Recepty

Levanduľová limonáda: ako pripraviť nealkoholický nápoj v lete!

osviežujúci letný levanduľový vodný koláč

Limonáda s citrónmi je skutočná klasika. V posledných rokoch sa však stali obľúbenými nealkoholickými nápojmi aj ďalšie varianty. Levanduľová limonáda vás nielen ochladí v horúcich letných dňoch, ale má aj upokojujúce účinky a podporuje tráviaci systém. Ponúkame vám osviežujúce recepty a rôzne zdravé kombinácie s medom a citrónom. Zistite, ako si môžete levanduľový sirup pripraviť sami a na čo ďalšie ho môžete použiť. Tiež vám dáme vedieť, ktoré alkoholické a nealkoholické koktaily chutia obzvlášť dobre s limonádou. Pozvite priateľov na koláč a prekvapte ich letným nápojom. Limonádu môžete podávať aj na detskú narodeninovú oslavu.

Levanduľová limonáda: takto si môžete pripraviť osviežujúci nápoj doma

Rodinná oslava nápoje letná párty citrónová svadba

Prvý recept je pri vysokých letných teplotách absolútnou nevyhnutnosťou: domáca limonáda s intenzívnou bylinkovou chuťou a osviežujúcou notou citrónu. Bio nápoj je sladený trochou medu. Ideálne pre všetkých, ktorí chcú vyváženú a nízkokalorickú diétu. Limonáda hydratuje telo v horúcich dňoch.

Alkohol pije nápady na letné koktaily

Najprv si musíte pripraviť sirup, ktorý potom môžete zriediť neperlivou alebo striekanou vodou. Sirup môžete nechať otvorený v chladničke aj týždeň. V opačnom prípade existuje možnosť varenia väčšieho počtu sirupov, plnenia do varených fliaš a utesnenia. Potom fľaše uchovávajte na tmavom a chladnom mieste až jeden rok.

Potrebné zložky pre 40 ml sirupu:

  • 3 citróny
  • 3/4 šálky cukru
  • 2-3 lyžice sušených kvetov levandule alebo 2-3 vetvičky levandule s kvetmi
  • med

Medový citrónový letný nápoj nealkoholické nápady

Príprava:

Levanduľové vetvičky umyte a osušte, potom opatrne odstráňte kvety a v prípade potreby znova zatraste.

Do hrnca dáme asi 1/2 litra vody, cukor, citrónovú kôru a sušené kvety levandule a privedieme k varu. Hneď ako voda vrie, znížte teplotu. Tekutinu nechajte dusiť ďalších 10-15 minút, kým sa nevytvorí sirup. Potom hrniec odstavte zo sporáka a nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

Potom citróny dôkladne umyte (pretože na recept budete používať aj citrónovú kôru, najlepšie je kúpiť organické citróny). Ošúpte dva z troch citrónov a vytlačte šťavu. Tretinu nakrájajte na tenké plátky. Šetrite kôru z polovice citrónu.

Potom do sirupu pridajte med, citrónovú kôru a citrónovú šťavu a nechajte 15 minút odstáť pri izbovej teplote. Potom prelejte cez sito a odstráňte kvety levandule a citrónovú kôru.

Levandulová limonáda: Ako docieliť, aby sirup vydržal rok

Detské narodeninové nápoje podávajú levanduľovú tortu

Ak chcete sirup ušetriť a použiť ho neskôr, keď ho budete potrebovať, môžete ho naplniť do fliaš s uzamykateľným vekom. Kúpte si viečka bez gumených častí. Fľaše jednoducho vložte na 15 minút do vriacej vody a potom ďalších 15 minút do rúry predhriatej na 120 stupňov. Potom nalejte horúci sirup do fliaš a uzatvorte ich. Necháme vychladnúť a skladujeme na tmavom a chladnom mieste. Všetko, čo musíte urobiť, je nechať už otvorené fľaše v chladničke.

Pripravte si levanduľovú limonádu a nápady na chutné recepty

Aby ste si mohli pripraviť lahodnú a osviežujúcu levanduľovú limonádu, musíte vychladený sirup zriediť minerálnou vodou. Ak chcete, môžete do pohárov pridať kocky ľadu a ozdobiť ich umytými kvetmi levandule a kúskami citrónu.

Levanduľová limonáda ako prísada do koktailov a sorbetov

Alkoholický sorbet, levanduľa, limonáda, recept

Levanduľová limonáda chutí tak lahodne, že sa stala obľúbenou prísadou mnohých letných koktailov. Dáme vám niekoľko príkladov, čo môžete s nápojom ochutnať.

1. Sorbet z levanduľovej limonády. Sirup pripravte ako obvykle a dajte na 4-5 hodín do mrazničky. Sirup musíte miešať každú hodinu. Lahodný dezert je dokonalým zakončením každej rodinnej oslavy a každého grilovacieho večera s priateľmi.

Levanduľová limonádová svadobná oslava organizuje koktaily

2. Ak plánujete detskú oslavu, môžete sirup zriediť Sprite namiesto striekajúcej vody.

3. Ak ste pozvali priateľov, môžete do soda popu pridať vodku. Náš tip: Koktaily pripravte 30 minút pred príchodom hostí a uchovajte ich v chladničke.

Levanduľové limonádové koktaily lahodný letný recept nápoj

4. Mojito koktaily s levanduľovou limonádou. Limonádu pripravte s neperlivou vodou. Poháre mojita naplňte kockami ľadu a limonádou a pridajte biely rum. Alkoholický kokteil ozdobte lístkami čerstvej mäty. Nápoj si môžete pripraviť aj pred večierkom a potom si ho vziať so sebou na pamiatku.

Levanduľové koktaily Šampanské Martini nápady recepty

5. Šumivé koktaily s levanduľou a ružovým vínom. Jednoducho v hrnci zmiešajte 240 ml vína so 120 ml levanduľovej limonády a 60 ml striekajúcej vody, pridajte kocky ľadu a podávajte formou bufetu. Je to perfektný nápoj, keď ste pozvali veľa priateľov. Hostia sa tak môžu lepšie zoznámiť počas neformálnych diskusií v bufete.

Levanduľový limonádový koktail ružový alkohol podľa chuti

6. Koktaily s čučoriedkami a vodkou. Na tento recept nepotrebujete sirup. Jednoducho môžete dať suché kvety levandule do šálky a zalejte ich horúcou vodou. Kvety nechajte 5 minút lúhovať a tekutinu prelejte cez jemné sitko. Nápoj nechajte vychladnúť na izbovú teplotu. Do mixéra na nápoje dajte 15 čučoriedok (umytých), agávový sirup alebo med a vodku. Zatvorte mixér a energicky ním zatraste.

Bez ohľadu na to, či chcete koktaily dochutiť levanduľovou limonádou alebo ich podávať ako osviežujúci nealkoholický nápoj, rozhodne odporúčame limonádu najskôr ochutiť. Ak je príliš sladký, môžete ho zriediť vodou. Aby si levandulová poznámka prišla na svoje, mali by ste limonádu osladiť striedmo. Pre citrónovú šťavu platí tiež pravidlo: Radšej menej ako príliš veľa.

Koktailový kokteil z levanduľovej limonády recept na vynikajúcu letnú párty