fitness

Bulharský vak účinný pri budovaní svalov a silovom tréningu

Bulharská taška na budovanie svalov-koža-variant-M

Z Bulharská taška je nový typ tréningového zariadenia, ktoré vyzerá ako vrecko na piesok v tvare pásu. Vrecko s pieskom vo veľkosti opaska bolo pôvodne vyvinuté pre zápasníkov a bojovníkov, aby si precvičili extra silu a super svaly. Dnes dobýva športové štúdiá a súkromné ​​fitnescentrum. Počuli ste už o tomto zaujímavom cvičebnom zariadení? Ani my donedávna. Preto sme vám chceli predstaviť bulharskú tašku podrobnejšie.

Bulharská taška – vynález

bulharské-vaky-budovanie svalov-kožené-vaky s pieskom-kĺby

Názov samozrejme nie je náhodný. Zariadenie praktického výcviku vynašiel v roku 2005 bývalý bulharský zápasnícky majster Ivan Ivanov, ktorý v súčasnosti trénuje grécko-rímsky zápasnícky tím v USA. V jeho Tréningové centrum hľadal spôsob, ako posilniť silu úchopu a kardiovaskulárny výkon svojich zápasníkov. Inšpirovali ho staré bulharské príbehy. Farmári na trhovisku vtedy nosili svoje kozy a ovce za stopky a hádzali svoj „tovar“ pred publikum, aby ich predstavili a predali za dobrú cenu..

Bulharská taška vhodná pre každého športovca

bulharský vak budovanie svalov-silový tréning-každý-športovec-vhodný

Vďaka svojmu tvaru a integrovaným držadlám je možné ho hádzať, chytať, otáčať, spriadať atď. Je vyrobený z látky alebo kože a je vyplnený vlnou a pieskom. Bulharská taška je k dispozícii v rôznych hmotnostných triedach od 5 do 22 kilogramov (veľkosti XS až XL). XS a S sú určené výhradne pre ženy, zatiaľ čo XL sú vhodné pre veľmi dobre trénovaných športovcov. Pre telesnú hmotnosť 68-86 kíl sa bežne volí 12-kilový bulharský vak (M). Tašku môžu používať profesionáli, ale aj amatéri a fitnes športovci.

bulharský vak-budovanie svalov-vinyl-variant-s-ženy

Okrem budovania svalov môžete trénovať aj rýchlosť reakcie, vytrvalosť a kardiovaskulárny systém. Posilňuje nielen celú hornú časť tela, chrbát a ruky, ale aj žalúdok, nohy a zadok. Cviky na brucho, švih, záves a zdvíhacie cvičenia posilňujú celý pohybový aparát a zaisťujú účinný tréning celého tela. Výhoda bulharskej tašky v porovnaní s konvenčnými vrecami na piesok spočíva v jej držadlách a tvare, ktoré uľahčujú držanie vrecka s pieskom počas dynamických cvičení.

bulharský vak-budovanie svalov-cvičenie-po celom svete

S bulharskou taškou nemôže nastať nuda, pretože existuje množstvo cvičení a tréningových možností, ktoré je možné vyskúšať. Tréningy pozostávajú z ôsmich až desiatich cvičení a sú navrhnuté s malými až žiadnymi prestávkami. Potom urobte prestávku 4-5 minút a kruh zopakujte. Najslávnejšie cvičenie s bulharským vakom na piesok sa nazýva „Okolo sveta“. Je to vyhodené okolo tela. Útržky, drevené kotlety, drepy, výpady, kliky: môžete navzájom kombinovať niekoľko cvikov. Univerzálnosť je jednou z hlavných výhod tohto tréningového zariadenia.

bulharská taška-budovanie svalov-originál-vrecia s pieskom-koža

Ak si chcete kúpiť originálny bulharský vrecia s pieskom, môžete navštíviť obchod Foeldeak. Nie sú práve lacné, ale odmeňujete sa dlhou životnosťou a kvalitou produktu. Vinylová verzia stojí 140 eur a viac a kožená verzia začína na 150 eurách.

bulharský vak-cvičenia na budovanie svalov-prídavné závažie

bulharský vak-budovanie svalov-cvičenie-kliky

bulharské tašky-budovanie svalov-ľahké-držanie

cvičenie s bulharským vreckom-budovanie svalov-koža

bulharský vak-budovanie svalov-silový tréning-vhodný