fitness

Detoxikujte telo – zbavte sa toxínov jednoduchými cvičeniami jogy

Dýchanie je osviežujúce a upokojujúce

Naučte sa, ako to urobiť pomocou jednoduchých cvičení jogy Detoxikujte telo môcť. Cvičenia sú vhodné pre začiatočníkov / odporúča sa poradiť sa s odborníkmi / л

Detoxikujte telo – správne dýchanie

Začiatočníci zdravé dýchanie správne upokojujú zmysly

Každé cvičenie jogy, dokonca aj dýchanie, má schopnosť a schopnosť nás omladiť Detoxikujte telo. Byť fyzicky flexibilný, živý a s pokojnou mysľou znamená zdravie. Dnes sme pre vás vybrali tie najlepšie cvičenia, ktoré vám pomôžu dlhšie zostať mladší.

Detoxikujte telo správnymi cvičeniami

cvičte cvičenia doma, robte fotoinštrukcie

Predtým, ako sa pustíme do vlastnej jogovej sady, urobíme často niekoľko zahrievacích cvikov, ktoré vedú k Detoxikujte telo. Mali by trochu spevniť svaly a šľachy, pripraviť telo a myseľ na hodinu jogy a uľahčiť nám jednotlivé cvičenia

Vykonajte „pozdrav slnku“ 3-4 krát. Začíname „pluhom“ (Halasana). Ide o cvičenie na detoxikáciu tela a proti vráskam. Tiež formuje stehná, žalúdok a pás. Táto poloha navyše podporuje chrbticu, čo je fakt, ktorý vedie aj k večnej mladosti. Nikdy nerobte túto polohu, ak máte kýlu, vysoký krvný tlak alebo artériosklerózu.

Cvičte pravidelne doma

trénujte jednoduché cvičenia série začiatočníkov 30 minút

Východiskovou pozíciou pre túto ásanu je ramenný stojan (Salamba Sarvangasana). Nohy sú natiahnuté rovno k stropu, chrbát máte podopretý rukami. V stojane na ramene stojíte stabilne a zhlboka sa nadýchnite a vydýchnite. S výdychom pomaly posúvajte ľavú nohu smerom k podlahe za hlavou. Vaše prsty na nohách vám ukazujú cestu. Dajte na chvíľu prsty na nohách, nadýchnite sa a vráťte nohu vzpriamene. To isté zopakujte s pravou nohou. Potom pomaly dajte obe nohy za hlavu, kým sa prsty na nohách nedotknú zeme. Uistite sa, že máte chrbát kolmý na podlahu. Držte polohu pluhu 30 sekúnd až päť minút, v závislosti od úrovne vašich znalostí, a potom sa vráťte na ramenný stojan.

Príjemné a jednoduché cvičenia, ktoré vám pomôžu zbaviť sa toxínov

rýchle cvičenia jogy schudnú rýchlo efektívne

Potom urobte „sviečku“ alebo stojan na rameno. Poloha tiež pomáha, keď váš Detoxikujte telo chcieť. Ramenný stojan je známy ako „kráľovná cvičení“. Dôležitá ásana posilňuje štítnu žľazu a tým aj všetky telesné funkcie. Ležte na chrbte kvôli tejto ásane. Nohy majte zatvorené a ruky položte na podlahu naruby. Pomalým, plynulým pohybom zdvihnite najskôr nohy a potom panvu. Položte ruky na spodnú časť chrbta, aby ste držali telo v držaní tela. Postavte sa, aby bolo vaše telo čo najrovnejšie. Zostaňte v stojane na ramenách tak dlho, ako vám bude príjemne. „Sviečka“ vyhladzuje vrásky na tvári, získate svieži vzhľad. Tiež stimuluje rast vlasov. Poloha je v rozpore s arteriosklerózou, vysokým krvným tlakom a zápalovými procesmi v oblasti hlavy.

Naťahovacie cvičenia pomáhajú odbúrať stres a detoxikovať telo

rýchle ľahké cvičenia tréning začiatočníkov joga doma

Potom ideme do predklonu. Toto je veľmi dôležité cvičenie na detoxikáciu tela. Predklon je skvelý cvik na natiahnutie chrbtice a nôh. Tiež podporuje prietok krvi do orgánov. Sadnite si na podložku na jogu s vystretým chrbtom a vystretými nohami. Prsty prstov ukazujú hore. Ruky ležia voľne na stehnách. Pri nádychu zdvihnite ruky, potom pomaly pokrčte hornú časť tela a pri výdychu posúvajte ruky pozdĺž nôh. Nehýbte sa trhane, ale pomaly plynúce. Skúste sa chytiť za prsty na nohách alebo sa len ohnúť tak ďaleko, ako to len pôjde. Dolná časť chrbta zostáva rovná. Pokročilí môžu položiť brucho a hruď na nohy s hlavou medzi kolenami. V tejto polohe vydržte aspoň jednu minútu až päť minút – pokojne dýchajte. Vráťte sa do východiskovej polohy a relaxujte. Vďaka tejto polohe je chrbtica veľmi pružná, posilňuje sa chrbtové a brušné svalstvo, čo je zárukou, že dlhšie zostanete mladší. Formuje pás. Odstráni „slaninové rolky“.

Detoxikujte telo – cvičte 30 minút každý deň

Cvičenie na telo nápady jóga začiatočník domáce svaly dýchanie

Potom príde „ryba“. S týmto cvičením jogy vhodným pre začiatočníkov posilníte chrbát a urobíte niečo pre srdce. Nohy sú vystreté a ruky ležia uvoľnené napravo a naľavo od hornej časti tela. Ďalej dýchate uvoľnení a oddýchnutí. Pri nádychu zdvihnite hrudník a zakloňte hlavu dozadu. Tiež stlačte lopatky k sebe. Uistite sa, že vašu telesnú hmotnosť podporujú hlavne ruky a lakte, a nie hlava. Teraz napnite svaly bedrových stavcov. Potom budete cvičenie vykonávať správne, keď je úsek v hrudníku a nie v bedrovej oblasti. Aby ste vám ásanu uľahčili, môžete tiež nechať zadnú časť hlavy na podlahe alebo ako opierku hlavy použiť prikrývku alebo uterák. Vydržte v tejto polohe niekoľko nádychov a potom vráťte telo späť do východiskovej polohy.

Detoxikujte telo – kobra na cvičenie jogy

Tréningy tela na správne dýchanie začiatočníkov ásan

Posledná pozícia sa nazýva “Cobra”. Ľahnite si na brucho, narovnajte chodidlá a nohy. Ruky dajte blízko k telu na úrovni ramien dlaňami nadol a stiahnite lopatky dozadu. Končeky prstov smerujú dopredu. Položte čelo na podlahu a napnite zadok. Hlavnú prácu vykonávajú chrbtové svaly, pričom panva by mala zostať v kontakte s podlahou. Držte túto pozíciu päť až 30 sekúnd, potom vráťte stavce po stavcoch do východiskovej polohy. Hlava sa na konci sklopí.