zubná starostlivosť

Čistenie zubov – správna technika čistenia zubov pre dospelých a deti

kefka prakticky pokyny zubná kefka rodičia

Každý, bez ohľadu na to, či je veľký alebo malý, musí mať svoj vlastný Vyčistiť zuby. Správna technika čistenia pre dospelých a deti je však odlišná. Ústna hygiena hrá pre zdravé zuby bez zubného kazu zásadnú úlohu – preto by ste mali starostlivosti o zuby venovať osobitnú pozornosť.

Umyte si zuby – vyberte si správnu zubnú kefku a pastu

Batoľa dospelý hygienu ústnej dutiny

Ak chcete mať ústa v kondícii, pri kúpe zubných kefiek a pasty musíte zvážiť niekoľko vecí. Dobrá zubná kefka by mala chrániť ďasná – praktické sú mäkké kefky so zaoblenými koncami štetín. Zubnú kefku je potrebné každý deň dôkladne vyčistiť a každé 2-3 mesiace vymeniť za novú. Voľba zubnej pasty je veľmi jednoduchá – takmer všetky moderné pasty obsahujú fluorid.

Pre deti sú k dispozícii špeciálne extra mäkké zubné kefky, ktoré je možné používať od veku 5-6 mesiacov. Čistenie by sa spravidla malo začať po objavení sa prvých mliečnych zubov – zubná pasta nie je najskôr potrebná a rodičia si môžu jednoducho vyčistiť ústa vodou..

Vyčistite si zuby – systém čistenia zubov pre dospelých a deti

Orálna hygiena Zubná starostlivosť pre dospelých 2 krát denne

Správny systém čistenia zubov je veľmi dôležitý pre správnu zubnú starostlivosť. Zuby dieťaťa je možné čistiť nepretržitými krúživými pohybmi. Čistenie by malo byť najskôr hravé – napríklad kúpenie zubnej kefky pre dieťa od štvrtého mesiaca na hranie. Je tiež veľmi nápomocné, ak je dieťa so svojimi súrodencami alebo rodičmi Vyčistiť zuby môže pozerať. A čo je najdôležitejšie – čistenie by sa malo pomaly stať zvykom – raz denne pre deti vo veku 6 mesiacov a staršie a dvakrát denne pre batoľatá staršie ako rok.

Dospelí by si naopak mali čistiť zuby zubatými pohybmi. To úspešne odstráni baktérie a zubný povlak a udržuje zuby v kondícii. Každý, kto používa zubnú niť, zaisťuje, aby medzery medzi zubami boli bez baktérií. Úplné čistenie dvakrát denne úplne postačuje. Po obede medzi jedlami si môžete ústa vypláchnuť vodou.

čistenie dcéry otec výber zubnej kefky