posilňovne je preto vhodné vybrať si len jednu z nich.

Home Fitness Tipy Výhody Nevýhody

Malé športové vybavenie, ako sú činky, valce na brucho, cvičebné loptičky a podobne, je veľmi lacné, ale napriek tomu je perfektné na účinný tréning celého tela. Rovnako dobre vám môže poslúžiť aj domáci nábytok. Napríklad robustná stolička dokáže pri domácom cvičení zázraky a používa sa v mnohých cvičebných programoch.

tipy na efektívne cvičenie doma

Mnohí si myslia, že si môžete zacvičiť v pyžame doma. Pohodlné oblečenie a pohodlní tréneri sú však pre dobrý tréning nevyhnutnosťou a môžu mať tiež pozitívny vplyv na motiváciu. Pohodlné športové oblečenie, akým je športová podprsenka a legíny pre ženy, umožňuje maximálny pohyb počas tréningu a tým znižuje riziko úrazu. Je vhodný na domáce cvičenie aj do posilňovne. K základnej výbave patrí aj cvičebná podložka a uterák pre optimálnu hygienu doma.

Read more
fitness

Môžu doplnky pomôcť pri chudnutí?

doplnky na chudnutie cvičenie brucho nohy beh

Cesta k vysnenej postave nie je vždy jednoduchá ani pre fitness nadšencov a zanietených športovcov. Zdravá strava a cvičenie pomáhajú budovať svaly, udržiavať kondíciu a zaručiť, že nedôjde k jojo efektu. Ale niekedy výkon stagnuje aj pri pravidelnom tréningu. Zrazu sa necítite tak produktívne a nemôžete rozhýbať metabolizmus. Potom prichádzajú do úvahy takzvané doplnky. Zvlášť kulturisti, ktorí sa denne zaoberajú témou budovania svalov, často siahajú po doplnkoch stravy. Podrobne sa pozrieme na otázku, či doplnky skutočne pomáhajú pri chudnutí.

Doplnky na chudnutie majú rozhýbať metabolizmus?

doplnky na chudnutie dievčatá chudnú

Doplnky (z angličtiny suplementy) sú doplnky stravy, ktoré dodávajú telu určité živiny ako vitamíny, minerály a bielkoviny. Týmto spôsobom sú určené ako doplnok zdravej výživy, tj. Nedokážu kompenzovať nedostatky vo vašej vlastnej strave. Čím ďalej Doplnky na chudnutie pre optimálny účinok sa používa iba vtedy, ak je už vytvorený vyvážený diétny plán. Športovci a kulturisti, ktorí intenzívne pracujú na vlastných tréningových cieľoch, niekedy nedokážu uspokojiť zvýšenú potrebu vyššie uvedených vitamínov, minerálov a bielkovín len prostredníctvom zdravej výživy. Po konzultácii so špecialistom potom možno zvoliť správne doplnky, ktoré telu pomôžu pri redukcii tuku a budovaní svalov.

Doplnky na chudnutie – ktoré doplnky stravy sú vhodné?

box doplnkov cvičenia na chudnutie

Rozdiel medzi škodlivými a zdravými doplnkami stravy je v tom, aké účinné látky obsahujú. Ľudské telo potrebuje denne kokteil určitých živín, ktoré schválené doplnky na chudnutie tiež obsahujú. Takzvané spaľovače tukov sú väčšinou produkty rastlinného pôvodu, ktoré v kombinácii s vhodnou diétou a cvičením špecificky stimulujú metabolizmus tukov. Zhrnuli sme najdôležitejšie doplnky na trhu na podporu spaľovania tukov.

doplnky na chudnutie cvičenie fitnes

Bielkoviny plnia mnoho kľúčových funkcií – sú stavebnými kameňmi rôznych hormónov, tkanív a protilátok imunitného systému. Bielkoviny sú tiež dôležitým zdrojom energie. Denný príjem bielkovín spolu s fyzickou aktivitou pomáha budovať svaly a je prospešný pre kosti, ktoré sú počas každodenného tréningu často namáhané.

Vitamín D sa v ľudskom tele podieľa na rôznych procesoch. Podporuje normálnu funkciu svalov, prispieva k zdraviu kostí, posilňuje imunitný systém a zaisťuje zdravé zuby. Vitálny vitamín sa do značnej miery tvorí v koži pomocou slnečného žiarenia; telo ho diétou konzumuje iba v obmedzenej miere. Preto sa najmä v zime oplatí nechať si stanoviť vlastnú hladinu vitamínu D od lekára.

doplnky chudnutie žena cvičenie jogová podložka

Stopový prvok zinok, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mnohých enzýmov, stimuluje metabolizmus. Univerzál podporuje telo metabolizmom mastných kyselín, vitamínu A a uhľohydrátov. Mäso a ryby sú považované za špičkových dodávateľov, a preto najmä vegáni a vegetariáni nedokážu pokryť svoje požiadavky na zinok a je ich nedostatok.

Kombinované výrobky na rastlinnej báze – napríklad spaľovače tukov s extraktom zo zeleného čaju. Zelený čaj vám pomôže schudnúť podporovaním spaľovania tukov. Výrobok na chudnutie je tiež bohatý na antioxidanty a polyfenoly, ktoré chránia bunky tela pred voľnými radikálmi a ako káva obsahuje kofeín.

doplnky na chudnutie fitnes cvičenia na brušné nohy

Záver: Vyvážená strava a pevný tréningový plán sú prvým krokom k úbytku tuku. Potom môžu vstúpiť do hry doplnky a pomôcť kontrolovať odbúravanie tukov. Doplnky stravy fungujú u každého jedinca odlišne – vždy sa preto oplatí vopred sa poradiť s lekárom o vlastnej aplikácii. Odborníci sú tiež lepšie oboznámení s dávkovaním.

Read more