Na zdravie

Chudnite zdravo – cvičením spaľujte tuky a sacharidy

beh spaľovať tuky chudnúť zdravo

Blížia sa vianočné sviatky – a kto by odolal vysokokalorickým pokušeniam, keď tak dobre chutia? Nemusíte – ak áno schudnúť zdravo môžete si jednoducho vybrať správne cvičenia a efektívne spaľovať tuky / sacharidy.

Chudnite zdravo – aký je rozdiel medzi tukami a uhľohydrátmi?

štíhla postava pravidelne cvičí jogging

Sacharidy a tuky sú dôležitými zdrojmi energie – ľudské telo ich premieňa na glukózu a zásobuje tak mozog a svaly. SZO schudnúť zdravo by si preto mali byť vedomí ich úlohy v metabolizme. Kým uhľohydráty telo rýchlo spaľuje, tuky sa spaľujú až po niekoľkých minútach cvičenia. To, či svaly získavajú energiu z tukov alebo zo sacharidov, úzko súvisí s intenzitou tréningu. Ak chcete zdravo schudnúť, môžete si zvoliť cvičenia podľa svojich osobných potrieb.

Zdravé chudnutie – cvičenia, pri ktorých sa spaľuje tuk

Jeseň zima schudnúť bez diéty

SZO schudnúť zdravo potrebuje zároveň tonizovať telo. Vytrvalostný šport modeluje postavu – a pomalé cvičenia aktivujú metabolizmus tukov. 40 minút pomalého behania denne vás udrží v kondícii a spálite kalórie. Začiatočníci by mali radšej začať prvé 2-3 týždne zahrievacími cvičeniami v dome-pochodujte na mieste 10 minút a medzi tým vytriasajte nohy a ruky. 5 -minútové úseky zaručujú, že kĺby sú zahriate. Pri behu môžete striedať fázu cvičenia a fázu zotavenia – vyhnete sa tak preťaženiu svalov.

Zdravé chudnutie – cvičenia, pri ktorých sa spaľujú sacharidy

Športy s cvičením brušného lisu

Cvičenia, pri ktorých sa spaľujú uhľohydráty, sú v zásade intenzívnejšie – väčšia fyzická námaha spojená s intenzívnym tréningom s klikmi a kľukmi vyžaduje ľahko dostupné palivo..

Tí, ktorí chcú efektívne chudnúť, by sa mali radšej zamerať na spaľovanie tukov. Kým tuk je 9 kilokalórií / gram, sacharidy sú 4 kilokalórie / gram. Pred ťažkými bremenami sa preto odporúča pravidelný šport s ľahkými cvičeniami.

 Cvičte pravidelne chudnite Novoročné ľahké cvičenia začiatočníkov