Recepty

Účinok jablčného octu na zdravie a krásu

Jablčný ocot a jeho účinky na zdravie

Je dobre známe, že jablká majú magický účinok. To platí najmä vtedy, ak sú konzumované surové a v prírodnej forme, t.j. ak sú nespracované. Ale jablčný ocot môže mať tiež silný a pozitívny vplyv na naše zdravie. Dá sa napríklad použiť priamo na pokožku. Pravidelný príjem jablčného octu (samozrejme v miernom množstve) môže pomôcť udržať hmotnosť. the Efekt jablčného octu Ukazuje sa to teda nielen na zdraví, ale aj na kráse. Jablčný ocot by ste nemali preháňať, pretože je to predsa kyselina. Z tohto dôvodu by ste nemali konzumovať viac ako 2 až 3 lyžice denne. Ak budete piť ocot, určite ho zrieďte šťavou alebo vodou.

Účinok jablčného octu na krásu

Jablčný ocot-účinky na zdravie a krásu

Ak ste teraz zvedaví, môžete sa dozvedieť viac o Jablčného octu účinok Skúsený. Ako a kde môže byť jablčný ocot skutočne nápomocný? Zaujímavé využitie jablčného octu je pri akné. Je v tomto prípade nápomocný, pretože kyselina, ktorú obsahuje, vyrovnáva produkciu kožného tuku a napomáha ústupu jaziev. Zistíte, že postihnutému miestu sa v krátkom čase vráti zdravie, keď ho potriete jablčným octom. Hovorí sa tomu skvelý účinok jablčného octu, nemyslíte? T-oblasť tváre môžete vyčistiť aj jablčným octom, a tým vyrovnať kyslú rovnováhu pokožky. Jednoducho zmiešajte jablčný ocot s vodou (1: 2).

Účinok jablčného octu na spálenie od slnka

Pomoc pri opaľovaní-jablčný ocot

Úpal môže tiež ovplyvniť Efekt jablčného octu dôverujte, pretože upokojuje pokožku. Vezmite si kúpeľ a do vody pridajte pohár jablčného octu. Potom si ľahnite do vane aspoň na 10 minút. Po umytí vlasov šampónom a opláchnutí zmiešajte lyžicu octu s šálkou vody. Pomocou neho si umyte vlasy, potom ich dobre opláchnite. Účinky jablčného octu sú v tomto prípade lesklé vlasy.

Jablčný ocot pomáha proti lupinám

Jablčný ocot pomáha proti lupinám

V prípade, že máte problémy s lupinami, jablčný ocot je jedným zo spôsobov, ako sa ho zbaviť. Aby ste to urobili, musíte jednoducho masírovať pokožku hlavy jablčným octom. To stimuluje vlasové folikuly a zabraňuje tvorbe lupín.

Kúpeľ na nohy s jablčným octom pre krásne nohy

Kúpeľ na nohy s jablčným octom

Použite jablčný ocot ako súčasť pedikúry! Tým sa odstránia baktérie a plesne a pokožka na nohách zostane jemná a čistá. Na to stačí pridať do kúpeľa na nohy rovnaké množstvo vody a jablčného octu.

proti-akné-pozitívne účinky-jablčného octu

Proti pigmentovým škvrnám

Jednu lyžicu pomarančovej šťavy zmiešajte s dvoma polievkovými lyžicami jablčného octu. Teraz potrite pigmentové škvrny vatou alebo vatou a všimnete si, že účinky jablčného octu ich zosvetlia.

Chudnúť pomocou jablčného octu

Účinky jablčného octu na zdravie

Prírodný jablčný ocot obsahuje veľa draslíka a kyseliny jablčnej. To je tiež dôvod, prečo je taký dobrý pre vaše zdravie a má pozitívny vplyv v mnohých oblastiach. Pomáha napríklad na vysoký krvný tlak a cholesterol. Zastavuje kyseliny v žalúdku a stimuluje správne trávenie. Okrem toho reguluje hladinu cukru v krvi, pretože pomáha znižovať hladinu glukózy v krvi. Účinky jablčného octu sú tiež mimoriadne nápomocné pri chudnutí. Je to spôsobené tým, že pomáha telu rozkladať tuky.

ako-kmeň-jablčný-mušt-ocot-s-vodou

Nápoje s octom

Nárast jablčného octu môže nastať rôznymi spôsobmi. Môžete ho teda piť vo forme nápojov a riediť džúsom alebo vodou. Máte náladu na sladší nápoj? Potom dajte dve polievkové lyžice prírodného jablčného octu do pohára vody a pridajte med v požadovanom množstve. Jablčný ocot chutí obzvlášť dobre vo forme šalátového dresingu.

Jablčný ocot proti cholesterolu-a jeho účinky

Vždy požiadajte lekára o radu

Upozorňujeme však, že ak máte cukrovku, vysoký krvný tlak alebo vysoký cholesterol, mali by ste sa pred pravidelným zvyšovaním množstva jablčného octu poradiť so svojim lekárom.

Účinok na vlasy z jablčného octu

Pite s jablčným octom a jeho účinkami

Kúpeľ na nohy-s-jablčným-jablčným octom-kúpeľ-červený-lak na nechty