kúpeľňa

Aké závesy v kúpeľni? Tieto riešenia sú najlepšie pre okno do kúpeľne!

Či už ide o starostlivosť o telo alebo relaxáciu po náročnom dni – v kúpeľni trávime veľa času. Tu si svoje telo večer rozmaznávame teplým kúpeľom. Preto je tiež dôležité chrániť si súkromie, keď máte v kúpeľni okno. Zodpovedajúce závesy vás nielen ochránia pred nechceným vzhľadom, ale tiež vytvoria v miestnosti príjemnú atmosféru. Ale ktoré závesy skutočne najlepšie pasujú do kúpeľne, kde je prostredie často vlhké? Našťastie existujú inteligentné riešenia závesov, takže si slnečné lúče môžete stále užívať. Tu vám dávame naše najlepšie tipy na výber kúpeľňových závesov.

Výber záclon: ako svetlá je vaša kúpeľňa?

aké závesy do kúpeľne

Záclony nemusia byť prvou vecou, ​​ktorá vám príde na myseľ pri zdobení kúpeľne, ale faktom je, že môžu v miestnosti navodiť veľmi zvláštnu atmosféru. Pri výbere záclon v kúpeľni by ste však mali zvážiť niekoľko faktorov.

rolety do kúpeľne vodotesné pre okno

Pred kúpou nových záclon je dôležité skontrolovať, aké silné je osvetlenie vo vašej kúpeľni. Ak je na strope veľmi silný zdroj svetla a okenná tabuľa je priehľadná, tiene a siluety budú zvonku jasne viditeľné, dokonca aj so závesom. Ak je vaša kúpeľňa veľmi jasne osvetlená, bolo by vhodné zvoliť záclony z mierne hrubšieho materiálu alebo zatemňovacej textílie. Zatemňovacie závesy majú v strihu čierne nite a sú 100 percentne nepriehľadné.

kúpeľňa s vaňou a hliníkovými žalúziami

Akým smerom je otočená vaša kúpeľňa? Ak je vaša kúpeľňa orientovaná na juh, v určitú dennú dobu by ste potrebovali ochranu pred slnkom, aby sa miestnosť príliš neohriala. Všetky záclonové textílie majú rôznu hustotu a ponúkajú tiež rôzne úrovne tepelnej ochrany. Ak je vaša kúpeľňa orientovaná na sever a súkromie nie je dôležitým faktorom, potom by bol svetelný záves ideálny.

Vyberte si najlepšie závesy pre vaše konkrétne potreby

biely záves do okna do kúpelne

V mnohých domácnostiach nie je okno do kúpeľne príliš veľké. Preto je dobré zvoliť si taký typ záclony, ktorý pri rolovaní závesu zaberie čo najmenej miesta. Žalúzie a rolety sú tu najlepšou voľbou.

skladané žalúzie v modrej farbe pre moderné kúpeľne

Skladané žalúzie sú tiež dobrým riešením, ak sa chcete chrániť pred zvedavými očami, ale napriek tomu chcete získať dostatok svetla zvonku. Táto mierne modernejšia a flexibilnejšia alternatíva k žalúziám je skvelá do kúpeľní.

Na trhu je mnoho modelov skladaných žalúzií, ktoré je možné ovládať v oboch smeroch. Takýmto spôsobom môžete regulovať dopad svetla v miestnosti, napríklad tienením hornej časti okna a jeho ponechaním otvoreným pre svetlo v spodnej časti. Skladané žalúzie sú k dispozícii v mnohých rôznych hustotách, ale väčšina z nich je priesvitná, čo znamená, že v kúpeľni stále vytvárajú príjemný dopad svetla..

hliníkové žalúzie zaisťujú optimálnu reguláciu svetla v kúpeľni

Dizajnéri teraz odporúčajú aj takzvanú dvojitú roletu, ktorá je na trhu relatívne nová. Na rozdiel od klasických modelov roliet sú tieto vyrobené z dvoch prúžkov látky ležiacich jeden za druhým. Striedavé priehľadné a nepriehľadné pásy zaisťujú optimálnu reguláciu svetla.

Závesy v kúpeľni musia odolávať vlhkosti

roletová roleta do kúpeľne

Najdôležitejším faktorom pri výbere závesu do kúpeľne je, aby materiál vydržal vlhkosť. Ak sa sprchujete každý deň, veľa vlhkosti sa v miestnosti prirodzene nahromadí a usadí v textíliách. Dostatočné vetranie je preto tiež veľmi dôležité.

hliníkové žalúzie v kúpeľni

Vyhnite sa však železnému príslušenstvu, pretože môže hrdzavieť. Niektoré rolety majú železné kovanie v hornej časti kazety, ako nosič svoriek alebo v spodnej časti ako závažie. Keď ste sa rozhodli pre model so závažím, skontrolujte materiál. Aby ste predišli vzniku hrdzavých škvŕn spôsobených vlhkosťou, používajte plastové alebo len kovové prvky z hliníka a nehrdzavejúcej ocele.

Dávajte pozor na drevo a prírodné materiály

kúpeľňové rolety drevo

Ak si vyberiete drevené žalúzie do okna do kúpeľne, musia mať dobrú kvalitu. Drevené žalúzie musia mať ďalšiu vrstvu laku, inak drevo absorbuje vlhkosť. Ak sa lamely krútia, nedajú sa zavrieť.

záclony do kúpelne vidiecky dom ľanové závesy

Pokiaľ je vaňa alebo sprchovací kút blízko okna, prednostne sa vyhýbajte prírodným materiálom, ako je ľan a bavlna. Materiály absorbujú vlhkosť a rýchlo plesnivejú.

Zamerajte sa na farbu a pohodu

Záclony nápady kúpeľňa skladací záves

Výber závesu má významný vplyv na atmosféru v miestnosti. Ak je vaše okno do kúpeľne chránené pred rušivými susedmi, výzdoba okna môže urobiť kúpeľňu príjemnou a dodať jej pocit luxusu..

Ružová skladacia opona poskytuje väčšiu útulnosť

Kúpeľňa vo vidieckom štýle s plisovanými žalúziami z ružového ľanu

Prírodné farby predovšetkým vytvárajú pokojnú atmosféru. Typické sú biele, modré, sivé a pieskové tóny. Všimnite si toho, že svetlé a studené farby pôsobia, že miestnosť pôsobí väčšia, zatiaľ čo tmavé a teplé farby pôsobia zmenšene. To je veľmi dôležité najmä pre malé kúpeľne.

Tiež je vhodné koordinovať farby záclon s vybranými prvkami v kúpeľni tak, aby v miestnosti príliš nevynikli, ale tvorili harmonický celok.

Pre nové budovy sú typické okná od podlahy až k stropu

hliníkové žalúzie až po strop v kúpeľni

Roleta v blízkosti vane musí byť vodoodpudivá

roleta do kúpeľne priesvitná

Ak máte pekný výhľad, postačuje polopriehľadný záves

roleta v kúpeľni priesvitná

Vďaka bielym roletám bude kúpeľňa pôsobiť priestranne

Roleta do kúpeľne odpudzujúca vodu pre okno vedľa sprchy

Rolety tiež mimoriadne šetria priestor

vodotesná kúpeľňová roleta vedľa vane

Biele rolety sa hodia k akémukoľvek štýlu

závesy rolety kúpeľňa

V prípade ľanových záclon by ste sa mali vyhýbať tvorbe plesní dobrým vetraním

látka do kúpeľňového závesu