fitness

Ktorá športová podprsenka je pre ktorý šport najlepšia?

Športová podprsenka ponúka vysokú podporu počas cvičenia

Správna športová podprsenka je nevyhnutná pre efektívne a vysoko výkonné cvičenie. Nielen, že sa budete cítiť pohodlne pri pohybe, ale tiež zabráni rozťahovaniu a bolestiam hrudníka v oblasti hrudníka. Bez ohľadu na to, či kupujete športovú podprsenku prvýkrát alebo potrebujete vymeniť starú, ktorá už neposkytuje adekvátnu podporu, náš sprievodca vám pomôže zistiť, ktorá veľkosť vám najviac vyhovuje a akú úroveň podpory potrebujete, v závislosti od intenzity šport alebo cvičenie.

Kúpte si športovú podprsenku – na čo si dať pozor?

Športová podprsenka tenké ramienka pilates intenzitu svetla

Chceš jeden Kúpte si športovú podprsenku, ale naozaj neviete, či vybraný model skutočne dobre sedí? Podpora športovej podprsenky pochádza z troch prvkov: ramienka, košíčky a spodný pás vrátane bočných panelov. Pri skúšaní by ste preto mali venovať pozornosť nasledujúcemu:

  • Vykonajte test chmeľu, aby ste sa presvedčili, že je v poriadku.
  • Roztiahnutie vyskúšajte potiahnutím popruhu dopredu. Či už sú nastaviteľné alebo nie, čím sú predné popruhy menej pružné, tým lepšie držanie ponúkajú.
  • Skontrolujte, či podprsenka dostatočne zakrýva vaše prsia. Môžete sa dokonca pokúsiť ohnúť, aby ste sa uistili, že nevykĺznu z pohárov. Ak prsník z podprsenky trochu príliš vyteká, znamená to zlú kvalitu opory.
  • Vyskúšajte pásmo. Vsuňte prst pod pás medzi prsia a vytiahnite ho dopredu. Ak sa pás pohybuje viac ako palec od vášho hrudníka, je to znak toho, že je príliš voľný a potrebujete lepší úchop.

Najlepšia športová podprsenka pre intenzívne tréningy

Športová podprsenka, extra silné držanie, intervalový tréning s košíčkami

Upravte si športovú podprsenku tak, aby zodpovedala vašej aktivite. Na intenzívne športovanie alebo napríklad na behanie potrebujete model s nasledujúcimi funkciami: Extra silná podpora, krížové popruhy (chrbát pretekára) a priedušný materiál, ktorý rýchlo odvádza vlhkosť a teplo od pokožky..

Najlepšia športová podprsenka na beh / jogging

Pri nákupe hľadajte vysokú podpornú funkciu, ktorá obmedzuje pohyb hrudníka. Ďalšiu podporu poskytujú napríklad kostice, ergonomicky tvarované košíčky a / alebo cielená kompresia (bežné pre menšie veľkosti šálok).

Športová podprsenka s polstrovanými košíčkami na zips na beh

Najlepšia športová podprsenka pre HIIT

Rovnako ako pri behu, aj športová podprsenka by mala poskytovať extrémnu podporu intervalovému tréningu s vysokou intenzitou (v skratke HIIT), pretože cvičenie zahŕňa intenzívne cvičenia, ako sú skákacie zdviháky, skákacie drepy a burpees.

Najlepšie športové podprsenky pre box

Posledná vec, na ktorú by ste pri sparringu chceli myslieť, sú vaše prsia. Kúpte si športovú podprsenku s vysokou oporou a ramienkami, ktoré pri zatláčaní nekĺzajú.

Športové podprsenky pre ľahké až stredne intenzívne tréningy

Športová podprsenka dobre drží Posilňovacie cvičenia v posilňovni

Najlepšia športová podprsenka pre váš silový tréning

Nájdite podprsenku vyrobenú z priedušného materiálu, ktorý účinne odvádza pot a udrží vás v suchu a chlade počas drepov, mŕtveho ťahu a všetkého medzi tým..

Správna športová podprsenka na bicykel

Bez ohľadu na to, či ste doma alebo vonku, na bicykli je najlepšie nosiť športovú podprsenku, ktorá je vysoko priedušná a odvádza vlhkosť. Pokiaľ je to možné, rozhodnite sa pre model s pretekárskym chrbtom, pretože popruhy zaručujú optimálnu voľnosť pohybu rúk a ramien.

Najlepšie športové podprsenky na jogu

Nevyberajte príliš hlboký výstrih. Posledná vec, ktorú chcete, keď robíte „psa smerujúceho nadol“ (Urdhva Mukha Svanasana), je starať sa o to, aby vám prsia nevypadli z podprsenky. Ak je vaša hodina jogy intenzívna (napr. Bikram alebo Vinyasa joga), uistite sa, že vaša športová podprsenka je vybavená technológiou odvádzajúcou vlhkosť.

Športová podprsenka s polstrovanými košíčkami čiernej farby