Remeselné nápady

Okienkové obrázky Tinker s deťmi v lete: 3 jednoduché nápady s návodom!

V letných dňoch, keď chcete uniknúť z tepla, nie je nič lepšie ako popoludnie ručných prác s deťmi. Od upcyklovania nápadov cez maľovanie až po tvorbu letných obrázkov – u nás nájdete veľa skvelých nápadov, ako zabaviť a zabaviť deti všetkých vekových skupín. A dnes vám ukážeme niekoľko skvelých návrhov na ľahké obrázky na okne, ktoré si v lete pohrajú s deťmi. Maľby na okne sú skvelým spôsobom, ako urobiť váš domov alebo triedu letnými a farebnými!

Vytvárajte okenné obrázky morských živočíchov

drotárske okno obrázky deti letné morské živočíchy

Remeselné nápady s morskou tematikou sú na leto ako stvorené! Môžete tiež deťom porozprávať príbehy a zaujímavosti o svetových oceánoch. Na výrobu týchto farebných okenných obrázkov potrebujete iba kávové filtre, akvarely a stavebný papier na siluety zvierat. Túto šablónu si môžete zadarmo stiahnuť a vytlačiť a vytvoriť tak šablónu.

Šablóna na tlač (zadarmo)

Šablóna remesiel pre deti, letné morské živočíchy

Zoznam materiálov:

Šablóna morských zvierat

Akvarelové farby

Štetec (ak je to možné, použite akvarelový štetec alebo štetec s mäkkými štetinami, aby nedošlo k popraskaniu)

Pohár / pohár na vodu

Lepidlo

nožnice

Stavebný papier v tmavo modrej alebo čiernej farbe

Pero

Kávový filter / filter do koša

1. Nechajte dieťa namaľovať svoj kávový filter v akejkoľvek nuanse a nastavte ho tak, aby vyschlo. Čím tmavšia farba, tým lepšie, pretože pri schnutí sa rozjasňuje. Pre batoľatá je zábavné stláčať kávový filter a sledovať, ako kvapká voda a farba.

ručné práce s detskými oknami obrázky leto s kávovými filtrami

2. Vytlačte šablónu a nechajte dieťa vystrihnúť. Potom by mali byť šablóny pre okenné obrázky prenesené na tmavo modrý alebo čierny papier. Uistite sa, že čiary ceruzky sú na čiernom papieri ťažko viditeľné. V tomto prípade je najlepšie použiť svetlú farebnú ceruzku.

3. Prilepte zviera na filter sušenej kávy a obrázok okna je pripravený!

Vyrobte si samolepiace obrázky na letné okná

Vyrobte si s deťmi z materskej školy okenné obrázky na leto

Deti radi lepia. Určite máte doma veľa lepidla. Je to remeselný materiál, ktorý možno použiť rôznymi spôsobmi a existuje toľko projektov, ktoré s ním môžete robiť! Napríklad, aby ste si Fluffy Slime vyrobili sami. Glitrové lepidlo tiež vzbudzuje v deťoch zvláštnu fascináciu. Ktoré dieťa nemá rád trblietky? Tu je ďalší ľahký remeselný projekt s tematikou oceánu, ktorý budú batoľatá milovať. Na to potrebujete iba tri materiály!

Požadovaný materiál:

Okrúhle plastové veko

Glitrové lepidlo v modrej farbe

Penová nálepka morských živočíchov

Takto sa robia obrázky okien:

Vytvárajte obrázky na letné okná s trblietavým lepidlom

Glitrové lepidlo vždy dodá remeselným projektom zvláštny nádych! Deti jednoducho milujú, ako sa blyští! Odstráňte uzáver fľaše a pomaly nechajte lepidlo natiecť na plastový uzáver. Pre dospelých to nemusí byť veľmi vzrušujúce, ale deti fascinuje, ako lepidlo pomaly kvapká z fľaše. Nájdite si čas a nechajte ich sledovať obsah, ako ho vyjadrujete. Mladší predškoláci môžu potrebovať pomoc dospelých.

Akonáhle z fľaše vytečie všetko lepidlo, už sa ho nedotýkajte. Sledujte, ako bude mať tvar viečka. Mimochodom, môžete použiť aj silikónovú rezačku.

dekorácia okna letné drotárske deti s motívom mora

Akonáhle sa lepidlo roztiahne, je čas pridať morské živočíchy. Opatrne ich položte na lepidlo. Nie je potrebné ich lisovať do mokrého lepidla. Zostanú na mieste sami!

Potom, čo vaši drobci umiestnia svoje morské živočíchy, ako chcú, je čas na najťažšiu časť – čakanie! Uložte maľbu na okno na bezpečné miesto a nechajte niekoľko dní vyschnúť. To môže trvať až 48 hodín.

Mimochodom, tento remeselný nápad tiež funguje Nuž so silikónovou vykrajovačkou a papierom na pečenie

Vyrobte letné dekorácie okien pomocou trblietavého lepidla

Ak máte zvedavé deti, nechajte ich občas pozrieť, aby si všimli akékoľvek zmeny, ktoré môžu vidieť, keď lepidlo začne schnúť.

Ak si myslíte, že je suchý, nechajte ho stáť ďalší deň, pretože vnútorná časť bude trvať trochu dlhšie. Môžete opatrne odlepiť jednu stranu a rýchlo zistíte, či to trvá trochu viac času. Keď je hotový, dá sa ľahko odstrániť z veka. A tu je veľký nález:

Pokiaľ nie je zadná strana úplne suchá, je možné obrázok pripevniť priamo k oknu. Lepí sa rovnako ako samolepiace obrázky na okná kúpené v obchode. Ak sú na okne ešte zvyšky mokrého lepidla, jednoducho ich zmyte teplou vodou. Glitrové lepidlo je umývateľné – ďalší dôvod, prečo ho rodičia radi používajú na ručné práce s deťmi!

Po niekoľkých dňoch môže váš obraz na okne viac vyschnúť a namiesto prilepenia k oknu ho treba zavesiť. Ak je to tak, urobte cez ňu dieru a zaveste ju na šnúrku.

Kvety mandaly: urobte obrázky z letného okna z prírodných materiálov

Ručné práce v lete s kvetmi a papierovými taniermi

Keď sa počasie oteplí a dni sa predĺžia, radi trávime čo najviac času vonku. Využite možnosť zbierať s deťmi prírodné poklady a vytvorte krásne umelecké dielo. Kým sa deti budú venovať ručným prácam, budú sa baviť skúmaním všetkých svojich prírodných materiálov a opakovaním toho, čo sa dozvedeli o kvetoch. Pri umeleckej práci môžete tiež počítať a učiť sa o symetrii.

drotár s deťmi letné okná vyrobené z papierových platní a prírodného materiálu

S týmito nádhernými botanickými maľbami na okná môžu deti na základnej škole porovnávať rôzne druhy kvetov a listov, zatiaľ čo deti v materskej škole si rozvíjajú jemnú motoriku. Ak nemáte prístup k čerstvým kvetom, na túto činnosť je veľmi vhodná kytica, ktorej životnosť sa blíži. Tieto letné umelecké diela by boli tiež krásnym ručne vyrobeným darčekom pre rodinu a priateľov!

Požadovaný materiál:

Kvety, okvetné lístky, listy, iné prírodné poklady

Papierové taniere (2 na mandalu)

Priehľadná lepiaca fólia

Šablóna symetrických kruhov (voliteľné, ale pomáha malým deťom vytvárať symetrické sekcie)

nožnice

lepiaca páska

okenný obrázok pre letnú školu s kvetmi

inštrukcie:

1. Najprv vystrihnite stred papierovej platne.

2. Potom z lepiacej fólie vystrihnite kruhy, ktorých obvod je asi o 1-2 cm väčší ako otvor. (Mali by ste mať dvakrát toľko fóliových kruhov ako papierové platne).

3. Prilepte číry film lepivou stranou nahor na zadnú stranu taniera.

4. Vystrihnite šablónu so symetrickými kruhmi a položte ju na druhý papierový tanier.

V lete sa deti zabavia jednoduchými nápadmi na ručné práce

5. Aby deti mohli pracovať na rovnom povrchu a mohli kvety pevne pritlačiť na miesto, položte tanier s kruhovou šablónou pod okno, ktoré bolo vytvorené..

6. Nechajte deti ozdobiť svoje mandaly spočítaním prírodných kúskov pre každú zo svojich sekcií a usporiadaním podľa potreby na lepiaci list..

7. Keď ste s kvetinovým vzorom spokojní, odstráňte podkladový materiál z druhého kruhu fólie a pritlačte ho na prírodné materiály, aby ste ich pritlačili medzi dve lepiace strany fólie. (Ak sa kvety dobre prilepia na fóliu, je tento krok voliteľný.)

obrázky okien letná drotárska základná škola

Poznámka k pominuteľnosti prírodných materiálov: Kvety a listy v umeleckom diele časom stratia farbu a vyschnú. To je normálne, ak používate čerstvé kvety a listy. Môže byť zaujímavé sledovať a komentovať tento proces so svojimi deťmi. Aby ste minimalizovali hnilobu, použite namiesto celého kvetu okvetné lístky a nechajte dizajn čo najrovnejší. Staršie deti sa budú častejšie riadiť touto radou ako mladšie. Batoľatá budú pravdepodobne tvrdohlavo odolávať používaniu celých kvetov.

Zaveste mandaly do okna, aby mohlo presvitať slnko

Naaranžujte kvety na samolepiacu fóliu

Voliteľne môžu deti tiež vymaľovať rám papierového taniera akvarelom

urobte s deťmi obrázky z ľahkých okien s letnými kvetmi

Aj bez symetrie budú výsledky krásne

Vytvárajte s deťmi obrázky z okien z papierových platní a prírodného materiálu

Obrázky na okne môžu byť navrhnuté nielen abstraktne alebo ako mandala, ale tiež ako realistické obrázky, napríklad motýle, zábavné tváre alebo vtáky. Bol by to dobrý umelecký projekt pre deti od 4 rokov. Nožnice môžete tiež použiť na tvarovanie listov tak, aby vyhovovali vášmu návrhu.

Tinker and vis up window images

drotár okno obrázky deti letný nápad

Ak chcete obrázky na okne zavesiť jednotlivo, urobte v hornej časti jednu dieru, prevlečte cez ňu stuhu a uviažte do slučky. Na tento účel sú tiež vhodné čističe potrubí.

Vyrobte si veniec z okenných obrázkov sami

Ak chcete zoradiť obrázky na okne do girlandy, urobte dierou dva otvory na okraji (o 10.00 a 14.00 hod.) A usporiadajte umelecké diela v požadovanom poradí..

Namiesto papierových tanierov môžete použiť nanukové tyčinky na výrobu rámu pre okenný obrázok

obrázky okien letná škôlka

V tomto článku nájdete ďalšie krásne remeselné nápady s paličkami od nanuku na leto.