Na zdravie

Tipy na zdravý spánok – oddýchnite si!

Pomocné tipy proti nespavosti, poruchy spánku

Máte problém so spánkom a cítite sa unavení počas dňa? Často je to kvôli stresu, ktorým dnes trpíme, čo vedie k neadekvátne zdravej strave. V tomto článku pre vás máme pár tipov hlboký spánok pre vás, s ktorými si môžete zlepšiť spánok iba zmenou niekoľkých zlozvykov a dodržaním niekoľkých vecí. Zlé návyky vedú nielen k zlému spánku, ale aj k strate pamäti, nesústredenosti, vysokému krvnému tlaku, priberaniu, srdcovým problémom a depresiám. So správnymi zmenami pre vás hlboký spánok ocitnete sa oddýchnutí a plní energie. Vďaka tomu môžete schudnúť a zvýši sa vaša imunita. Tiež posilňuje vašu pamäť, čo vám uľahčí učenie sa a zapamätanie si nových vecí.

Tipy na zdravý spánok – vypnite mobilný telefón

Ľudia nápady vtipné obrázky

K lepšiemu a hlboký spánok V prvom rade je dôležité, aby ste vypli mobilný telefón alebo smartfón, najlepšie aspoň hodinu pred spaním. To isté platí pre televíziu a počítač. Svetlá týchto elektrických zariadení stimulujú mozog a predchádzajú mu hlboký spánok. Takže namiesto toho, aby ste sa uspali pri filme, začnite odpočívať pol hodiny pred tým, ako si ľahnete. Môžete to urobiť napríklad tak, že budete počúvať relaxačnú hudbu alebo nebudete nič robiť. Horúci kúpeľ je rovnako relaxačný a je dobré dať si ho pred spaním hlboký spánok vyvolať.

Tipy na zdravý spánok – správna výživa

proti myšlienkam narušenia spánku posteľ pre psov

Správna výživa tiež hrá dôležitú úlohu v jednom hlboký spánok. Jedzte zdravú výživu, aby ste sa cítili oddýchnutí. Jedným znakom toho, že nespíte dostatočne, je, že ste závislí na kofeíne a cukre. Tento zlozvyk má za následok časté prechladnutie, neustálu chuť do jedla, smútok a nedostatok chuti na sex. Nepijte kávu po 14. hodine popoludní.

Tipy na zdravý spánok – vyhnite sa tabletkám na spanie

Obrázky spiacich zdravých ľudí

Jednou chybou, ktorú niektorí ľudia robia, keď nemôžu spať, je užiť si prášky na spanie v nádeji, že vás budú mať hlboký spánok. Ale okrem toho, že sa na tom môžete stať psychicky aj fyzicky závislými, vo vás takéto lieky vyvolávajú pocit únavy. Ten pocit sa dá porovnať so stavom po nočnej párty s veľkým množstvom alkoholu.

Tipy na zdravý spánok – jedzte tieto jedlá večer

originálne vtipné obrázky o polohách spánku

Namiesto liekov by ste mali ísť na jeden hlboký spánok jesť prírodné jedlá. Takými sú napríklad orechy a najmä vlašské orechy. Spánok je prirodzene navodený vďaka bielkovinám, draslíku a selénu, ktoré obsahujú. Na to je melatonín potrebný. Spôsobuje to okrem iného vápnik, ktorý napríklad obsahuje špenát. Aby telo mohlo produkovať melatonín, potrebuje vitamín B6. Tento vitamín sa nachádza v tuniakovi, platýze a lososovi, ako aj v cesnaku a šamanoch. Jeden pozitívny efekt a jeden hlboký spánok Výsledkom je tiež cícer, krevety a homár. Aby sa váš mozog uvoľnil, je zelenina dôležitá. Z tohto dôvodu by ste mali večeru obohatiť o šalát. Ak ste už jedli a zabudli ste šalát, môžete si uvariť aj záhradný šalát a piť vodu pred spaním. Banány sú ideálne ako malé občerstvenie pred spaním, ale prospešné je aj nízkotučné mlieko. Oba obsahujú už spomínaný a dôležitý vápnik, ale aj tryptofán a plechovku pre jedného hlboký spánok starať sa o.

Harmančekový čaj pri nespavosti

Nápady na spánok odpočívajú na čerstvom pracovisku

Niektoré cestoviny môžu navodiť spánok aj skokom medzi hladinou cukru v krvi a inzulínom. Aby ste to urobili, glykemický index v cestovinách musí byť vysoký. Táto reakcia v tele vedie k ospalosti a preto sa cítite príjemne hlboký spánok.

Harmančekový čaj môže tiež slúžiť ako ľahký a prírodný pomocník pri spánku. Obsahuje glycín. Táto aminokyselina uvoľňuje nervy aj svaly a vedie k jednému hlboký spánok.

Alkohol môže spôsobiť poruchy spánku

tipy na živé nespavosť

Častým mýtom je, že alkohol je príliš hlboký a hlboký spánok prispieva. Na prvý pohľad to tak je, pretože zaspávanie je rýchle, ale v skutočnosti spánok menej regeneruje. Z tohto dôvodu telo nemôže skutočne odpočívať a nasledujúci deň sa cítite ospalí a krívať.

Tipy pre zdravý spánok – rutina

zdravý spánok tipy proti nespavosti rutina

Skúste svoje telo hlboký spánok zvyknúť si na spánok v pravidelnom rytme a rovnakom množstve spánku, či už vo všedné dni alebo cez víkendy. Vaše telo tak vždy presne vie, kedy si vyrobiť hormóny, ktoré potrebuje na spánok.

Pri zaspávaní je typické, že telesná teplota stúpa. To môžete umelo dosiahnuť návratom do svojej chladnej spálne. Tak pomôžete urobiť telo citlivejším na zmeny teploty a dosiahnete ho hlboký spánok.