fitness

4 užitočné jogové ásany pre ženy – ľahké cvičenia pre začiatočníkov

Jóga-Tipy na chudnutie-Zdravý stav tela

Máme pre vás 4 najužitočnejšie Jógové ásany pre ženy vybraných a chceli by sme vám ich predstaviť a hlavne zdôrazniť ich estetické účinky na naše telo. Pred cvičením jogy je nevyhnutné začať zahrievať telo (štyrikrát vykonajte takzvaný „solárny komplex“).

Jógové ásany pre ženy – začnite s polohou „pluh“

stiahnutá meditácia-východ slnka cvičením jogy

Tieto cvičenia dokonale vyformujú boky, vytlačia tuk okolo brucha a bokov a vyhladia vrásky na tvári. Aj vďaka tomu Jógové ásany Vaša chrbtica sa stáva pružnejšou a pomáha vám prekonať každodenné vyčerpanie. Poloha „pluhu“ je užitočná pri nepravidelných dňoch v mesiaci, pri zápche, zápale žalúdka a mnohých ďalších chorobách.

Jógové nápady ásan pre ženy- relaxačná poloha bedrového pásu

Ľahnite si na telo s dlaňami otočenými k podlahe. Použite svoje brušné svaly a zdvihnite panvu a nohy. Posuňte nohy dopredu nad hlavu tak dlho, ako môžete. Zostaňte v pozícii asi minútu. Skúste sa v danej chvíli nepohybovať. Vráťte sa na podlahu veľmi pomaly v opačnom poradí. Hmatajte chrbticu, stavec po stavci. Na chvíľu relaxujte na podlahe. A ešte jedna vec: nesnažte sa príliš snažiť, aby bola pozícia čo najdokonalejšia. V žiadnom prípade to nie je potrebné.

Nesmiete však zabúdať: pozícia je pre aterosklerózu, vysoký krvný tlak, herniovaný disk, herniu nepovolené.

Jógové ásany pre telesnú a duševnú pohodu

Rybí jóga, ásany, ženy, ktoré robia pre chrbticu vonku

Ďalší prístup sa nazýva „ryba“. Prostredníctvom nich môžete vyrezávať krásne poprsie, ramená a krk. Vedie k štíhlej línii a opäť vyhladzuje vrásky na tvári. Váš pás sa stane pružnejším. Vaša nálada sa určite zlepší. Ruky si dajte pod zadok, obrátené k podlahe. Zdvihnite sa v lakťoch a vytvorte s telom krásny oblúk. Dotknite sa podlahy hornou časťou hlavy. V tejto polohe vydržte 5 dychov. Vystúpte z polohy, zdvihnite hlavu, ramená a potom vysuňte ruky. Oddýchnite si na chvíľu. Týmto spôsobom dávame svojmu telu možnosť absorbovať účinky držania tela tým najlepším možným spôsobom.

Pozor! Pozíciu ryby používajte veľmi opatrne, ak máte poranenie miechy.

Jóga vás robí elegantnejšími!

Cobra joga Tipy pre zdravé telo ásan

Ďalšia pozícia, ktorú sme pre vás vybrali, sa nazýva „Cobra“ a stále sa nazýva Asana omladenia. Ich vykonávaním sa vyhladzujú vrásky na tvári a hrudník, pás, boky a stehná sa krásne vytvarujú. Táto poloha dodáva našej chôdzi a držaniu tela šarm a milosť. Ľahnite si na brucho s tvárou pritlačenou k podlahe. Ohnite ruky na oboch stranách hrudníka. Dlane sú otočené k podlahe. Nadýchnite sa, zdvihnite telo a zvierajte ruky v lakťoch.

Nebojte sa, ak nemôžete dokonale zvládnuť pozíciu. Tento postup zopakujte trikrát. V pozícii vydržte aspoň 5-10 hlbokých nádychov.

Cvičenie jogy eliminuje tuk

Pokloňte sa ásanovej joge-outdoorové tipy, cvičenia späť

Zostaňte na bruchu pri ďalšej ásane nazývanej „úklona“. Táto poloha odstraňuje tuk z brucha, stimuluje pohlavné žľazy a tým ovplyvňuje naše omladenie. To tiež vytvára krásne prsia. Rukami uchopte členky. V tejto polohe vydržte 10 až 30 sekúnd. Skúste rozhýbať telo. Ak môžete, opakujte päťkrát, normálne dýchajte a vydychujte. Medzi opakovaniami relaxujte na bruchu asi minútu.

Toto držanie tela môžete používať, ak máte zväčšenú slezinu, črevných pacientov alebo srdcové choroby nebež. Zostaňte na bruchu s rukami za čelom asi päť minút, aby ste sa skutočne uvoľnili.

Dúfame, že vám tieto články budú nápomocné a že sme vo vás vzbudili záujem o cvičenia jogy.