Cestovanie a dovolenka

Virtuálny výlet napriek zablokovaniu – takto môžete alternatívne cestovať aj počas pandémie

Pandémia Covid-19 prináša množstvo obmedzení. Už nemôžeme tráviť voľný čas tak, ako sme boli zvyknutí. Exkurzie sú možné len v obmedzenej miere, nehovoriac o cestovaní. Ale najmä rodiny s deťmi alebo starší ľudia v domácnosti uprednostňujú bezpečnú hru bez ohľadu na vládne nariadenia a obmedzujú alebo úplne sa vyhýbajú veľkým zhromaždeniam ľudí. Našťastie digitálny svet ponúka množstvo príležitostí na cestovanie cez internet. A nielen deti sa môžu veľa naučiť. Virtuálne cestovanie baví aj dospelých. Zostavili sme zoznam možných výletov, s ktorými sa môžete vydať na virtuálny spoločný výlet kedykoľvek bez toho, aby ste museli opustiť obývačku. Cestujte po Európe, do Ameriky a dokonca aj do vesmíru alebo hlbín oceánov s nasledujúcimi bezplatnými stránkami.

Virtuálny výlet ako alternatíva počas pandémie koróny

Virtuálny výlet s Google Earth

Virtuálny výlet s Google Earth - objavujte svet, navštevujte mestá a obdivujte pamiatky

Málokto vie Google Zem nie. Každý s týmto nástrojom určite precestoval svet a pozrel sa na vzdialené krajiny a pamiatky. Tam získate nielen skvelý prehľad z vtáčej perspektívy, ale môžete si priblížiť ulice a pozrieť sa na mestá prostredníctvom služby Google StreetView alebo dokonca na Saharu, hory, pláže a mnoho ďalších. Okrem toho sú tu vystavené aj skutočné fotografie, aby bola vaša virtuálna cesta ešte zaujímavejšia. Ak ste tak ešte neurobili, oplatí sa tento program nainštalovať raz. Dobrou alternatívou, ktorú už pravdepodobne má vo svojom telefóne každý, kto má Android, sú Mapy Google.

Navštívte múzeá virtuálne

Vydajte sa na virtuálny výlet do Paríža k Louvru a Mone Lise

Mnoho múzeí ponúka na svojich webových stránkach virtuálne prehliadky, kde si môžete prezrieť obrazy, sochy a ďalšie exponáty nielen v Nemecku, ale po celom svete. Vášmu kultúrnemu pudu teda nič nestojí v ceste, pretože sa môžete vydať na virtuálnu cestu. Môžete napríklad navštíviť Musée du Louvre (ušetrí vám to hodiny v rade) a ukázať deťom svetoznámu Monu Lisu alebo japonské umenie z tokijského múzea umenia Fuji.

Virtuálny výlet do New Yorku do Guggenheimovho múzea

Môžete tiež navštíviť Guggenheimovo múzeum v New Yorku alebo Rijksmuseum v Amsterdame. Radšej by ste zostali v Nemecku? Čo hovoríte na Pergamonské múzeum v Berlíne alebo Deutsches Museum v Mníchove? Mnoho zájazdov poskytuje Google Arts & Kultúra zabezpečená.

Virtuálny výlet do tovární a zábavných parkov

Vzrušujúci virtuálny výlet pre deti do továrne alebo zábavného parku M&M

Mladšie deti nemusia mať záujem o tieto typy múzeí. Našťastie však existujú príležitosti na virtuálnu cestu, ktoré môžu tiež upútať vašu pozornosť. To znamená napríklad výlety po továrni, kde chutný M&M’s sú vyrobené (v angličtine) alebo Nestlé. Plánovali ste cestu do Lego Land alebo Disneylandu, ale museli ste to kvôli pandémii odložiť? Choďte na virtuálnu prechádzku, aby ste získali predstavu o tom, čo tam môžete očakávať!

Virtuálne cestovanie po zoologických záhradách a zvieracích parkoch

Navštevujte zoo a zvierací park so živými kamerami napriek zablokovaniu alebo v zlom počasí

Ak je niečo, čo obzvlášť fascinuje deti, potom sú to zvieratá – a to platí nielen pre miestnych obyvateľov, ale najmä pre tých exotických, ktorých nevidíte každý deň. Prechádzka zoologickou záhradou môže byť v reálnom živote oveľa zaujímavejšia a zábavnejšia, ale v čase pandémie alebo jednoducho vtedy, keď počasie nespolupracuje, môže byť virtuálna cesta dobrou alternatívou. Mnoho zoologických záhrad má webové kamery, ktoré vám umožňujú sledovať zvieratá naživo.

Virtuálny výlet do akvária - pozorujte morské živočíchy v Seaworld

Morské živočíchy môžete dokonca vidieť aj tým, že si vyberiete akvárium s touto funkciou. Seaworld v Orlande je jedným z nich. Zoologická záhrada v Zürichu ponúka živé kamery, rovnako ako zoo v Edinburghu. Alebo sa pozrite na ľadové medvede v Aljašskej zoo! Čo tak safari v Afrike alebo výlet do Krugerovho národného parku?

Cestujte virtuálne a spoznávajte pamiatky

Veľký čínsky múr a ďalšie pamiatky na virtuálne prehliadky

Tu máte skutočne z čoho vyberať a tisíce možností, z ktorých si môžete vyberať. Koloseum v Ríme, Socha slobody v New Yorku, Čínsky múr, Červené námestie v Moskve alebo Petrohrade, Eiffelova veža, pyramídy v Gíze, Veľkonočný ostrov a, a, … Môžete dokonca navštíviť New York s virtuálnou helikoptérou. Aplikácia Google Earth opäť ponúka dobrú príležitosť na virtuálne výlety po meste a prehliadky mesta. Na internete nájdete aj ďalšie stránky s webovými kamerami alebo 360-stupňovými videami. Niektoré z nich nájdete v nižšie uvedenom zozname nápadov na virtuálny výlet.

Pohľad do krás oceánov a morí je potešením?

Virtuálne potápanie uprostred koralov a rýb a ochutnajte ho

Mnohí snívajú o potápaní, ale nie každý má na to príležitosť, či už z finančných dôvodov alebo zo strachu, že sa vydá do hlbín oceánov. Našťastie to v 21. storočí neznamená, že sa bez toho musíte úplne zaobísť. Pretože s 360-stupňovými videami získate malý náhľad, ktorý vám možno dodá posledné chvenie, aby ste sa po dlhej pandémii konečne odvážili urobiť krok.

Potápanie s medúzami v oceáne pomocou videí

Do tej doby sa môžete vydať na virtuálnu cestu a plávať s tuleňmi alebo nespočetnými medúzami, sledovať kŕmenie žraloka alebo sa jednoducho čudovať nádherným farbám a tvarom koralových útesov. Nasledujúce videá tiež prinášajú zaujímavé informácie o druhoch v angličtine, aby ste mohli nielen virtuálne cestovať, ale sa aj niečo nové naučiť.

Vesmír a planéty

Vydajte sa s deťmi na virtuálnu cestu do vesmíru a navštívte mesiac a planéty

Cesty virtuálnej reality zvláštneho druhu sú tie do vesmíru, jednoducho preto, že okrem fotografií je to jediný spôsob, ako sa môžeme pozrieť na nekonečnú rozlohu vesmíru. Ak hľadáte niečo, čo by deti mohli robiť a kde sa môžu niečo naučiť a čo očarí takmer každé dieťa, vysvetlite im to prostredníctvom virtuálnych prehliadok všetkých našich planét, mesiacov, našej slnečnej sústavy a povedzte im niekoľko zaujímavých vecí Fakty o prvom pristátí na Mesiaci.

Začnite virtuálnu cestu do vesmíru videom zo skutočného štartu rakety. Nemecký astronaut Reinhold Ewald ponúka skvelé vesmírne safari so zaujímavými informáciami. Nasleduje odkaz na 360-stupňové video. Vďaka aplikácii Google Earth môžete tiež skúmať vesmír a dokonca aj niektoré planéty, ako aj mesiac a ďalšie zaujímavé úkazy.

Cestujte virtuálne na Mesiac s výhľadom na Zem

Niektoré planetária ponúkajú možnosť dozvedieť sa viac o súhvezdí hviezd online. Dozviete sa, kde sa ktorá konštelácia nachádza. BBC opäť ilustruje vzdialenosti od našej Zeme k iným planétam, slnku, rôznym satelitom a známym meteoritom, špeciálne pre deti. Aká obrovská je naša slnečná sústava!

Ďalšie nápady na virtuálny výlet

Virtuálny výlet na Mount Everest, najvyššiu horu sveta

Paragliding fascinuje vás, ale bojíte sa výšok? Skús to Paragliding nad zasneženou krajinou v Rusku a vychutnajte si jedinečnú krásu hôr.

Nájdite veľa detí hmyzu veľmi zaujímavé. Prírodovedné múzeum ponúka možnosť vyfotiť najrozmanitejšie Priblížte chyby a pozrite sa na ne bližšie – z pohodlia pohovky alebo pracovného stola virtuálnym cestovaním.

Najvyššia hora sveta, takže Everest, lezenie je pre väčšinu ľudí nemožný nápad. Skutočne, s touto výzvou je spojená veľká príprava. Dokonca aj profesionálni horolezci sú na tejto expedícii ohrození. Choďte radšej za jedným virtuálny výlet do Himalájí, preskúmajte trasu pred teplým krbom namiesto v mrazivom chlade. Existujú aj aplikácie s 3D mapami Álp, ako napríklad z 3D mapy reality, s ktorými si môžete užiť naše krásne európske hory.

Virtuálne turné po celom svete

Navštívte Hang Son Doong vo Vietname vďaka virtuálnej prehliadke National Geographic

the najväčšia jaskyňa na svete Hang Son Doong sa nachádza vo Vietname a presnejšie v národnom parku Phong Nha-Ke Bang. Tento jedinečný prírodný úkaz si môžete prezrieť z pohodlia počítača alebo smartfónu pomocou 3D prehliadka National Geographic použiť ho na virtuálny výlet. Vysokokvalitné obrázky a zvuky, ako napríklad rieka a štebot vtákov, vás dostanú do džungle.

Virtuálny výlet - navštívte Berlín a budovu Reichstagu a televíznu vežu

Chcete virtuálny výlet po Berlíne? Prakticky prostredníctvom Budova Reichstagu a Federálny kancelár Môžete sa tiež vydať na prechádzku s pomocou 3D prehliadky, ktorú vy nájdete tu môcť. Mimochodom, môžete si vychutnať aj nádherný výhľad na Berlín. Alebo čo s tým Berlínska televízna veža?

Sledujte polárnu žiaru prostredníctvom webovej kamery alebo 360-stupňových videí

Pri troche šťastia môžete pôsobivú polárnu žiaru sledovať prostredníctvom živej webovej kamery. Fotoaparát je zapnutý Churchill v Kanade. Ak však počasie alebo sezóna nespolupracujú, môžete si tiež jednoducho vychutnať nádherný pohľad prostredníctvom 360-stupňového záznamu videa. Takéto videá nájdete okrem iného na týchto stránkach Svetlá nad Laponskom. Môžete tam nielen vidieť polárnu žiaru, ale tiež sa vydať na krátku virtuálnu jazdu na saniach so sobmi alebo navštíviť krásny ľadový hotel. Pozrite sa, pretože potom môžete virtuálne absolvovať výlet do Švédska za behu.

Virtuálna cesta z obývačky - skvelé nápady pre deti i dospelých