Recepty

Jedlá s príbehom – Vynález štyroch trendových receptov

cronut-history-croissant-donut-hybrid Vynález trendových receptov

Poznáte príbehy trendové recepty, zanechať stopy v kulinárskom umení? Caesar šalát, frappuchino, cupcakes a cronut sú jeho súčasťou. Rýchlo si získali rastúcu základňu fanúšikov a stali sa globálnymi trendmi. Chcete vedieť viac o zaujímavých príbehoch týchto lahôdok? Pokračovať v čítaní.

Príbeh štyroch trendových receptov – Caesar šalát

caesar-šalát-história-Cesare-Cardini vynález trendových receptov

V roku 1924 v mexickom meste Tijuana. Caesar šalát vynašiel v reštaurácii „Caesar’s Place“ Cesare Cardini – kuchár a podnikateľ talianskeho pôvodu. Šalát sa mal podávať v deň zmeny USA, 4. júla 1924, ale vztlak bol taký veľký, že sa míňali kuchynské zásoby. Potom sa Cesare rozhodol urobiť šalát so všetkým, čo zostalo. V priebehu rokov si jedlo rýchlo získalo popularitu a podávalo sa v reštauráciách po celom svete.

Príbeh štyroch trendových receptov – The Frappuccino

frappucinno-starbucks-trendy-recept-história Vynález trendových receptov

V roku 1975 bola v Bostone otvorená prvá kaviareň reťazca „Coffee Connection“. Jeho zakladateľom je podnikateľ George Howell, ktorý chcel ponúknuť kávu, ktorá by mala byť veľmi špeciálna a jedinečná. Z tohto dôvodu používal iba vysokokvalitné kávové zrná a na rozdiel od dobových receptov dávku nepreháňal, takže aróma bola zdôraznená novým spôsobom. Okrem toho zásoboval svoju kaviareň iba kávovými zrnami z určitej plantáže a krajiny, pretože vedel, že chuť závisí od vlastností pôdy, ročných zrážok, slnečného svitu atď. Trendový nápoj vyrobený z espressa, mlieka, cukru a ľadu debutoval v kaviarni v roku 1992 a rýchlo si získal obľubu. Tento úspech umožnil stať sa známejším a rozšíriť celý reťazec Coffee Connection. Na severovýchode USA bolo otvorených celkom 23 kaviarní. V roku 1994 spoločnosť kúpila úspešná sieť Starbucks, ktorá zaplatila 23 miliónov dolárov za práva na názov „Frappuccino“.

Príbeh štyroch trendových receptov – The Cupcake

cupcakes-history-magnolia-bakery-new-york Vynález trendových receptov

V roku 2005 New York Times publikoval zvláštny príbeh psa Lexingtona, ktorý prekvapivo pribral. Panička zmiešaného plemena Labrador-Husky nariekala, že pokušenia metropoly sú. “Keď sa Lexington ráno prejde, dostane raňajky od milých okoloidúcich ľudí.” Poznáte tieto šťavnaté, veľmi chutné, malé koláče, však? “

Príbeh tohto roztomilého „zločinu“ viedol k koláčom z pekárne Magnolia – cukrárne, ktorá si vďaka tomuto jednoduchému dezertu získala svoju legendárnu povesť. Majitelia sa s New York Magazine podelili o to, že na začiatku robili košíčky so zvyškom cesta a nikto z nich nečakal, že sa tento experiment zmení na kulinárske šialenstvo pre všetkých v New Yorku. To všetko bolo podložené nízkou cenou a veľkorysou chválou médií. V roku 1999 vydali majitelia cukrárne Kuchársku knihu pekárne Magnolia:. Publikované sú staromódne recepty z New York’s Sweetest Bakery “. Epizóda sexu&K veľkolepému úspechu malých košíčkov prispelo aj Mesto, kde sa predstavila aj pekáreň Magnolia. Od tej doby sa Konditorai stal turistickou atrakciou pre všetkých návštevníkov New Yorku.

Príbeh štyroch trendových receptov – The Cronut

cronut-hybrid-nakrájaný-mandľový krém Vynález trendových receptov

Vynálezca Cronut je francúzsky kuchár a majiteľ pekárne v New Yorku – Dominique Ansel. V roku 2013 sa rozhodol skombinovať najlepšie vlastnosti croissantu a donutu a úspešne vytvoril cesto, ktoré vydrží teplotu vyprážania a môže byť plnené krémom bez toho, aby bolo príliš mäkké. Maestro Ansel robí iba 300 krunýrov denne, ale sladké pokušenia dovedú stovky ľudí do jeho pekárne. Niektorí z najbláznivejších fanúšikov Cronutu museli dokonca spať pred obchodom. Nájdete tu niekoľko nebeských Cronut recepty.

Zoznámte sa tiež s veľrybami z USA!