zubná starostlivosť

Správna starostlivosť o zuby – ako môžete predísť abscesu zuba?

dokonalá starostlivosť o zuby zdravé zuby zubný absces zabráni špičkám

Čo je to abscesový zub a ako s ním máme bojovať? K zubnému abscesu dochádza vtedy, ak sa zapália zubný nerv a súvisiace cievy v zubnom krčku. Obvykle je to kvôli zubnému kazu, ale príčina môže byť inde. Preto je správna starostlivosť o zuby veľký význam.

Čo je to správna starostlivosť o zuby??

návšteva zubára pravidelne tipy hygiena úst dôležitá

Hnis sa zbiera a jediné miesto, kde sa môže uvoľniť, je krčok zuba. Týmto spôsobom sa pod zubom vytvára tlak a ten sa pri dotyku stáva citlivým. Táto bolesť sa líši – môže ísť od tupej po intenzívnu. Je to veľmi nebezpečné, pretože môže poškodiť celú tvár a výraz. Ako by sme mali zabrániť takémuto abscesu zuba? Najlepším spôsobom by bolo – správna starostlivosť o zuby. Jedným z najlepších riešení tejto otázky by bolo nikdy neísť do postele bez čistenia zubov! Ak by sme napriek tomu mali dostať takúto infekciu – okamžite navštívte zubára! Aby sme sa takýchto problémov zbavili a – lepšie – nikdy ich nedostali, museli by sme samozrejme dodržať niekoľko pravidiel. Absolútne sa napríklad vyhnite sladkostiam a sladkým nápojom. Ďalším dobrým riešením by bolo čistenie zubov pravidelne – ráno a večer. Zakaždým najmenej dve minúty. Mali by sme tiež používať veľmi často nitku – stačilo by raz denne. Je tiež dôležité navštevovať zubnú ordináciu pravidelne. Všetkým problémom s našimi zubami sa dá rýchlo predísť alebo ich odstrániť.

Správna starostlivosť o zuby a stále zubný absces?

Niť na starostlivosť o zuby používa užitočné rady, biele zuby

Postihnutý zub by sme museli nechať ihneď ošetriť – u zubára. Je celkom možné, že hnis bude vytekať zo zuba. Niekedy by potom nebolo možné, aby sa zub zachránil. Existuje veľké riziko, že sa zápal zopakuje. V takom prípade by mal byť zub vytiahnutý. Ďalším nebezpečenstvom je, že hnis si nájde cestu von z ďasien. Bolesť sa zmierňuje – nemalo by to však priniesť žiadnu úľavu, pretože strašný zápal stále existuje. V prípade abscesu by ste nikdy nemali dávať teplé oblečenie na miesto zápalu. Vysvetlenie tohto pravidla je, že teplo zvyšuje bolesť a opuch. Bolo by to naopak lepšie – urobte na postihnutom mieste niečo studené. Odporúča sa používať lieky proti bolesti a v najhorších prípadoch je potrebné, aby sa používali aj antibiotiká. Zmierňujú bolesť a bojujú so zápalom. Najdôležitejšia vec, ktorú si musíte zapamätať, je: Ak máte obavy z abscesu zuba, ihneď navštívte svojho zubára! A starajte sa o svoje správna starostlivosť o zuby!

  Zubná starostlivosť krásne zdravé zuby kefka kefka cestoviny  Zubná starostlivosť rodina deti deti dospelá žena muž výchova