Recepty, nápady na vianočné dekorácie

Vyrobte si pitie čokolády sami: dezerty ako darček

prinútite sa piť čokoládu recepty nápady nápady jednoduchý darček

Máme pre vás perfektné nápady Pripravte si pitie čokolády sami pre všetkých závislých na čokoláde. Pripravte si vlastnú čokoládu na pitie a vychutnajte si ju na paličke. Ešte zaujímavejšie a vizuálne originálnejšie je namiesto rúčok používať lyžice. Tento mimoriadny nápad na dezert nie je vhodný len na vychutnanie si s rodinou. Pekne zabalený, môže urobiť radosť aj priateľom. Ak máte chuť vyrobiť si tento originálny dezert, pomôžu vám naše recepty na vlastnú výrobu čokolády.

Vyrobte si pitie čokolády sami – 3 originálne nápady

prinútite sa piť čokoládový darček vianočný nápad sobie srdcia cukrová trstina

Hneď potom máme ďalší nápad na darček, ktorý je obzvlášť zaujímavý a skvele sa hodí k Vianociam. Ide o nápad, ako si vyrobiť čokoládu na pitie sami, kde pripravíte iba kakaovú zmes a plníte do transparentných guličiek vianočného stromčeka. Obdarovaný si potom môže z tejto guličky kedykoľvek pripraviť kakao.

Vyrobte si vlastnú čokoládu na pitie pomocou lyžičiek a tyčiniek

prinútite sa piť pohár z červeného mlieka s čokoládovou mašľou

Teraz sa však dostaneme k receptom na výrobu pitia čokolády sami. Uvidíte, že nie sú vôbec náročné na prípravu. Vyberte si akúkoľvek príchuť alebo vyskúšajte niekoľko a zabavte sa občerstvením a rozdávaním.

Vytvorte si vlastnú čokoládu na pitie – takto sa pripravuje

prinútiť sa piť čokoládu biela čokoládová jedľa vrstvy nápadu soľná tyčinka

Kroky na výrobu vlastnej čokolády na pitie sú rovnaké pre každý druh čokolády, bez ohľadu na to, či ide o mliečnu, tmavú, tmavú alebo bielu čokoládu. Okrem čokolády môžete pridať ďalšie doplnky, ako sú marshmallows, posyp, orechy alebo sušený kokos..

Na výrobu vlastnej čokolády na pitie potrebujete vodný kúpeľ a jednu alebo viac tabliet čokolády alebo polevy. Pretože čokoláda už nebude udržiavať svoj hladký tvar, ak je teplota príliš horúca, mali by ste rozdeliť množstvo čokolády. Najlepšie je za stáleho miešania rozpustiť iba 2/3 čokolády vo vodnom kúpeli. Zvyšné množstvo môžete roztaviť k dokonalosti zamiešaním po vybratí hrnca z platne.

Nalejte čokoládu na pitie do foriem

Vyrobte si vlastnú čokoládovú lyžičku na pitie, drevenú marshmallow škoricu

Na výrobu vlastnej čokolády na pitie teraz potrebujete nádoby, do ktorých môžete naliať čokoládu, ktorá je stále tekutá. Na tento účel sú vhodné plastové poháre, plech na kocky ľadu, forma na pralinky alebo pekáč na mini muffiny. Podľa toho, aký veľký dezert by mal byť a aký by mal mať tvar, môžete prísť aj s inými nádobami.

Ďalšou myšlienkou je rozložiť papier na pečenie a naň rozotrieť čokoládu v rôznych tvaroch. Môžete napríklad navrhnúť také jedle, ako je uvedené vyššie. Ako pomoc môžete použiť aj vykrajovače.

Ozdobte pitie čokolády

pripravte si pitie čokoládových farebných postrekov marshmallow glazúra šálka čaju

Ak by ste chceli pridať jednu z vyššie uvedených tuhých prísad do výroby vlastnej čokolády na pitie, mali by ste to urobiť pred naplnením čokoládou. Po čokoláde vložte tyčinku a hotovú čokoládu na pitie máte hotovú sami. Teraz musí čokoláda len stuhnúť.

Na pitie čokolády použite lyžicu

vyrobte si vlastné pitie čokolády ušľachtilé lyžice ozdobte kvety streusche cukru

Zvlášť originálna je aj myšlienka používať lyžice na výrobu vlastnej čokolády na pitie. Vďaka tomu získate aj väčší počet, pretože lyžicu môžete do čokolády ponoriť iba niekoľkokrát, čím vytvoríte niekoľko vrstiev čokolády. Alebo len naplníte dutinu lyžice čokoládou. Pevné komponenty je možné tiež pridať ako ozdobu na záver.

Balenie domácich dezertov

Vyrobte si svoj vlastný nápad na darček z čokolády na pitie drevená lyžica na balenie papierovej fólie

Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete na výrobu vlastnej čokolády na pitie, môžete zákusky pekne zabalené použiť ako nádherný darček. Vaši priatelia a príbuzní budú zaručene ohromení.

Pitie čokolády s cukrovou trstinou

prinútite sa popíjať čokoládovú kovovú lyžičku posypaním cukrovej trstiny

Pretože sú cukrové palice na Vianoce nevyhnutné, môžete ich použiť aj na ozdobenie čokolády. Ak si čokoládu na pitie vyrábate sami, jednoducho pripravte niekoľko posypiek z cukrovej trstiny a posypte nimi lyžicu neskôr..

Ozdoby na čokoládové lyžičky

prinútite sa piť čokoládový dezert nápad diy recept ozdobná lyžica

Kto má chuť, môže si pridať aj zaujímavé vzory a dekorácie pri vlastnej výrobe čokolády na pitie. Tu je niekoľko príkladov, ktoré môžete rýchlo a ľahko napodobniť.

Vareška

Pripravte si pitie čokolády sami, nápad na drevenú lyžičku, biela horká mliečna čokoláda

Vhodné sú nielen kovové lyžice, ale aj drevené alebo plastové. Sami sa môžete rozhodnúť, ktorý variant si vyberiete.

Karty s pokynmi

prinútite sa piť obálku s myšlienkou čokoládovej tyčinky

K originálnemu darčeku môžete pridať kartu, na ktorej je uvedený účel a prísady. Koniec koncov, nie každý pozná typ darčeka a môže sa čudovať, na čo je určený.

Horúca čokoláda

Vyrobte si svoj vlastný čokoládový nápoj na pitie, mliečny nápoj a stopkovú čokoládu

Na paličke alebo na lyžičke môžete použiť horúcu čokoládu na pitie. Za týmto účelom sa vlastnoručne vyrobená čokoláda jednoducho namočí do horúceho mlieka, čo spôsobí jej roztavenie.

Vyrobte si pitie čokolády sami – kakaovú zmes v guli na vianočný stromček

prinútite sa piť čokoládu ozdoby na vianočný stromček kakaovo horkú bielu mliečnu čokoládu

S vyššie uvedenou myšlienkou, že si vyrobíte čokoládu sami, to s čokoládovými pokušeniami nestačí. Pravdepodobne ste už videli najrôznejšie nápady na plnenie priehľadných vianočných ozdôb, ale čo tak kakao? Môžete to znova zmiešať s rôznymi inými prísadami, aby ste získali zaujímavé chute.

Pitie čokolády s marshmallow

prinútite sa piť čokoládu nápad na vianočné stromčeky dekorácie kakao marshmallows

V zásade je účel rovnaký, iba je, že z kakaového prášku vyrobíte vlastnú čokoládu na pitie namiesto čokolády alebo couverture. Môžete ho najemno nastrúhať a použiť namiesto kakaa.

Takto sa používa pitie čokolády

vyrobte si vlastné pitie čokolády na prípravu mliečnych mini marshmallow

Ak si chcete piť čokoládu sami, môžete do gule pridať aj ďalšie prísady, ako sú marshmallows, rozdrobené cukrové palice alebo mäty, škoricu a cukor. Najprv však pridajte kakao, aby boli ostatné suroviny na povrchu dobre viditeľné.

Nezvyčajné prísady

prinútite sa piť čokoládovú štvorcovú cetku zmes kakaového cukru

Ak chcete kakau dodať zvláštnu chuť pri vlastnej výrobe čokolády na pitie, môžete prášok zmiešať aj s odvážnejšími ingredienciami, ako je koriander, kardamóm, muškátový oriešok alebo chilli. Na zvýraznenie chuti čokolády pridajte aj Streussel Kovertüre. Rum je tiež zaujímavou prísadou, ktorú nemôžete vložiť do gule, ale dá sa zapísať na kartu ako tip.

Experimentujte so sladkosťami

prinútite sa piť čokoládu z bieleho čačky, priehľadného skla, & amp; m

Pridajte k čokoláde na pitie svoje obľúbené sladkosti a cukríky. V tomto prípade M&Použité je M. Experimentujte s gumenými medvedíkmi, praclíkmi, kropením a inými vecami.

Nápad na balenie čokolády na pitie

prinútite sa piť čokoládový sob nápad nápad dekorácia plyšový drôt Rudolf

Vianočnú cetku môžete zabaliť aj originálne. Na Vianoce sa k tomu napríklad hodí sob. Podľa toho, na akú príležitosť si čokoládu na pitie vyrábate sami, vymyslite niečo zaujímavé.

Pitie čokolády ako poleva

Vyrobte si vlastnú dekoráciu čokoládovej hviezdy s polevou z marshmallow

Ak by ste chceli z rozpustenej čokolády získať veľa dezertov, môžete zvoliť aj tento variant. Čokoláda sa používa iba ako poleva. Špízové ​​marshmallow alebo inú sladkosť alebo dokonca použite praclíky a potom ich namočte do čokolády. Špízy by už mali byť pripravené, aby ste mohli rýchlo pracovať a mať hotovo, kým čokoláda opäť nestuhne.

Tinker vianočné ozdoby z papiera – 10 krásnych DIY nápadov na vianočné obdobie

Vyrobte si vianočný veniec sami – 4 jednoduché nápady na vianočné dekorácie pre domácich majstrov

Vianočné ozdoby Tinker z kartónových trubíc: 7 očarujúcich DIY projektov na vianočné ozdoby

Krásne zabalenie vianočných darčekov – 6 jednoduchých DIY nápadov na krásne darčekové balenie

Vyrobte si vianočné darčeky sami: 7 kreatívnych a rýchlych nápadov pre domácich majstrov

Skladacie obrúsky na Vianoce – 9 jednoduchých návodov