fitness

Jednoduché cvičenia jogy zlepšujú črevnú peristaltiku a trávenie

cvičenia joga cvičiť ásany tréning šport robiť zdravie

Hľadáte cvičenie proti nadúvaniu? Možno vám dáme pár tipov. Funkčné Cvičenia jogy znižujú stres a pomáhajú normalizovať tráviaci systém a peristaltiku, t.j. obnoviť harmóniu v žalúdku a črevách. Môžete sa ním inšpirovať.

Cvičenia jogy – pomáhajú proti nadúvaniu

cvičenia na nadúvanie brucha-cvičenie jogy tipy zdravie-peristaltika trávenie

Prejedanie sa je vždy problémom na večierkoch a oslavách. Príznaky začínajú nasledujúce dni a prejavujú sa ako opuchnuté brucho, bolesť alebo mierny tlak v bruchu. Ak je peristaltika stimulovaná, človek sa cíti nepríjemne. (Nadúvanie brucha môže byť spôsobené aj nedostatočnou tráviacou silou tráviacich orgánov. Aby sme túto príčinu plynatosti vylúčili, pomáha nám lepšie žuvanie). Ako môžete pomôcť svojmu tráviacemu systému??

Cvičenia jogy zabezpečiť dobré zdravie a dlhovekosť. Jóga je zábava, predstavuje výzvu pre telo a odpočinok pre dušu. Ste tak fit a flexibilní po celý rok. Mnoho cvičení jogy má aktivačný účinok na tráviaci systém. Ak ste začiatočník, nezabudnite sa zahriať.

Peristaltická joga pre zdravie a pohodu

cvičenie asana jogy-proti bolestiam brucha, nadúvaniu, prejedaniu sa

Túto polohu by ste mali vykonávať po jedle, pretože má pozitívny vplyv na tráviaci trakt. Položte obe kolená na miesto, sadnite si medzi päty. Narovnajte chrbticu. Dajte si ruky v bok a vydržte v tejto polohe aspoň minútu. Okrem brucha dobre reagujú aj svaly nôh a odstraňujú reumatické a neuralgické bolesti.

Jóga pre žalúdok – Asana „Superman“

Peristaltika Tráviace problémy Nadúvanie Tipy na brušnú kúru

Ľahnite si na brucho a relaxujte. Zdvihnite ruky a nohy dopredu, aby sa už nedotýkali podlahy. Teraz skúste pomaly natiahnuť nohy a ruky nahor. Ohnite telo nahor a zdvihne sa aj hlava. Toto cvičenie jogy precvičuje brucho, ruky a ramená. Predtým, ako budete pokračovať v ďalšom cvičení, urobte si malú prestávku na relaxáciu.

Jóga asana „luk“

Tipy na zdravie stimulované peristaltikou čriev asanou v črevách

Skúste švihnúť telom tam a späť. Tieto cvičenia je potrebné vykonať asi 2 hodiny po jedle. Potom ste nádherne osviežení a plní nových síl na dlhý deň. Nie je vhodné pre ľudí so srdcovými problémami alebo poškodením medzistavcových platničiek.

Pozícia jogy-brušné cvičenia-peristaltika tráviaceho systému

Upokojujúca pozícia jogy je poloha hlavy od kolena. Sedieť na zemi. Skúste pokrčiť hornú časť tela dopredu čo najviac. Roztiahnite ruky k nohám. Držte túto pozíciu asi minútu. the Cvičenia jogy prinesie požadované efekty, ak sa vykonáva pravidelne. Myslite na normálnu frekvenciu dýchania.