Remeselné nápady

Vyrobte si vlastnú lampu – 26 kreatívnych a jednoduchých ručných projektov pre deti

Vyrobte si vlastnú lampu je bezpochyby obľúbenou zábavou každého dieťaťa. Bez ohľadu na to, či chcete so svojimi deťmi pohrávať lampión na svätého Martina, Halloween, Mikuláša alebo jednoducho ako nádhernú dekoráciu do záhrady a bytu, malé majstrovské diela je možné ľahko navrhnúť správnym ručným náradím a v niekoľkých jednoduchých krokoch..

vyrobte si vlastnú lampu závesné tienidlo-kvety-motýľ-dievča-plastová rúčka

Nasledujúce remeselné nápady vás môžu inšpirovať!

Tinker lampáš sám – kreatívna a zábavná ručná činnosť

Vyrobte si svoj vlastný lampáš-drôt-rúčka-fólia-mačka-slon-nožnice-ceruzka-slimák-žaba-papier-farebný

Väčšinou majú deti špeciálne priania a predstavy o tom, ako by mal vyzerať ich vlastný lampáš. Koniec koncov, lampáše vyrobené vlastnými rukami sú vždy najkrajšie a mali by byť maximálne jedinečné. Ak vám dochádzajú nápady, môžete rýchlo a jednoducho doma napodobniť jeden z nasledujúcich ručných projektov. Vaši drobci môžu kreatívne vypustiť a pomôcť.

Vyrobte si vlastnú čínsku lampu a navrhnite roztomilé figúrky zvierat

Vyrobte si vlastnú lampu, ktorá je jednoducho farebná ako papier-zvieratá-tigre-vtáky-chobotnice

Martinské lampióny so zvieracími motívmi sú nepochybne skutočnou klasikou. Pomocou farebného remeselného papiera a trochy predstavivosti môžete vytvoriť početné figúrky zvierat, z ktorých bude mať vaše dieťa obrovskú radosť. Čínsku lampu je možné ľahko premeniť na chobotnicu alebo tigra. Budete potrebovať hrubý papier, ktorý najskôr zložíte na polovicu. Potom lúče nastrihajte do kartónu a na otvorenej Seine nechajte 2 cm okraj.

Vyrobte si svoj vlastný lampiónový lúč lampáš-papier-vzor-farba-kvety-farebný

Prilepte okraj okolo základne lampáša, aby sa lampáš zaoblil a sviečka mohla stáť. Ak nemáte lampiónovú základňu, môžete použiť krabicu na syr alebo iný pevný materiál. Zosilnite hornú časť lúča pomocou pásky alebo lepenkového pásu. Vytvorte dva protiľahlé otvory a prevlečte nimi drôt alebo nit. Nechajte svojej kreativite voľný priebeh a nechajte svoje dieťa, aby dalo požadovanej postave zvierat tvár.

Vyrobte si vlastnú lampiónovú špongiu gumovo-žlto-purpurovú-reznú-rúčku-sponku-malú sponku

Ak chcete vyrobiť ozdobný lampáš, ktorý zdobí detskú izbu, pestrofarebné žiarivé lampáše si môžete vyrobiť aj sami z machového gumi. Pre očarujúce farebné kontrasty môžete do lampáša umiestniť tubu. Variant je možné samozrejme skopírovať aj z lepenky.

Vyrobte si vlastnú okrúhlu lampáš – sovičku ako skvelý jesenný motív

lampáš-urob si sám drotár-papier-lampáš-okrúhla sova-papier-očné krídla-ružovo-hnedá

Sovy sú skvelým motívom, ak si chcete lampión vyrobiť sami. Tieto pekné sovy na obrázku vyššie je možné okamžite vyrobiť z okrúhlych papierových lampášov alebo lampášov. Najprv vytvorte šablónu pre veľké oči, zreničky, zobák, pierko a samozrejme uši a preneste ich na papier a prilepte ich k monochromatickým lampášom.

lampáš-urob si sám drotár-medúza-papier-lampión-tykadlá-látkové-stužky-pestrofarebné-vzorované-záhrada

Lampióny môžete napríklad použiť na výrobu lampáša pre pandy sami alebo na vytváranie skvelých tvorov z podmorského sveta. Pestrofarebná medúza s veľkými kývavými očami a tykadlami z krepového papiera alebo stužiek v rôznych morských farbách. Zaistite chápadlá k vnútornému okraju otvoru zošívacou pištoľou. Môžete tiež použiť biele lampióny a nechať deti maľovať črty tváre.

Lampáš-do-it-yourself-drotár-pokemon-monštrum-papier-lampáš-farebná-farba-nočná posteľ

Vy a vaše deti môžete tiež použiť lampáše na vytvorenie mnohých obľúbených animovaných hrdinov. Napríklad Ninja korytnačky sú skvelý nápad, ktorý sa ľahko implementuje. S maskami vo farbách korytnačiek Ninja, očami a ústami je kreatívny a jednoduchý lampáš pripravený za chvíľu. Známe postavy Pokémona, ako napríklad roztomilý mantirp Pokémon alebo Pikachu, sa rýchlo vyrobia úplne alebo nákladne, pokiaľ ide o materiál a čas..

Vytvorte 3D figúrky zvierat z papiera

lampáš-urob si sám drotár-papier-slimáky-ružový-modrý-remeselný-drôt-transparentný-papier-záhradný stôl

Ďalšou veľkou inšpiráciou pre ručné práce sú rôzne 3D papierové zvieratká. Nasledujúce lampióny pre zvieratá sú vhodné pre domácich majstrov o niečo staršie deti. Pretože nasledujúce remeselné projekty je jednoduchšie vykonať pomocou šablón, deti budú potrebovať vašu pomoc. Vyrobené šablóny pre telo zvieraťa musíte vytlačiť dvakrát a lampiónovú základňu z fotokartónu v požadovanej farbe jedenkrát..

lampáš-urob si sám-kôň-zviera-papier-kartón-remeslo-drôt-biela-čierna

Pripravené šablóny na telo zvieraťa musíte dvakrát vytlačiť a základňu lampáša z fotokartónu v požadovanej farbe jedenkrát. Aby bolo svetlo dobre viditeľné, budete ku každej postave zvierat potrebovať aj priehľadný papier.

lampáš-urob si sám drotár-rakovina-zvierat-papier-remeslo-drôt-oranžová-farba-nalepený na

Môžete mierne pokrčiť papier na lampášové okno a potom ho opäť vyhladiť, aby okno vyzeralo realisticky. Hneď ako nakrájate všetky kusy na veľkosť, musíte ich zlepiť a v prípade potreby namaľovať tvár. Nakoniec musíte pripevniť drôt, aby bolo možné pripevniť lampášovú tyč.

lampáš-urob si sám drotár-motýľ-papier-kamienky-remeselné-papierové figúrky-lepené-na-tyči-remeselný drôt

Na osvetlenie lampáša môžete použiť buď sviečku alebo lampášovú tyč s malou elektrickou čajovou sviečkou alebo žiarovkou. Pri vlastnoručne vyrobených papierových lampách sa môže stať, že sviečky často zhasnú, a preto sú v tomto prípade preferované LED čajové sviečky.

lampáš-urob si sám drotár-syr-myš-drôt-držadlo-čistič-rúrok-figúrky-zvieratká

Výroba vlastného lampáša je detská hra, ak sa pozriete na tento skvelý remeselný nápad. Malé myši, ktoré jedia syr, sú zábavným a originálnym nápadom, ako si vyrobiť lampióny sami. V dlhom kúsku žltej fotokartóny musíte vystrihnúť otvory pre syr a celý pás lepenky zalepiť žltým priehľadným papierom. Zložte trojuholník a prilepte prekrývajúce sa konce. Pripojte malé, farebné myšky.

Tinker monštrum lampa sami

Lampáš-urob si sám drotár-monštrum-papier-vyzdobený-škôlka-stôl-rúčka-drôt

Ďalším obľúbeným motívom papierovej lampáša sú lampióny príšer. Monštrá nemusia nutne pôsobiť strašidelne. Toto usmievavé monštrum je pripravené bez veľkého úsilia a deti ho môžu ozdobiť.

Vytvárajte prisluhovačov z rôznych materiálov

lampáš-urob si sám-minion-papier-kartón-dungarees-okuliare-pól-čajové svetlo-eklektické

Ak vaše deti milujú prisluhovačov, táto pekná figúrka Minion je tvorivou inšpiráciou pre nadchádzajúcu lampiónovú prehliadku. Chýbať by nemali samozrejme modré traky a veľké okuliare, aby malé, žlté stvorenie vyzeralo rovnako ako vo filme.

lampáš-urob si sám-figúrka miniona-plastová fľaša-dungarees-nohy-vlasy-papier

Prisluhovačov môžete vyrobiť z prázdnych plastových fliaš ako na tomto obrázku. Vystrihnite montérky z lepenky a vytvorte okuliare z polovice role toaletného papiera. Na vytvorenie rúk a nôh zložte dlhé pásy lepenky do harmoniky.

Vyrobte si vlastnú lampu z balóna

Lantern-do-it-yourself-paper-maché-minion-clothespins-lan-lak

Šťastného Miniona si môžete urobiť aj z balónika a papierového machu. Papierová hmota je skvelá činnosť aj pre batoľatá a je pre nich zábavou, pretože malé ručičky sa poriadne zašpinia. Nafúknutý balónik s tenkým koncom vložte do misky a dôkladne ho natrite tapetovou pastou.

lampáš-urob si sám-ručná práca-papier-mache-novinový papier-pasta-deti-balón-pohár-škótska páska

Potom do pasty namočte modré a žlté noviny alebo priehľadný papier a prilepte ich na balón. Nechajte domácu lampu niekoľko dní schnúť. Namaľujte alebo prilepte na tvár, pripevnite ruky a nohy, opatrne vysuňte a vyberte balónik a vaša individuálna, pekná lampa Minion je pripravená.

Vyrobte si svoj vlastný štvorcový lampáš

lampáš-urob si sám drotár-deti-škôlka-lampáš-sprievod-obdĺžnikové-farebné-kartónové stoličky

Môžete si tiež vyrobiť vlastný lampáš z polotovaru lampáša z remeselných potrieb. Ak sa veci dejú rýchlo, tento variant je možné rýchlo skopírovať. Odrežte priehľadný papier, namaľujte a prilepte okno.

Vyrobte si skvelú lampu z papierových tanierov

lampáš-urob si sám drotár-papierové taniere-ryby-drevené-palice-dievča-lano-veľké-hviezdičky-bodky

Pekný lampión si môžete vyrobiť aj sami z papierových tanierov. Ako vidíte na obrázku vyššie, papierové taniere sa jednoducho zlepia a ozdobia podľa želania. Základňa taniera je vyrezaná, aby sa lampa otvorila.

Vyrobte si vlastný lampáš z plastu

lampáš-urob si sám drotár-plastová-fľaša-lyžička-lakovaný-chlapec-pohybujúci sa-modrá-biela-oranžová

Originálnym nápadom, ako si vyrobiť lampióny, je tento kreatívny model, ktorý malý chlapec drží na obrázku vyššie. Spodná časť prázdnej, odrezanej, plastovej fľaše na vodu je pokrytá plastovými lyžičkami, ktoré sú zafarbené rôznymi farbami. Skvelý a lacný nápad na vlastnú výrobu lampáša.

Lampáš-urob si sám drotár-plast-jar-veko-ručné-korálky-dekorácie-papierové obrúsky-jesenné lístie-hviezdy

Môžete si vyrobiť vlastný lampión nielen pre jesennú lampiónovú parádu. Lucerny sú skvelým doplnkom na kempovanie, na nočnú prechádzku alebo na dlhé letné večery vonku. Ako materiál pre tento model bol použitý plastový kontajner s vekom.

Vyrobte si vlastnú slonovú lampu

lampáš-urob si sám drotár-zviera-slon-plastová-fľaša-decoupage-útržky papiera-záhradné-krútiť očami

Tieto roztomilé figúrky slonov môžu byť navrhnuté z prázdnej plastovej fľaše s držadlom, pomocou ktorej deti upútajú pozornosť každého počas lampiónového sprievodu. Sú vhodné aj ako pekná záhradná dekorácia. Vystrihnite polovicu fľaše a nechajte svoje deti ozdobiť postavičku zvieratka obrúskou technikou. Elektrická čajová sviečka je pripevnená k veku.

Lampáš-urob si sám drotár-papierové strapce-strih-prsteň-farebné-balóniky-lano-ružovo-žlto-oranžové

Prázdne plastové fľaše sú univerzálne a slúžia ako dokonalé telo svietidla. Pre farebné lampióny na obrázku vyššie je spodná časť fľaše pokrytá v radoch farebným papierom.

lampáš-urob si sám-dievča-plastová fľaša-obrúsky-decoupage-držadlo-čistič-rúrky-kvety-farebné

Nechajte deti vyrobiť si z obrúskov malé kúsky papiera a použiť ich na ozdobenie fľaše. Ak sú kúsky papiera zlepené tak, aby sa prekrývali, vzniknú krásne farebné vzory. Kúsok čističa rúrok ozdobený rôznymi perlami slúži ako držadlo a robí farebnú, domácu lampu ešte krajšou.

lampáš-urob si sám drotár-papier-lampáš-zdobené-kvety-farebné-oranžovo-zelené-biele-guličkové-guľaté

Hľadáte nápad na lampáš pre mierne staršie deti, ktorý sa chcete aktívne podieľať na návrhu, môže byť týmto krásnym lampášom s farebnými ružami vhodný model. Kvety môžete vyrobiť buď z papiera, alebo zo zvyškov látky, ktoré potom zlepíte a vytvarujete. Tento pekne jednorazový kúsok je možné použiť aj ako luster, ktorý v miestnosti navodí veselú, jarnú atmosféru.

Lampáš-urob-si-si-ľahký-papier-pavúky-krútiť-očami-srdiečkami-kľučkou

Tento jednoduchý variant lampiónov je vhodný pre tých najmenších alebo keď veci musia ísť rýchlo. Nechajte svoje deti maľovať a zdobiť papier do sýtosti. Jesenné listy z priehľadného papiera, malé srdiečka alebo roztomilé pavúky s pavučinami sú peknou ozdobou papierového lampáša. Spodnú stranu zlepte papierom a papierom. Pripojte drôt lampáša a lampáš je pripravený.

Domáce lampáše vyrobené zo sendvičových vriec

lampáš-urob si sám drotár-maslo-chlebové vrecúška-tyčinky-hviezda-králik-čajová sviečka-motýľ-vážky

Skvelým remeselným nápadom na domáce papierové lampáše sú tieto skvelé lampáše s rôznymi motívmi, ktoré môžete so svojimi deťmi ľahko napodobniť zo sendvičových tašiek. Vystrihnite požadované motívy z papierových vrecúšok, ozdobte ich podľa želania a malé lampióny sú pripravené.

Vyrobte si svoj vlastný Halloween lampáš z murárskej nádoby

DIY-lampa-urob si sám-halloween-sklenená-farebná-fólia-pavučiny-spider-lano-čajová sviečka-purpurovo-zelená

Lucerny sú tiež obľúbeným doplnkom na Halloween. Farebné lampáše s motívmi pavúka a pavučiny sú vyrobené z prázdnych murárskych nádob a namaľované v požadovanej farbe..

lampáš-urob si sám-jar-modré-lano-záhradné dievča-letná-čajová sviečka

Čajové žiarovky môžete používať ako svetelný zdroj sklenených lampiónov, pretože sú lepšie chránené pred vetrom ako v papierových lampách. Malé deti sa tiež môžu zúčastniť tohto jednoduchého ručného projektu a navrhnúť lampióny z murárskych nádob.