fitness

Optimalizácia kondície na bežiacom páse – 9 metód pre väčšiu zábavu pri cvičení

bavte sa, zatiaľ čo na kondícii bežeckého pásu urobte z bežeckého tréningu zábavu a zábavu

Koľkokrát ste sa venovali bežeckému pásu, pretože ste si mysleli, že by ste mali, a nie nevyhnutne preto, že ste chceli? Určite v tom nie ste sami a pre mnoho ľudí je ťažké motivovať sa k behu. Natož mať dostatok odhodlania zapojiť sa do kondície na bežiacom páse. Monotónnosť bežeckého tréningu len robí beh neznesiteľnejším. Aj tí, ktorí to milujú, musia v určitom okamihu priznať, že to miestami nudí. Cvičenie na bežiacom páse by ste však nemali vynechať len preto, že je nudné. Týchto deväť rád vdýchne vášmu fitness na bežiacom páse nový život. A nikdy neviete – tieto metódy sa dokonca môžu stať rutinou.

Nájdite a sťahujte zábavné aplikácie

Chatovanie alebo telefonovanie pri cvičení na bežiacom páse s fľašou vody pre smartfón

Potrebuješ motiváciu? Na to určite existuje vhodná mobilná aplikácia. Napríklad si stiahnite aplikáciu pre audio koučing a získajte prístup k množstvu rôznych bežeckých tréningov. Tie vedú aj tréneri, ktorí vás veľmi pravdepodobne dostanú do cieľa. Vo väčšine prípadov si môžete vybrať, ako dlho chcete cvičiť, a zamerať sa na konkrétne cvičenia. Intervaly a rýchlosť si určujte sami, aby ste zvýšili vytrvalosť.

moderné zariadenie kondičný tréning pripojenie mobilného telefónu sťahovanie aplikácií

Môžete si dokonca vybrať svoju hudobnú inšpiráciu, ktorá môže siahať od ľudovej hudby po energické hity. Premeňte svoj beh napríklad na hru s hernými aplikáciami o zombie. Vyberte si svoju misiu na daný deň a postupujte podľa pokynov na zhromaždenie zásob a vybudovanie základne. Ak sú po vás zombie, budete musieť zrýchliť.

Cvičte virtuálne

zábava pri bežeckom páse, fitness, beh, tréning, zábava, virtuálna beh na plochej obrazovke

„Technológia bežeckého tréningu sa opäť úplne zmenila,“ hovorí fyziológ Tom Holland. „Aplikácie ako RunSocial sa pripájajú k bežeckým pásom cez Bluetooth, takže si môžete kedykoľvek zacvičiť na bežiacom páse s ľuďmi z celého sveta na rôznych kurzoch.“ Môžete sa tiež zúčastniť naplánovaných skupinových behov, behať s priateľmi a dokonca sa zúčastňovať pretekov . Takéto aplikácie sú už predinštalované na mnohých novších bežeckých pásoch. Môžete tiež použiť aplikáciu ako BitGym, ktorá vám umožní virtuálne organizovať kurzy po celom svete z tabletu alebo smartfónu.

Komunikujte počas cvičenia na bežiacom páse

pri cvičení, chatovaní alebo telefonovaní so smartfónom žena športový bežecký pás

Aj keď to nie je najlepší spôsob, ako sa zamerať na cvičenie, vo veku multitaskingu je úplne prijateľné používať telefón pri cvičení. Použite svoje bluetooth slúchadlá a prediskutujte s otcom najnovšie správy počas dlhého, rovnomerného behu. Môžete si dokonca viesť telefón, tablet alebo videorozhovor s mamou alebo priateľmi po celej krajine. Ešte lepšie je naplánovať si beh s niektorými z nich, aby ste sa mohli spoločne zúčastniť obávaného cvičenia na bežiacom páse.

Skombinujte beh s Netflixom

moderný prístroj kondičný tréning bežecký pás tablet netflix

Medzi prácou, rodinou a sociálnymi povinnosťami môže byť náročné zacvičiť si, nehovoriac o hodine Netflixu. Ak však chcete napríklad sériu Game of Thrones sledovať počas Treadmill Fitness, môžete svoj čas využiť vo svoj prospech kombináciou týchto dvoch. Získajte tablet a spoľahlivé internetové pripojenie, nasaďte si slúchadlá a preneste sa do fiktívnej krajiny Westeros alebo paralelného vesmíru s názvom Upside Down.

sledujte televíziu pri bežeckom páse, cvičte fitness bežecké pásy, ploché obrazovky

Len tak si na chvíľu môžete zachrániť spoločenský život. V štúdii Management Science z roku 2013 tiež zistilo, že napríklad iba „GoT“ na bežiacom páse zvyšuje motiváciu chodiť do posilňovne. Takže to môže byť pre vás win-win.

Vytvorte si motivačný zoznam skladieb

beh v prírode cvičenia vonku kvety slnečný svit

Niekedy je najťažšie začať s cvičením. Z tohto dôvodu, ešte než pôjdete do posilňovne, sa môžete motivovať trochou hudby, či už ide o soundtrack k piesni „Rocky“ alebo o nejaké basovo náročné techno. Keď ste na bežiacom páse, je tiež vhodné vytvoriť si zoznam skladieb pre video z vašich obľúbených scén z filmov, televízie a YouTube a sledovať ich pri cvičení. Všetky takéto scény z filmov na vás môžu emocionálne pôsobiť a prinútiť vás konať. Pokiaľ ide o cvičenie na bežiacom páse, motivácia a prinútenie konať je dobrá vec.

Buď kreatívny

Táto metóda je vhodná pre tých z vás, ktorí sa môžu opísať ako extrovertnejší. Pravdepodobne ste už videli niektoré z virálnych videí, kde ľudia spievajú, tancujú a zabávajú sa na bežiacom páse. Mohli by ste to byť vy. Je rok 2019 a časy behania v krátkych šortkách s čelenkou sú už dávno preč. Čo vás môže dostať na bežiaci pás? Viete spievať operu alebo freestyle rap? Urobte to, keď bežíte, a môžete sa stať senzáciou na internete. Nesnažte sa však príliš veľa, ako napríklad členovia skupiny „OK Go“ v ich ikonickom videoklipe. Zlomené kosti nie sú vhodné pre vašu kondičku na bežiacom páse.

Cvičenie pre váš mozog

počúvanie hudby pri bežeckom páse so slúchadlami

Beh sa môže skutočne opakovať, keď si v mysli hľadáte spoločnosť alebo zábavu. V takom prípade popustite uzdu svojej fantázii. Keď budete mať mozog zaneprázdnený, budete menej premýšľať o tom, koľko minút alebo sekúnd bude trvať do konca cvičenia. Vypočujte si napríklad zaujímavý podcast na internete, ktorý vás odvedie od celého procesu a prinúti vás premýšľať. Na internete je dostatok bezplatných zvukových dokumentov alebo zvukových kníh, ktoré si môžete vyskúšať rôznymi spôsobmi. Ďalšou užitočnou možnosťou by bolo oprášiť si jazykové znalosti v konkrétnom jazyku, napríklad v taliančine, pred odchodom na dovolenku alebo na služobnú cestu..

Hudobná zábava pre vaše fitnescentrum

bežecký pás fitness optimalizovať metódy zábava zábava cvičenie počúvanie hudby

Ak máte vášeň pre hudbu, nikdy sa nebudete nudiť, najmä ak máte možnosť hrať svoju obľúbenú hudbu. Namiesto toho, aby ste na bežecký pás pozerali ako na tréning, si môžete vypočuť celé svoje obľúbené albumy alebo nové vydania. Pri priemernej dĺžke albumu 45 až 60 minút dokážete prejsť šesť až desať kilometrov v závislosti od rýchlosti. Zamerajte sa na nohy a bijúce srdce a venujte väčšiu pozornosť hudbe prúdiacej cez uši. Väčšinou je ťažké cvičiť na bežiacom páse, pokiaľ sa v hudbe nestratíte.

Vykonajte intervalový tréning

chodidlá bežiace na páse okná športová obuv

Bežecké pásy sú ideálne pre intervalový tréning, ktorý podporuje silu a rýchlosť a rýchlo spaľuje kalórie. Po zahriatí zvýšte tempo na 30 sekúnd, šprintujte a potom ho na minútu znížte späť na príležitostný beh. Tieto intervaly opakujte celkom sedemkrát. Skúste pyramídové cvičenie a čas letí. Zvýšte svoju rýchlosť na náročné tempo, ktoré dokážete vydržať minútu. Potom sa na chvíľu zotavte v miernom tempe. V nasledujúcom intervale zvýšte tempo až na dve minúty a tiež dve minúty relaxujte. Zvýšte to na päť minút naraz a potom sa vráťte až na minútu.