Remeselné nápady

Postavte si perníkovú chalúpku z sušienok – klasiky s rozdielom bez pečenia

Máte už horúčku z pečenia a pripravujete si chutné koláčiky a pekné perníkové chalúpky? Možno by ste teraz chceli pripraviť bez pečenia pochúťku, ktorá bude ozdobná ako perníková chalúpka? Potom sú perníkové chaloupky z krehkých sušienok tou správnou voľbou. Sú perfektné, ak by ste chceli spontánne urobiť niečo vianočné so svojimi deťmi alebo ak vás pečenie obzvlášť nebaví, ale napriek tomu chcete postaviť perníkovú chalúpku. Ukážeme vám, ako vyrobiť perníkovú chalúpku z sušienok a dáme vám pár nápadov, ako ju ozdobiť ďalšími sladkosťami.

Postavenie perníkovej chalúpky z sušienok - jednoduché nápady a pokyny

V zásade máte na výber dva varianty, ak chcete postaviť perníkový dom z keksíkových sušienok – jeden je obzvlášť jednoduchý, zatiaľ čo druhý sú komplikovanejšie stavby, ktoré sa viac podobajú na klasické perníkové chalúpky. Môžete tiež skombinovať sušienky s inými sušienkami a vafle ako alternatívu k perníku. Tu je pár skvelých príkladov.

Jednoduchá perníková chalúpka vyrobená z sušienok

Perníková chalúpka z krehkých sušienok trojuholníkového tvaru a ozdobená orechmi

Na prvý a najjednoduchší variant vám stačia 3 sušienky, ktoré k sebe polepíte polevou v trojuholníkovom tvare. Ak sa chcete dozvedieť, ako urobiť polevu, prečítajte si tento článok. Nemusíte robiť viac! Domy potom môžu byť ozdobené najrozmanitejšími sladkosťami. Na strechy môžete nalepiť farebné Smarties alebo môžete okolo domu pripevniť gumených medvedíkov. Ďalej je možné trochu polevy naniesť kdekoľvek a potom ozdobiť posýpkou a jedlými perlami. Mimochodom, namiesto jednoduchých krehkých sušienok môžete použiť aj sušienky potiahnuté čokoládou.

Vypracovaná perníková chalúpka s krehkými sušienkami

Honosne navrhnuté chrumkavé domy s cukrovinkami a cukrovinkami

Klasickú perníkovú chalúpku si samozrejme môžete postaviť aj vy, ako by ste si vyrobili domáci perník. Nenechajte sa zmiasť slovom „drahý“, pretože tento typ domu je všetko, len nie ťažké. Chce to len viac času, ale je to veľká zábava! Rovnako ako perníčky môžete sušienky nakrájať akýmkoľvek spôsobom, aby ste získali potrebné tvary. Nepoužívajte príliš veľký tlak, aby ste zabránili rozbitiu sušienok. Ak by sa vám to stalo, nevadí. Skúste to znova s ​​iným súborom cookie.

Perníková chalúpka z keksíkov - nakrájajte sušienky a zlepte dohromady, aby vytvorili domček

Nalepte štyri sušienky na základňu (napr. Kartón). Potom vystrihnite tri trojuholníky, ktoré použijete na stavbu strechy. Vo vyššie uvedených pokynoch môžete vidieť, ako by mala strecha nakoniec vyzerať. A vaša perníková chalúpka z krehkého pečiva je už hotová! Teraz už stačí len ozdobiť.

Vyrobte si perníkovú chalúpku z keksíkov - návod s polevou z vrecka na pečenie

Vo vyššie uvedených pokynoch môžete vidieť ďalší variant montáže. Môžete použiť okuliare na podopretie svojej lepenej konštrukcie, kým lepidlo nezaschne.

Nápady na zdobenie chrumkavých domov

Zostavte sušienky, oblátky a lienky, aby ste vytvorili farebný dom

V tejto perníkovej chalúpke z krehkých sušienok slúžia ako základ, na ktorom domček stojí, lyžičkové sušienky, ktoré poznáte z tiramisu. Steny sú vyrobené z ružových vaflí, zatiaľ čo strecha je z sušienok. Ako teda vidíte, môžete použiť aj rôzne maškrty na samotný dom, aby bol ešte zaujímavejší a farebnejší.

Nápady na navrhovanie striech sušienkových domov

Farebné múdrosti a M.&M’s alebo čokoládová šošovica vo všeobecnosti sú obľúbené najmä pri navrhovaní striech, pretože pripomínajú škridly. Sú k dispozícii aj v širokej škále farieb, takže ich môžete použiť na zostavenie akéhokoľvek vzoru a farebnej kombinácie. Jednoducho sú prilepení polevou.

Sušienky s čokoládou ako alternatíva ku klasickým perníkovým domom

Namiesto bežných krehkých sušienok môžete použiť aj tie s čokoládou. V zásade na tom nezáleží. Ďalším skvelým nápadom je perníková chalúpka vyrobená z sušienok v pravom dolnom rohu obrázku. Tam boli k sebe prilepené 2 sušienky zo všetkých troch strán a strecha bola potom pokrytá čokoládovou polevou. Ak potom taký dom naplníte lahodným krémom, môžete ho úžasne použiť ako originálny vianočný dezert.

Prilepte tri krehké sušienky k domom, ktoré vyzerajú ako chata

Otvorené trojuholníkové domy sú ideálne na to, aby ich naplnila malá postava. Gumové medvede sú na tento účel ako stvorené. V prípade klasických domov ich môžete samozrejme jednoducho postaviť pred dom. Nezabudnite na trochu „snehu“ z práškového cukru alebo sušeného kokosu, aby mal zimný dom konečnú úpravu.

Vyrobte si sami rýchlo a jednoducho perníkovú chalúpku z keksíkov

Žuvačky alebo žuvačky v pásoch na strechu – prišli by ste na tento skvelý nápad? Môžete ich usporiadať zvisle vedľa seba alebo vodorovne a ako šindľová doska, začínajúc zospodu a navzájom sa prekrývajúcimi. Vrch perníkovej chalúpky vyrobený z krehkých sušienok, kde sa obe strany strechy dotýkajú, môže byť pokrytý jedlými perlami, posýpkou, guľkami zo žuvačky a akýmikoľvek inými sladkosťami.

Jednoduchý nápad na Vianoce s želé

V zásade môžete použiť všetky druhy sušienok, ak chcete vyskúšať alternatívu perníkovej chlebovej sušienky. Nie je teda možné len perníkový domček vyrobený z krehkého pečiva. Vhodné sú aj obľúbené a chutné špekuly a dokonca aj tmavé sušienky s kakaom. Vždy si tak môžete vyskúšať nové domy. A keďže sú v porovnaní s klasickými perníkovými domčekmi relatívne malé, dokonca ste z rôznych domov mohli poskladať aj malú dedinskú krajinu.

Obdĺžnikové domy ako dezert k vianočnej popoludňajšej káve

Pri perníkovej chalúpke zo sušienok nemusí ísť vždy o klasický tvar domu so sedlovou strechou. Na vyššie uvedenom príklade môžete vidieť dom s rovnou strechou, ktorý si menšie deti môžu jednoduchšie robiť. Len experimentujte s tvarmi!

Chrumkavý domček z krehkých sušienok v ružovej a ružovej farbe

Ružová perníková chalúpka z keksíkov - vyrobte si na Vianoce vlastné jedlé dekorácie

Nápad na strešné tašky

Vyrobte si perníkovú chalúpku z keksíkov s malými cukríkmi na strechu

Na perníkovú chalúpku použite maslové sušienky alebo špekuly

Vyrobte si s deťmi jednoduchý chrumkavý domček a ozdobte ho jedlými perlami