Remeselné nápady

Vyrobte si na Silvestra talizmany – 21 skvelých nápadov pre domácich majstrov

Existujú určité motívy, ktoré sú automaticky spojené so šťastím, a preto sa často používajú ako talisman pre šťastie. Patrí sem štvorlístok, podkova, prasiatko a muchotrávka. A pretože chcete veľa šťastia do nového roka, môžete si vyrobiť aj niekoľko kúziel pre šťastie alebo ich použiť ako darčeky na Silvestra. Máme preto skvelé nápady na Vyrobte si na Silvestra talizmany dajte dohromady, ktoré môžete napodobniť.

Tinker talizmany na Silvestra – trojlístok

kúzlo šťastia drotár silvestrovský fusak zelené nuansy trojlístok

Ako šťastie môžete použiť list ďateliny rôznymi spôsobmi. Na jednej strane môžete použiť skutočný, na druhej strane si ho môžete vyrobiť sami z rôznych vecí. Pozrite sa napríklad na nasledujúci nápad na domáce kúzla na šťastie.

Tieto pekné trojlístky sa dajú ľahko vyrobiť z plsti alebo rúna. V strede môžete prilepiť perlu, ktorá dodá každému listu ďateliny pekný vzhľad. Tu je niekoľko obrázkových pokynov na výrobu kúziel na šťastie:

Vyrobte si na Silvestra talizmany – vystrihnite a prišite

kúzlo šťastia drotár silvestrovský fusak diy zelené nuansy ušiť

Z dvoch zelených odtieňov vystrihnite štyri listy v tvare srdca. Ak máte punč, môžete použiť aj tento pomoc. Na tmavší položte svetlejší odtieň a zošite všetky štyri listy dohromady.

Pridajte k perlu šťastia perlu

talisman šťastia drotár silvestrovský trojlístok nápad perla deco biela

Posledným krokom pri vytváraní kúzla na Nový rok je prilepenie perly v strede trojlístka. Na to je vhodné Superglue, ale aj horúca lepiaca pištoľ.

Výroba húb: 3 DIY projekty pre dom a záhradu

Vianoční anjeli robia s deťmi ručné práce na vianočné dekorácie

Háčkovanie amigurumi – vyrobte si roztomilé háčkované postavičky a háčkované zvieratká

Pohrávanie sa s pomponmi a plyšovým drôtom

Tinker šťastia kúzla na silvestrovský klip ďatelina bobule plyšový drôt zelený

Rovnako ľahko sa dá s touto myšlienkou pohrávať. Prilepte štyri rovnako malé, zelené pompony na malé sponky. Nakoniec pridajte zelený plyšový drôt, ktorý bude slúžiť ako stonka. Zahnite koniec drôtu do špirály. S kúzlom šťastia ste skončili.

Sušený list ďateliny ako talisman pre šťastie

amulet drotár na Silvestra urobte si zväčšovací papier na ďatelinovú tyčinku

Z kabošonového prívesku si môžete na Silvestra vyrobiť krásne talizman. Sú k dispozícii online za dobrú cenu. Okrem toho budete potrebovať skutočný trojlístok a papier z knihy. Na tento účel môže slúžiť aj poznámkový papier alebo úryvok zo slovníka so slovom šťastie. V tomto článku si môžete prečítať, ako presne sú šperky z kabošonu vyrobené.

Muchotrávky ako talizman

talisman šťastie drotár silvestrovský večer cítil muchotrávka drotárstvo nápad červená biela

Rovnako ako ďatelina, aj z filcu sa dajú vyrobiť huby. Na to, aby ste na Silvestra vyrobili talizman vo forme muchotrávky, potrebujete červeno -biely filc.

Vyrobte si muchotrávku z dreva

prívesok šťastie tinker silvestrovská muchotrávka drevená červená bodka

Ak ste dobrí v dreve, môžete na ňom samozrejme urobiť huby. Nakoniec čiapku namaľujte červenou farbou, potom pridajte biele bodky.

Rýchlo vyrobené talizmany vyrobené z prírodných materiálov

talisman šťastia drotár silvestra žalude muchotrávka nápad kutilstvo

Môžete tiež použiť iné prírodné materiály, keď robíte huby ako talizmany na Silvestra. Čo poviete na tento jednoduchý nápad vyrobený napríklad zo žaluďov?

Drotár s podkovami na Silvestra

šťastie kúzlo drotár Silvester podkova deco nápad kríž stena zdobiť

Podkovy sú tiež skutočnou klasikou, pokiaľ ide o talizmany. Z konských topánok vytvorte zaujímavé a šťastné dekorácie. Ak nemáte spôsob, ako získať skutočné, môžete si ich navrhnúť sami.

šťastie kúzelník drotár silvestrovský odtlačok deko nápad podkova konská modelovacia hmota íl

Použite napríklad modelovaciu hmotu schnúcu na vzduchu. Môžete v ňom urobiť pekný dojem z malej podkovy, ktorú môžete použiť ako dekoráciu.

šťastie kúzelník drotár silvestrovský reťazec kutilský príves hlinená potlač podkova

Odtlačok v hline môžete použiť aj ako prívesok na retiazku. Toto je možné kombinovať aj s inými talizmanmi a predstavuje tak zaujímavý nápad.

šťastie kúzlo drotár Silvester silikónový tvar olovo odlievanie podkovy

Keďže na Silvestra sa často naleje olovo, je tento nápad ideálny aj na výrobu kúziel na šťastie. Zaobstarajte si silikónovú formu, z ktorej vyrobíte toľko podkov, koľko chcete.

šťastné kúzlo drotár na Nový rok lapač snov nápad nápad sieťová dekorácia steny

Úžasné je, že skutočné podkovy môžu byť ozdobené rôznymi spôsobmi. Ak chcete obzvlášť originálny lapač snov, môžete si vybrať a vyskúšať toto šťastie.

talisman šťastia drotár silvestrovský vinobranie nápad srdcová priadza deco

Môžete si tiež vyrobiť také pekné šťastie pre dom z troch podkov. Má tvar srdca. Jedna z podkov však musí byť skrátená na polovicu. Ak chcete rezať kov, môžete požiadať o pomoc skúseného človeka.

talisman šťastie drotár silvestrovská podkova nápad srdce perforované

A tu máte ďalší nápad na originálne drevené talizmany. Docela falošné podkovy môžu byť vyrobené z tohto materiálu a zdobia rôzne oblasti domova. Namiesto typických okrúhlych alebo štvorcových otvorov môžete urobiť aj tie v tvare srdca.

Prasiatko použite ako talizman

šťastie kúzla drotár na Silvestra prasa hlina nápad postava dekorácia

V prvom rade vám predstavíme nápad na výrobu kúziel na Silvestra z modelovacej hmoty. Širokú škálu figúrok je možné pohádzať hlinou. Prasa tiež. Tento príklad môžete použiť ako šablónu.

šťastie kúzelník drotár silvester modelovanie hlinených ošípaných nevesta ženích vtipná figúrka

Tu máte ďalší nápad na pár ošípaných vyrobených z modelovacej hmoty. Existujú rôzne druhy davov. Skúste vyskúšať rôzne, aby ste zistili, ktorý sa vám najviac páči.

Tinker šťastie kúzla na Silvester ružové šťastie prasa pletenie nápad

Ak viete pliesť, je táto varianta výroby príveskov pre šťastie na Silvestra tiež skvelým nápadom. Z ružovej priadze môžete upliesť roztomilé prasiatka, ktoré sú vhodné ako dekorácia na stôl, tak aj ako prívesky na kľúče.

talisman pre šťastie tinker silvestrovský háčkovaný prasiatko ružový príves

Podobný variant je tento, ale v ktorom je ošípaná háčkovaná. Integrovaná malá slučka uľahčuje pripevnenie talismana. Príklad výroby talizmanov na Silvestra pripomína prasiatko.

talisman šťastia drotár silvestrovský marcipán ošípané ružový ornament dezert

V neposlednom rade pre vás máme kulinársky príklad na výrobu kúziel šťastia na Silvestra. Z marcipánu môžete urobiť veľké šťastné ošípané. Tie potom môžu byť použité ako na konzumáciu, tak len na ozdobu. Nenájdete skvelý nápad na darček?

Tinker šťastia kúzla na silvestrovský prsteň na kľúče sušené

Tinker talisman: Nápady na kutilstvo s deťmi v materskej škole

Vyrobte si s deťmi talizmany. Vystrihnite trojlístok z plsti

Na Silvestra môžete s deťmi vyrábať farebné talizmany! Ponúkame vám niekoľko DIY nápadov, ktoré zaručujú ručnú zábavu pre malých aj veľkých. Prvá myšlienka je pre farebné záložky z plsti a drevených tyčiniek. Vytvárajú šťastnú náladu a sú dobrým darčekom pre starých rodičov. Návod je super jednoduchý, ručnú úlohu zvládnu bez problémov aj úplní začiatočníci. Potrebujete tieto materiály: drevené palice, šablónu z ďateliny, trávovo zelenú a tmavozelenú plsť, googly oči, malé pompony, čistič rúrok, organzovú stuhu, fixky, nožnice, lepidlo.

Vyrobte si s deťmi talizmany. Vystrihnite trojlístok z plsti. Pokyny pre deti na základnej škole

Takto sa vyrábajú záložky: Nakreslite trojlístok na biely kartón a vystrihnite ho. Položte niekoľko listov plsti na seba a použite list ďateliny ako predlohu. Potom z každého taniera vystrihnite list ďateliny. Prilepte na ňu googly oči, rozrežte čističe rúrok na mieru a urobte z nich ústa. Prilepte mini pompony do „stredu tváre“ ako nos. Potom pripevnite list ďateliny na drevenú tyčinku a ozdobte ju ozdobnou stuhou.

Tinker piggy na Silvestra: talisman pre šťastie – prívesok

Silvestrovské prasiatko si vyrobte vlastné drevené vešiaky

Ďalší milý prívesok z dreva a papiera vám zaručene urobí dobrú náladu na slávnostnom stole. Potrebujete: veľkú okrúhlu a menšiu oválnu podšálku na šálku čaju vyrobenú z dreva, googly oči, ružový kartón, dva červené kamienky v tvare slzy, papier, šnúru v zlatej, ružovej, zlatej a červenej farbe. Najprv obrúste okraje väčšej okrúhlej podložky. Jemne odstráňte prach a na očistený a suchý povrch naneste ružovú farbu. Vystrihnite uši z ružovej lepenky a prilepte ich na drevenú podložku. Menšiu tácku natrite tiež ružovou farbou a nechajte bokom zaschnúť. Potom prilepte dve podložky k sebe. Maľujte ústa červenou farbou, pripevnite kamienky a prilepte googly oči. Končeky prstov namočte do zlatej farby a položte prsty na podložky. Nakoniec stačí šnúru prestrihnúť a prilepiť k podložke.

Nápady na kúzlo šťastia: Urobte si prasiatko na Silvestra

Silvestrovské ošípané vyrábajú ručné práce z riečnych kameňov, maľujú nápady na talizmany pre domácich majstrov

Ďalší nápad je veľmi ľahký a je skvelý pre deti na základnej škole. Potrebujete nasledujúce materiály: riečne kamene, ružovú plstenú podložku alebo zvyšky ružovej plsti, googly oči a čierne plstené pero. Najprv namaľujte riečne kamene na ružovo, potom zo zvyškov filcu vystrihnite tri detaily: jeden pre nos a dva pre uši. Lepkavé oči prilepte hneď, ako farba úplne vyschne. Prasiatko je pripravené. Ak plánujete večierok na Silvestra, môžete pre každého hosťa urobiť prasa a položiť ho na tanier ako miestenku.

Vyrobte si šťastie z modelovacej hmoty

Šťastné kúzla robia nápady s modelovaním hliny s deťmi na základnej škole

Ručné práce sú zábava pre malých aj veľkých! Ak teda máte doma povaľovanú modelážnu hmotu vytvrdzovanú vzduchom, môžete si s deťmi vyrábať farebné brošne. Potrebujete iba špendlíky so samolepiacim povrchom z remeselnej predajne a štítky. Štítky si môžete vyrobiť aj sami z kartónu a písať na ne pastelkami. Šablóny môžete nájsť aj online, stiahnuť si ich a vytlačiť na kartón.

Vytvárajte s deťmi nápady na talenty na šťastie z modelovacej hmoty

Takto sa vyrábajú prívesky pre šťastie: Najprv zamiešajte kúsok modelovacej hmoty, kým nebude vláčny, a pritlačte ho na stôl. Potom ostrým nožom vystrihnite ľubovoľné tvary (podkovy, trojlístky, srdiečka, dúhy, ošípané atď. Hotové figúrky nechajte úplne stuhnúť. V prípade potreby môžete modelovaciu hmotu potom zafarbiť akýmikoľvek akrylovými farbami. Potom špendlíky nalepte na seba môžete na tento účel použiť lepiacu pištoľ alebo investovať do špendlíkov so samolepiacim povrchom a potom stačí použiť štítky!

Vyrobte si šťastie sami: Takto si môžete s deťmi vyrobiť lístok ďateliny z washi pások

Vyrobte si silvestrovské talizmany s deťmi v materskej škole. Vyrobte si trojlístky z washi pások

Chcete si vyrobiť kúzlo pre šťastie sami? Prekvapte rodinu a priateľov pestrofarebnými listami ďateliny. Tento remeselný nápad je vhodný aj pre deti v materskej škole. Potrebujete šnúru, šablónu listu ďateliny a washi pásky v rôznych farbách a vzoroch. V zásade platí, že čím farebnejšie, tým lepšie. Farebný prívesok zaručene upúta pozornosť hostí a je možné ho zavesiť na vchodové dvere, ako aj naaranžovať na stôl spolu s inými slávnostnými dekoráciami.

Silvestrovské talizmany robia z washi pások s deťmi trojlístky

Takto sa vyrába prívesok: Z bielej lepenky najskôr vystrihnite list ďateliny. Potom dajte trojlístok na stôl a prikryte ho washi páskou. Nechajte deti pomôcť s lepidlom. Potom urobte dieru a prevlečte cez ňu šnúru alebo tenkú stužku. Ornament trojlístka je hotový. Ak vás inšpiruje tento remeselný nápad, môžete namiesto štvorlístka nakresliť trojlístok. Podľa legendy svätý Patrik najskôr ilustroval, ako božstvo formoval Ježiš Kristus, Nebeský Otec a Duch Svätý. Preto je trojlístok v Írsku po stáročia šťastným kúzlom.

Vyrobte si na Silvestra s deťmi talizmany

Vyrobte si s deťmi talizmany šťastné listy a ozdobte rozprávkový personál lístkami ďateliny vyrobenej z papiera

Z papiera môžu byť tiež vyrobené ďalšie očarujúce talizmany. Malá princezná bude určite rada, ak bude mať rozprávkový prútik pre šťastie. Na tento účel potrebujete 20 cm dlhé drevené palice, zlatý sprej, trblietavú lepenku v trávovo zelenej farbe, starožitné zlaté mince z remeselného obchodu a ozdobné stuhy v zlatej, žltej a zelenej farbe. Takto sa vyrába kúzlo šťastia: Zo zeleného trblietavého kartónu vystrihnite trojlístky. Drevené tyčinky nastriekajte zlatou farbou a nechajte uschnúť. Potom pomocou horúceho lepidla pripevnite list ďateliny na drevenú palicu. Ak chcete, môžete ďatelinový list natrieť lepidlom a ozdobiť ozdobnými stužkami.

Tinker silvestrovské talizmany: Čokoládový zlatý pohár v pohári a dúha vyrobená z papiera na veku 

Silvestrovské talizmany Vystrihnite dúhu z papiera, prilepte ju na sklo a naplňte čokoládovými zlatými mincami

Nápady na kúzlo šťastia: drevené záložky tvoria girlandu „šťastia“

Vytvorte si sami nápady na kúzlo šťastia. Vytvorte si záložky z dreva

Vyrobte si čaro šťastia sami: naaranžujte štvorlístky z lepenky do hlineného vedra

Vyrobte si vlastné darčeky z papierových nápadov pre deti