DIY, karneval

Karnevalové dekorácie do domu – skvelé nápady na karneval, ako si ich vyrobiť

Ak chcete vyzdobiť svoj dom pre Mardi Gras, máme pre vás niekoľko farebných a veselých nápadov, ktoré môžete ľahko implementovať. Masky, girlandy, konfety, papierové girlandy a mnoho ďalších. Títo Karnevalové dekorácie do domu určite zvýši očakávanie a urobí čas karnevalu nezabudnuteľným. Pozrite sa na tieto remeselné nápady a nechajte sa inšpirovať.

Obsah:

1. Nápady na dekoráciu stolu na karneval s maskami, sklenenými korálkami a perím, ktoré si vyrobíte sami

2. Ručné práce na karneval: LED sviečky s konfetami v pohári, šialená čiapočka

3. Dekorácia karnevalového okna: okenné obrázky s klaunom, girlandami a mnohými remeselnými nápadmi

Karnevalová výzdoba-domáce nápady-urob si sám-čierno-biele-hviezdy-masky-dekorácia na stôl

Karnevalové dekorácie do domácnosti – masky používajte všade

Karnevalová dekorácia-domáce nápady-urob si sám-elegantná-čierno-biela-dekorácia na stôl

Ak organizujete večierok s karnevalom, môžete na svojich hostí zapôsobiť nádhernou výzdobou stolu. Maska je symbolom karnevalu, takže ju môžete použiť na mnoho spôsobov – na taniere alebo ako akcent v aranžovaní kvetov. Vyberte si jasné farby, ako je fialová, zelená, žltá a oranžová. Vyrobte si skvelé koktailové tyčinky s pomponmi a omotajte retiazky okolo obrúskov. Ozdobte lampáše konfetami alebo kruhmi z farebného papiera.

Karnevalové dekorácie na stôl

karneval-ozdoba-domov-nápady-urob si sám-karnevalová maska-trblietky-modrá-zelená-zlatá

Krásne girlandy môžete vyrobiť z papierových alebo muffinových košíčkov ako dodatočné dekorácie. Skrášlite svetlá z papiera alebo zaveste veľké papierové kvety nad jedálenský stôl. Takto jednoducho je možné priniesť do domu dobrú náladu!

6 nápadov na nápadité doplnky na fašiangové maškrtenie s deťmi

Vykonajte ručné práce pre Mardi Gras s deťmi na základnej škole – nápady na farebné dekorácie a doplnky na párty

Robte ručné práce pre Mardi Gras v materskej škole – nápady na masky, doplnky a dekoráciu

Vyrobte si karnevalové dekorácie sami – dekorácie na stôl s karnevalovými maskami

karneval-ozdoba-domove nápady-urob si sám-karnevalová maska-purpurovo-zlaté pierko

Veľkolepo zdobené karnevalové masky sú absolútnym vrcholom na slávnostnom stole a na každej karnevalovej párty. S trochou predstavivosti a len málo materiálov si môžete sami vyrobiť očarujúcu masku, pomocou ktorej si vyzdobíte byt tak, aby zodpovedal príležitosti. Ak chcete navrhnúť skvelú masku podľa vlastného vkusu, môžete ju vyrobiť buď zo stavebného papiera alebo z papierového mache, alebo si bielu plastovú masku na oči ozdobíte sami. Plastové masky môžete ozdobiť trblietkami a kamienkami v jasných farbách. Očné okolie môžete orámovať napríklad trblietavými kamienkami alebo flitrami. Oblasť nosa a čela môžete vyšperkovať zlatými alebo striebornými trblietkami. Pri zdobení môžete použiť akýkoľvek iný ornament a vykúzliť tak trblietavú, farebnú masku. Malé kvety, ktoré sa majú nalepiť, ako aj ozdobné ohraničenie kameňa vám pomôžu vytvoriť nádherne krásnu karnevalovú výzdobu pre váš domov.

Trblietavé, trblietavé dekorácie na stôl v intenzívnych farbách na karneval alebo maškarádu

Karnevalové dekorácie-nápady na doma-urob si sám-pávie perie-trblietavé sviečky

Farebná dekorácia stolu a miestnosti vám okamžite dodá lepšiu náladu. Ak chcete zorganizovať súkromnú karnevalovú párty a zapôsobiť elegantnou atmosférou, zázraky dokážete len s niekoľkými ozdobnými prvkami. Ak chcete jednoduchú dekoráciu na stôl, môžete napríklad namiesto kvetov naaranžovať vázu s pavím perím. Držiaky na čajovú sviečku s ozdobnými kamienkami v rovnakých nuansách ako pierka vyzerajú skvele bez toho, aby bol stôl preplnený. Môžete navrhnúť svoje karnevalové dekorácie z pravého peria alebo si vyrobiť plastové a ozdobiť ich do sýtosti. Pávie perie je vhodné aj na zdobenie rôznych karnevalových doplnkov, akými sú klobúky, masky a doplnky do vlasov.

Retiazky namiesto obrúskových krúžkov

obrúsková retiazka na retiazku zelená purpurová ozdoba karnevalu

Medzi domáce dekorácie Mardi Gras patria malé i veľké balóny, obrie balóny, balóny v skvelom tvare srdca a konfety. Čo si myslíte o balónoch, ktoré sú namiesto hélia naplnené farebnými papierovými konfetami? Do konfetových balónov naplňte biele, priehľadné balóniky trblietavými konfetami. Ako s balónikmi vytvoríte skvelú dekoráciu, ktorá vám okamžite dodá párty náladu. Ak potom balóny prasknú, zábava je ešte zaručenejšia. Konfety vo vzduchu iskria a vytvárajú veľký prvok prekvapenia, ktorý vaši hostia určite ocenia.

Benátska atmosféra na karnevalovom stole

karnevalové dekorácie domáce masky nápady na dekoráciu stola fialová modrá

Konfety si môžete bez námahy vyrobiť aj sami pre svoju karnevalovú párty. Na domáce konfety potrebujete farebný papier s čo najväčším počtom rôznych farieb a dierovač. Dierujte papier a vyprázdnite záchytný zásobník dierovača a máte konfety. Ak by ste chceli mať iné vzory, môžete použiť punč. Zbierajte konfety do misky a tiež nimi ozdobte stôl. Rozptýlite konfety v strede stola alebo okolo tanierov. Farebné útržky na stole sa v skutočnosti hodia k akejkoľvek dekorácii stola.

Karnevalové dekorácie na stôl: vyrobte si masky a behúne sami

Ozdoby na karnevalový stôl si robia nápady na karneval sami

S trochou predstavivosti a veľa lesku je možné kreatívnu výzdobu stola zapojiť do karnevalu. Odstrihnite hodvábny papier a urobte z neho behúň na stôl. Plochým štetcom naň naneste dostatok lepidla a posypte ho flitrami. Nechajte deti kresliť hviezdičky z papierových tanierov a ozdobte benátske masky množstvom trblietok. Ukážte masky na tanieroch hostí. Vintage sklenená lampa so zlatou stĺpovou sviečkou dodá dekorácii stola dodatočný pôvab.

Karnevalové dekorácie na stôl: masky s perím a kamienkami

Dekorácie stolu Mardi Gras robia nápady s maskami

Voliteľne môžete jednoduché karnevalové masky ozdobiť perím alebo ich prilepiť kamienkami. Poukladajte ich na obrus v kontrastnej farbe, napríklad zelenej, alebo ich položte ako lístky na taniere hostí. Ozdobu môžete doplniť pohármi na víno alebo šampanské, ktoré môžete zladiť s farbou obrusu. Zberače dekorácií „Ohňostroj“ v pohároch zaručujú šťastnú atmosféru pri slávnostnom stole alebo v bufete.

Karnevalové nápady na dekoráciu stola: Nastavte akcenty ozdobnými stuhami

Dekorácia stolu na karneval Nápady na ručné práce Zvinúť darčekovú stužku

Pridajte jemné akcenty aranžovaním cukríkov v zlatých darčekových krabičkách, navíjaním darčekových stužiek nožničkami a ovinutím okolo darčekových krabičiek. K detskému stolu môžete štýlovo predviesť predjedlo v pohári, zákusky alebo dokonca fingerfood. Krabice môžete voliteľne previazať ozdobnými stuhami a štýlovo zabaliť darčeky. Ozdobné stuhy môžete tiež neskôr uviazať na kúzelnú paličku alebo rozprávkovú paličku.

Karnevalové dekorácie na stôl: efektne zinscenujte benátske masky

Karnevalové nápady na dekoráciu stola s maskami, aby ste sa vyrobili sami

Vystrihnite krásne ozdoby z lepenky, uviažte kyticu sezónnych kvetov a akvarelmi namaľujte bielu benátsku masku. Ozdoby poukladajte na obyčajný farebný obrus. Benátske masky sú často skutočnými umeleckými dielami a môžete ich zavesiť na stenu alebo vystaviť na poličku aj po karnevale.

Remeselné výrobky na karneval: farbenie zlatých čokoládových toliarov

Ručné práce na karneval Nápady na zlaté čokoládové toliare

Ďalší nápad na ručné práce určite poteší deti: potravinárske farbivo môžete použiť na vyfarbenie „zlatých“ čokoládových toliarov, ktoré sa vám páči, a vystaviť ich v sklenenej dekoratívnej miske. V miske je priestor aj na rôzne reťaze, hračky alebo iné drobnosti. Môžete dokonca zorganizovať hľadanie pokladu alebo ho použiť na odmenenie detí tými najkrajšími alebo najkreatívnejšími kostýmami.

Tinker karneval: ozdobte fľaše

Remeslá na karneval, maľovanie a zdobenie fliaš vína

Máte doma prázdne fľaše od vína? Potom ich ozdobte akrylovými farbami, plastovými korálkami a ozdobami z plsti. Fľaše najskôr zafarbite striebornou farbou a odložte na kuchynský papier. Hneď ako je farba úplne suchá, môžete ju ozdobiť zelenými, fialovými alebo zlatými nuansami. Potom prilepte plastové korálky na hrdlo fľaše na víno. Potom vyfarbi tri šašlikové špajle a na jeden koniec každého šašlikového špajle pripevnite benátsku masku. Potom vložte druhý koniec špajle Schaschlick do fľaše.

Vyrobte si karnevalové dekorácie: ozdobte LED sviečky konfetami

Ručné práce na karnevalové LED sviečky slávnostne zdobia

Ozdobte LED sviečky s trblietkami a konfetami. Na sviečky stačí naniesť tenkú vrstvu lepidla a potom ich ponoriť do trblietok. Nechajte ich uschnúť a potom ich vložte do malých pohárov alebo lampášov. Ozdobte ich konfetami. Táto myšlienka dekorácie je ideálna pre detský stôl, pretože pri LED sviečkach nehrozí nebezpečenstvo požiaru a deti sa nemôžu zraniť.

Karnevalová ozdoba stolu s korunkou a perím

Karneval dekorácie stola inšpirovaný 1001 nocami s korunkou na detskom stole

Chystáte detskú párty pre Mardi Gras? Potom by ste mali nielen pripraviť chutné jedlo, ale aj vhodne ozdobiť slávnostný stôl. Ukážeme vám nápad inšpirovaný knihou „1001 nocí“. Ale samozrejme môžete upraviť farebnú schému a podobným spôsobom interpretovať ďalšie rozprávky. Potrebujete perie, priehľadné sklenené fľaše (napríklad fľaše od Coca Coly), korunky a kamienky.

Dekorácia stolu Karnevalový detský stôl slávnostne ozdobte korunkou a perím

Vyrobte si obrus z krepového alebo hodvábneho papiera a natrite ho striebornou pastelkou. Naaranžujte purpurové perie do colových fliaš, chváľte korunky do purpurových jednorazových tanierov. Rozložte na stôl viac kamienkov. Dekorácia stola na karneval je pripravená. A čo je najlepšie, deti môžu počas karnevalu nosiť korunky. Môžete vymeniť perie za ruže a interpretovať rozprávku Šípková Ruženka. Alebo môžete dať na stôl červené jablká a vykúzliť tak dekoráciu na stôl inšpirovanú rozprávkou Snehulienka.

Vyrobte si karnevalové dekorácie na stôl sami: ozdobte polystyrénové šišky sklenenými korálkami

Skrášlite ozdobu karnevalového stolu polystyrénovými šiškami zo sklenených korálikov

Aj keď nechcete nastaviť heslo pre svoju karnevalovú párty, stôl by ste mali ozdobiť. So šiškami zo styrofoamu a retiazkami zo sklenených korálikov vyrobíte farebnú dekoráciu na stôl na karneval, ktorá zaručene vyčarí atmosférickú atmosféru. Reťaze stačí omotať okolo kužeľov a na niektorých miestach opraviť horúcim lepidlom a ozdoba na karnevalový stôl je pripravená.

Dekorácia stola pre karnevalové nápady pokrýva polystyrénové kužele so sklenenými korálkami

Vyrobte si karnevalové dekorácie: vyrobte si bláznovskú čiapku z kartónu sami

Klobúk karnevalového drotára zo stavebného papiera si urobte sami návod

Deti sa obzvlášť tešia na Mardi Gras a radi sa venujú ručným prácam. S ďalším nápadom na kutilstvo je ručná zábava pre malých aj veľkých zaručená. Vyrobte si z lepenky čiapku blázna. Najprv vystrihnite 10 cm široký pás oranžovej lepenky. Zmerajte obvodu hlavy dieťaťa a potom vypočítajte priemer čiapky blázna. Potom prúžok odstrihnite a prilepte dva konce k sebe. Zo zeleného kartónu vystrihnite tri trojuholníky a z fialového kartónu ďalšie dva trojuholníky. Zo zeleného kartónu vystrihnite dva malé kruhy a z fialového kartónu vystrihnite ďalšie tri malé kruhy. Teraz zložte bláznovu čiapku. Ozdobte ich ľubovoľne nálepkami alebo ich nechajte dieťa vymaľovať.

Karneval ručných prác: ozdobte okno girlandou

Remeselné karnevalové balóniky vyrezané z lepenkového nápadu na ozdobu karnevalového okna

Pre Mardi Gras mnohí rodičia radi vyrábajú farebné okenné obrázky a girlandy, ktoré potom nalepia na okno v detskej izbe. Vo fotogalérii vám ponúkame niekoľko nápadov na karnevalové dekorácie okien. Prvá myšlienka karnevalových dekorácií pre okná môže byť vyrobená z lepenky, textílie alebo plsti. Ceruzkou nakreslite na kartón obrysy balónov a vystrihnite ich. Najprv odstrihnite spodok jedného balónika a potom vrch iného balóna. Potom spojte dva detaily dohromady. Podobne si môžete sami vyrobiť oblaky, hviezdy a ďalšie dekoratívne prvky.

Okienko na karnevalové dekorácie: klaun vyrobený z lepenky

Karnevalové okenné dekorácie klaun ručné pokyny a šablóna

Tento roztomilý klaun je pripravený len v niekoľkých krokoch. Šablónu na tlač a rezanie nájdete nižšie. Vystrihnite rôzne prvky z lepenky zelenou, žltou, bielou, červenou alebo modrou. Potom môžete finelinerom namaľovať tvár klauna. Prilepte klauna na sklo priehľadnou obojstrannou páskou alebo sa ním pochváľte na parapete.

Okienko na karnevalové dekorácie: šablóna pre klauna

Šablóna karnevalu na ozdobu okna pre klauna na vytlačenie a vystrihnutie

Karnevalová ozdoba okna: vyrobte si vlastnú girlandu z papiera

Vyrobte si karnevalové ozdobné okenné klaunové girlandy z papiera a pomponov sami

Okienko na karnevalové dekorácie: vyrobte si vlastného klauna z papiera

Karnevalový ozdobný okenný klaun drotár a zavesiť ako girlandu

Obrázky okna Tinker na karneval: jednorožec a hviezdy

Dekorácia Mardi Gras Obrázky z karnevalového okna, urobte zo seba jednorožcov a hviezdy

Okienko na karnevalové dekorácie: predloha pre jednorožca s hviezdičkami

Mardi Gras ozdobná karnevalová šablóna pre jednorožca a hviezdy

Okienko na ozdobu Mardi Gras: vyrobte si veniec zo strany stráží

Vyrobte si karnevalový veniec od držiteľov večierkov sami a vymaľujte

Vytvorte si okenné obrázky na karneval sami: hrad a jednorožec a hviezdy

Vyrobte si karnevalové okenné dekorácie sami, drotár s jednorožcom a hradom

Šablóna na karnevalovú výzdobu pre okná

Šablóna ručnej práce na karnevalovej výzdobe okna pre jednorožca a hrad

Dekorácia okna Mardi Gras: Maska a girlanda z Mardi Gras vyrobené z plsti

Vyrobte si z filcu karnevalovú ozdobu okennú masku a veniec

Okno s karnevalovou výzdobou: vyrobte si masky superhrdinov sami

Karnevalové ozdobné okno vystrihlo masky superhrdinov z papiera a farby

Faschingsdeko Fenster: Tinker klaun z kartónu s deťmi 

Karnevalový klaun s ozdobou okna z myšlienok drotára papiera

Karnevalová výzdoba okna: urobte si girlandu z detských novín sami

Remeselné karnevalové okenné nápady na girlandu z novinového papiera

Skrášlite okno domácou girlandou z detských novín. Nechajte malých pomôcť a vystrihnite si obľúbené príbehy z detských novín. Potom z papiera odstrihnite rovnako veľké trojuholníky, ktoré potom prilepte na ozdobnú pásku. Túto kreatívnu girlandu môžete tiež ušiť z látky alebo si ju vyrobiť sami z hodvábneho papiera. Môžete tiež použiť biely kartón a požiadať deti, aby ozdobili trojuholníky roztomilými kresbami na tému „Karneval“.

Vyrobte si karnevalové dekorácie na parapet z dreva sami

Tinkerová karnevalová dekorácia na okná z dreva

Vyrobte si papierové čiapky

karnevalová výzdoba domáce nápady párty čiapky papier pestrý

Skvelou karnevalovou ozdobou do domácnosti sú spoločenské čiapky, ktoré nielenže patria na vašu hlavu a sú nepostrádateľným doplnkom, ale vytvárajú aj zábavnú a farebnú dekoráciu stola. Z farebného papiera alebo lepenky môžete rýchlo zostaviť pekné párty chatky. Za týmto účelom vystrihnite z listu papiera veľký štvrťkruh v požadovanej farbe a zrolujte ho do vrecka. Potom sáčok zlepte a odstrihnite prečnievajúci okraj. Teraz sa môžete venovať dekorácii a z hodvábneho papiera urobiť malú pomponu a pripevniť ju k bodu. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a vytvorte dekoráciu, ktorá splní vaše očakávania. Ozdoby do domácnosti Mardi Gras sú menej o realizácii jednotného konceptu. Čím farebnejšia bude veselá dekorácia tu, tým lepšie.

Z košíčkov na muffiny urobte veniec

karnevalová výzdoba pre domáce nápady urob si sám muffinfoermchen fialová modrá

Na fašiangovú výzdobu si môžete sami vyrobiť aj rôzne girlandy. Ak chcete prekvapiť svoju rodinu a priateľov jedinečnou, farebnou girlandou, môžete si vytvoriť fantastickú zo šálok na muffiny. Kúpte si formy na muffiny a pralinky v rôznych veľkostiach a farbách a jednoducho ich navlečte. Je možné, že pomocou otvoru k sebe pripevníte dve formy a ostatné jednoducho zatlačíte na plocho. Výborne vyzerajú aj premyslené, nepravidelné vzdialenosti.

Karnevalová ozdoba doma drôtené puzdrá na muffiny farebné girlandy

Mardi Gras ozdobná párty na domáce girlandové muffiny v oranžovo žltej farbe

Vytvorte krásne papierové kvety

karnevalová výzdoba domáca párty pompony kvety lampióny

inštrukcie

ozdoba karnevalovej párty na pompon drotár doma

Ozdobte papierové žiarovky

papierová lampa farebná dekorácia nápad karneval doma

vyrobte si karnevalové dekorácie doma papierové žiarovky ikea ozdobte girlandy

Zdobenie košíčkov

karnevalová dekorácia party cupcake pompon drotár

karnevalová výzdoba domáca párty karnevalový nápad koktailové tyčinky pompony

karnevalová výzdoba domová maska ​​na stôl konfetuje girlandové perá

Dekorácia Mardi Gras pre domácu tabuľku nápad maska ​​pávie perie

karnevalová výzdoba doma ušijte si papierové girlandy sami

karnevalová ozdoba doma lampióny konfety lepenie nápad drotár

karnevalová výzdoba domáca ozdoba masky na karneval karneval

Dekorácia Mardi Gras pre domácu masku na stôl jedľové vetvy fialové akcenty

nápady na karnevalové dekorácie domové lampáše ružové lepiace bodky