fitness

Najlepšie legíny pre každú tréningovú situáciu – na to by ste mali venovať pozornosť!

Najlepšie legíny pre každý typ tréningu a každý šport

Nie je žiadnym tajomstvom, že správne cvičenie je pri cvičení nevyhnutné, pretože nesprávny výstroj môže váš tréning úplne zničiť. Keď sa oblečenie cíti nepohodlne alebo nepohodlne, je ťažké plne sa sústrediť na aktivitu. Legíny prirodzene patria do tejto kategórie. Jeden pár však nie je ideálny pre každý druh cvičenia. Aké legíny teda potrebujete na šport, beh alebo jogu? Záleží na tom, ako veľmi sa potíte a či cvičíte vonku alebo v interiéri. Dnes vám povieme, aké najlepšie legíny vychádzajú z vášho cvičenia, a tipy, na ktoré odborníci v oblasti fitness prisahajú.

Najlepšie legíny na beh

Najlepšie legíny na beh reflexných prvkov

Beh po dlažbe a asfalte znamená veľa skákať, takže legíny vyrobené z pevného kompresného materiálu sú tou správnou voľbou. Kompresné legíny zahrievajú svaly nôh a majú pozitívny vplyv na celulitídu.

Ďalšie nevyhnutné vlastnosti: reflexné prvky (najmä ak kráčate skoro ráno alebo neskoro v noci) a vrecko na kľúče, telefón alebo občiansky preukaz.

Kompresné legíny s reflexnými prvkami na beh v zime

Najlepšie legíny na tréning HIIT

Najlepšie legíny na intervalový tréning HIIT

Ak máte absolvovať intenzívny intervalový tréning, mali by ste sa spoľahnúť na kompresnú tkaninu a pekný vysoký pás. Rovnako ako pri behu, kompresné legíny zaisťujú najlepší komfort pri skákaní hore a dole a zabraňujú nepríjemnému skĺznutiu alebo kývaniu.

A vysoký pás je nevyhnutnosťou, aby vaše tielko nevychádzalo na horolezcov alebo burpees. Myslite aj na faktor silného potu. Na cvičenia HIIT sa odporúčajú látky, ktoré neabsorbujú pot. Nekupujte bavlnu a vyhnite sa tmavým farbám.

Najlepšie legíny na turistiku

Najlepšie legíny na turistiku si vyberte teplý materiál, ako je merino vlna

Pri turistike nemusíte od legín žiadať príliš veľa, pretože tempo je zvyčajne pomalé a rovnomerné. Pešia turistika je predovšetkým o pohodlí. Jednoduchý pár stredne dlhých legín bez kompresie je v poriadku. A čo zima? Rozhodnite sa pre teplý materiál, akým je merino vlna.

Najlepšie legíny na sálovú cyklistiku

Najlepšie legíny na sálovú cyklistiku

Na tejto sedačke na bicykli strávite chvíľu, takže si kúpte model, ktorý vám môže poskytnúť potrebné pohodlie. Na zadok potrebujete ďalší materiál. Hľadaj priliehavý model s vypchávkami a vyhni sa vreckám na zips, ktoré môžu dráždiť tvoju pokožku.

Najlepšie legíny pre CrossFit

Najlepšie legíny pre kompresné šortky CrossFit

Všetko, čo skáče a krčí sa, znamená, že potrebujete legíny, ktoré ponúkajú maximálnu voľnosť pohybu, ale sú stále v pohode. Preto sa odporúča nosiť kompresné šortky s vysokým pásom. Rozhodnite sa pre dĺžku, ktorá nekončí viac ako do polovice stehien, aby nekĺzali nahor.

Máte radšej trochu viac látky? Skúste legíny s dĺžkou po capri. Tiež znižujú trenie, ktoré môže niekedy nastať pri šortkách.

Najlepšie legíny na jogu

Najlepšie jogínske legíny s vysokým pásom pre maximálne pohodlie

Bez ohľadu na to, akú pozíciu jogy zaujmete, legíny s vysokým pásom vám zaistia maximálne pohodlie. Ale to nie je jediná vec, ktorú treba hľadať. Ak cvičíte dynamický štýl jogy s veľkým počtom pohybov ako Vinyasa Flow alebo Power Yoga, nájdite látku, ktorá rýchlo schne. Sú fyzické a dychové cvičenia dosť pomalé? Potom vyberte mäkké tkaniny, ktoré jemne objímajú pokožku a umožňujú neobmedzenú voľnosť pohybu.

Najlepšie legíny na pilates

Najlepšie legíny na dĺžku Pilates Capri

Pomalé pohyby a jemné úseky znamenajú, že sa nemusíte príliš báť potenia. Takže nemôžete pokaziť žiadny fit ani materiál. Vyhnite sa legínam s vreckami alebo zipsami na zadku alebo v zadnej časti pása, pretože veľa času budete ležať na chrbte.

Najlepšie legíny na vzpieranie

Najlepšie legíny pre činky CrossFit v telocvični

Hľadaj legíny s vysokým pásom, ktoré podporia tvoje jadro. Je potrebné ešte niečo zvážiť? Pri všetkom tom zhrbení a skrčení je kvalita veľmi dôležitá. Chcete vystužené alebo dokonca dvojité švy, aby sa legíny neroztrhli.

Najlepšie legíny pre MMA a box

Najlepšie legíny pre MMA a box

Rovnako ako pre legíny pre HIIT, legíny s vysokým pásom sú tiež nevyhnutné pre MMA alebo box. Pri bežných modeloch môžu kopy spôsobiť, že sa pás znova a znova kĺže k bokom. Vysoký pás zostáva stabilný, takže sa môžete sústrediť na svoj tréning.

Najlepšie legíny pre tehotné ženy

Najlepšie legíny na intervalový tréning HIIT

Pretože väčšinu tehotenských cvičení je možné vykonávať s nízkou intenzitou, výkon je menej dôležitý ako pohodlie a krytie. Vyberte si super elastický pár, ktorý sa bude ťahať s vami a rastúcim bruškom, a ľahkú tkaninu, ktorá vám pomôže zostať v pohode. V závislosti od modelu je možné legíny nosiť cez žalúdok alebo pod žalúdkom.

Ktoré legíny pre silné nohy

najlepšie legíny pre silné nohy

Zle priliehavé legíny, ktoré nelichotia vašim krivkám, môžu ovplyvniť vašu koncentráciu pri cvičení. Vyhnite sa tomuto scenáru s kompresnými legínami s vysokým pásom. Ponúkajú ideálnu oporu a vyčarujú štíhlu líniu.

Najlepšie dostupné cvičebné legíny

Ktoré legíny pre silné nohy, kompresné legíny s vysokým pásom

Chcete skúsiť nový šport? Počkajte, kým si nie ste istí, že chcete minúť veľa peňazí na vybavenie. Čierne bavlnené legíny s vysokým pásom sú dostatočne univerzálne na to, aby boli vhodné pre väčšinu športov – a lacné modely sa dajú ľahko nájsť.

Oufit so športovými legínami na každodenné nosenie a croptopom v ružovej farbe