Cestovanie a dovolenka

Najlepšie cestovné destinácie 2019: Týchto 10 destinácií je práve teraz!

Najlepšie cestovateľské destinácie do nového roku 2019

Kam ísť v novom roku, je samozrejme otázka perspektívy a vašich vlastných preferencií. Krásna pláž alebo hora sa niekomu môže zdať nová a vzrušujúca, pre iného nudná. Existujú však určité udalosti, ktoré zrazu robia oblasť atraktívnejšou pre turistov: po zatvorení sa hranice otvoria po desaťročiach politických nepokojov; ostrov sa víťazne vracia po prírodnej katastrofe; Hotel sleduje inovatívny prístup k zachovaniu a udržateľnosti, architektúra starého mesta je obnovená a interpretovaná. Po tejto správe sme sa zamerali na zostavenie najlepších turistických destinácií pre rok 2019. Od obľúbených karibských ostrovov po vzdialené historické mestá prístupné ako nikdy predtým, odľahlé panenské lesy a svieže pláže len na objavovanie – toto je 10 úžasných miest, ktoré môžete tento rok navštíviť.

Najlepšie cestovné destinácie 2019: Portoriko

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Ostrov Portoriko

Rok po hurikáne Maria bol zdevastovaný ostrov znovuzrodený. V uliciach starého San Juan a pozdĺž trblietavých brehov ostrova vládne nová atmosféra a takmer všetky hlavné hotely a letoviská sa po pôsobivých renováciách opäť otvorili. Ostrov je dlhodobo jednou z najlacnejších destinácií v Karibiku.

Andamanské a Nikobarské ostrovy

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Andamanské a Nikobarské ostrovy

Staroveké mangrovy, málo preplnené biele piesočnaté pláže, krištáľovo čistá voda – súostrovie Andaman a Nicobar je dovolenkovým snom. Cudzinci museli kedysi získať špeciálne povolenie na návštevu ostrovov, ale to už od augusta 2018 nie je potrebné. Toto rajské súostrovie v Bengálskom zálive je absolútnym „must-go“!

Rwanda, východná Afrika

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Národný park Sopky horských goríl Rwanda

Východoafrická krajina, kedysi zničená vojnou, sa stala národným parkom Hawaii Volcanoes s rozlohou 1348 kilometrov štvorcových a stala sa mekkou ekoturistiky. Biosférická rezervácia je jedným z mála miest na svete, kde môžete vo voľnej prírode vidieť ohrozenú horskú gorilu. Pulzujúce hlavné mesto Kigali ponúka pôsobivú škálu progresívnych obchodov, fascinujúce reštaurácie a butikové hotely.

Francúzska Polynézia

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Francúzska Polynézia Bora Bora

Tahiti, Bora Bora – ich samotná zmienka evokuje vízie bungalovov plávajúcich na chodúľoch nad tyrkysovými brehmi. Ďalších 100+ ostrovov, ktoré tvoria zvyšok Francúzskej Polynézie, má toho čo ponúknuť – sopky vysoké do neba, pláže s čiernym pieskom, zurčiace vodopády, aktívne koralové útesy a starobylé kamenné chrámy. Idylická krajina zázrakov zeme a vody, ktorá očarí každého. Súostrovie je jednou z najlepších turistických destinácií v roku 2019, pretože sa nachádza v zóne úplného zatmenia slnka v júli.

Kambodža

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Chrám Angkor Thom

V tejto juhovýchodnej ázijskej krajine je toho oveľa viac, čo vidieť ako chrámy, ktoré v posledných rokoch priťahujú mnoho turistov. V týchto dňoch dobrodružní hľadači vykračujú po vyšliapaných chodníkoch, aby preskúmali svieže džungle, úchvatné vodopády a uvoľnené hippie pláže na juhu.

Belize – uprostred krajiny Mayov

Bariérový útes Belize na Veľkej modrej diere v Karibiku

Kam teraz, ak v mexickom Tulumu zaplavili červené koberce a deti z klubu? Niektorí cestovatelia cestujú na juh do Belize, kde sú pláže rovnako malebné a mayské ruiny rovnako mystické – ale (aspoň zatiaľ) oveľa menej – preplnené. Stredoamerická krajina je tiež domovom niektorých z najlepších miest na šnorchlovanie a potápanie: Veľká modrá diera a bariérový útes Belize.

Káhira, Egypt

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Káhira Egypt

Ikonické pyramídy v Gíze už pritiahli mnohých cestovateľov do Káhiry, ale s dlhoročnými politickými nepokojmi bola návšteva Egypta pre mnohých nesplneným prianím. Teraz je však krajina konečne pripravená opäť privítať návštevníkov. Netrpezlivo sa očakáva aj otvorenie Veľkého egyptského múzea s rozlohou 480 000 metrov štvorcových. Budova stojí viac ako miliardu dolárov a je známa ako najväčšie múzeum na svete.

Fanjingshan, Čína

Najlepšie cestovateľské destinácie 2019 Fanjingshan, najnovšie čínske miesto svetového dedičstva UNESCO

Fanjingshan, najnovšie čínske miesto zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO, stojí za výstup. Fanjingshan je posvätné budhistické miesto (na hore kedysi stálo 48 chrámov) a odmeňuje peších turistov bizarnými skalnými útvarmi a úchvatným výhľadom na Wuling Mountains v Číne. S výškou 2336 metrov je „Zlatý vrchol červených mrakov“ najprudším horským stúpaním s výškovým rozdielom sto metrov. Môžete vynechať výstup a ísť na lanovku, ale pešia turistika vám poskytne podrobný pohľad na bohatú biodiverzitu mesta Fanjingshan..

Najlepšie cestovné destinácie 2019 v Európe – Dordogne, Francúzsko

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Dordogne Francúzsko

A ktoré destinácie na cesty sú v Európe v roku 2019 horúce? Dordogne sa nachádza na juhozápade Francúzska a návštevníkov očarí bohatstvom svojej dlho kultivovanej kultúry. Každoročný festival Félibrée oslavuje v roku 2019 svoje 100. výročie a koná sa v Périgueux, najväčšom meste departementu Dordogne. Cení si kultúru Occitanie, vrátane jedla, hudby, tanca a occitánskeho jazyka, ktorý je podobný francúzštine, španielčine, taliančine a katalánčine. Hoci je Dordogne mimoriadne pastoračný, nedá sa povedať, že by vybočoval z turistických trás. K dispozícii je deväť reštaurácií ocenených michelinskou hviezdičkou, niekoľko prvotriednych hotelov a golfových ihrísk a 15 miest zapísaných na zozname svetového dedičstva UNESCO..

Matera, Taliansko

Najlepšie cestovné destinácie 2019 Matera Taliansko staré mesto

Staroveké mesto Matera je posadené na vápencovom útese v regióne Basilicata. Potom, čo bolo mesto pokrstené ako „Európske hlavné mesto kultúry 2019“, prešlo mesto a jeho ikonické jaskynné obydlia (známe ako Sassi di Matera), vyhlásené za miesto svetového dedičstva UNESCO, rozsiahlou obnovou. Teraz sa v závratných kamenných štruktúrach objavila vlna elegantných dizajnových hotelov a skvelých nových reštaurácií. Tento rok poctí novú atmosféru mesta množstvo kultúrnych slávností.