Cestovanie a dovolenka

Prázdniny v Rakúsku: Najkrajšie jazerá, ktoré ste mohli v lete navštíviť!

Napriek tomu, že pandémia koróny má svet stále pevne v rukách, existuje mnoho krajín, ktoré postupne uvoľňujú zablokovanie a pomaly otvárajú svoje hranice turistom. Keďže sú Letnice hneď za rohom, mnoho ľudí túži po malej prestávke a chcelo by sa niekam vybrať na niekoľko dní. Čo napríklad pekná dovolenka v Rakúsku? Alpská republika je známa ako krajina hôr a svojou mimoriadnou krajinou láka milióny návštevníkov. Impozantné štíty, kopcovité vinice, idylické horské dedinky a krásne mestá ako Viedeň, Salzburg a Graz – susedná krajina má čo ponúknuť a rozhodne stojí za návštevu. Mnoho ľudí však nevie, že v Rakúsku je viac ako 25 000 jazier, ktoré sú ideálne na kúpanie. To je veľa, samozrejme, a nemôžete navštíviť všetky naraz. Preto sme pre vás v tomto článku zostavili najkrajšie jazerá v Rakúsku, ktoré ste mohli v lete navštíviť!

Cestovanie do Rakúska od 19. mája: Nové imigračné pravidlá, ktoré by ste mali vedieť

Cestujte po Rakúsku od 19. mája Prírodné zaujímavosti v Európe

Prázdniny v Rakúsku sú konečne opäť možné! Susedná krajina dosiahla veľký úspech v dôsledných opatreniach proti koronavírusu a počet nových infekcií v posledných týždňoch výrazne klesol. To umožňuje od 19. mája rozsiahle otváranie najmä v oblastiach gastronómie, kultúry, oddychu a ubytovania. Pri cestovaní však treba tiež poznamenať, že v mnohých krajinách stále existujú obmedzenia a pravidlá pre vstup. Pred vstupom do Rakúska sa musíte najskôr zaregistrovať („Pre-Travel-Clrearance“) a pri kontrole predložiť potvrdenie o registrácii.

Dovolenka v Rakúsku vyhliadková pevnosť Hohensalzburg

Rakúske pravidlá vstupu sú založené na takzvanom korónovom semafore zdravotníckej agentúry EÚ ECDC. Od 19. mája môžu návštevníci z krajín, ktoré majú na mape oranžovú alebo zelenú farbu, cestovať do Rakúska. Pri vstupe zo žiarivo červených oblastí bude v budúcnosti požadovaný doklad o očkovaní alebo zotavení sa po infekcii alebo negatívny test PCR. Na druhej strane, cestovatelia z tmavočervených oblastí by mali po vstupe do krajiny prejsť do 10-dňovej karantény. Zo súčasnej perspektívy je vstup od 19. mája na Maltu, Portugalsko, Fínsko a Island bez podmienok. Rovnako by mala byť zrušená súčasná karanténa pre Belgicko, Bulharsko, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Grécko, Írsko, Taliansko, Luxembursko, Nórsko, Rumunsko, Slovensko a Česká republika. Je však potrebné poznamenať, že predpisy sa môžu meniť v závislosti od aktuálnej situácie s koronou v jednotlivých krajinách.

Dovolenka v Rakúsku: Bodamské jazero vo Vorarlbergu

Bodamské jazero Rakúsko letná dovolenka tipy na najkrajšie jazerá v Európe

Bodamské jazero je bezpochyby európskou dovolenkovou klasikou a po celý rok láka na svoje brehy množstvo turistov. V skutočnosti Bodamské jazero pozostáva z dvoch jazier, Untersee a Obersee, a nachádza sa v takzvanom „Dreilandesecku“ medzi Rakúskom, Nemeckom a Švajčiarskom. Od pokojného plávania v krištáľovo čistej vode cez rozsiahle potápačské výlety až po kite surfovanie a surfovanie – región má rozhodne čo ponúknuť a je skutočným rajom pre všetkých nadšencov vodných športov. Veľkolepé reštaurácie, kde si môžete vychutnať regionálnu kuchyňu, a nádherné ubytovanie vás pozývajú na zdržanie. Mnoho prírodných rezervácií pozdĺž jazera a Rýna je ideálnym miestom pre relaxačnú túru a ponúka množstvo aktivít pre vašu budúcu dovolenku v Rakúsku. Ak bývate v Bregenzu, určite by ste mali navštíviť prístav Bregenz pri Bodamskom jazere. Existujú takzvané „kroky pri západe slnka“, z ktorých môžete zažiť nádherný západ slnka.

Hallstätter See rozhodne stojí za návštevu

Hallstatter Pozrite sa na pamiatky Cestujte po Rakúsku od 19. mája

Hallstatt bol vyhlásený za miesto svetového dedičstva UNESCO a je nepochybne jedným z najznámejších a najkrajších miest Rakúska. Hallstattské jazero, zasadené medzi tri mestá Hallstatt, Obertraun a Bad Goisern a Sarstein, vás očarí svojou úchvatne krásnou prírodou, pokojom a samotou! Ploché brehy a krištáľovo čistá voda nie sú ideálne len na kúpanie, ale aj na potápanie a početné výlety loďou. Okolie a jazero sú ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody, ktorí chcú stráviť dovolenku v Rakúsku. Od vzácnych rastlín po početné druhy rýb, obojživelníkov a vodné vtáky – nájdete tu všetko, po čom vaše srdce túži! Ďalším vrcholom, ktorý by ste si nemali nechať ujsť, sú túry s nádherným výhľadom na okolitú horskú krajinu. Všetci nadšenci kultúry a histórie by rozhodne mali navštíviť trhové mesto Hallstatt. Nájdete tu známu soľnú baňu, v ktorej sa môžete dozvedieť veľa o 7 000-ročnej histórii baníctva, a svetoznáme historické centrum mesta.

Wolfgangsee: Dovolenka v srdci Salzkammergutu

Cestovanie Wolfgangsee tipy na najkrajšie jazerá v Rakúsku

Wolfgangsee sa nachádza v Salzburgu a Hornom Rakúsku a je jedným z najznámejších a najkrajších jazier v Rakúsku, ktoré ste mohli navštíviť v lete. Zosnulý bývalý kancelár Helmut Kohl, ktorý s rodinou strávil 30 rokov na dovolenke v Rakúsku, už ocenil jej krásu. Vďaka svojej úplne očarujúcej polohe medzi mohutnými horami a hustými krajinami je jazero Wolfgangse jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Alpách. Pôsobí vynikajúcou kvalitou vody a priemerná teplota vody 24 stupňov v lete ponúka ideálne podmienky pre aktivity ako potápanie, rybolov a plachtenie. Turisti môžu tiež stráviť nezabudnuteľný deň turistikou v srdci prírody. Verejná pláž a vonkajšie bazény s útulnými terasami pri jazere navyše poskytujú dostatok relaxácie a pokoja.

Strávte dovolenku v Rakúsku pri jazere Wörthersee

Cestovanie Wörthersee ponúka tipy na najkrajšie jazerá v Rakúsku

Wörthersee je dlhé asi 17 kilometrov a leží v hraničnom trojuholníku Rakúska, Talianska a Slovinska. Teplota vody môže v lete vystúpiť až na 28 stupňov, a preto je ideálna na kúpanie. Wörthersee je tak rozsiahly, že ponúka perfektné podmienky pre všetkých námorníkov, vodných lyžiarov a potápačov. Ak chcete, môžete sa tiež previezť po jazere motorovým člnom a obdivovať odtiaľto vily, ktoré sú postavené v štýle známej „architektúry Wörthersee“. Vďaka svojej vysnenej, idylickej polohe a príjemnému podnebiu je najväčšie jazero v Korutánsku jedným z najkrajších jazier v Rakúsku, ktoré sa oplatí navštíviť. Možnosť stretnúť sa so známymi osobnosťami na ulici je tiež celkom dobrá, pretože jazero Wörthersee je obzvlášť v lete jedným z hviezdnych hotspotov v krajine. Keď už máte niekedy plávania dosť, môžete objavovať okolitý región na bicykli alebo na túre.

Neziderské jazero

Neusiedler See v Rakúsku Letné prázdniny v Európe 19. mája

Neusiedler See je niečo veľmi zvláštne a v mnohých ohľadoch: Je to najzápadnejšie stepné jazero v Európe, a preto je ďalším miestom svetového dedičstva UNESCO a druhým najväčším jazerom v Rakúsku. V skutočnosti sa nachádza na hranici medzi Maďarskom a Rakúskom, z ktorých väčšina patrí Rakúsku. Vzhľadom na mierne podnebie sa voda môže v letných mesiacoch zahriať až na 30 stupňov, ale môže sa aj veľmi rýchlo opäť ochladiť. S priemernou hĺbkou okolo 1,8 metra je Neziderské jazero vhodné nielen na kúpanie, ale ponúka aj optimálne veterné podmienky pre kite surfistov, surferov a námorníkov. Jazero je vzdialené iba hodinu jazdy od Viedne a je preto ideálnym miestom pre vašu ďalšiu dovolenku v Rakúsku. Jeho poloha v podhorí Álp zaručuje, že v jeho okolí môžete obdivovať jedinečnú flóru a faunu.

Attersee pre perfektnú dovolenku v Rakúsku pre fanúšikov vodných športov

Attersee Rakúsko najkrajšie jazerá v Európe

Attersee sa nachádza v hornorakúskej Salzkammergut a je najväčším jazerom, ktoré sa nachádza úplne na rakúskom území. S hĺbkou okolo 169 metrov je zároveň tretím najhlbším jazerom v Rakúsku. Attersee je najväčšie jazero v reťazci jazier v oblasti Salzkammergut, do ktorého patria aj Mondsee, Fuschlsee a Irrsee. V blízkosti sa nachádzajú jazerá Hallstätter See, Wolfgangsee a Wallersee – skutočný vodný raj! Attersee je najlepšie známe vďaka tyrkysovo modrej vode a je považované za jedno z najjasnejších jazier v krajine. Viditeľnosť až 25 metrov a množstvo rýb zaisťujú potápačom jedinečný a nezabudnuteľný zážitok. Keďže Attersee je také rozsiahle, je tiež obľúbenou voľbou pre dovolenku v Rakúsku s námorníkmi a fanúšikmi motorových lodí. A dobrá správa pre všetkých majiteľov psov: Attersee je jedno z mála jazier, kde sa môžete kúpať so svojim štvornohým priateľom – ale na plážach pre ďalších psov.

Weißensee je jedno z najkrajších jazier v Rakúsku

Tipy na dovolenku v Rakúsku Weissensee

Ak chcete stráviť pokojnú a relaxačnú dovolenku v Rakúsku, potom ju nájdete v Korutánsku. Weißensee je považované za najčistejšie jazero v Korutánsku a zapôsobí svojou impozantnou krásou a čistotou. Vďaka svojej vynikajúcej polohe v Gaitalských Alpách a miernych, ale impozantných hôr, ktoré ju obklopujú, je Weißensee ideálnym miestom pre každého, kto chce relaxovať v prírode. V niektorých častiach krajinu charakterizujú zelené rovné lúky, zatiaľ čo inde to vyzerá ako fjord. Weißensee bolo navyše vyhlásené za prírodný park a udržateľný turizmus zohráva veľmi dôležitú úlohu. Približne dve tretiny brehu sú bez prekážok a na väčšinu zátok a miest sa dostanete len pešo. Jazero má množstvo atrakcií a je v súčasnej dobe známe ako jedno z najobľúbenejších miest pre vodné športy v Rakúsku. Všetci nadšenci akčných vodných športov sa teda môžu nerušene venovať vodnému lyžovaniu alebo sa dokonca zúčastniť raftingu alebo kaňoningu na riekach, ktoré obklopujú jazero Weißensee.

Klopeiner See

najkrajšie jazerá v Rakúsku Klopeiner Pozrite si tipy na výlety

Klopeiner See v južnom Karntene nie je len jedným z najkrajších jazier v Rakúsku, ale s teplotou vody 30 stupňov v lete je považované za najteplejšie jazero v Európe! Voda má navyše vysokú kvalitu pitnej vody a početné hodiny slnečného svitu hovoria o príjemnom Ulraube v Rakúsku. Okolie Klopeiner See je vynikajúcou kombináciou vody a pevniny a je obľúbeným cieľom turistov ako vodných fanúšikov, tak aj peších turistov. Okrem surfovania, plávania a plachtenia je jazero obľúbenou oblasťou pre potápanie a hĺbka viditeľnosti 15 metrov umožňuje výhľad na nádherný podmorský svet. Osobitným vrcholom je však promenáda, ktorá je jedinou súvislou jazernou promenádou v Rakúsku. A ak nechcete na dovolenke prísť o cvičenie, môžete navštíviť vonkajšie fitness štúdio „Fitness Beach“ na brehu jazera.

Svetoznámy Fuschlsee pre relaxačnú dovolenku v Rakúsku

Dovolenka Fuschlsee Rakúsko tipy na najkrajšie jazerá v Európe

Priamo pri vstupe do Salzkammergutu a iba 20 kilometrov od Salzburgu nájdete zasnené Fuschlsee. Vyznačuje sa nadpriemernou kvalitou vody a je jedným z najznámejších a najkrajších jazier v štáte Salzburg. Krištáľovo čistá, iskrivá tmavozelená a dlhá viac ako 4 kilometre – Fuschlsee očaruje nádherne krásnym okolím a zaisťuje nezabudnuteľnú dovolenku v Rakúsku. Piesočné pláže v kombinácii s tyrkysovou vodou skutočne pútajú pozornosť a každoročne lákajú milióny turistov. Veľká rozmanitosť kvetov, vodných vtákov a hmyzu rozbúši srdce všetkých milovníkov prírody.

Zelené jazero je skutočným prírodným úkazom

Grünsee navštívte dovolenku v Rakúsku od 19. mája

Zelené jazero neďaleko Tragößu je nepochybne jedným z najunikátnejších a najkrajších miest Rakúska. Aj keď to vlastne nie je jazero, Zelené jazero si v našom článku získalo miesto vďaka svojej mimoriadnej fascinácii. Voda je tam skutočne tmavozelená, pričom odráža okolité hory. Čím je Zelené jazero také výnimočné? V zime voda takmer úplne zmizne a každý rok po jarnom topení snehu sa jazero opäť naplní krištáľovo čistou vodou. To ho premieňa z horskej lúky na jazero hlboké až desať metrov. Okolie zeleného jazera je však prísnou prírodnou rezerváciou a kúpanie a potápanie je kvôli zvláštnej krajine zakázané. Ale pohľad na smaragdovo zelenú vodu je natoľko úchvatný, že si jednoducho vychutnáte prírodné zázraky naplno.

Dovolenka v Rakúsku 19. mája, cieľ cesty bez karantény pri návrate