Recepty

Vyrobte si muffiny z jednorožca sami: Recepty na ozdobu a jednoduchý návod na ozdobu

Upečte muffiny s jednorožcom a ozdobte fondán

Jednorožce sú magické bytosti so zvláštnymi silami – vzácne zviera je symbolom dobra. Jeho zlaté kopytá a trblietavá biela kožušina z neho robia krásne mýtické stvorenie. Pozná ho však predovšetkým špirálovitý roh v strede čela. Podľa legiend sú zvieratá extrémne plaché – kto na jedno natrafí, má šťastie. Niet divu, že mladí i starí sú očarení magickým svetom jednorožcov a že mýtické zviera je v súčasnosti veľmi v trende. Vneste do svojich štyroch stien kúzlo kúzla – bez ohľadu na to, či chcete prekvapiť deti k narodeninám, pozvať priateľov na kávu a košíčky alebo si jednoducho chcete osladiť život – muffiny s jednorožcom vám zaistia dobrú náladu v stôl a chuť báječne. Predstavujeme rôzne recepty a jednoduché návody na dekoráciu s krémom alebo fondánom, ktoré si môžete vyrobiť sami.

Muffiny z jednorožca – všetko je o príprave

príprava tipov na muffiny s jednorožcom

Správne poradie pri príprave hrá rozhodujúcu úlohu v úspechu. Odporúčame vám preto, aby ste si kúpili všetky potrebné ingrediencie najmenej dva dni pred akciou a jeden deň si naplánovali výlučne na ozdobu fondánov. Na jednej strane preto, že detaily trvajú deň, kým stvrdnú a uschnú, na druhej strane preto, že na cvičenie potrebujú trochu času. Vyberte si recept na muffiny, ktorý máte radi a ktorý ste už skúšali. Ak vás nič nenapadá, možno môžete vyskúšať jeden z našich chutných receptov na muffiny. Voliteľne si môžete kúpiť vdolky a potom ich jednoducho ozdobiť v daný deň.

Jednorožecké muffiny s ozdobou z fondánu a posýpky cukrom

Muffiny z jednorožcových muffinov zdobia fondán

Začíname so super jednoduchým návodom na jednorožecké muffiny s oblohou z maslovej smotany a ozdobou s ušami a rohom z fondánu, cukrových perál a cukrových posýpok. Uistite sa, že obloha je zo smotanového / ovocného pyré a že košíčky nie sú celkom obalené fondánom. Recept na obloha nájdete v priebehu návodu nižšie.

Na ozdobu potrebujete tieto suroviny: fondán (kúpte si hotovú cukrovú hmotu v bielom), pšeničný škrob, cukrové perly, potravinárske farbivo v práškovej forme – ružové, jedlé trblietky v zlate, farebné cukrové konfety a / alebo iné rozhádzané dekorácie v závislosti od podľa vašich preferencií vodka (je vyrobená z potravinárskeho farbiva vmiešaného tak, aby prášok potom priľnul k detailom fondánu).

Potrebné modelovacie nástroje na fondán / marcipán: Nôž so skosenou špičkou, modelovacia kefa zo silikónu, modelovací nástroj so sférickým koncom (na zriedenie uší).

Príprava muffinov Unicorn Krok 1: Vyrobte si roh sami z fondánu

Návod, ako si vyrobiť muffiny z jednorožca vlastnoručne na dekoráciu

Jeden deň pred akciou zmiešajte ozdobný fondán s pšeničným škrobom a spracujte na guľky. Potom guľôčky rozvaľkajte na dlhé pramene, ktoré sú na jednom konci tenšie. Ako je uvedené vo vyššie uvedených fotografických pokynoch, otočte dva konce k sebe tak, aby vytvorili roh, napichnite ich na paličky a nechajte 3-4 hodiny schnúť. Na každý muffin potrebujete roh.

muffiny s jednorožcom fondán na jednorožec urobte sami

Keď sú úplne suché, premiešajte zlaté potravinárske farbivo s 2-3 kvapkami vodky a potrite nimi rohy. Potom nechajte detaily fondánu znova uschnúť.

muffiny s jednorožcom pečú fondánové uši, zdobia

Pre uši vystrihnite z fondánu ostrým nožom so skosenou špičkou detaily v tvare slzy, potom ich mierne klente modelovacím nástrojom (viď foto vyššie) a nechajte v stoji zaschnúť. Keď stuhnú, môžete do stredu naniesť ružovú farbu (tiež zmiešanú s trochou vodky).

jednorožec muffiny cukor perly posype hviezdičky ozdoba

Na druhý deň muffiny upečieme a necháme vychladnúť. Medzitým si pripravte obloha. Na to môžete pyré zo sezónneho ovocia a redukovať ho spolu s citrónovou šťavou na strednom ohni niekoľko minút, kým sa zmes nezredukuje. Potom ich nechajte bokom vychladnúť a v miske rozšľahajte maslo, postupne pridajte práškový cukor a šľahajte, kým nebude zmes hladká a lesklá. Na konci pridajte ovocné pyré a všetko znova dôkladne premiešajte. Hotový maslový krém nechajte vychladnúť a potom pomocou vrecka na potrubie s veľkým hrotom vyčarujte kapotu v tvare hviezdy. Košíčky a oblohu nechajte namočiť v chladničke, potom do stredu prilepte uši a roh. Ozdobte cukrovými konfetami, cukrovými perlami a ďalšími.

Dekorácia na muffiny s jednorožcom s fondánovou polevou

Vyrobte si jednorožcové muffiny.Fondán vystrihnite

Ďalší projekt vyžaduje trpezlivosť – dajte si dostatok času na to, aby ste nerušene urobili rôzne detaily fondánu. V tomto prípade, ako koláč, sú muffiny s jednorožcom najskôr potiahnuté fondánom a potom ozdobené detailmi vyrezanými z fondánu. Aj keď máte skúsenosti s fondánovými koláčmi, tentoraz budete musieť úlohu zvládnuť v malom formáte, niekoľkokrát. Urobte si preto čas na vytváranie podrobností – môžete ich skladovať vo vzduchotesných plechovkách v chladničke 1 – 2 dni, podľa pokynov výrobcu.

Potrebné ingrediencie: fondán v bielej a ružovej farbe, potravinárska pasta vo fialovej a ružovej farbe, jedlé trblietky v zlate, hviezdičky z bieleho cukru, potravinové lepidlo na fondán, niekoľko kvapiek vodky.

Krok 1: Muffiny prikryte fondantom

Návod na muffiny s jednorožcom si pripravte vlastný fondán

Potrebné modelovacie nástroje na fondán: Nôž so skosenou špičkou, silikónová modelovacia kefa, modelovací nástroj so sférickým koncom, modelovací nástroj s hrubším hrotom ihly (na umiestnenie očí a na jemné detaily figúrok), hladítko na fondán, nástroj na modelovanie v Drážďanoch, valček na fondán, okrúhla vykrajovačka, cca veľká ako muffiny, hladký, nepriľnavý povrch, plastové rukavice, špáradlá.

Biely fondant najskôr rozvaľkajte rovnomerne valčekom – hrúbka 3 až 5 mm zaručuje ľahký povlak. Potom okrúhlou vykrajovačkou vykrajujeme kruh.

návod na poťahovanie fondánov na muffiny jednorožec krok za krokom

Muffin potrieme špeciálnym jedlým lepidlom a fondán opatrne poukladáme navrch. Opatrne pritlačte fondán okolo muffinu hranou ruky a potom pomocou hladítka na fondán uhlaďte povrch fondánu krúživými pohybmi..

Krok 2: Pripojte ďalšie detaily fondánu

nápad na muffiny s jednorožcom vytvorte narodeninovú oslavu pre svoje vlastné deti

Okrúhlou vykrajovačkou na kolieska vykrojte z ružového fondánu a potom znova vystrihnite tvar listu stromu (pozri fotografiu vyššie). Potrieme 1/3 bieleho fondánu potravinárskym lepidlom a prilepíme naň ružový detail (konečný výsledok nájdete nižšie).

Muffiny z jednorožca vykrajujú uši z ružového fondánu

Ak ste urobili správnu prípravu, muffin by mal vyzerať ako na fotografii v pravom hornom rohu. Teraz vystrihnite jednotlivé detaily (pozri fotografiu vľavo). Ak nemáte vykrajovač hviezd, môžete si kúpiť cukrové hviezdičky. Pomocou modelovacieho nástroja s hrotom ihly narobte nosnej dierke jednorožec. Potom prilepte dva detaily ucha k jedlému lepidlu a nechajte ich uschnúť. Voliteľne môžete uši zafarbiť ružovým potravinárskym farbivom ako v predchádzajúcom návode.

návod na uši na muffiny jednorožcov

V hornej časti muffinu urobte nožom dva rezy do uší a zapichnite uši. Potom vyrobte roh sami – jednoducho rozviňte dlhé pramene a potom oba konce prameňov stočte do rohu. Rohy napichnite na paličky a nechajte niekoľko hodín sušiť. Zmiešajte zlatý prášok s 3-4 kvapkami vodky a potrite ním rohy. Nechajte znova zaschnúť.

Krok 3: zafarbite fondán a urobte si hrivu sami

Vyrobte si fondánový kožušinový fondán z jednorožca

Farbenie fondánu nie je náročná úloha – určite si budete musieť nasadiť plastové rukavice, aby ste fondán poriadne naklepali. Fondán najskôr najskôr premiešajte a potom ho zatlačte na plocho, pričom v strede zostane dutina. Špáradlom pridajte farbu do dutiny a potom pomaly hnette fondán, kým nebude farba rovnomerne rozložená. Fondán vytvarujte do niekoľkých malých guľôčok, potom guľôčky stočte do prameňov v tvare slzy, ohnite hrot (pozri fotografiu vyššie) a nožom štruktúrujte vlasy. Na fotografii vyššie vľavo vidíte tri kroky od klbka po prameň vlasov. Potom prameň vlasov natlačte valčekom (a nie prstami) a nechajte uschnúť. Na konci jednoducho prilepte štyri rohy vlasov okolo rohu.

Tip: Roh, pramene, uši a hviezdy môžete vystrihnúť predchádzajúci deň a potom ich jednoducho namontovať na košíčky. Nenechajte sa odradiť mnohými prvkami – samotná výroba je veľmi jednoduchá, aj keď časovo náročná.

Muffiny z jednorožca s dúhovou polevou

jednorožec muffiny nápady dúha farba

Jednorožec a dúha idú ruka v ruke v nasledujúcom projekte pečenia. Tu sa muffiny najskôr upečú a vložia do chladničky, potom sa pripraví poleva s krémom. Na polevu potrebujete 3 šálky práškového cukru, štipku soli, 1 lyžičku vanilkovej esencie, 1 šálku nesoleného masla, 2 lyžičky šľahačky. Príprava: jednoducho najskôr vyšľahajte maslo do peny, potom postupne za stáleho miešania na vysokej úrovni pridajte práškový cukor. Zmiešajte štipku soli a vanilkovú esenciu, pridajte do hladkej zmesi a premiešajte. Na záver pridáme šľahačku.

Ingrediencie na ozdobu na muffiny jednorožca: potravinárske farby (v tomto prípade ružová, levanduľa, broskyňová a žltá), fondán, špáradlá alebo drevené tyčinky, silikónová kefa na potraviny, nôž na fondán, modelovacia pomôcka so sférickými koncami, 4 vrecká na vreckovky a veľká hviezdicová tryska s priemerom 2 cm.

Krok 1: vymaľujte maslový krém

muffiny s jednorožcom pečú dekoráciu dúhovej farby

Najprv je maslový krém rovnomerne rozdelený do niekoľkých misiek – do každej misky sa pridá potravinárske farbivo a krém sa mieša lyžicou, kým sa farba nerozpustí. Potom vložte každú farbu do vrecka na potrubie.

Urobte si jednorožcové muffiny dúhovou glazúrou

Takto vyzerajú štyri naplnené vrecká na potrubie – potom ich položte na seba a konce vložte do veľkej hviezdicovej dýzy s priemerom 2 cm.

jednorožec muffiny glazúra dekorácia dúha

Takto vyzerajú štyri vrecká na potrubie v hviezdicovej dýze – teraz rovnomerne stlačte všetky vrecká, kým nevystúpia všetky farby. Potom muffiny posypeme maslom.

jednorožecké muffiny fondánové rohové uši

Na konci ozdobte muffiny hotovými ušami a rohmi. Môžete to urobiť deň vopred a uložiť do chladničky – pokyny nájdete na začiatku článku.

Muffiny z jednorožca si ozdobte nápady krémom

Takto vyzerajú hotové muffiny – perfektné ako darček k narodeninám dieťaťa alebo ako nočný stolík na rodinnú oslavu.

Jednorožecké košíčky vymaľujte potravinárskymi farbami

Vyrobte si jednorožecké muffiny na waflovom perníku sami

Na rozdiel od iných dekoratívnych projektov ide menej o rezanie a viac o maľovanie. V tomto prípade sú muffiny pečené podľa akéhokoľvek receptu a potom potiahnuté bielym fondantom (pozri pokyn č. 2 vyššie).

Až potom príde na rad dekorácia. Potrebujete k nim nasledujúce suroviny a príslušenstvo: Buttercream (maslo vyšľahajte dotuha, za stáleho šľahania pomaly pridávajte práškový cukor, primiešajte štipku soli a 2 lyžičky vanilkovej esencie), potravinárske farby v červenej, modrej, zelenej, oranžovej farbe , čierna, striekacia poleva (práškový cukor a dve kvapky vody vymiešame do hladka), okrúhla vykrajovačka na cukrovinky s priemerom 7 cm, jedlé trblietky v zlatej farbe, ružové jedlé trblietky, vrecko na písanie s hrotom na písanie, vyťahovacia tyčinka, perník bez polevy, ostrý nôž na fondán, špáradlo.

Krok 1 – muffiny obložte fondantom

Vyrobte si jednorožcové muffiny, ktoré zalejte fondantom

A takto to funguje: muffiny najskôr potrieme krémom, potom zalejeme fondánom a necháme bokom uschnúť. Medzitým si z perníka vystrihnite tri tvary trojuholníka (prvý slúži ako roh, ďalšie dva – ako uši). Vložte detaily perníka do muffinov pomocou špáradiel (pozri fotografiu vyššie).

jednorožecké muffiny oči namaľujú potravinársku farbu

Potom rozdeľte polevu do niekoľkých misiek, do každej misky pridajte potravinárske farbivo a dobre premiešajte, kým nebude rovnomerne rozložená. Potom naplňte každú injekčnú striekačku do vrecka a naneste ním jednotlivé pramene / oči / riasy..

ozdoba štetcom na muffiny jednorožca

Potom ozdobte „líčka“ ružovými trblietkami. Muffiny necháme hodinu zaschnúť.

Vyrobte si ozdobu na muffiny jednorožca sami

Takto vyzerá konečný výsledok – muffiny s jednorožcom možno naaranžovať na koláčový stojan s cukrovými hviezdičkami, perníkom a inými sladkosťami. Tešiť sa budú najmä deti.

urobte si jednorožcové muffiny ozdobnou farbou

Či už ako sladké prekvapenie pre deti, alebo jednoducho ako suvenír na dezertný stôl: muffiny s jednorožcom vám urobia dobrú náladu. To, čo na prvý pohľad vyzerá ako náročná úloha, zvládnu bez problémov aj neskúsení pekári. To najdôležitejšie: Cvičenie robí majstra – teda ak si chcete pripraviť rýchly dezert na poslednú chvíľu, mýlite sa tu. V závislosti od variantu zvoleného pre súpravu by sa tu mala dodržať určitá postupnosť. Kým ozdobu fondánu je potrebné urobiť deň vopred, na už upečené a vychladnuté muffiny sa nanáša poleva s krémom. Posledným variantom je maľovanie – šetrí čas a dá sa vyčarovať bez veľkého úsilia. Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete – dúfame, že sa vám príprava bude páčiť!