zubná starostlivosť

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – tipy, ktoré znižujú riziko zubného kazu

Úsmev žena, biele zuby, sa kazí zadarmo

So správnou diétou a Zubná starostlivosť proti zubnému kazu tvorbu kazu je možné ľahko inhibovať. Ponúkame vám jednoduché tipy, ako udržať ústa v kondícii a efektívne predchádzať problémom so zubami.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – zdravá strava

Usmievajte sa deti, dojte zuby správnou starostlivosťou

Po každom jedle sa na zuboch usádza zubný povlak – a ten obsahuje baktérie, ktoré napádajú zubnú sklovinu. Preto je zdravá výživa kľúčová pre profylaxiu a inhibíciu zubného kazu. Potraviny s vysokým obsahom cukru a kyselín sú škodlivé pre zuby. Zubní lekári odporúčajú obmedziť medzi jedlami zdravé mliečne výrobky a celozrnné pečivo. Sladkosti môžete jesť ako dezert po obede – ale potom si musíte zuby dôkladne umyť. Pravidelné cmúľanie cukroviniek a cukríkov zvyšuje riziko zubného kazu. Ak sa bez toho stále nemôžete zaobísť, mali by ste si potom vypláchnuť ústa vodou. Správna výživa a Zubná starostlivosť proti zubnému kazu môže potom ušetriť nepríjemné hodiny u zubára. Surová zelenina a ovocie sú považované za zdravú výživu zubov, zatiaľ čo sýtené nápoje sú pre zuby škodlivé.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – zuby si dôkladne vyčistite

Niťou si čistite zuby Orálne tipy na hygienu

the Zubná starostlivosť proti zubnému kazu začína v detstve – pravidelné čistenie zubov / 2-3 krát denne / je absolútnou nevyhnutnosťou. Zubné kefky s mäkkou až strednou tvrdosťou dodávajú ďasnám príjemný nádych. Medzizubné kefky a zubná niť účinne odstraňujú zubný povlak v medzizubných priestoroch. Zubné pasty, ktoré obsahujú fluorid, poskytujú dodatočnú ochranu pred zubným kazom. V závislosti od stavu zubov zubári často odporúčajú dodať fluorid s kuchynskou soľou.

Zubná starostlivosť proti zubnému kazu – profylaxia

Navštívte tipy na starostlivosť o krásne zuby pravidelné návštevy

Pravidelné návštevy zubára sú nevyhnutné pre úspešnú profylaxiu zubného kazu – aj keď nepociťujete žiadne príznaky. Niektorým ľuďom hrozí zubný kaz viac – a správna profylaxia u nich hrá rozhodujúcu úlohu. Pretože tvorbu zubného kazu možno často zaznamenať veľmi neskoro – keď zub bolí pri jedle a pití.

To dobré Zubná starostlivosť proti zubnému kazu vyplatí sa časom – kto by nesníval o očarujúcom úsmeve a bielych zuboch?