Recepty

Aké jedlo pripraviť na Veľkú noc? – skvelé recepty na veľkonočné menu

Veľkonočné recepty varia vajíčka, zeleninový šalát a mrkvovú baranku

Blížia sa Veľkonočné sviatky a vynára sa otázka, čo by malo byť na stole najlepšie. Čo patrí k tradičným Jedlo na Veľkú noc, ktoré recepty by ste si mali vybrať a ako z večierka urobíte skutočné hody? Tu je niekoľko nápadov:

Aký je ten pravý Jedlo na Veľkú noc? – Tradičný veľkonočný šalát

Recepty na jarný šalát - varené vajíčka a cibuľu podľa chuti

Veľkonočný šalát sa tradične skladá zo záhradného šalátu, pažítky, reďkovky, petržlenu a varených vajec. K tomu patrí aj uhorka. Namiesto záhradného šalátu si môžete vybrať aj špenát. Dôvodom je, že je bohatý na živiny a rýchlo vás zasýti. Nasledujúce kurzy by preto mali predstavovať menšie porcie.

recepty na záhradný šalát ľadový šalát reďkovky recepty na veľkonočný predjedlový šalát

Ďalším variantom je zelený šalát zo záhradného šalátu, ľadového šalátu a rukoly s reďkovkou a cibuľou. Skutočná vitamínová bomba! Šalát môžete pripraviť aj s jogurtom alebo jednoducho posypať syrom feta. To závisí úplne od vášho vkusu.

Predkrm – pokrm na Veľkú noc, vyrobený z vajíčok

Chuť na veľkonočný šalát-pre veľkonočné deti-vajíčka

Chutným a zaujímavým nápadom je ozdobiť uvarený vaječný bielok plnkou zo žĺtka, majonézy a korenia alebo akoukoľvek paštétou. Aby bol efekt väčší, môžete použiť vrecúško a hotové vajíčka štýlovo naaranžovať. Jedna zaujímavá Jedlo na Veľkú noc existujú aj vajíčka pre deti. Korpus je tiež z polovice uvareného vajíčka, hlavičky nastrúhaných varených zemiakov a žĺtka, ktoré prichytíte na telo špáradlom. Na oči stačí použiť korenie. Vaječné myši sú rovnako zaujímavé. Telo tam opäť pozostáva z polovice vajíčka, s dvoma rezmi na jednej strane pre uši a jedným vzadu pre chvost. Zo syra ľahko vyčarujete chvost a uši.

Nápad na chutný predjedlo s marinovaným rybím filé

Veľkonočné predjedlo recepty-marinovaný losos pečená špargľa

Tu je vynikajúci nápad na jemný veľkonočný predjedlo: marinovaného lososa ozdobeného špargľou je ľahké pripraviť. Na to potrebujete filet z lososa pripravený na varenie, hustý zväzok kôpru, soľ, cukor.

Ďalšie jedlo na Veľkú noc – hlavné jedlo

Nápady na veľkonočné menu Recepty na varenie Lahodné jedlá Veľkonočná pečienka Mäso Jahňacie mäso a bylinky

Kresťanstvo spája Ježiša a jeho smrť s Baránkom. Preto by hlavným jedlom malo byť jahňacie mäso. Trvá to veľa času, ale je to jemné a chutné. Najlepšie je vybrať kotlety na krk, rebrá z rúry alebo pleca s náplňou z ryže a drobov.

Najlepšie je vložiť mäso do marinády na niekoľko hodín a potom ho vložiť do rúry. Najvhodnejším korením na túto príležitosť sú rozmarín, mäta pieporná, pór a cesnak, koriander a tymian. Ak nie ste fanúšikom jahňacieho mäsa, môžete ho nahradiť plnenými kuracími, kuracími alebo králičími pokrmami.

Populárny veľkonočný vrkoč a veľkonočný koláč – taký, ktorý by nemal chýbať!

Veľkonočný sušienkový dezert Veľkonočný koláč-recept na veľkonočné vrkoče

Na veľkonočnom stole alebo na veľkonočnom brunchi je to jednoducho nevyhnutné. Tu je niekoľko tipov, ako to najlepšie dosiahnuť:

  • Múku treba preosiať, aby bol koláč jemnejší.
  • Cukor zabraňuje kysnutiu koláča. Preto to nepreháňajte.
  • Miestnosť, v ktorej pripravujete veľkonočný koláč, by mala byť príjemne teplá. Uistite sa, že výrobky majú izbovú teplotu.
  • Niektorí pekári odporúčajú „miesiť“ cesto 100 -krát počas miesenia
  • Cesto musí kysnúť dvakrát tak veľké. Ak je množstvo vyššie, ako sa očakávalo, urobte z neho dva koláče. Týmto spôsobom sa môžete vyhnúť akejkoľvek deformácii.
  • Potom pri tvarovaní veľkonočného koláča pridajte hrozienka.
  • Pečte pri nižšej teplote dlhší čas. Najlepším spôsobom, ako otestovať, či je koláč pripravený, je napichnúť špáradlo. Ak sa vám cesto po vytiahnutí nelepí, môžete ho vybrať z rúry.

Veľkonočné rožky alebo veľkonočné rožky plnené džemom alebo veľkonočné sušienky sa hodia rovnako ako dezert.

Pokrm na Veľkú noc hlavný chod Pečená jahňacina a zemiaky a brokolica

Tradície sú na celom svete rôzne. V Amerike a Veľkej Británii sa nazýva pečená šunka s dusenou zeleninou Riad na Veľkú noc prednostné. Zelenina sa výhodne skladá z mrkvy, hrachu, zemiakov alebo brokolice. Na Balkáne je výhodnejšia jahňacina. V Poľsku je tradičný veľkonočný chlieb „Paska“ podstatnou súčasťou veľkonočného stola, zatiaľ čo v Taliansku je veľkonočný koláč „Panettone“ tradíciou. V Rakúsku a Nemecku sú košíky plnené čokoládovými vajíčkami a v Austrálii sa podáva obľúbený koláč „Pavlova“.