Remeselné nápady

DIY dekorácia okna na leto – 8 návodov na kreatívne šperky a obrazovky na ochranu osobných údajov

Leto trávi čoraz viac vonku, ale to neznamená, že by ste mali zanedbávať okná. Pretože aj počas teplého obdobia môžu byť tieto pekne ozdobené. Samozrejme, môžete si kúpiť početné letné dekorácie okien, ale domáce veci majú zvláštne čaro, nemyslíte? Preto sme dali dohromady niekoľko kreatívnych nápadov na dekorácie okien na leto, ktoré môžete napodobniť. Existujú remeselné nápady pre dospelých i tie, ktoré môžete vytvoriť spoločne s deťmi.

Okenné dekorácie Tinker na leto – diskrétne obrazovky na ochranu osobných údajov vyrobené z čipky

Ozdoba na okná Tinker na leto - sieťky proti hmyzu a obrazovky na ochranu osobných údajov s čipkou pre vintage nádych

Táto romantická obrazovka na ochranu súkromia nielen diskrétne chráni pred zvedavými očami, ale tiež nádherne zdobí okno. Táto okenná dekorácia je vyrobená na leto ako sieťka proti muchám. Môžete si vybrať ľubovoľnú veľkosť, aj keď obrazovka ochrany osobných údajov nemusí nevyhnutne zaberať celé okno. Potrebuješ:

 • Čipka akejkoľvek hustoty a vzoru
 • Drevené pásy
 • Zošívačka a sponky
 • Lepidlo na drevo
 • Lak a štetec na drevo

Vyrobte si vlastnú okennú dekoráciu na leto s čipkou - návod na sieťku proti muchám

Odmerajte svoje okno a určte dĺžku potrebnú pre drevené pásy. Potom ich nastrihajte na potrebné dĺžky, s koncami v 45-stupňovom uhle. V mnohých železiarstvach si môžete nechať narezať drevené prvky na mieru. Najlepšie je dozvedieť sa viac na mieste. Pomocou lepidla na drevo zostavte pásy dreva do rámu. Môžete tiež zaistiť rohy zošívačkou pre väčšiu stabilitu.

Teraz môžete rám vymaľovať ľubovoľnou farbou. Hneď ako lak zaschne, môžete rám zakryť čipkovou tkaninou. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je najskôr zošiť jednu zvislú stranu, natiahnuť látku a potom sa postupne prepracovať na druhú stranu tým, že látku budete v pravidelných intervaloch zapínať na vodorovných stranách. Nakoniec zostane druhá zvislá strana a svoju prácu môžete dať do okna.

Okenné dekorácie na leto – kvetinové boxy do interiéru

DIY okenné dekorácie na leto - postavte kvetinové boxy z paliet

Krásne sukulenty sa stali v posledných rokoch letnou ozdobou a zdobia nielen vnútorné, ale aj vonkajšie priestory. Dôvodom ich popularity je nielen ich krásny vzhľad, ktorý zaujme rôznymi farbami a zaujímavými tvarmi listov, ale aj to, že sa o ne veľmi ľahko stará. Ak chcete na leto zostaviť také príjemné kvetinové boxy ako dekoráciu okien, potrebujete:

 • Drevené dosky do kvetináčov (napr. Z europaliet)
 • Akumulátorový skrutkovač a skrutky
 • Plastový obal
 • Zalievacia pôda
 • Sukulenty
 • voliteľné: lak na drevo

Zasaďte úzke kvetináče ako okenné dekorácie na leto so sukulentmi

Môžete si kúpiť nové drevené dosky alebo recyklovať staré, napríklad rozobratím europalety. Kvetinové boxy vyzerajú obzvlášť pekne, ak sú dlhé, kým je okno široké, ale samozrejme si môžete vybrať aj inú veľkosť. Z narezaných drevených dosiek pomocou skrutkovača postavte malé škatule, ktoré môžete tiež ľubovoľne namaľovať.

Akonáhle lak zaschne, vyložte škatule fóliou, aby bolo drevo chránené pred vlhkosťou a zabránilo vytekaniu vody pri polievaní sukulentov. Potom môžete zasadiť svoje rastliny. Najlepšie je kombinovať rôzne druhy sukulentov, aby aranžmán vyzeral ešte zaujímavejšie. V ideálnom prípade vždy zalejte svoje nové rastliny rozprašovačom, aby ste predišli zamokreniu.

Visiace sklenené vázy ako dekorácia okien v lete

Závesné okenné dekorácie na leto - vyrobte si vázy z murárskych nádob

 • drôt
 • Murárske nádoby alebo iné sklenené nádoby
 • Rezačka drôtu a ihlové kliešte

Na výrobu okenných dekorácií na leto vezmite drôt a pomocou klieští na nos ohnite otvorenú slučku. Potom jedenkrát omotajte drôt okolo murárskej nádoby. Je dôležité, aby ste drôt pekne a pevne potiahli, aby vám sklo neskôr pri zavesení nevykĺzlo. Potom prevlečte drôt otvorenou slučkou a zatlačte ho kliešťami. Teraz môžete určiť dĺžku držadla a odrezať prebytočný drôt.

Vytvarujte rukoväť a zastrčte koniec pod drôt okolo skla. Niekoľkokrát ho omotajte okolo tohto drôtu, aby ste sa presvedčili, že je všetko zaistené. Vaša prvá váza je pripravená!

Modré murárske nádoby vybavené drôtom na zavesenie

Tipy na letnú výzdobu okien:

 • Okenná dekorácia na leto sa stane ešte viac letnou, ak použijete farebné sklo.
 • Namiesto jednorazových pohárov sú vhodné aj iné sklenené nádoby. Je len dôležité, aby tieto mali mierne vyčnievajúci okraj, aby nádoba nemohla vykĺznuť z drôtu.
 • Na zavesenie môžete zaskrutkovať háčiky do rámu okna alebo použiť záclonovú tyč. Ak nechcete vŕtať a skrutkovať, môžete použiť aj záclonovú tyč, ktorú je možné upnúť do rámu (pozri príklad s modrými okuliarmi)

Suncatcher s kvetmi a listami

Letná okenná dekorácia z prírodných materiálov - listov a kvetov v samolepiacej fólii

Suncatchers sú obľúbené dekorácie nielen pre okno, ale aj pre terasy a balkóny a môžu byť vyrobené zo širokej škály materiálov, ktoré vyhovujú každému ročnému obdobiu. Remeselný nápad je vhodný aj pre deti, takže ho môžete použiť, ak chcete s deťmi vyrobiť dekoráciu okna na leto. Na tento pekný veniec budete potrebovať:

 • samolepiaca potravinová fólia
 • nožnice
 • Edičné alebo plstené pero
 • Kvety a listy z prírody
 • Šnúrka na zavesenie

Ak sa venujete ručným prácam s deťmi, môže byť výhodou nakresliť fixkou alebo obrubou niekoľko kruhov na fóliu, ktoré budú slúžiť ako predloha. Deti tak vedia, v ktorej oblasti môžu distribuovať prírodné materiály. Potom odlepte ochrannú fóliu a deti môžu pripevniť materiály. Potom odlepte ochrannú fóliu z druhej priehľadnej fólie a prilepte lepiacu stranu na druhú fóliu, aby sa časti rastliny utesnili.

Teraz môžete kruhy vystrihnúť a vyraziť. Potom môžu byť zavesené ako girlanda ako v tomto prípade alebo môžete použiť každý kruh na jeden slnečník a zavesiť ich v rôznych výškach ako okenné dekorácie na leto pred okno (napr. Na záclonovú tyč).

Okenná dekorácia na leto – rozprávkové svetlá so škrupinami

Prilepte malé mušle z dovolenky k LED rozprávkovým svetlám na ozdobu námorného okna

Máte ešte pár škeblí z poslednej dovolenky na pláži a nie ste si istí, čo s nimi? Radi by sme vám ponúkli taký reťazec svetiel ako nápad. A túto nádhernú okennú dekoráciu na leto je možné drobiť naozaj rýchlo a jednoducho. Letnejšie to už byť nemôže!

 • Mäkkýše
 • LED rozprávkové svetlá
 • Lepidlo (super lepidlo alebo horúce lepidlo)

Vyrobte si rozprávkové svetlá z mušlí a mušlí z morského slimáka

Na každú žiarovku môžete ľubovoľne prilepiť škrupinu alebo dve. Chvíľu počkajte, kým lepidlo dobre zaschne, a potom prejdite na ďalšiu žiarovku. Akonáhle je námorná svetelná reťaz pripravená, môžete ju použiť ako perfektnú letnú dekoráciu pre okno zavesením na záclonovú tyč, prilepením priamo na tabuľu lepiacou páskou alebo umiestnením na okenný parapet a usporiadaním s inými vhodné dekorácie. Buď kreatívny!

Ochranná obrazovka na leto v jasných farbách

Pekná ozdoba okna ako obrazovky na ochranu osobných údajov - ozdobte sklenenú tabuľu

Olovnaté sklenené okná s ich farebným sklom sú skutočne krásne na pohľad a veľmi dobre sa hodia k štýlom vintage a vidieckych domov (ale nielen!). Bohužiaľ, nie sú také lacné na nájdenie. Našťastie môžete takýto dizajn napodobniť lacnými a jednoduchými prostriedkami. Získate mimoriadne atraktívnu dekoráciu, ktorá slúži aj ako obrazovka na ochranu osobných údajov a svojimi jasnými farbami sa perfektne hodí k letnému obdobiu. Ak by ste chceli urobiť výzdobu okna na leto sami, budete potrebovať tieto veci:

 • Sklenená tabuľa v požadovanej veľkosti (môžete ju nechať rozrezať na sklenené sklo)
 • samolepiaca olovená páska
 • Farby okien
 • Papier, ktorý má aspoň veľkosť disku
 • Plstené pero
 • ostrý nôž alebo nožnice
 • Pravítko alebo kresliaca koľajnica

Sklenenú tabuľu navrhnite olovenými páskami a vymaľujte farbami na okná

Položte sklenenú tabuľu na papier a vystopujte vonkajšiu stranu skla. Disk opäť odložte a do obdĺžnika nakreslite ľubovoľný dizajn. Potom položte sklenenú tabuľu na vrch. Nakreslený vzor teraz slúži ako predloha a môžete ho preniesť na sklo. Na to použijete olovenú pásku. Najlepšie je vždy odstrihnúť o niečo dlhšie kúsky, ktoré potom prilepíte. Ostrým nožom (napr. Nôž na koberce) potom môžete prebytočné časti odrezať.

Teraz môžete vymaľovať jednotlivé segmenty farbami okien. Nezabudnite rozdeliť farbu na okraje a rohy dobre vyplniť. Farbu je možné dobre rozdeliť špáradlom. Rovnako s ním môžete ľahko prasknúť bubliny. Potom nechajte farby zaschnúť a svoj vlastnoručne vyrobený panel môžete dať do okna ako dekoráciu okna na leto.

Letné okenné obrázky z kávových filtrov

Obrázky na okno z kávových filtrov s letnými farbami a vzormi - návod do škôlky

Čo by to bol za zoznam letných dekorácií na okno bez starých dobrých okenných obrazov. Sú to skvelá voľba, najmä pre deti. Tento druh dekorácie okna na leto môžete urobiť v materskej škole, ale aj na základnej škole v projektových dňoch.

 • kávový filter
 • Žehlička
 • Akvarel a voda
 • štetec
 • Kuchynský papier
 • Dokumenty (napr. Noviny)

Pripravte si a pohrajte si s kávovými filtrami na obrázok okna na leto:

Kávové filtre musíte v prvom rade vyžehliť, aby boli hladké a vhodnejšie na maľovanie. Vyberte si najvyšší stupeň bez pary! Ak chcete urobiť výzdobu okien na leto v základnej škole alebo materskej škole, môžete tento krok urobiť vopred doma alebo o to požiadať rodičov detí. Zložením kávových filtrov teraz môžete ľahko vytvárať symetrické vzory s farbami:

Okenný obrázok ručných prác s vodovými farbami a skladanými kávovými filtrami s deťmi

 • Pre Pruhovaný vzor: Kávový filter poskladajte ako harmoniku na asi 2,5 cm široké prúžky tak, aby vám vznikol dlhý obdĺžnik. Toto potom znova zložte na cca 2 cm segmenty a vznikne vám malý obdĺžnik.
 • Pre okrúhle vzory: Kávový filter zložte trikrát na polovicu, aby ste získali tvar kužeľa. Rozložte ho znova na polkruh. Záhyby teraz slúžia ako vodítka pre skladanie ventilátora pozdĺž polomeru kruhu. Na konci by ste mali dostať tenký trojuholník. Zložte jeden roh okrúhlej strany nadol na opačnú stranu a vytvorte trojuholník. Potom papier zložte ešte dvakrát ako harmoniku, pričom rohy sa opäť stretnú s opačnými stranami. Výsledkom je lichobežník.

Naplňte malé šálky alebo viečka trochou vody a zafarbite vodu vodovou farbou v ľubovoľnom odtieni. Rohy poskladaných kávových filtrov krátko namočte do farby. Potom ho položte na kus kuchynského papiera a navrch položte ďalší. Stlačením papierovej utierky vytlačte z filtra prebytočnú vodu. Teraz môžete filtre opatrne rozložiť a položiť na podložku, aby sa vysušili. Dokončil sa prvý letný obrázok okna, ktorý teraz môžete použiť ako dekoráciu okna na leto!

Recyklujte a robte ručné práce – závesy z plastových kvetov

Recyklujte plastové fľaše a vyrobte kvety na záves

O niečo časovo náročnejší, ale stále jednoduchý remeselný nápad na dekoráciu okien na leto je tiež taký záves, ktorý súčasne poskytuje určitú obrazovku ochrany osobných údajov. Ale nielen pred oknom to vyzerá skvele. Môže byť tiež použitý ako predel miestnosti alebo záhradná dekorácia. Stačí, ak ostrým nožom odrežete dno plastových fliaš a promptne dostanete kvet. Veľa toho k veľa potrebujete.

Na kvety namaľujte farebné plastové fľaše alebo číry plast

Použiť je možné nielen bezfarebné, prázdne plastové fľaše. Do záclony môžete zapracovať farebné, aby vyzerala ešte letnejšie. Potom môžete do mnohých kvetov urobiť malé otvory a spojiť ich dohromady, aby ste vytvorili niekoľko girlandov. Pripojte tieto girlandy k stĺpu alebo priamo k rámu okna a pekná okenná dekorácia na leto je pripravená.

Tip: Okraje kvetov ľahko roztopíte zapaľovačom. Vďaka tomu sú menej ostré. Môžete to tiež použiť na vytváranie nepravidelných tvarov, aby každá kvetina vyzerala inak.

Okenné dekorácie na leto - jednoduché nápady pre deti i dospelých