fitness

Jóga konzumujúca kalórie: Koľko kalórií spálite rôznymi druhmi jogy!

Bez ohľadu na to, aký je náš cieľ v oblasti kondície, je vždy dobré zhruba vedieť, koľko kalórií pri cvičení spálime. Všetci už vieme, že spotreba kalórií v posilňovni na bežeckom páse alebo crossovom trenažéri je dosť vysoká. Ale čo joga? Ako sa hovorí – jedlo vyživí telo a cvičenie jogy vyživí dušu i ducha. Niet preto divu, že sa joga už niekoľko rokov stáva jedným z najobľúbenejších športov v Nemecku. Dobrý tréning jogy posilní a natiahne telo a prinúti nás cítiť sa uvoľnenejšie a vyrovnanejšie. Existuje všeobecný mýtus, že joga nespáli kalórie tak, ako ostatné cvičenia. Ale to nie je ani zďaleka pravda – v závislosti od typu a štýlu sa propagujú a trénujú rôzne svalové skupiny. Takže … koľko kalórií spáli joga? Vysvetlíme vám všetko, čo by ste o joge o konzumácii kalórií mali vedieť!

Jóga s príjmom kalórií 30 minút, pri ktorej schudnete

Jóga vychádza zo stáročnej tradície a neustále sa rozvíja – v súčasnosti existuje viac ako 130 rôznych typov jogy. Pravidelné cvičenie môže znížiť stres a úzkosť, ako aj výrazne zlepšiť našu náladu, koncentráciu a kognitívne funkcie. Okrem týchto výhod by dobré cvičenie jogy mohlo podporiť chudnutie. V skutočnosti joga popisuje osemčlennú cestu k osvieteniu, ktorú definovala Patanjaliho „Jógová sútra“. Ásany alebo pózy sú fyzické cvičenia, ktoré nazývame joga a sú len jedným článkom na tejto ceste. Skúsení „jogíni“ tvrdia, že náročným a intenzívnejším tréningom jogy spálite takmer toľko kalórií, ako počas 1 hodiny na bežiacom páse.

Koľko kalórií joga spáli a môžete s nimi schudnúť?

Cvičenie doma Tréningový plán Spotreba kalórií Jóga jednoduchá

Začať niečo nové môže byť dosť zastrašujúce, ale o to viac, keď si nie sme istí, do čoho ideme. A vďaka veľkému výberu štýlov jogy ich začiatočníci rýchlo stratia. Bez ohľadu na to, či hľadáte intenzívne a rýchle tréningy alebo pomalšie a relaxačné cvičenia, určite bude existovať hodina jogy, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a záujmom. Nie každá joga je vytvorená rovnako – rôzne štýly sú založené na rôznych pózach a úrovniach aktivity, čo znamená, že niektorí spália viac kalórií ako iní. Musíme tiež spomenúť, že spotreba kalórií jogy závisí aj od ďalších faktorov, vrátane dĺžky a intenzity cvičenia, pohlavia, veku a vašej kondície..

Spotreba kalórií Jóga Hatha Domáce cvičenie doma

Kalorická spotreba začiatočníkov jogy je navyše v prvých 4 až 5 týždňoch o niečo vyššia. Je to hlavne kvôli tomu, že pohyby ešte nepoznáte a budete musieť na svoje telo vynaložiť viac úsilia, aby ste sa mohli presúvať z jednej ásany do druhej. Na otázku, či sa dá pomocou jogy schudnúť, bohužiaľ neexistuje jednotná odpoveď. Pokiaľ ide o chudnutie, hlavnou vecou je spáliť viac kalórií, ako prijmete. Takže áno – pokiaľ sa budete držať tohto pravidla, môžete cvičením jogy schudnúť. Vedecké štúdie dokázali, že ľudia, ktorí pravidelne cvičia jogu, dodržiavajú zdravú výživu a často praktizujú intuitívne stravovanie.

Jóga na spálenie kalórií

Vypočítajte si spotrebu kalórií Jóga Jógové cvičenia na chudnutie Jóga spaľuje kalórie

Vinyasa joga je známa aj ako Flow joga a je to dosť intenzívny a namáhavý štýl jogy. Všetky ásany sú spojené plynulým a mocným procesom. V tomto štýle jogy sú pohyby synchronizované s dychom, takže sa vyvíja vyčerpávajúci „tok“. Vo Vinyasa joge nie je postupnosť ásan fixná, takže si každý môže nájsť svoj vlastný tok. Ponúka dokonalú rovnováhu medzi pokojom, vitalitou, relaxáciou a dynamikou a je ideálny pre všetkých, ktorí chcú spáliť pár kalórií navyše. Kalorickú spotrebu Vinyasa jogy ovplyvňuje predovšetkým intenzita toku. Niektoré z ásan, ktoré obzvlášť podporujú spaľovanie tukov, sú pozdrav slnku, kreslo, chaturanga dandasana a doska. Ak napríklad vážite 60 kilogramov a máte 1,60 metra, vaše kalórie Yoga Flow sa budú pohybovať od 550 do 580 kalórií..

A ako je to s kalorickou spotrebou jogy hatha?

Tréning jogy na konzumáciu kalórií Cvičenie celého tela doma

Hatha jóga je najznámejším typom jogy na svete a je považovaná za základ všetkých ostatných štýlov jogy. Slovo „Hatha“ pochádza zo slov „Ha“ (slnko) a „Tha“ (mesiac) a predstavuje symbol spájania protikladov. Obsahuje ásany, ako aj pohybové sekvencie (vinyasa), mentálne relaxačné techniky, meditáciu a dychové cvičenia. Pretože náročnosť a náročnosť cvičení sa postupom času len zvyšujú, je tento štýl jogy ideálny pre začiatočníkov. V porovnaní s Vinyasou nie je spotreba kalórií jogy Hatha taká vysoká a pohybuje sa okolo 180 kalórií na sedenie. Dôvodom je to, že dôraz je kladený na dlhšie držanie ásan, aby sa zlepšila rovnováha a natiahnutie.

To je taká vysoká kalorická spotreba Yin Yogy

Koľko spotreby kalórií počas skupinového cvičenia jogy Pilates prináša výhody pri chudnutí

Tento štýl jogy, pomenovaný po „jin“ z „jin / jang“, je pomerne nový a zameriava sa predovšetkým na hlbokú relaxáciu a hlboké dýchanie. Ásany sa vykonávajú slabým svetlom sviečok a veľmi pomaly a držia sa dlhší čas. Začiatočníci zvyčajne začínajú s 2-3 minútami a postupne sa postupom času vypracujú, až kým pozície neudržíte 8-10 minút. Dlhšie naťahovanie posilňuje predovšetkým fascie a spojivové tkanivo. Postoje sa zvyčajne vykonávajú v sede alebo v ľahu a ak chcete schudnúť pomocou jogy, Yin Yoga je skôr nevhodná. Ak ste ale neustále v strese a hľadáte nejaký odpočinok alebo si len chcete oddýchnuť, potom ste v dobrých rukách! Kalorická spotreba jin jógy je asi 100 kalórií na sedenie a štýl jogy by bol vynikajúcim doplnkom k vášmu obvyklému cvičebnému plánu.

Skutočne sa zapotíte s Power jogou: Jóga Ashtanga na konzumáciu kalórií

Kalorická spotreba Jin jóga Rôzne druhy jogy

Ashtanga joga je vo fitnes štúdiách známa aj ako power joga. Je to super dynamický a silný smer, ktorý je ideálny pre každého, kto túži po 30 -minútovej vysokokalorickej joge! Cvičebný systém je založený na 6 sériách pevných ásan s rôznym stupňom obtiažnosti, ktoré sa vykonávajú v pevnom poradí. Rovnako ako u Vinyasa je pohybový tok synchronizovaný s dychom. Cvičenia sa vykonávajú vždy v rýchlom slede a bez prestávky medzi nimi, čo zase výrazne zvyšuje spotrebu kcal v joge. Aby ste sa zoznámili s predpísanými sekvenciami ásan, odporúča sa najskôr navštíviť úvodnú hodinu. Kalorická spotreba jogy Ashtanga sa pohybuje medzi 400 a 500 kalóriami za hodinu. Napriek tomu, že Ashtanga je základom power jogy, existujú dva rôzne štýly. Power Yoga je celkom nový štýl jogy, ktorý vyvinul Američan Bryan Kest a poradie ásan je flexibilné..

Najnovší trend vo fitness: spaľujte kalórie pomocou HIIT jogy!

Koľko kalórií jóga spáli konzumáciu kalórií doma

Zatlačte telo na svoje limity za 30 minút a poriadne naštartujte metabolizmus – to sú len niektoré z výhod HIIT tréningu. A ako znie HIIT cvičenie a joga v jednom? Tieto dva športy nemôžu byť odlišnejšie, však? HIIT jóga, známa aj ako „Athleticflow“, je najnovším trendom v oblasti fitness a kombinuje to najlepšie z oboch typov tréningov. Tento koncept je pomerne nový a len pred niekoľkými rokmi ho vyvinuli manželia Nora a Simon Kistenovi z Zürichu. Pri cvičeniach jogy rovnováhy, relaxácie a jemného strečingu prvky HIIT zaisťujú maximálnu námahu a poriadne sa zapotíte! Cvičenie zvyčajne trvá 60 minút a pozostáva z niekoľkých zahrievacích cvičení, po ktorých nasledujú cvičenia nôh, hornej časti tela a celého tela a končí sa cvičením jogy. V závislosti od intenzity sa spotreba kalórií HIIT jogy pohybuje medzi 600 a 800 kalóriami na cvičenie.

Spaľujte kalórie pomocou jogy – tieto ásany zvyšujú kalorickú spotrebu jogy

Kalorická spotreba Jógový tok Tréning koľko kalórií spálite cvičením

Teraz, keď môžete vypočítať svoju priemernú spotrebu kalórií jogy, povedzme si, ktoré ásany by ste mali zaradiť do svojej rutiny, aby ste spálili nejaké kalórie navyše. Zložité polohy, ako je stolička, pozdrav slnku a cvičenie na doske, vyžadujú väčšiu rovnováhu, silu a strečing, a tým stimulujú spaľovanie tukov. Tu je pár tipov na jogu, aby ste zo svojej jogovej praxe vyťažili maximum!

  • Plank (Chaturanga) – Na rozdiel od klasického cvičenia s doskami sa v tejto polohe opierame o ruky. Je to vynikajúce cvičenie na prácu viacerých svalových skupín súčasne. Pri tom sa uistite, že je vaše telo v priamke a ruky sú tesne pod ramenami.
  • Kalorická spotreba joga pozdrav slnku – Pozdrav slnku je základnou potravinou Vinyasa jogy a pozostáva z celkom 12 ásan, ako je poloha palice a doska. Jemné pohybové sekvencie a zmeny medzi polohami rozprúdia obeh a zaistia využitie všetkých svalov.

Cvičenie celého tela pre začiatočníkov jogy s domácou spotrebou kalórií

  • Vysoký výpad – Klasické výpady a niektoré z ich mnohých variácií už pravdepodobne poznáte z posilňovne. Je to ideálna poloha na trénovanie a posilnenie zadku, nôh a vnútorných stehien.
  • Koleso (čakra) je jednou z najnáročnejších pozícií jogy, a preto je vhodná len pre pokročilých cvičencov. Zlepšuje flexibilitu a zároveň posilňuje ruky, ramená a nohy.

Spotreba kalórií Joga Pozdrav slnku Pilates na chudnutie