Cestovanie a dovolenka

Objavte ultimátny bike park vo Švajčiarsku – zábavu z jazdy a jedinečnú panorámu v jednom

bike park vo švajčiarsku trasy, zjazdovky, náročnosť

Dobré bikeparky by mali poskytovať maximálnu zábavu z jazdy a čo najviac minimalizovať riziko zranenia. Cykloparky vo Švajčiarsku bez pochýb uspejú. V žiadnej inej krajine nie je viac MTB parkov na kilometer štvorcový ako tu. Freerideri a zjazdári si môžu vybrať zo 17 rôznych bike parkov s podporou vlekov. Zjazdovky s dĺžkou viac ako 1000 metrov, jedinečné trasy pre všetky stupne obtiažnosti a tiež úchvatná panoráma švajčiarskych hôr sú pre dobrodružnú dovolenku na bicykli úplne odporúčané. V nasledujúcom texte predstavujeme 7 najlepších švajčiarskych bike parkov, ktoré vám za bezpečných podmienok zaručia adrenalín pre cyklistov.

Bike park vo Švajčiarsku – Färich Davos

bike park davos färich švajčiarsko horská príroda

Prvým bikeparkom, ktorý je nepochybne jedným z najlepších a nachádza sa v jednej z najkrajších oblastí Švajčiarska, je MTB Park Färich Davos. Tento bike park je k dispozícii všetkým freeriderom pozdĺž údolia Flüela, bez ohľadu na ich schopnosť jazdiť. Začiatočníci aj profesionálni jazdci sa tu môžu zdokonaliť v jazde na bicykli alebo sa to naučiť lepšie hodnotiť, pretože Färich Davos ponúka svojim návštevníkom rôzne prvky ako sú pumptracky, skoky, stoly a štruktúry Northshore.

bike park färich davos švajčiarsko skoky pumptrack mtb bike park

Či už ide o horských cyklistov alebo zjazdárov, Davos Kloster so svojou 10 000 metrami nadmorskej výšky na rôznych trasách ponúka neuveriteľnú zábavu z jazdy. Mimochodom, deti môžu mať prospech aj z účelne jednoduchej a hlbokej čerpacej dráhy medzi stromami.

Horský bicykel a zjazdový park Bellwald

zjazdový park bellwald švajčiarsko priehradové drevené mosty

V malej horskej dedinke Bellwald v kantóne Valais sa iXS Downhill Cup koná z dobrého dôvodu začiatkom októbra. Zjazdári sa na 2200 metrov dlhých zjazdovkách zaručene nenudia. V idylickom Bellwalde môžete očakávať zaujímavé trasy s množstvom malých i veľkých skokov a medzier, ako aj prírodné pôdne podmienky. Ako freerideový a zjazdový park sa zariadenie etablovalo ako dobre udržiavaná a bezpečná trasa cez hranice štátov. Park má modrú a čiernu trasu jazdy. Jedna trasa nie je označená ako čierna kvôli technicky náročným oblastiam. Tu je potrebná vysoká koncentrácia pri vysokej rýchlosti v náročných traverzách. Prvé objekty, vďaka ktorým motorka vzlietne, sú už na prvých 200 metroch. Strmé oblúky stien, drevené mosty, stupačky a schody dolu zaručujú veľký pôžitok z jazdy. Modrá trasa bola postavená niekoľko rokov po čiernej. „Denis X-Trail“ ponúka jednoduchú trasu, ktorá zaručuje skvelú zábavu aj pri pokojnom štýle jazdy. Zjazdový bicykel na prírodnej pôde bez koreňov a úderov nutne nepotrebujete. V bezpečí ste aj na cestách s all mountain bicyklom. Jednoduchšia trasa je 2 km, zatiaľ čo čierna stopa je 2,3 km.

Bike park Verbier vo Švajčiarsku

Verbier bikepark zjazdovky zjazdovky enduro zjazd

Priaznivci zjazdu nájdu v Bike parku Verbier 7 zjazdoviek s rôznym stupňom náročnosti. Verbier má modré zjazdovky pre začiatočníkov, ťažké súťažné zjazdovky a 23 rôznych zjazdoviek pre enduro. Vyvezte sa lanovkou na vrchol za zábavou a zábavou z jazdy. V závislosti od toho, či si chcete urobiť krátku prestávku alebo si naplánovať dlhší pobyt, sú ponúkané poldenné lístky na permanentky.

verbier mtb park švajčiarsko strmé úseky prírodných zvonov

Tento bike park v Schwarzi ponúka aj trate rôznej náročnosti. Na zahriatie si môžete zvoliť jednoduchšiu trasu a potom sa odvážiť zdolať komplikovanejšie svahy. Napriek tomu, že je Bikepark Verbier technicky pomerne náročný, vždy tu nájdete spôsob, ako sa vyhnúť skokom a pádom.

Bike park Zermatt

bike park zermatt vo švajčiarsku panoráma mtb z kopca

Jednou z najlepších destinácií pre bicykle vo Švajčiarsku, ktorú by ste mali navštíviť, keď máte šancu, je Zermatt. Zermatt každoročne priťahuje tisíce turistov a je nepochybne jedným z najpozoruhodnejších miest vo Švajčiarsku. Zermatt je jednoducho rajom pre horské bicykle na úpätí Matterhornu. MTB Park ponúka viac ako 100 km tratí, ktoré nielen sľubujú najvyššiu úroveň potešenia z jazdy na rôznych stupňoch obtiažnosti, ale odmeňujú aj cyklistov úchvatným výhľadom na hory. Jednostranný raj Zermattu ponúka jedinečný výhľad na horu Toblerone.

zážitok z parku horských bicyklov zermatt vo švajčiarsku

Tento bikepark, obklopený 38 vrcholmi hôr nad 4 000 metrov, má pre každého niečo. Zjazdovky sú ideálne pre začiatočníkov aj pre pokročilých. Nájdete tu všetko, po čom vaše srdce túži – prírodné a nerovné, strmé svahy alebo svahy s veľkým prúdom. Ak spojíte krátke alebo celodenné výlety na horských bicykloch s jedinečnou horskou scenériou Álp, môžete očakávať nezabudnuteľný zážitok z horských bicyklov.

Cykloturistika v meste St. Moritz

corviglia st.moritz mtb park zjazdová krajina

Corviglia Flowtrail vo Svätom Mořici, ktorý harmonicky zapadá do okolitej krajiny, vám zaručí veľa zábavy so 4 km dlhou zjazdovou traťou s pumpami. S dĺžkou 4 km a výškovým rozdielom 480 m dolu je Corviglia k dispozícii vášnivým cyklistom na horských bicykloch. Táto atraktívna trasa nie je v žiadnom prípade vhodná len pre nadšencov zjazdu.

engadin st. park horských bicyklov moritz švajčiarsko hory

Tu majú deti a začiatočníci tiež možnosť naučiť sa bicyklovať, správne brzdiť a zdolávať prekážky. Vďaka novo naučeným technikám už nič nebráni v radosti z jazdy na Corviglii. WM Flow Trail a Foppettas Flow Trail sú tiež absolútnym vrcholom v St. Moritz. Vďaka prírodným formám terénu, dutinám a kopcom sa dá horská cyklistika takmer porovnať so surfovaním.

Bike park Lenzerheide

bike park lenzerheide vo švajčiarsku bike world cup

Z Bike park Lenzerheide vo Švajčiarsku ponúka všetkým cyklistom, od začiatočníkov až po profesionálnych pilotov, jedinečné a rozmanité ihrisko. Odkedy bol v roku 2014 rozšírený, ponúkol nadšencom bicyklov päť rôznych trás s rôznymi charakteristikami a stupňami obtiažnosti. Existuje aj mnoho ďalších enduro single trailov, ktoré sa tiahnu celkom 43 kilometrov.

lenzerheide stupeň náročnosti skoky zákruty bike park vo švajčiarsku

Jednoduchá FLOWline je ideálna pre začiatočníkov a rodiny. So svojimi plynulými krivkami a malými skokmi je obzvlášť vhodná na začiatok dňa. Medzi návštevníkmi je najobľúbenejšia trasa, ktorá vyžaduje stredné až dobré vodičské schopnosti. Adrenalín, rýchlosť, prietok a vysielací čas najlepšie vystihujú PRIMEline. Trasa STRAIGHTline je jednou z najťažších a láka najlepších svetových jazdcov na Svetový pohár UCI horských bicyklov.

Crans Montana Bike Park vo Švajčiarsku

mtb park downhill crans montana zábava na koni

Toto je skutočný enduro raj a MTB park Crans Montana, ktorý sa nachádza v kantóne Valais. Tento bike park vo Švajčiarsku ponúka okrem nádhernej krajiny, ktorá vás neustále sprevádza, ešte dve ďalšie zjazdové trate. Čierna zjazdovka meria 2,5 km a pokročilým jazdcom ponúka rôzne skoky a niekoľko technických areálov v lese a štrku. Červená trasa, naopak, presviedča skokmi, vyvýšenými zákrutami a plochami v lese, ktoré vďaka koreňovým pasážam zaručujú špeciálnu zábavu na bicykli. 3 km dlhá trasa je vhodná pre cyklistov s priemernými jazdnými schopnosťami.