zubná starostlivosť

Príčiny zlého dychu – čo môžeme s týmto problémom urobiť?

Príčiny tipy nápady nástrojov na prevenciu zápachu z úst

Zápach z úst je veľmi častým problémom mnohých z nás. Ale on je vpredu, čo sú zač Spôsobuje zlý dych?

Klinický výraz pre zápach z úst sa nazýva halitóza. Žuvačkám alebo mätovým cukríkom sa niekedy podarí dočasne skryť zápach z úst. Nejde však o dlhodobé riešenie, pretože príčiny zápachu z úst stále existujú a nebudú odstránené.

Príčiny zlého dychu – mali by ste o nich vedieť!

Problém so zápachom z úst opatrenia proti tipom na zápach z úst

Je dobre známe, že zlá a nepravidelná ústna hygiena vedie k zápachu z úst. Baktérie sa zhromažďujú v ústnej dutine, hromadia sa a ničia zubnú sklovinu. Vedie to nielen k rôznym chorobám, ale kazí nám to aj dych.

Jedlo a nápoje, ktoré silne zapáchajú a sú slané, ako napríklad cibuľa, cesnak a káva, môžu spôsobiť zápach z úst. Sú viditeľné nielen v oblasti úst, ale aj v celom tele. Je to tak preto, že ich aróma uspeje všade s krvou.

Sliny neutralizujú kyseliny v ústach, ktoré sú produkované mnohými baktériami v nich, a pomáhajú pri ústnej hygiene, odstraňovaní odumretých buniek a odstraňovaní zvyškov jedla..

Sucho v ústach (grécky xerostómia) je bežnou príčinou zápachu z úst. Sucho v ústach spôsobuje aj fajčenie. Nikotín, decht a toxíny sa ukladajú na ústnu sliznicu fajčiara a počítajú sa ako Spôsobuje zlý dych.

Ostatné chronické ochorenia mandlí a mandlí, ako sú napríklad mandľové kamene, sú tiež veľmi známou príčinou zápachu z úst. Ide o zvyšky jedla, hlienu a baktérií, ktoré sa kalcifikujú a prilepia na strechu úst vo forme bielych bodiek. Tieto je možné odstrániť ústnou vodou. Pokiaľ sa takéto plákanie nebude robiť pravidelne, bude sa takýchto bodov hromadiť viac a viac a problém so zlým dychom sa zvýši.

V boji proti zápachu z úst spôsobuje

zubná kefka zubná pasta nezabúdajte na prevenciu zápachu z úst

Chrípka, zápal prínosových dutín, nachladnutie alebo iné respiračné choroby sú tiež bežnou príčinou zápachu z úst. Vysvetlenie možno nájsť v sekrétoch, ktoré v tomto období prúdia v krku. Dych potom kysne. Čím horšie ústa zapáchajú, tým horšiu chorobu človek trpí. Nepríjemný dych môže pochádzať aj z nosa – tu sa hľadá príčina.

Ak je zápach z úst ťažký a kyslý, nazýva sa to ketónový zápach. To veľmi často znamená, že je problém s metabolizmom, to znamená, že sa tuky trávia namiesto glukózy – to je jasný znak cukrovky. Ďalšou možnosťou by bola diéta s nízkym obsahom sacharidov.

the Spôsobuje zlý dych Príčinou môže byť aj zápal žalúdka.

Niekoľko dobrých rád od nás by pomohlo v boji proti zápachu z úst – jedzte pravidelne jablko alebo mrkvu. Mechanicky nám čistia zuby a podporujú tvorbu slín. Samotné sliny pôsobia antibakteriálne – takto likvidujú baktérie a choroboplodné zárodky.

Ak ale napriek všetkým opatreniam prijatým proti zápachu z úst nič nepomáha, určite navštívte svojho zubára!

   Zlý dych muž žena biele zuby dobrý dych  Problém s nepríjemným zápachom z úst, perfektné výsledky starostlivosti o zuby pre ústnu hygienu

Spôsobuje žene krásne zdravé zuby správnu starostlivosť