Remeselné nápady, VIDEO

Remeselné spracovanie s 2-ročnými deťmi-20 nápadov s rôznym materiálom

Maľovanie a ručné práce s batoľatami sú vždy zábavné a majú tiež pozitívne účinky na vývoj dieťaťa. Pri takýchto aktivitách sa zvyšuje koncentrácia, rozvíja sa jemná motorika a stimuluje sa predstavivosť.

Ručné práce s 2-ročnými deťmi, maľovanie prstom

Už od útleho detstva sú tí najmenší zvedaví na rôzne materiály a chcú sa všetkého dotknúť rukami. V tomto článku sme zhromaždili veľa skvelých nápadov a tipov na tvorbu s 2-ročnými deťmi, ktoré vás môžu inšpirovať k začatiu kreatívnych remeselných projektov.

drotár-s-2-ročnými nápadmi-slané-cesto-motívy

Remeselné nápady pre 2-ročné deti by mali byť čo najjednoduchšie, ale obsahovať čo najviac farieb. Všetky použité materiály by mali byť vhodné pre deti a netoxické. Vo veku 2 rokov začína väčšina detí vykonávať samostatnú zárobkovú činnosť a čerpať inšpiráciu pre rôzne ručné projekty. Musíte však tiež poznamenať, že vývoj každého dieťaťa je individuálny. Preto by ste nemali porovnávať svoje batoľa s deťmi rovnakého veku a nemali by ste sa obávať, že jedno alebo druhé dieťa zvládne viac alebo niekoľko vecí samo.

Ručné práce s 2 -ročnými deťmi pomocou farieb na prsty

drotár-s-2-ročnými-deťmi-prstom-farbou-kutilstvo-jedlé

Farby na prsty a papier sú najlepšie nástroje pre ručné práce s batoľatami. Radi si namočia prsty do farby a užijú si pri tom veľa zábavy. Niekedy to vytvára nádherné obrázky plné farieb a kreativity. Ak batoľatá doma vykonávajú ručné práce s farbami na prsty, potom by ste mali stôl alebo priestor, kde sa ručné práce vykonávajú, prikryť voskovým obrusom, aby ste ho chránili. Tak sa dá tiež oveľa jednoduchšie a rýchlejšie upratať prostredie po ručných prácach.

Ručné práce s deťmi do 3 rokov – kreatívne nápady pre každé ročné obdobie

Jesenné ručné práce s deťmi – nápady so stavebným papierom

Ručné práce s deťmi na jeseň a Halloween – nápady pre domácich majstrov

drotárske-s-2-ročnými-diy-jedlými-prstovými farbami

Nasledujú dva jednoduché recepty na maľovanie prstom, ktoré sú úplne netoxické a super rýchle na prípravu. Ak ho vaše 2 -ročné dieťa používa na maľovanie, nemali by ste sa báť, že by sa mu farba náhodou dostala do úst.

Recept na farby na prsty s múkou:

  • 4 vrchovaté polievkové lyžice múky
  • 200 ml vody
  • 4 lyžice cukru
  • Potravinárske farbivo

Príprava: V hrnci zmiešame múku, cukor a vodu, všetko vyšľaháme metličkou a varíme na strednom ohni, kým zmes nezhustne. Potom rozdeľte do malých nádob a premiešajte s rôznymi potravinárskymi farbami.

Recept na jedlé farby na prsty bez múky:

  • 500 g jogurtu
  • Potravinárske farbivo

Príprava: Jogurt rozdeľte do jednotlivých nádob a pridajte potravinárske farbivo. V každej nádobe premiešajte zmes nanukovou palicou, kým sa nedosiahne požadovaná farba.

drotárska farba-s-2-ročnými-prstovými farbami

S farbami na prsty môžete vytvárať farebné obrázky s 2 -ročnými deťmi. Či už pomocou odtlačkov rúk, odtlačkov prstov alebo štetcom – kreativite sa medze nekladú. Využite nadšenie dieťaťa a dajte mu voľnosť pri ručných prácach. Po maľovaní prstovými farbami by ste mali úplne vyčistiť ruky dieťaťa od farby, inak hrozia škvrny od farby v celom byte.

Tvorba s 2 -ročnými deťmi s odtlačkami rúk

urob si sám s 2-ročnými halloween-pavúkmi

S pomocou rodičov môžu deti aj vo veku 2 rokov vytvárať krásne obrázky odtlačkov rúk. Môžete použiť ručne vyrobené farby na prsty alebo jednoducho iné netoxické farby. Môžete vytvoriť kreatívne obrázky pre špeciálnu príležitosť a použiť ich na ozdobenie steny v byte.

Na Halloween sa veľmi hodia strašidelné motívy ako duchovia a pavúky. S odtlačkami rúk vášho batoľaťa môžete navrhnúť týchto jednoduchých pavúkov s bielou farbou na čiernom papieri. Aby ste to urobili, natrite celú ruku bez palca bielou farbou a urobte dva protiľahlé odtlačky rúk. Nakoniec naň prilepte googly oči a máte hotovo.

maliar-drotar-s-2-rocnymi-detmi-páv-odtlačky rúk

Farebné vtáky, ako napríklad tento páv, si môžu na Veľkú noc a na jar pohrať s 2-ročnými deťmi. Použiť na to možno ruku, prst a dokonca aj stopy. Môžete ním vykúzliť aj ďalšie veľkonočné motívy ako veľkonočné zajačiky, mláďatá a sliepky.

Obľúbené vianočné motívy ako Santa Claus, sobí Rudolf, bieli anjeli a jednoduché snehové vločky môžete kreatívne vytvoriť pomocou malých odtlačkov rúk. Vytvárajú sviatočnú atmosféru a sú veľmi obľúbené aj u tých najmenších.

drotár-s-2-ročnými-deťmi-zemiakové výtlačky

Rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré možno použiť ako druh pečiatky, sú vhodné ako alternatíva k odtlačkom prstov a rúk. Za týmto účelom nakrájajte príslušnú zeleninu na kúsky a dajte ju dieťaťu. Vaše 2-ročné dieťa by potom malo „pečiatku“ namočiť do farby a vykúzliť na list papiera krásne tvary. Na tento remeselný projekt sú najlepšie zemiaky, jablká, zeler a citróny.

Remeselné nápady pre batoľatá s papierom

drotár-s-2-ročnými-deťmi-veľkonočné-kuriatko-papier

Okrem farieb na prsty je papier jedným z najobľúbenejších materiálov na ručné práce s 2-ročnými deťmi. Vždy si užijú veľa zábavy pri trhaní papiera, jeho drobení alebo lepení na rôzne šablóny. Na tento účel odporúčame použiť farebný pauzovací papier alebo krepový papier, pretože sú oveľa tenšie ako ručný papier a deťom sa s nimi ľahšie pracuje..

Existujú materiály a nástroje, ktoré by ste nikdy nemali používať pri tvorbe s 2 -ročnými deťmi. Všetko sú to objekty, ktoré majú ostré hrany, sú krehké alebo jedovaté. Ak pri ručných prácach potrebujete lepidlo alebo nožnice, môžete to urobiť vy alebo staršie dieťa. Niektoré batoľatá zvládnu detské nožnice do 2 rokov, ale vždy s nimi musí byť aj dospelý.

drotárstvo-s-2-ročným-útržkom papiera-lepenie

Pohrávať sa s kúskami papiera je pre dvojročné deti určite zábava. Dajte batoľaťu farebný pauzovací papier, krepový papier alebo staré noviny alebo časopis a nechajte ho roztrhať papier. Výsledné útržky papiera potom môžete pokrčiť a usporiadať do farieb. Výsledné guľôčky papiera potom batoľa prilepí na list papiera, ktorý bol vopred natretý lepidlom, takže vznikne kreatívny obraz.

Ďalším skvelým nápadom na tvorbu s 2 -ročnými deťmi je papierová hmota. Tu sa opäť používajú útržky papiera, ktoré dieťa namočí do zmesi múky a vody a potom prilepí na povrch. S jednoduchým balónom vytvoríte jednoduchý okrúhly tvar a potom ho použijete ako misku.

drotár s 2-ročným papierovým tanierom-hodvábnym papierom

Ak by ste chceli vyrobiť určité zviera alebo predmet s 2-ročnými deťmi, potom je najlepšie zvoliť jedno alebo dvojfarebné nápady. Keďže deti vo veku 2 rokov ešte nevedia farby, úloha je uľahčená. Napríklad, ak chcete urobiť lienku, dajte dieťaťu najskôr iba červený pauzovací papier, aby sa nalepilo na vhodnú šablónu. Až potom, keď bude telo lienky pripravené, budú dieťaťu darované kruhy z čierneho papiera. Takto malý nemôže zamiešať farby a výsledok je vždy krásny.

ručné práce-s-2-ročnými-deťmi-odtlačky rúk-papier-ryba

Na maľovanie nemôžete použiť iba odtlačky rúk batoliat. Môžu byť tiež vystrihnuté zo vzorového papiera a potom premenené na kreatívne ručné práce. Vystrihnutie odtlačku ruky z papiera je niečo, čo musíte urobiť, ale vaše 2 -ročné dieťa potom môže pomôcť ozdobiť remeslo.

Ručné práce s 2-ročnými deťmi-nápady s jednoduchými materiálmi

drotár-s-2-ročnými-deťmi-papier-tanier-páv

Ak máte dvojročné dieťa, možno nebudete mať voľný čas na nákup v obchode s remeslami. Ak je to tak, nižšie nájdete niekoľko úžasných remeselných nápadov s použitím materiálov, ktoré už pravdepodobne máte doma. Sú ideálne pre ručné práce s 2 -ročnými deťmi a sú vhodné pre každé ročné obdobie.

Papierové taniere môžu byť napríklad použité ako šablóny pre rôzne nápady remesiel, ako sú zvieratá, ovocie a zelenina. Používa sa technika drobenia s kúskami papiera, ale batoľaťu nie je dovolené nalepovať papier, ale ani iné predmety na plech.

drotár s 2-ročným kartónom od lienky

Ak sa chcete na Veľkú noc venovať ručným prácam s 2-ročnými deťmi, môžete použiť kartóny na vajíčka. Pretože sa na Veľkú noc väčšinou kupuje veľa vajíčok, niektoré vajíčkové kartóny zostanú po vyfarbení veľkonočných vajíčok. To vám umožní vytvárať s deťmi krásne jarné a veľkonočné motívy a používať ich ako súčasť domácej dekorácie.

drotár-s-2-ročným-čističom vajec-kartónu-rúrky

Nápady na ručné práce s kartónmi na vajíčka sú jednoducho nekonečné a nielenže sa vôbec hodia k Veľkej noci. Môžete ho použiť na výrobu farebných húseníc, slimákov, mláďat, zajačikov a mnohých ďalších s 2-ročnými deťmi. Vystrihnite z kartónu jednotlivé nádoby a vytvorte z nich požadovanú postavu. Potom môže batoľa namaľovať misky prstovými farbami a prilepiť ich vhodnou ozdobou.

drotár-s-2-ročnými-deťmi-jarnými motýľmi

Ďalším domácim materiálom, ktorý je ako stvorený na výrobu s 2-ročnými deťmi, sú kávové filtre. Dajú sa namaľovať prstovými farbami a pastelkami a môžete z nich vyrábať jednoduché zvieratká ako tieto motýle. Kávové filtre sú v strede previazané štipcami na bielizeň, ktoré sú potom ozdobené farebnými pomponmi.

drotár-s-2-ročnými-deťmi-kaktusovo-zmrzlinovými tyčinkami

S paličkami od nanuku sa dá rovnako pohrávať s 2-ročnými deťmi. Maličkí môžu aranžérske paličky naaranžovať do vhodného tvaru, namaľovať a ozdobiť. Potom môžete prilepiť tyčinky od nanuku a vyrobiť krásne figúrky, akými sú napríklad tieto roztomilé kaktusy.

Remeselné spracovanie s 2 -ročnými deťmi so slaným cestom

ručné práce-s-2-ročným-soľou-cesto-vtáky

S 2-ročnými deťmi sa môžete stále snažiť miesiť cesto a vyrábať rôzne figúrky. Na to je najlepšie slané cesto, pretože je veľmi rýchle a jednoduché na prípravu. Figúrky je navyše možné piecť zo slaného cesta a použiť ich ako kreatívnu ozdobu.

drotári-s-2-ročnými-deťmi-slané-vykrajovače cesta

Na slané cesto stačí iba voda, soľ a múka, zmiešané v miske a vymiesené do hmoty na cesto. Potom by ste mali vyvaľkať slané cesto a batoľaťom vykrajovať rôzne tvary. Takýmto spôsobom si dokonca môžete vyrobiť krásne ozdoby na vianočný stromček s 2-ročnými deťmi.

ručné práce-s-malými-deťmi-slané-cesto-odtlačky rúk

S odtlačkami rúk môžete nielen maľovať kreatívne obrázky, ale aj vyrábať vtipné postavičky zo slaného cesta s 2-ročnými deťmi. Pomôžte dieťaťu urobiť si odtlačok ruky na cesto, potom cesto pečte v rúre pri 100 stupňoch asi pol hodiny. Potom môžu byť odtlačky rúk dieťaťa s trochou farby transformované na kreatívne obrázky.