DIY, VIDEO

Výroba šperkov pre deti – 11 farebných nápadov s návodom na pekné náhrdelníky a náramky

šperky pre deti drotárske náramky náhrdelník pletacie priadze strapce korálky

Nosenie jedinečných šperkov je obzvlášť u malých dám veľmi obľúbené. Výroba vlastných šperkov je tiež vzrušujúcim a radostným zážitkom pre dospievajúcich. Ak chcete vyrábať šperky pre deti, nemusíte míňať veľa peňazí na drahé ručné doplnky ani tráviť veľa času. S trochou kreativity a predstavivosti môžu byť originálne šperky vyrobené z najjednoduchších materiálov. Presvedčte sa!

Vyrobte si šperky pre deti – náramok z kancelárskych sponiek a washi pások

DIY nápady šperky pre deti drotár náramok sponky

Tento pekný náramok je vyrobený z niekoľkých materiálov vo veľmi krátkom čase. Ale šperk pre deti skutočne púta pozornosť.

Požadovaný materiál:

Spinky

Washi páska (rôzne farby a vzory)

nožnice

šperky pre deti drotár návod náramok spinky washi páska

Najprv sa spinky spoja a vytvoria reťaz. Potom každú kancelársku sponku zabaľte nejakou washi páskou a skvelé detské šperky sú pripravené.

Vytvorte náhrdelník z kancelárskych sponiek a gombíkov

šperky pre deti drotársky náhrdelník kancelárske sponky gombíky ľahký kutilský projekt

Očarujúci, farebný náhrdelník pre svojho miláčika môžete vyrobiť z farebných gombíkov rôznych tvarov a veľkostí a kancelárskych sponiek.

šperky pre deti jednoducho drotí farebné spinky na gombíky náhrdelník

Prevlečte kancelársku sponku cez otvor v tlačidle a potom k nemu pripevnite ďalšie tlačidlo. Opakujte postup striedavého usporiadania kancelárskych sponiek a gombíkov, kým nedosiahnete požadovanú dĺžku retiazky.

Vyrobte si jedinečné šperky pre deti – náramok zo slamiek a washi pások

šperky pre deti ručné práce pletenie nití slamky washi páskové náramky

Atraktívny a o niečo honosnejší náramok pre malú dámu orientovanú na módu môžete vytvoriť aj zo vzorovaných slamiek a washi pások. Výroba originálnych šperkov pre deti je skutočne jednoduchá a prináša deťom i dospelým zvláštnu radosť. Nič teda nebráni tomu, aby ste do výroby zaradili aj svoje dieťa.

Návod na výrobu detských slamiek na slamky washi páska pletacie priadze pokyny krok za krokom

Požadovaný materiál:

Slamky

Washi páska (rôzne farby a vzory)

Pletacie priadze

nožnice

vládca

DIY šperky deti remeselné nápady pletacie nite slamky washi pásky farebné

Na slamky najskôr nalepte washi pásky v rôznych farbách. Potom nakrájajte farebné slamky na kúsky rôznych veľkostí. Z pletacích priadzí je odstrihnutých 6 kusov, každý s dĺžkou asi 30 cm. Potom navlečte malé trubičky na niť. Potom jednotlivé reťaze spojte k sebe na oboch koncoch.

Náhrdelník s príveskami vyrobený z kancelárskych sponiek a perál

šperky pre deti drotársky náhrdelník vlna sponky korálky hviezda motýľ

Našim ďalším návrhom na atraktívne a farebné detské šperky je tento očarujúci náhrdelník s príveskami vyrobenými z kancelárskych sponiek a perál.

Požadovaný materiál:

Spinky

Rokajlové korálky

Hviezdne perly

Motýľové korálky

Pletacie priadze

nožnice

šperky pre deti drotár návod perly motýle hviezdičky náhrdelníky

Vezmite do ruky kancelársku sponku a navlečte na ňu niekoľko rokajlových korálikov. Ďalší držiak ozdobte hviezdicovými korálkami a ďalší ozdobte motýlikmi. Ozdobte celkom 8 kancelárskych sponiek. Odstrihnite dostatočne dlhý kus pletacích priadzí a prevlečte sponky z korálikov. Nakoniec zviažte dva konce pletacej priadze.

Náhrdelník z cestovín Rigatoni

náhrdelník rezance farbenie akrylová farba priadza šperky pre deti crafting

Čo si myslíte o zorganizovaní vzrušujúceho popoludnia ručných prác s vašim dieťaťom a vytvorení elegantného náhrdelníka, ktorý sa stane skutočným šperkom. Aj keď nemáte po ruke žiadne perly, v kuchynskej skrini určite nájdete cestoviny, ktoré sú ideálne na výrobu ručne vyrábaných šperkov. Jedinou požiadavkou je, aby rezance mali veľký otvor na navliekanie.

Požadovaný materiál:

Rigatoni cestoviny

Akrylové farby alebo laky na nechty

štetec

Špízy na ražniči

Pletacie priadze

nožnice

Sklo

šperky pre deti tvoriace rezance akrylová farba priadza náhrdelník zo špajle

Rigatoni potrite akrylovou farbou podľa vlastného výberu. Drevené špajle použite ako držiak na cestoviny. Potom položte špíz s farebnými rezancami na pohár, aby sa vysušili. Odrežte kúsok pletacie priadze a navlečte cestoviny. Oba konce nite zviažte k sebe a v prípade potreby odstrihnite prebytočný kus nite.

DIY nápad na farebné šperky pre deti – farebný náhrdelník z kancelárskych sponiek

výroba šperkov pre deti jednoduchých atraktívnych farebných kancelárskych sponiek

Deťom sa zdá všetko, čo je farebné, obzvlášť príťažlivé. Vytvorte spolu farebný náhrdelník, ktorý je celý vyrobený z kancelárskych sponiek. Postupujte podľa našich pokynov a vytvorte spolu krásny náhrdelník, ktorý dodá to isté niečo pekným monochromatickým šatám.

detské šperky drotár nápady nápady sponky farebné veselé prívesky

Pripravte si 100 kancelárskych sponiek a nakrájajte ich dohromady. Zmerajte dĺžku reťazca konzol. Aby ste mohli navrhnúť príves, zaveste na každý klip, okrem posledných dvoch z každej strany, ďalšie 3 sponky na papier, ktoré smerujú nadol. Potom zaveste ďalšie 3 rady klipových príveskov.

Náhrdelník s príveskom do práčky

DIY šperky pre deti na výrobu laku na nechty z vlnenej práčky

Kreatívne šperky pre deti môžete vyrábať aj z rôznych malých mechanických dielov, napríklad z podložiek. S trochou farby sa dajú premeniť na skvelé prívesky na šperky.

Požadovaný materiál:

Podložka

Lak na nechty (rôzne farby)

Pletacie priadze

nožnice

špáradlo

Papierové alebo lepiace poznámky

šperky pre deti majstrovanie návod na pranie farbenie pletacích priadzí

Položte podložku na kus papiera alebo na neho a natrite ho rôznymi farbami laku na nechty. Potom ich nechajte uschnúť. Odrežte kúsok pletacie priadze, zložte ju na dve časti a prevlečte cez otvor v podložke. Priviažte špagát na kotúč a zauzlite oba konce špagátu. V prípade potreby odstrihnite prebytočnú priadzu.

Kreatívny náramok s domácimi papierovými korálkami

diy nápad šperky pre deti drotár papierové korálky nite pletacie priadze

Môžete tiež vyrobiť mimoriadny náramok s roztomilými papierovými korálkami, ktoré ručne krútite. Krásny ručne vyrobený náramok môže ozdobiť aj ruku batoľaťa pri zvláštnej príležitosti.

drotársky papierový korálkový návod nakreslite trojuholníkový vystrihnutý kotúčové lepidlo

Požadovaný materiál:

Papier (rôzne farby a vzory)

vládca

ceruzka

Pletacie priadze

nožnice

štetec

Lepidlo Mod Podge

Ražnicový špíz

Sklo

Návod na drobenie originálnych náramkových papierových perlových šperkov pre deti

Na papier najskôr nakreslite rovnoramenný trojuholník so základňou 2 cm a stranou 15 cm. Nakreslite aj ďalšie trojuholníky rôznych veľkostí. Potom ich vystrihnite. Každý trojuholník omotajte okolo špajle tak, že na vnútornú stranu papiera natriete lepidlo. Na hotový navinutý korálik naneste aj trochu lepidla. Necháme ich na pohári asi 5 minút schnúť. Odrežte kúsok pletacie priadze a pomocou špajle naň navlečte korálky. Zviažte oba konce a odstrihnite prebytočnú priadzu.

Ľahké detské šperky – náhrdelník zo slamiek

detské šperky drotár pletenie priadze farebné slamky náhrdelník ľahké

Ďalej by sme vám chceli ukázať ďalší skvelý šperk pre deti, ktorý si môžete ľahko replikovať doma. Na roztomilý slamený náhrdelník budete potrebovať nasledujúce materiály:

Slamky (rôzne farby a vzory)

Pletacie priadze

nožnice

diy inštrukcie šperky deti náhrdelník pletacie priadze slamky

Slamky nakrájajte na kúsky rôznych veľkostí a navlečte na kúsok pletacích priadzí. Zviažte oba konce priadze a odstrihnite prebytočnú priadzu. 

Vyrobte deťom farebné šperky – vyrobte si retiazky zo strapcov samy

šperky pre deti drotár farebný náhrdelník pletacie nite strapce ručne vyrobené

Z farebnej priadze na pletenie môžete tiež vyrobiť krásny šperk pre dievča. Tento farebný strapcový náhrdelník vnesie farbu do chladných zimných dní a dodá vám dobrú náladu. Na to potrebujete pletaciu priadzu akejkoľvek farby, kovové korálky a nožnice.

šperky pre deti drotársky náhrdelník vlnené farebné strapce tvary

Vyrobte 5 strapcov z farebnej vlnenej nite, ako je znázornené na obrázku. Hotové strapce navlečte na pletaciu priadzu. Potom navlečte na každú stranu retiazky kovový korálik a konce priadze zauzlite.

detský šperk návod náhrdelník drotár farebné vlnené strapce

Výroba šperkov pre deti – atraktívny náhrdelník s príveskom z podložky a vlnenej nite

šperky pre deti farebný náhrdelník pračka vlnená niť prívesok na šperky

Požadovaný materiál:

Podložka

Pletacie priadze (rôzne farby)

nožnice

vládca

detský šperkový náhrdelník s príveskom drotár návod na pranie pletacia priadza

Z každej farby pletacích priadzí odstrihnite asi 20 cm dlhý kus. Zložte kúsky vlny na dve časti a prevlečte ich otvorom v podložke. Kúsky nite priviažte na disk a vytvorte tak farebný prívesok. Potom odstrihnite ďalší kus vlnenej nite dlhej asi 60 cm, znova ju dajte do dvoch a prevlečte cez kotúč. Oba konce špagátu zviažte k sebe.