zubná starostlivosť

Zdravá výživa a starostlivosť o zuby – 8 potravín, ktoré sú šetrné k zubom

zdravie dobré kivi jablko chráni zuby

vedeli ste, že zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby Ísť ruka v ruke? Potraviny vhodné pre zuby zabraňujú tvorbe skloviny a chránia ďasná pred zápalmi. Tu je 8 potravín, ktoré môžu úspešne bojovať proti zubným baktériám a sú užitočné pre ústnu hygienu.

Zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby – ovocie a zelenina

dobré zuby brucho kivi jablko čerstvé ovocie

Zubné ďasná prírodné liečebné prostriedky

Jablká sú považované za prírodnú zubnú kefku – nie je to náhodné. Plody obsahujú dôležité živiny, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby sú užitočné. Okrem toho stimulujete tok slín a čistíte povrch zuba od zvyškov a plaku. Jablká ale obsahujú cukor a kyselinu, ktorá môže poškodiť vaše zuby. Kúsok syra a pohár mlieka alebo vody môžu tento škodlivý účinok neutralizovať.

kivi

Kiwi lízatko pre deti, ktoré si vychutnáva zdravý život

Kiwi obsahuje veľa vitamínu C, ktorý hrá dôležitú úlohu pri tvorbe kolagénu – vďaka tomu sú zuby v poriadku.

zelenina

Vitamín C proti zdravému stravovaniu detí Karries

Surová zelenina prospieva ďasnám – na jednej strane čistí zuby, na druhej strane obsahuje minerály. Zvlášť deti môžu medzi jedlami občerstviť zeleninu a celozrnný chlieb – tým sa znižuje riziko zubného kazu.

Cibuľa

Zdravie Zuby Príroda znamená zdravé stravovanie

Sulfid obsiahnutý v cibuli úspešne bojuje proti vzniku zubného kazu. Preto zubári často odporúčajú konzumovať 2-3 kusy cibule denne. Čerstvá petržlenová vňať pomáha proti silnému zápachu.

zeler

vyživuje zelerové ďasná a chráni zuby

Zeler udržuje ďasná v kondícii. Na rozdiel od ostatnej zeleniny zeler čistí nielen povrch zubov, ale aj medzery medzi zubami. Žuvanie stimuluje tok slín a pomáha predchádzať množeniu baktérií.

Zdravá výživa a starostlivosť o zuby – mlieko a mliečne výrobky

Konzumácia jedál vhodných pre zuby schudne bez stresu

Mlieko a syr sú veľmi užitočné zdravé stravovanie a starostlivosť o zuby. Minerály vápnik a fosfát posilňujú zuby a chránia zubnú sklovinu. Mliečne výrobky neutralizujú účinky kyslých potravín.

Dobrá výživa a starostlivosť o zuby – voda a čaj

chráni zuby, starostlivosť o zubnú sklovinu pred zubným kazom

Voda a zelený čaj posilňujú sklovinu a zabraňujú množeniu baktérií v ústach. Najmä ak si nemôžete hneď vyčistiť zuby, môžete si ústa vždy vypláchnuť vodou.

Jedzte celozrnný chlieb a schudnite naživo