Recepty

Skvelé nápady na školské raňajky na občerstvenie, ako aj tipy a triky na perfektný chlieb

Už sme vysvetlili, že najmä u detí (ale nielen) jedia aj oči a chuť do jedla prichádza najmä vtedy, keď sa jedlo podáva vizuálne zaujímavým spôsobom. Dnes by sme vám chceli poskytnúť niekoľko skvelých a chutných nápadov na školské raňajky – od tipov na navrhnutie obedového balíčka až po kreatívne úpravy a recepty vám ukážeme, ako môžete svojho miláčika povzbudiť k zdravej a vyváženej strave. Presne to, čo malé a rastúce telá potrebujú! Nechajte sa inšpirovať a urobte z každej raňajkovej prestávky malé prekvapenie!

Nápady na školské raňajky – obedový box

Nápady na školské raňajky a nápady pre deti a rodičov

Obedové boxy už nie sú len obyčajné škatule, ale v dnešnej dobe sú farebné (ak je to žiaduce) a vybavené rôznymi priehradkami (bento) a dokonca aj príbormi. Najlepšie predpoklady na zostavenie rôznych myšlienok školských raňajok a sladkostí bez toho, aby sa všetko zmiešalo s najmenším pohybom. Hrozno tak zostane vo svojom oddelení, sendvič sa nerozpadne a dokonca aj omáčky na namáčanie zostanú na mieste.

Vytvárajte predmety pomocou nástrojov

Nápady na školské raňajky - vytvorte si fanúšikov pomocou silikónových košíčkov na muffiny

Ale aj keď vám predmety nestačia, existuje niekoľko jednoduchých nástrojov, ktoré môžete použiť. Napríklad s jednoduchými silikónovými formami na muffiny získate ďalšie priehradky na drobnosti, ako aj s kovovými košíčkami na krémový karamel. Alebo čo poviete na väčšie vykrajovátka, ktoré sú vhodné aj na delenie? Kreativita je potrebná, pretože práve to na deti zapôsobí. A dokonca môžu pomôcť s implementáciou nápadov na školské raňajky.

Písať správy

Nápady na školské raňajky so správami a láskyplnými správami

Nielen pekne upravené a chutné raňajky do školy sú radosť. Keď otvoríte chlebník, nechajú vaše slnečné lúče svietiť aj ďalšie milujúce detaily. Nalepte kúsok papiera s malým posolstvom do veka nádoby („Bavte sa v škole“, „Mama vás miluje“, „Užite si jedlo“, „Som na vás hrdý“ atď.). Ak je chlebník vyrobený z kovu, môžete na tento účel použiť aj zapisovateľný magnet alebo poznámku zafixovať magnetom. Alebo z toho urobte hru spojením správy s „vymaľujte číslami“.

Chladný balíček, prosím?

Vytvorte si vlastné chladivé balenie s vreckom na špongiu, vodu a mrazničkou

Samozrejme si môžete zaobstarať malé chladiace vrecúško a uložiť doň chlebník. Ale to by samozrejme znamenalo ešte viac batožiny pre malé dieťa. Nechajte to teda s obedovým boxom a v tomto smere ho upgradujte. Ale kde nájdete chladný balíček, ktorý je dostatočne malý, ale zároveň vydrží dostatočne dlho chladný? Robíte to len sami! Potrebuješ:

  • špongia
  • voda
  • Plastové tašky / mraziace vrecká

Nápady na školské raňajky - hacknite si čerstvé jedlo so skvelým balíkom pre domácich majstrov

Na tieto nápady do školských raňajok si vezmite jednoduché špongie na riad a dajte ich na 5 minút do malej misky s vodou, aby nasiakli. Potom vložte špongiu do každého z mraziacich vreciek a vložte ich do mrazničky. Každá špongia by tam mala zmraziť aspoň cez noc. Nasledujúce ráno jednoducho umiestnite špongiu a vrecko do voľného priečinka v boxe na chlieb, kde uchová jedlo dlho čerstvé a chladné. Hubku je možné používať znova a znova.

Zdravé školské raňajky – nápady na kreatívne občerstvenie

Vystrihnite ovocie a jedlo aranžujte pre deti vizuálne atraktívnym spôsobom

Ovocie a zeleninu môžete samozrejme tiež nakrájať na kúsky veľké sústo, ale úprimne, nezdalo by sa vám, že tieto kúsky majú neobvyklejší tvar, zaujímavejšie? Ovocie nakrájajte na plátky a pomocou vykrajovátka vykrajujte hviezdičky, srdiečka alebo aj jednoduché kruhy! Med a vodné melóny zase vyzerajú veľmi zaujímavo vo forme guličiek. Nemusíte byť profesionálnym rezbárom, aby ste zaujímavo poukladali ovocie a využili ho na kreatívne nápady na školské raňajky.

Zdravé občerstvenie do školy – tipy a recepty na obed

Vyrobte deťom zábavné jedlo s týmito originálnymi nápadmi

Vyrobte si sami 8 zdravých pochutín do školy s receptami na občerstvenie medzi nimi

Rovnakým spôsobom môžete pracovať aj so syrom alebo sendvičmi. Všetky sa dajú ľahko vydlabať. Ak ale nie je čas, nemusí ísť vždy o špeciálne tvary. Niekedy stačí, ak je chlieb jednoducho nakrájaný na kúsky, ktoré povzbudia deti k jedlu.

Zábaly namiesto sendvičov

Namiesto chlebíkov si pripravte tortillové zábaly

Nemusí to byť vždy klasický sendvič. Spestrite raňajky svojmu dieťaťu vložením niečoho iného do škatule. Zábaly vyrobené napríklad z tortilly sú skvelými nápadmi na školské raňajky a dajú sa doplniť aj širokou škálou lahôdok. Potom ich už len zrolujte a rolku nakrájajte na menšie kúsky. Táto malá veľkosť sa perfektne zmestí do priehradiek na chleba. Alebo čo pre zmenu toto:

Zdravé školské raňajky pre základnú školu s praclíkmi

Nápady na školské raňajky - alternatívou sú tyčinky z preclíkovanej polevy ako sendviče

Preclíkové tyčinky a praclíky sú u detí obľúbené a tiež mimoriadne chutné a nepotrebujete viac času na polevy alebo jednoduchý chlebíček. Perfektné nápady na školské raňajky! Tyčinku pozdĺžne prekrojte na polovicu, natrite smotanovým syrom a nalejte na ňu obvyklé prísady, ako sú syr, klobása, šalát, uhorka alebo čokoľvek, čo majú tí najmenší radi. Potom dajte dve polovice k sebe ako sendvič, zovrite ich a nakrájajte na kúsky.

Recepty na školské raňajky – predjedlá vyrobené z lístkového cesta

Pripravte si chutné školské raňajky s lístkovým cestom, klobásou a syrom v muffinovej forme

Tu vstupujú do hry obaly na muffiny, ktoré sme uviedli vyššie pre nápady na školské raňajky. Nielenže sú ideálne ako oddelenie pre ovocie a zeleninu. Môžete v nej upiecť aj dobroty do školy. Na školské raňajky bez chleba si napríklad vezmite list lístkového cesta a namažte syr a korenie, šunku alebo inú klobásu a ďalšie (alebo iné) prísady, ak máte radi. Plech zvinieme a vzniknutú roládu nakrájame na kúsky veľké na sústo, ktoré potom vložíte do košíčkov na muffiny, potriete žĺtkom a pečiete asi 20 minút pri 200 stupňoch. Hotové sústa necháme vychladnúť vo formách a vložíme ich tak, ako sú do obedového boxu.

Mini sendviče na špajdle

Sendvič na špajdle so zeleninou ako alternatíva k nudnému chlebíku

Špíz s krajcom chleba, klobásou, syrom a čerstvou zeleninou je ďalšou skvelou alternatívou k bežnému sendviču. Vyzerá to zaujímavo a nič nechutí ako klasika – koniec koncov, chlieb môžete doliať aj podľa chuti. Rozhodnite sa pre menšie stohy a namiesto nudných špáradiel použite špajle vhodné pre deti. ale Pozor: Nepoužívajte špajdle na malé deti!

Chráňte jablká pred zafarbením

Nápady na školské raňajky - trik, ako zabaliť jablko a chrániť ho pred zafarbením

Jablká po chvíli zhnednú. To sa stáva veľmi rýchlo, najmä u neupravených z vašej vlastnej záhrady. Ak ich nakrájate na kúsky, mohli by dieťaťu na raňajky pôsobiť dosť nevkusne (aj keď v skutočnosti sú stále jedlé). Existujú nejaké praktické nápady na školské raňajky, ktoré by sa dali tomu zabrániť? Áno, pomocou jednoduchého triku: nakrájajte jablko, ale vložte ho späť do škatule celé. Ako?

Nakrájané jablko dajte znova dohromady a zviažte ho gumičkou

Nakrájajte ho na kúsky okolo jadra. Na tento účel môžete použiť aj špeciálny krájač na jablká, ak chcete, aby bol obzvlášť rýchly. Potom jednotlivé časti nerozoberajte, ale opäť ich dajte dohromady. Aby sa jednotlivé časti opäť nerozpadli, jednoducho ich previažte gumičkou.

Umenie na banánovej šupke

Nápady na školské raňajky pre banány - nakreslite na šupku špáradlom

Skutočnosť, že môžete kreatívne zostaviť školské raňajky pre deti a navrhnúť najrozmanitejšie motívy, pre vás pravdepodobne nie je žiadna novinka. Určite ste už videli nejaké originálne nápady na školské raňajky. Čo ste však možno nevideli, je umenie na šupke z banánov. Naozaj originálne, však! Na pomoc vám príde rovnaká vlastnosť rýchleho dozrievania vo vzduchu, akú má jablko. Špáradlom alebo ihlou môžete na banánovú šupku čmárať malé vzory, vzory a dokonca aj správy. Po krátkom čase čiary zhnednú a stanú sa skutočne viditeľnými. Ideálne pre tematické návrhy (napríklad Halloween sa blíži)!

Mimochodom: banány sú zvyčajne príliš veľké na to, aby sa zmestili do raňajkového boxu. Je preto vhodné tieto nelúpané jednoducho nakrájať na menšie kúsky. Kôru je možné rozrezať pozdĺžne na jednom mieste, aby ju malé detské ruky neskôr ľahšie odlupovali.

Smoothie ako nápady na raňajky do školy

Urobte si zdravé školské raňajky s smoothie kockami ľadu na pitie alebo do jogurtu

Smoothie sú obľúbené u malých aj veľkých a sú skutočne skvelými raňajkami, pretože nám hneď na začiatku dňa dodajú dostatok vitamínov a energie. Nemáte však čas a chuť na to, aby ste si každé ráno okrem raňajok strihli ovocie do smoothie. Na pomoc príde stará dobrá mraznička. Smoothie si pripravte jednoducho vopred a zamrazte ho vo forme kociek ľadu.

Tieto kocky ľadu ako nápady na školské raňajky potom môžete pred školou jednoducho naplniť do fľaše. Vďaka svojej malej veľkosti sa rozmrazujú pomerne rýchlo. Potom môžete smoothie vypiť alebo ho dokonca zmiešať s prírodným jogurtom na raňajky, aby ste získali ovocnú chuť.

Nápady a triky na školské raňajky – Ako vyčistiť plechovku a odstrániť zafarbenie

Vystrihnite roztomilé dinosaury zo sendvičov na chlebík

Skôr alebo neskôr sa stane nevyhnutné: obedový box sa zmení na rôzne farby vďaka rôznym farbiacim jedlám a už nevyzerá veľmi chutne. Mnohí ich potom len vyhodia do koša, čo je nielen úplne zbytočné, ale ani veľmi ekologické. Namiesto toho sa pokúste škatuľu zachrániť jednoduchým trikom bez drsných chemikálií. Všetko čo potrebuješ je:

  • voda
  • Prípravok na umývanie riadu
  • Kuchynský papier

Jednoduché nápady na zaujímavý raňajkový balíček - na plátok syra dajte srdiečko

Aj ty to používaš, nie? Ale asi nie správne. Najprv si pripravte roztok umývacieho prostriedku a teplej vody. Tým naplníte škatuľu a potom do nej vložíte niekoľko útržkov kuchynského papiera. Teraz plechovku pevne zatvorte vekom a začnite s ňou dobre triasť. Asi po minúte môžete plechovku vyprázdniť a obdivovať povrchy bez škvŕn. A na to ste ani nemuseli drhnúť!

Umiestnenie plechovky na priame slnečné svetlo by tiež malo zabrániť zafarbeniu. Silné slnečné svetlo má údajne bieliaci účinok.

Urobte toastový chlieb ako sova so zeleninou

Jedzte so zábavou!

Nápady na školské raňajky - vystrihnuté chlebíčky so zaujímavými tvarmi