fitness

Môžu doplnky pomôcť pri chudnutí?

doplnky na chudnutie cvičenie brucho nohy beh

Cesta k vysnenej postave nie je vždy jednoduchá ani pre fitness nadšencov a zanietených športovcov. Zdravá strava a cvičenie pomáhajú budovať svaly, udržiavať kondíciu a zaručiť, že nedôjde k jojo efektu. Ale niekedy výkon stagnuje aj pri pravidelnom tréningu. Zrazu sa necítite tak produktívne a nemôžete rozhýbať metabolizmus. Potom prichádzajú do úvahy takzvané doplnky. Zvlášť kulturisti, ktorí sa denne zaoberajú témou budovania svalov, často siahajú po doplnkoch stravy. Podrobne sa pozrieme na otázku, či doplnky skutočne pomáhajú pri chudnutí.

Doplnky na chudnutie majú rozhýbať metabolizmus?

doplnky na chudnutie dievčatá chudnú

Doplnky (z angličtiny suplementy) sú doplnky stravy, ktoré dodávajú telu určité živiny ako vitamíny, minerály a bielkoviny. Týmto spôsobom sú určené ako doplnok zdravej výživy, tj. Nedokážu kompenzovať nedostatky vo vašej vlastnej strave. Čím ďalej Doplnky na chudnutie pre optimálny účinok sa používa iba vtedy, ak je už vytvorený vyvážený diétny plán. Športovci a kulturisti, ktorí intenzívne pracujú na vlastných tréningových cieľoch, niekedy nedokážu uspokojiť zvýšenú potrebu vyššie uvedených vitamínov, minerálov a bielkovín len prostredníctvom zdravej výživy. Po konzultácii so špecialistom potom možno zvoliť správne doplnky, ktoré telu pomôžu pri redukcii tuku a budovaní svalov.

Doplnky na chudnutie – ktoré doplnky stravy sú vhodné?

box doplnkov cvičenia na chudnutie

Rozdiel medzi škodlivými a zdravými doplnkami stravy je v tom, aké účinné látky obsahujú. Ľudské telo potrebuje denne kokteil určitých živín, ktoré schválené doplnky na chudnutie tiež obsahujú. Takzvané spaľovače tukov sú väčšinou produkty rastlinného pôvodu, ktoré v kombinácii s vhodnou diétou a cvičením špecificky stimulujú metabolizmus tukov. Zhrnuli sme najdôležitejšie doplnky na trhu na podporu spaľovania tukov.

doplnky na chudnutie cvičenie fitnes

Bielkoviny plnia mnoho kľúčových funkcií – sú stavebnými kameňmi rôznych hormónov, tkanív a protilátok imunitného systému. Bielkoviny sú tiež dôležitým zdrojom energie. Denný príjem bielkovín spolu s fyzickou aktivitou pomáha budovať svaly a je prospešný pre kosti, ktoré sú počas každodenného tréningu často namáhané.

Vitamín D sa v ľudskom tele podieľa na rôznych procesoch. Podporuje normálnu funkciu svalov, prispieva k zdraviu kostí, posilňuje imunitný systém a zaisťuje zdravé zuby. Vitálny vitamín sa do značnej miery tvorí v koži pomocou slnečného žiarenia; telo ho diétou konzumuje iba v obmedzenej miere. Preto sa najmä v zime oplatí nechať si stanoviť vlastnú hladinu vitamínu D od lekára.

doplnky chudnutie žena cvičenie jogová podložka

Stopový prvok zinok, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou mnohých enzýmov, stimuluje metabolizmus. Univerzál podporuje telo metabolizmom mastných kyselín, vitamínu A a uhľohydrátov. Mäso a ryby sú považované za špičkových dodávateľov, a preto najmä vegáni a vegetariáni nedokážu pokryť svoje požiadavky na zinok a je ich nedostatok.

Kombinované výrobky na rastlinnej báze – napríklad spaľovače tukov s extraktom zo zeleného čaju. Zelený čaj vám pomôže schudnúť podporovaním spaľovania tukov. Výrobok na chudnutie je tiež bohatý na antioxidanty a polyfenoly, ktoré chránia bunky tela pred voľnými radikálmi a ako káva obsahuje kofeín.

doplnky na chudnutie fitnes cvičenia na brušné nohy

Záver: Vyvážená strava a pevný tréningový plán sú prvým krokom k úbytku tuku. Potom môžu vstúpiť do hry doplnky a pomôcť kontrolovať odbúravanie tukov. Doplnky stravy fungujú u každého jedinca odlišne – vždy sa preto oplatí vopred sa poradiť s lekárom o vlastnej aplikácii. Odborníci sú tiež lepšie oboznámení s dávkovaním.