zubná starostlivosť

zubná starostlivosť

Čistenie zubov – správna technika čistenia zubov pre dospelých a deti

kefka prakticky pokyny zubná kefka rodičia

Každý, bez ohľadu na to, či je veľký alebo malý, musí mať svoj vlastný Vyčistiť zuby. Správna technika čistenia pre dospelých a deti je však odlišná. Ústna hygiena hrá pre zdravé zuby bez zubného kazu zásadnú úlohu – preto by ste mali starostlivosti o zuby venovať osobitnú pozornosť.

Umyte si zuby – vyberte si správnu zubnú kefku a pastu

Batoľa dospelý hygienu ústnej dutiny

Ak chcete mať ústa v kondícii, pri kúpe zubných kefiek a pasty musíte zvážiť niekoľko vecí. Dobrá zubná kefka by mala chrániť ďasná – praktické sú mäkké kefky so zaoblenými koncami štetín. Zubnú kefku je potrebné každý deň dôkladne vyčistiť a každé 2-3 mesiace vymeniť za novú. Voľba zubnej pasty je veľmi jednoduchá – takmer všetky moderné pasty obsahujú fluorid.

Pre deti sú k dispozícii špeciálne extra mäkké zubné kefky, ktoré je možné používať od veku 5-6 mesiacov. Čistenie by sa spravidla malo začať po objavení sa prvých mliečnych zubov – zubná pasta nie je najskôr potrebná a rodičia si môžu jednoducho vyčistiť ústa vodou..

Vyčistite si zuby – systém čistenia zubov pre dospelých a deti

Orálna hygiena Zubná starostlivosť pre dospelých 2 krát denne

Správny systém čistenia zubov je veľmi dôležitý pre správnu zubnú starostlivosť. Zuby dieťaťa je možné čistiť nepretržitými krúživými pohybmi. Čistenie by malo byť najskôr hravé – napríklad kúpenie zubnej kefky pre dieťa od štvrtého mesiaca na hranie. Je tiež veľmi nápomocné, ak je dieťa so svojimi súrodencami alebo rodičmi Vyčistiť zuby môže pozerať. A čo je najdôležitejšie – čistenie by sa malo pomaly stať zvykom – raz denne pre deti vo veku 6 mesiacov a staršie a dvakrát denne pre batoľatá staršie ako rok.

Dospelí by si naopak mali čistiť zuby zubatými pohybmi. To úspešne odstráni baktérie a zubný povlak a udržuje zuby v kondícii. Každý, kto používa zubnú niť, zaisťuje, aby medzery medzi zubami boli bez baktérií. Úplné čistenie dvakrát denne úplne postačuje. Po obede medzi jedlami si môžete ústa vypláchnuť vodou.

čistenie dcéry otec výber zubnej kefky

Read more
zubná starostlivosť

Zdravá výživa a starostlivosť o zuby – 8 potravín, ktoré sú šetrné k zubom

zdravie dobré kivi jablko chráni zuby

vedeli ste, že zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby Ísť ruka v ruke? Potraviny vhodné pre zuby zabraňujú tvorbe skloviny a chránia ďasná pred zápalmi. Tu je 8 potravín, ktoré môžu úspešne bojovať proti zubným baktériám a sú užitočné pre ústnu hygienu.

Zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby – ovocie a zelenina

dobré zuby brucho kivi jablko čerstvé ovocie

Zubné ďasná prírodné liečebné prostriedky

Jablká sú považované za prírodnú zubnú kefku – nie je to náhodné. Plody obsahujú dôležité živiny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby sú užitočné. Okrem toho stimulujete tok slín a čistíte povrch zuba od zvyškov a plaku. Jablká ale obsahujú cukor a kyselinu, ktorá môže poškodiť vaše zuby. Kúsok syra a pohár mlieka alebo vody môžu tento škodlivý účinok neutralizovať.

kivi

Kiwi lízatko pre deti, ktoré si vychutnáva zdravý život

Kiwi obsahuje veľa vitamínu C, ktorý hrá dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu – vďaka tomu sú zuby v poriadku.

zelenina

Vitamín C proti zdravému stravovaniu detí Karries

Surová zelenina prospieva ďasnám – na jednej strane čistí zuby, na druhej strane obsahuje minerály. Zvlášť deti môžu medzi jedlami občerstviť zeleninu a celozrnný chlieb – tým sa znižuje riziko zubného kazu.

Cibuľa

Zdravie Zuby Príroda znamená zdravé stravovanie

Sulfid obsiahnutý v cibuli úspešne bojuje proti vzniku zubného kazu. Preto zubári často odporúčajú konzumovať 2-3 kusy cibule denne. Čerstvá petržlenová vňať pomáha proti silnému zápachu.

zeler

vyživuje zelerové ďasná a chráni zuby

Zeler udržuje ďasná v kondícii. Na rozdiel od ostatnej zeleniny zeler čistí nielen povrch zubov, ale aj medzery medzi zubami. Žuvanie stimuluje tok slín a pomáha predchádzať množeniu baktérií.

Zdravá výživa a starostlivosť o zuby – mlieko a mliečne výrobky

Konzumácia jedál vhodných pre zuby schudne bez stresu

Mlieko a syr sú veľmi užitočné zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby. Minerály vápnik a fosfát posilňujú zuby a chránia zubnú sklovinu. Mliečne výrobky neutralizujú účinky kyslých potravín.

Dobrá výživa a starostlivosť o zuby – voda a čaj

chráni zuby, starostlivosť o zubnú sklovinu pred zubným kazom

Voda a zelený čaj posilňujú sklovinu a zabraňujú množeniu baktérií v ústach. Najmä ak si nemôžete hneď vyčistiť zuby, môžete si ústa vždy vypláchnuť vodou.

Jedzte celozrnný chlieb a schudnite naživo

Read more
zubná starostlivosť

Užitočné tipy pre správnu starostlivosť o zuby a ústnu hygienu

Krásne zdravé zuby správna príručka starostlivosti o zuby žlté jablko

Investícia do zdravia nie je nikdy zbytočná. Kto by sa netešil z krásneho, lesklého úsmevu? Zdravé zuby sú symptómom dobrej fyzickej kondície. the správna starostlivosť o zuby a orálnu hygienu sa treba naučiť už v detstve. Dospelí by mali venovať väčšiu pozornosť starostlivosti, ktorá je potrebná k tomu, aby mali ich deti zdravé zuby po celý život. Aké sú preventívne opatrenia pre zdravie zubov, sa dozviete v ďalších častiach.

Základné pravidlá správnej starostlivosti o zuby

Správne čistenie zubov Orálna hygiena Naučte deti radám o ústnej hygiene

Strava a stravovacie návyky výrazne ovplyvňujú zdravie ústnej dutiny. Zuby si musíte čistiť najmenej dvakrát denne zubnou pastou s obsahom fluoridu. Najlepšie je vyčistiť si ústa po každom jedle. Čas čistenia by nemal byť kratší ako 2 minúty. Ak jete alebo pijete niečo kyslé, musíte chvíľu počkať, kým sa neutralizuje stĺpček v ústach. Technika čistenia zubov je veľmi dôležitá. Kefujte z „červeného“ na „biely“. Takže si musíte vyčistiť zuby od ďasien k zubu bez poškodenia ďasien. Čistenie zubov zubnou pastou na lesklý úsmev a svieži dych nestačí. Na čistenie medzizubných priestorov je možné použiť zubnú niť alebo zubné nite. Tiež musíte veľmi jemne masírovať ďasná krúživými pohybmi – pokiaľ je to možné, veľmi mäkkou zubnou kefkou. Nasleduje vypláchnutie úst osviežujúcou ústnou vodou.

Tipy na krásne a zdravé zuby

Používajte zubnú niť Flossette Medzizubný priestor Krásne biele zuby Zubný úsmev

Zubnému kazu sa dá predísť. Iba keď sú zuby dôkladne umyté, sú účinne chránené pred zubným kazom, zápalom ďasien atď. Správna zubná kefka je dôležitá pre správnu starostlivosť o zuby. S fluoridačným gélom, ústnymi vodami alebo zubnou pastou obsahujúcou fluorid vám ponúka účinnú ochranu pred zubným kazom. Ak máte krvácajúce ďasná, mali by ste použiť manuálnu zubnú kefku s mäkkými štetinami. Elektrické zubné kefky sú tiež veľmi pohodlné, ale nie dôkladnejšie, ako ručné čistenie. Musíte sa uistiť, že je celá ústna dutina vyčistená rovnomerne. Zubnú kefku je tiež potrebné pravidelne meniť. Je však tiež dôležité, aby použitá zubná pasta obsahovala fluorid. To pomáha viazať vápnik na povrch zubov a tým posilňuje zuby.

Správne si umyte zuby – tipy na efektívne čistenie

Nápady Ústna starostlivosť Ústna voda Zubná kefka Zubná pasta Gel zelená

Nezabudnite na medzery medzi zubami. Štetiny zubnej kefky môžu účinne vyčistiť iba asi 70 percent zubných povrchov a nedostanú sa do priestorov medzi zubami. Tu sa zhromažďujú zvyšky jedla a baktérie a existuje živná pôda pre tvorbu plakov a zubných kazov. Na čistenie medzier medzi zubami by sa mala používať zubná niť, zubné kazety alebo medzizubné kefky. Žuvačky na starostlivosť o zuby majú tiež užitočnú a doplnkovú funkciu: stimulujú tvorbu slín, neutralizujú kyselinu poškodzujúcu zuby a tým normalizujú hodnotu pH v ústnej dutine. V skutočnosti pomáhajú predchádzať zubnému kazu, ale nie sú ich náhradou. Zuby by ste mali posilňovať remineralizačným gélom raz týždenne. Ústna voda zaisťuje nielen svieži dych, ale tiež zlepšuje ústnu flóru. Ak je jazyk silne potiahnutý, môžete si jazyk vyčistiť škrabkou na jazyk. Dôrazne sa odporúča používať čistič jazyka, pretože môže pomôcť pri zápachu z úst. Pravidelné prehliadky u zubára by nemali byť ušetrené.

Read more
zubná starostlivosť

Inovatívny prostriedok proti zubnému kazu – kokosové maslo pre zdravú zubnú sklovinu

Antibiotikum z kokosového masla-Proti zubnému kazu-Tipy na zubnú starostlivosť

Vieš inovatívne prostriedky proti zubnému kazu? Radi by sme vám predstavili jeden z nich – kokosové maslo. Neuveriteľné, ale pravdivé – kokosové maslo sa používa ako jedna z najnovších metód prevencie nepríjemného zubného kazu. Kokosové maslo je rastlinný olej vyrobený z kokosových orechov (z ich jadra). Počas trávenia sa vylučujú enzýmy, ktoré prakticky zničia veľkú časť patogénov, ktoré spôsobujú zubný kaz.

Kokosové maslo proti zubnému kazu

Správne si umyte zuby - kokosový olej - maslo - dobrá sklovina

Lekár Brady z University of Warwick, UK, verí, že kokosové maslo je antibiotikum, ktoré by mohlo byť veľmi užitočné v boji proti chorobám v ústnej dutine a pri ústnej hygiene. Tento enzým nachádzajúci sa v kokosovom masle rýchlo bojuje so streptokokmi (baktérie, ktoré kolonizujú ústnu dutinu a spôsobujú zubný kaz).

príčinou kazu kokosové maslo-zdravá zubná sklovina

Streptococcus mutans je baktéria, ktorá je príčinou zubného kazu číslo jeden. Príčinou tejto baktérie je zlá ústna hygiena. S. Mutans je grampozitívna baktéria oválneho tvaru, ktorá sa lepí na zubnú sklovinu, vytvára kolónie a to všetko spôsobuje zubný povlak. Tieto kolónie baktérií sa živia zvyškami jedla, ktoré sa nám lepia na zuby. V priebehu času, vďaka aktívnemu metabolizmu ľudí, tieto baktérie používajú cukry, ktoré sa ukladajú na našich zuboch, vylučujú kyselinu mliečnu a tým poškodzujú našu zubnú sklovinu. Táto zubná sklovina sa stáva tak tenkou, že je perforovaná – dochádza k zubnému kazu.

Nápady na vysoko účinné prostriedky proti zubnému kazu

Rastlinný olej z kokosového masla Tipy na ústnu hygienu Tipy na ústnu hygienu

Zistilo sa, že kokosové maslo týmto procesom bráni. Baktérie sa nemôžu množiť a kolonizovať – ​​zuby zostanú čisté. Prvý laboratórny test veľmi jasne ukazuje, že tento enzým v kokosovom masle výrazne znižuje počet baktérií S. mutans a bráni tak vzniku zubného kazu.

starostlivosť o zubný kaz hygiena zdravá zubná sklovina

Podľa doktora Bradyho možno toto maslo použiť nielen proti zubnému kazu, ale aj proti iným baktériám a hubám, ako je napríklad Candida albicans.

Vyčistite žiarivo biele zuby Zubná starostlivosť kokosové maslo

Read more
zubná starostlivosť

Domáce prostriedky na zápach z úst – 9 tipov na svieži dych

Domáce lieky na zápach z úst robia tipy na svieži dych

Zlý dych je trápny. Mal by sa liečiť a my vám dáme pár tipov a zoznam tých účinných Domáce lieky na zápach z úst.

9 domácich liekov na zápach z úst

1. Pravidelne si čistite zuby

Prostriedky proti zlému dychu si dôkladne umyte zuby a jazyk

Jednou z hlavných príčin zápachu z úst je plaketa, ktorá sa hromadí na zuboch a uchováva v ústach baktérie a iné škodlivé látky. Zvyšky jedla uviaznuté medzi zubami skutočne komplikujú problém. Preto zubní lekári odporúčajú čistiť si zuby zubnou pastou najmenej dvakrát denne. Stále sa odporúča používať zubnú niť. V prípade silného zápachu z úst to môže byť dokonca častejšie. Ale nepreháňajte to! Agresívne čistenie môže poškodiť zubnú sklovinu a zvýšiť citlivosť zubov.

 2. Nezabudnite na jazyk!

Pri čistení zubov si nezabudnite trieť jazyk. Žije tu 90% baktérií zodpovedných za zápach z úst.

3. Nechajte odstrániť zubný kameň!

Zlé dychové činidlá odstraňujú zubný kameň zdravé ďasná

Frekvencia čistenia do značnej miery závisí od nahromadenia zubného kameňa v každej osobe. Vo väčšine prípadov stačí nechať zubný kameň vyčistiť dvakrát ročne. V dnešnej dobe je zubný kameň odstránený ultrazvukom bez bolesti.

4. Vyhnite sa cibuli a cesnaku!

Cesnakovej cibuli sa vyhýbajte zápachu

Cibuľa a cesnak spôsobujú zápach z úst. Ale samotné čistenie zubov zubnou pastou nepomáha. Nepríjemne zapáchajúce látky sa dostanú do krvného obehu až do pľúc a my ich vydýchneme. Jediným spôsobom, ako sa vyhnúť problémom, je obmedziť konzumáciu cibule a cesnaku.

5. Petržlen a kôpor

Domáce lieky na zápach z úst tipy petržlenová vňať

Dokonca aj v dávnych dobách ľudia po jedle žuvali bylinky, ako je kôpor a petržlen, aby sa zbavili zápachu v ústach. Pre svieži dych a lepšie zdravie pridajte petržlen a kôpor do šalátov a jedál.

6. Dehydratácia – zelený čaj

prostriedky proti zápachu z tekutín zelený čaj

Dehydratácia je príčinou nepríjemného dychu. Nezabudnite preto pravidelne piť vodu a iné tekutiny. Výskum izraelského technologického inštitútu Survey Institute of Technology ukázal, že jedna alebo dve šálky zeleného čaju denne pomáhajú so zdravím zubov. Nápoj zabraňuje vzniku zubného kazu a pomáha proti zápachu z úst. Polyfenoly v zelenom čaji zohrávajú úlohu v jeho osviežujúcich účinkoch. Deaktivujú zlúčeniny síry v ústach po aktivite baktérií.

Domáce lieky na zápach z úst

7. Prestaňte s cigaretami!

Domáce lieky na zápach z úst sa vzdajte tipu na cigaretu

Nepríjemný zápach v ústach sprevádza každého fajčiara. Zápach z úst pretrváva nielen po fajčení cigariet, ale aj po fajčení cigár, fajok alebo žuvaní tabaku. Dlhodobé fajčenie navyše spôsobuje množstvo ďalších vážnych problémov so zubami.

8. Udržujte ďasná zdravé!

Ochorenie ďasien známe ako periodontálne ochorenie je bežnou príčinou zápachu z úst. Baktérie sa hromadia v spodnej časti zuba, čo spôsobuje nepríjemný zápach.

9. Ošetrite sucho v ústach

Nedostatok slín stimuluje tvorbu zubného kazu a môže spôsobiť zápach z úst. Ak máte sucho v ústach, v priebehu dňa prijmite viac vody a tekutín. Pomáha tiež žuvanie žuvačky alebo cmúľanie cukríkov bez cukru, čo zvyšuje tok slín. Ak sú vaše ústa naďalej neobvykle suché, musíte sa poradiť so zubným lekárom. Niekedy je sucho v ústach vedľajším účinkom niektorých liekov.

Read more
zubná starostlivosť

Zlý dych – ako sa s ním môžeme vyrovnať?

Vyliečiť zlý dych Tipy na zlý dych-vyliečiť zdravú-ústnu starostlivosť

Áno, samozrejme, zápach z úst nám spôsobuje pocit hanby. Zápach z úst dá sa s nimi bojovať častým a správnym čistením zubov alebo pomocou žuvačiek, ale tieto malé triky sa bohužiaľ nie vždy osvedčili.

Zápach z úst – príčiny

Zápach z úst spôsobuje tipy-zubná starostlivosť ústna hygiena

Odborníci tvrdia, že príčinu zápachu z úst by sme mali hľadať v celkovom zdraví. Existujú dva typy zápachu z úst: fyziologický a patologický. Psychologický zápach z úst sa vyvíja v dôsledku rozpadu častíc potravy v ústnej dutine a je spojený so zadnou časťou jazyka. V tomto prípade nemôžete zaznamenať konkrétnu chorobu, ktorá ju presne spôsobuje.

Zlý dych – je to choroba?

Čerstvé dychy Tipy na správnu starostlivosť o zuby Ústna hygiena

V prípade patologického zápachu z úst už hovoríme o chorobe (halitóze), ide o dva typy: prvý typ je spojený s ústnou dutinou a druhý je neurogénny. Zápach z úst sa vyskytuje pri ochoreniach tkaniva v ústach, slizniciach, zuboch (zubný kaz), ďasnách (paradentóza) a mimo úst – pochádza z nosa (nádcha, polypy), prínosových dutín (zápal prínosových dutín), mandlí (zápal mandlí) ), pľúca – alebo choroby žalúdka v tele, potom sa zápach prenáša krvou a pri výdychu ho vydávajú pľúca. Obvykle sa to stáva s ochoreniami, ako je cukrovka, ochorenie pečene, urémia, vnútorné krvácanie.

Ako vyliečiť zlý dych?

nápady zlej halitózy ústna hygiena starostlivosť o zuby

Neurogénny zápach z úst sa nevyskytuje stále, je dočasný a skutočne sa vyskytuje iba vtedy, keď je celé telo stresované, vyčerpané a dehydrované. Dobrou správou je, že odstránením negatívnych dôvodov zmizne aj zápach. Bez ohľadu na to, či má zápach z úst na vás fyziologické alebo neurogénne dno, môže okamžite zmiznúť hneď po odstránení týchto faktorov, ktoré ho spôsobujú. Je preto nevyhnutné okrem pravidelnej dentálnej hygieny dodržiavať aj niekoľko pravidiel.

Piť veľa vody!

Tipy na pitie vody-proti zlému dychu-ako obísť metódy zdravia

Odporúča sa piť veľa vody. Dehydratácia spôsobuje, že dýchanie je ťažké a nepríjemné. Minerálna voda je samozrejme oveľa lepšia ako normálna pitná voda. Bolo by lepšie, keby ste na chvíľu vynechali čínske a mexické jedlá. Nepreháňajte to s cesnakom a inými výrobkami, ktoré konzumujú zápach z úst. Ochuťte svoje jedlá a šaláty čerstvou petržlenovou vňaťou, kôprom a inými bylinkami. V dávnych dobách ľudia po každom jedle žuvali zmes semien kôpru a petržlenu, aby sa zbavili zápachu v ústach. V skutočnosti to funguje skvele, môžete to vyskúšať!

Zdravé stravovanie-východná zelenina-tipy na hromadu-správna starostlivosť o zuby v ústach

Ak sa však problém so zápachom z úst prehlbuje a nie je ovplyvňovaný tradičnými známymi metódami, je lepšie to prediskutovať so svojím lekárom. Niekedy je zápach z úst dôkazom alebo prvým signálom vážnych zdravotných problémov v našom tele.

Ako si správne čistiť zuby - tipy na predchádzanie zápachu - hygienické pravidlá Starostlivosť o zuby

Read more
zubná starostlivosť

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – tipy, ktoré znižujú riziko zubného kazu

Úsmev žena, biele zuby, sa kazí zadarmo

So správnou diétou a Zubná starostlivosť proti zubnému kazu tvorbu kazu je možné ľahko inhibovať. Ponúkame vám jednoduché tipy, ako udržať ústa v kondícii a efektívne predchádzať problémom so zubami.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – zdravá strava

Usmievajte sa deti, dojte zuby správnou starostlivosťou

Po každom jedle sa na zuboch usádza zubný povlak – a ten obsahuje baktérie, ktoré napádajú zubnú sklovinu. Preto je zdravá výživa kľúčová pre profylaxiu a inhibíciu zubného kazu. Potraviny s vysokým obsahom cukru a kyselín sú škodlivé pre zuby. Zubní lekári odporúčajú obmedziť medzi jedlami zdravé mliečne výrobky a celozrnné pečivo. Sladkosti môžete jesť ako dezert po obede – ale potom si musíte zuby dôkladne umyť. Pravidelné cmúľanie cukroviniek a cukríkov zvyšuje riziko zubného kazu. Ak sa bez toho stále nemôžete zaobísť, mali by ste si potom vypláchnuť ústa vodou. Správna výživa a Zubná starostlivosť proti zubnému kazu môže potom ušetriť nepríjemné hodiny u zubára. Surová zelenina a ovocie sú považované za zdravú výživu zubov, zatiaľ čo sýtené nápoje sú pre zuby škodlivé.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – zuby si dôkladne vyčistite

Niťou si čistite zuby Orálne tipy na hygienu

the Zubná starostlivosť proti zubnému kazu začína v detstve – pravidelné čistenie zubov / 2-3 krát denne / je absolútnou nevyhnutnosťou. Zubné kefky s mäkkou až strednou tvrdosťou dodávajú ďasnám príjemný nádych. Medzizubné kefky a zubná niť účinne odstraňujú zubný povlak v medzizubných priestoroch. Zubné pasty, ktoré obsahujú fluorid, poskytujú dodatočnú ochranu pred zubným kazom. V závislosti od stavu zubov zubári často odporúčajú dodať fluorid s kuchynskou soľou.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – profylaxia

Navštívte tipy na starostlivosť o krásne zuby pravidelné návštevy

Pravidelné návštevy zubára sú nevyhnutné pre úspešnú profylaxiu zubného kazu – aj keď nepociťujete žiadne príznaky. Niektorým ľuďom hrozí zubný kaz viac – a správna profylaxia u nich hrá rozhodujúcu úlohu. Pretože tvorbu zubného kazu možno často zaznamenať veľmi neskoro – keď zub bolí pri jedle a pití.

To dobré Zubná starostlivosť proti zubnému kazu vyplatí sa časom – kto by nesníval o očarujúcom úsmeve a bielych zuboch?

Read more
zubná starostlivosť

Ako získate zdravé zuby pre krásny úsmev

biele zdravé zuby tipy na krásny úsmev

Riaďte sa týmito radami a užívajte si zdravé zuby a krásny úsmev!

Tipy pre zdravé zuby

1. Používajte zubnú niť

zdravé zuby krásny úsmev používaj zubnú niť

Použitie nite vám to zaručí zdravé zuby. Niť zubami každú noc. Odstráni zvyšky jedla medzi zubami, kam zubná kefka nemôže ísť. Nebojte sa, že vám spočiatku krvácajú ďasná. Ak budete pravidelne používať niť, vaše ďasná sa spevnia a vaše zuby budú chránené pred zubným kazom.

2. Zubnú kefku pravidelne meňte

zdravé zuby krásny úsmev zubná kefka vybrať tipy

Staré zubné kefky nečistia dobre a tiež vytvárajú baktérie. Preto by ste si mali každé 3 mesiace kúpiť nový. Niektorí zubní lekári dokonca odporúčajú vymeniť si zubnú kefku po chrípke alebo nachladnutí.

Získajte zdravé zuby a krásny úsmev

3. S bielením to nepreháňajte

zdravé biele zuby tipy na krásny úsmev

Pre zdravé zuby s bielením by ste to nemali preháňať. V nadbytku poškodzuje sklovinu a zuby sú krehké. Môže to tiež spôsobiť, že farba vašich zubov vyzerá neprirodzene. Pri použití takýchto výrobkov doma musíte byť obzvlášť opatrní. Po konzultácii so zubným lekárom sa riaďte pokynmi výrobcu.

4. Zubná kefka nesmie byť príliš tvrdá

zuby krásny úsmev zubná kefka nie je príliš tvrdá

Čistenie zubov by sa malo vykonávať pod uhlom 45 stupňov. Uistite sa, že zubná kefka nie je príliš tvrdá, pretože existuje riziko vytlačenia ďasien nahor. To následne spôsobí, že sa odhalia korene zubov a vaše zuby budú krehkejšie a citlivejšie.

Read more
zubná starostlivosť

Správne si vyčistite zuby pomocou techník čistenia, aby ste získali lepšiu starostlivosť o zuby

Zubná kefka Čistenie zubnej pasty Správne upravujúce tipy pre starostlivosť o ústnu dutinu

Správne si umyte zuby – ale ako to funguje? Rôzne štúdie ukázali, že mnoho dospelých si musí čistiť zuby nesprávnou technikou a musia sa znova učiť. Všetko, čo súvisí s ústnou hygienou a starostlivosťou o zuby, by ste nemali podceňovať, poraďte sa so zubnými lekármi. Iba dobrá zubná starostlivosť môže zabrániť zubnému kazu, zápalu a ochoreniam parodontu. Zuby by sa mali čistiť zhruba 2 minúty po každom jedle, pričom trvanie čistenia je individuálne.

Správne si umyte zuby – s akou technikou čistenia?

Zubnú kefku používajte správne pod uhlom k hrotom na kladenie ďasien

Nenechajte zubnú kefku krúžiť v ústach! Kruhové pohyby pri čistení zubov tlačia baktérie a plaky pod líniu ďasien a môžu spôsobiť zápal. Technika zametania je oveľa vhodnejšia pre dospelých. Zubný povlak je zmietaný druhom stieracieho pohybu. Ideálne je umývať si zuby tri minúty. Kefková hlava je umiestnená v miernom uhle (pod uhlom 45 °) pri prechode medzi zubom a ďasnom tak, aby sa štetiny dotýkali zuba aj ďasna. Čistenie zubov prebieha vždy od „červenej“ po „bielu“, tj. Od ďasien k zubom, naopak, citlivé ďasná môžete obrátiť naopak. Začnite žuvacími plochami, potom vyčistite vonkajšie povrchy.

Ako používať zubnú niť?

Používajte správne niť-dobrú ústnu hygienu

Zubnú niť by ste mali používať najmenej raz denne. Konce 50 centimetrov dlhého kusa hodvábu sú omotané okolo vášho prostredníka. Medzi nimi by mal zostať kus asi 4-5 centimetrov. Zubná niť slúži na vloženie priestoru medzi ne, bez toho, aby sa dotkla ďasien, a opakovane odvaľuje nový kus hodvábu zo stredného prsta. Niekoľko minútová jazda tam a späť stačí na odstránenie plaku a zvyškov jedla. Ak je vzdialenosť medzi zubami väčšia, mali by ste použiť medzizubné kefky.

Správne si umyte zuby správnou zubnou pastou

Zubná kefka zelená svieža zubná pasta fluoridový gél ústna starostlivosť prírodná mäta

Správna zubná pasta by mala nielen dobre chutiť, ale mala by vám zuby aj dobre čistiť a predovšetkým predchádzať zubnému kazu. Samozrejme, nie každá zubná pasta je vhodná pre všetky zuby. V každom prípade je dôležité, aby nechýbala látka fluorid, ktorá je taká dôležitá pre ochranu kazu.

Tipy pri čistení zubov

Matka a dcéra si poriadne čistia zuby končekmi

Read more