Cestovanie a dovolenka

Prázdniny v Dánsku – prestávka pre milovníkov prírody a dizajnu

Dovolenka v Dánsku-krátky výlet-susedná krajina-užite si to

Škandinávsky dizajn je na celom svete známy pre jasné, jednoduché tvary, pre funkčnosť v spojení s prírodnými materiálmi a pre mnoho útulnosti. Nájde výraz v móde, architektúre a interiérovom dizajne. Dánsky dizajnér nábytku Arne Jacobsen je napríklad považovaný za jedného z predkov škandinávskeho dizajnu. Estetici a milovníci dizajnu chcú byť na dovolenke v Dánsku obklopení štýlovou architektúrou a dobrým vkusom. Kto by chcel ísť na dovolenku do penziónu s kvetinovými tapetami a dyhovou stenou zo 70. rokov minulého storočia, keď sú doma obklopení jednoduchým moderným dizajnom? Ak hľadáte čistú pohodu a maximálny relax, dovolenkári v Dánsku určite nájdu to, čo hľadajú.

Dovolenka v Dánsku – uvoľnená krajina pri mori

Dovolenka v Dánsku -plánovanie-pláž-pobrežie-romantické

Existuje mnoho dôvodov, ktoré hovoria o dovolenke v Dánsku. Jednou z nich je rýchla a jednoduchá dostupnosť z Nemecka, či už autom alebo vlakom. Napríklad Deutsche Bahn premáva niekoľkokrát denne z Hamburgu a Berlína do Kodane – ideálne na víkendový výlet do hlavného mesta.

Dánsko je známe predovšetkým ako krajina prázdninových domov, a preto mnoho dovolenkárov s vlastným stravovaním cestuje autom. Poľské cesty a diaľnice sú bezplatné (okrem priechodov cez Oresundský kanál a Veľký pásový most) a sú málo využívané. Tempo na uliciach je pohodové, a tak by si dovolenkári mali dopriať nejaký čas, ale sú odmenení cestou rozmanitou krajinou. Početné ostrovy a polostrovy sú prepojené mostmi alebo trajektami.

Dovolenka v Dánsku – hlavnom meste Kodaň

Dovolenka v Dánsku plánovanie-víkend-výlet-jeseň-organizovanie

Malá krajina má čo ponúknuť. Najlepšie tipy na cesty, vrátane všetkých pamiatok, aktivít vo voľnom čase, reštaurácií a nákupných možností, pre nižšie uvedené regióny sú tu nájsť.

Uvoľnené hlavné mesto je nielen hodnotnou destináciou pre milovníkov dizajnu a módy. Metropola, známa aj ako „Benátky severu“, si napriek všetkej modernosti zachovala svoje čaro a útulnosť. Už viackrát bol ocenený ako „najživšie mesto na svete“. Dôvodom sú napríklad kontrasty, ktoré Kodaň ponúka. Mesto je historické a mladé zároveň, ponúka vzrušujúcu architektúru a zároveň blízkosť prírody. Prístavná štvrť Nyhavn s farebnými promenádami a mnohými reštauráciami vás pozýva na odpočinok. A návšteva Malej morskej víly, symbolu Kodane, je nevyhnutnosťou.

Okrem hlavného mesta je Dánsko známe predovšetkým kilometrami piesočných pláží a širokej krajiny. Ak máte radi pokoj a prírodu, je to pre vás to pravé miesto. Aktívni dovolenkári aj milovníci prírody si prídu na svoje – či už na dlhých prechádzkach a pozorovaní vtákov alebo na bicykli, jazde na koni alebo rybárčení. Rovinatý pozemok a dobre rozvinutá sieť trás sú ideálne pre cyklotúry, dokonca aj s deťmi. Viac informácií o dovolenke v Dánsku s deťmi nájdete v článku na visitstevns.de nájsť.

Funen

Ostrov Funen sa nazýva aj zelená záhrada kráľovstva. Charakteristické sú kopcovité krajiny a slamené hrazdené domy. Južne od Funenu je Južné Funenské more s mnohými malými ostrovmi a plážami vhodnými pre rodiny s deťmi. Fyn je so Zélandom a Jutskom prepojený mostmi.

Dovolenka v Dánsku – Jutland, Zéland a Bornholm

Dovolenka Dánsko-Čln-Nápady-Piesková pláž

Jutland

Rekreant sa dostáva do Jutska tesne za nemecké hranice. Polostrov, ktorý je spojený s pevninou, je obklopený Baltským aj Severným morom. Plochá bažina a Waddenské more Severného mora formujú krajinu západnej časti Dánska. Na porovnanie, východné Jutsko má miernejšie podnebie a je menej búrlivé.

Zéland

Pozdĺž mnohých morských fjordov sú staré obchodné a prístavné mestá, ako aj dlhé piesočné pláže. Pretože sa hlavné mesto Kodaň nachádza na západe najväčšieho dánskeho ostrova, Zéland ponúka ideálnu kombináciu poznávacích a plážových dovoleniek.

Bornholm

Zelený ostrov Bornholm je najvýchodnejším ostrovom Dánska. Má obzvlášť veľký počet slnečných hodín a mierne podnebie dokonca umožňuje dozrievanie tropického ovocia. Jedinečné čisté svetlo vždy priťahovalo umelcov. Poľnohospodárska pôda, skalnaté pobrežia a lesy sa striedajú v kopcovitej krajine. Na južnom pobreží nájdu rekreanti nekonečné biele piesočnaté pláže. Piesok je tam taký jemný, že ho kedysi používali na presýpacie hodiny.

Dovolenka v Dánsku – krajine prázdninových domov

Dovolenka-Dánsko-príroda-jazda na bicykli-leto

Hyggelig – dánske slovo pre útulný veľmi trefne popisuje pocit prázdnin v Dánsku. Vzhľadom na ľahký prístup autom väčšina cestovateľov uprednostňuje dovolenku s vlastným stravovaním v prázdninovom dome. V blízkosti mora sú samozrejme aj vhodné hotely; Pobyt v prázdninovom dome je pravdepodobne pohodlnejšou a tichšou možnosťou s väčším súkromím. Tento typ cestovania je ideálny aj pre rodinnú dovolenku s deťmi, ktoré sa môžu vypúšťať z pary na nekonečných piesočných plážach. Ak pricestujete s priateľmi alebo s celou rodinou vrátane babičky a dedka, môžete sa obrátiť na poskytovateľa luxusferienhaus.de informovať o rôznych priestranných prázdninových domoch a ich vybavení. Každý hosť má teda dostatok priestoru na to, aby sa rozložil v moderne vybavených domoch alebo sa na chvíľu stiahol. Všetky domy majú aj vyhrievaný bazén. Kúpanie v daždivých dňoch teda nemusí byť zrušené. Niektoré domy ponúkajú priestor až pre 24 hostí, takže ich možno využiť aj na veľké rodinné oslavy alebo dovolenky v Dánsku s niekoľkými rodinami.

Pobyt pri mori môže byť atraktívny aj na jeseň a v zime. Osamelé pláže a ticho vás pozývajú na prechádzku po pláži alebo pozorovanie prírody. Presťahovanie Vianoc do prázdninového domu s rodinou môže byť tiež zaujímavou možnosťou dovolenky.

Pre dobrodruhov, ktorí cestujú so svojim psom, je vhodnou voľbou aj dovolenka v Dánsku. Mnoho poskytovateľov prázdninových domov vám umožňuje vziať si so sebou svojho štvornohého priateľa. Dánska ambasáda v článku zosumarizovala, na čo by ste mali pri dovolenke so psom v Dánsku myslieť.

Záver: Skutočný relax sa vyskytuje iba v prostredí, v ktorom sa dovolenkár cíti príjemne. Ak dovolenkový región a ubytovanie spĺňajú vaše osobné priania a zmes relaxácie a aktivity je vyvážená, pocit dovolenky sa dostaví sám.

Prázdniny v Dánsku – cesta časom starým mestom

Dovolenka-Dánsko-Kodaň-člnkovanie-architektúra-zázrak

Dovolenka v Dánsku – Hlavné mesto Kodaň je romantické

Dovolenka-Dánsko-milovník architektúry-romantický-náladový-večer

Fotografie cez Pixabay