zubná starostlivosť

Najbežnejšie príčiny bolesti zubov – tipy na zubnú starostlivosť

Bolesť zubov spôsobuje tipy pre zubnú a ústnu hygienu

the Príčiny bolesti zubov sú rôznej povahy, niekedy neznáme. Okrem zubného kazu a ošetrenia koreňového kanálika môžete v dôsledku nepríjemných pocitov pocítiť aj zápal a choroby v ústach. Existujú rôzne druhy bolesti zubov. To sú však symptómy toho, že sa niečo deje – vo väčšine prípadov nič pozitívne. Orálne zdravie má veľký vplyv na celé telo. Čo teda môže spôsobiť bolesť zubov??

Tu sú niektoré z príčin bolesti zubov:

Bolesť zubov bielenie zubov neuritída spôsobuje tehotenstvo

1. Bolesť zubov v dôsledku zubného kazu – zlá úlohu v tom zohráva zlá ústna hygiena a invázia choroboplodných zárodkov. Pozor! Zubný kaz sa môže vyvinúť aj pod korunou! Hlavnými vecami, z ktorých je zub chorý, sú kazové baktérie a rana.

2. Zápal nervov – jedenie a pitie je sprevádzané silnou bolesťou. Chlad je vnímaný ako mimoriadne bolestivý. Potom je potrebné ošetrenie koreňového kanálika.

Spôsobuje bolesť zubov-vznik kazu-nervy zápal ďasien

3. Bolesť po ošetrení – napr. Po novej výplni. Ak bol zubný kaz, ktorý už bol odstránený, veľmi pomalý a čas je už urazený, lekársky zákrok môže byť príčinou bolesti zubov. Príliš veľa výplne môže viesť k pretrvávajúcej bolesti.

4. Bolesť zubov spojená s ochorením sliznice ústnej dutiny – Ochorenie možno opísať ako infekciu. Je charakterizovaná náhlou akútnou bolesťou.

Bolesť zubov spôsobuje-tipy na liečbu zubnej starostlivosti o ústnu dutinu

5. Bolesť v dôsledku zubov múdrosti – Prichádzajú častejšie v dolnej čeľusti ako v hornej čeľusti. Ak je erupcia zuba narušená, sliznica pulzuje a vyberá sa. To môže dokonca viesť k bolestiam hlavy a nepríjemným bolestiam ucha.

6. Bolesť zubov je možná s odhaleným zubným krčkom, keď ďasná ustúpili – zuby, ktoré nie sú pokryté ochrannou sklovinou, sú kvôli teplotným rozdielom veľmi citlivé na chlad a horúce, sladké a kyslé.

Pilulka na bolesť zubov-zmierňuje bolesť zubov

7. Zápal ďasien (parodontitída) môže spôsobiť zápal kostí a vlákien a môže to byť veľmi bolestivé.

8. Bolesť zubov sa vyskytuje pri prechladnutí a ďasná sú počas tehotenstva mimoriadne citlivé.

Ak vás bolí zub, navštívte čo najskôr svojho zubára!

Vyšetrenie u zubného lekára-úľava od zubného kazu-vyliečenie zubného kazu