Remeselné nápady

Ručné práce s balónikmi – 11 nápadov na farebné dekorácie, ako si ich vyrobiť

Párty bez balónov jednoducho nefunguje. Sú typickou ozdobou nielen pre všetky oslavy, ako sú narodeniny a svadby, ale aj pre rodinné stretnutia a večierky s priateľmi. Máme pre vás niekoľko nápadov s návodom Tvorba s balónikmi ktoré môžete rýchlo a jednoducho poskladať. Pozrite sa do našej galérie a vyrobte si farebné dekorácie sami alebo so svojimi deťmi.

Tinker dúhy s balónikmi na narodeniny alebo na párty

Robte ručné práce s balónikmi mašlička-všetko najlepšie k narodeninám-dekorácia-farebné-urob si sám

Na výrobu tohto balónového oblúka potrebujete balóniky vo všetkých farbách dúhy, ručnú pumpu na balóny, kovový drôt a niť. Čím väčší oblúk chcete, tým viac balónov a dlhšieho drôtu budete potrebovať.

Ručné práce s balónikmi – vyrobte si vlastnú dekoráciu v dúhových farbách

Ručné práce s balónikmi narodeninová mašlička-farebná-dekorácia-urob si sám

Najprv si premyslite, ako by ste chceli usporiadať balóny. Nafúknite niektoré rovnako farebné balóniky vzduchovým čerpadlom a priviažte ich najskôr niťou a potom drôtom, ako je znázornené na obrázku. To isté urobte s balónikmi v iných farbách, kým nebude oblúk dostatočne dlhý. Konce drôtu pripevnite na požadované miesto a vychutnajte si svoju farebnú „dúhu“ vyrobenú z balónov.

Vtipná dekorácia svadobnej sprchy z balónov s nápismi

Remeslá s balónikmi svadobná hostina-dekorácia-ružové-balóniky-písmená-svadba

Užite si veľa zábavy vo svadobnej sprche s touto roztomilou ružovou ozdobou! Na naplnenie budete potrebovať balóniky ružovej, fialovej, červenej, bielej alebo akejkoľvek inej farby, čierne značkovacie pero, bielu stužku a hélium.

Vyrobte si balónové oblúky a balónový veniec sami: Pokyny a 32 nápadov

Nový trend skvelých párty dekorácií: Naplnené balóniky s konfetami, trblietkami a ďalšími.

Teplovzdušný balón Tinker – 10 originálnych nápadov pre malých aj veľkých s návodom

Tvorba s balónikmi – vymyslite vtipné správy pre balóny

Pohrávanie sa s balónikmi svadobná hostina-dekorácia-ružové-hélium-nápisy-čierne fixky

Každý balónik najskôr nafúknite vzduchom, napíšte naň fixkou (najlepšie vodotesnou) a vzduch opäť vypustite. Naplňte balónik héliom a na uzol balónu priviažte bielu stužku.

Jednoduché vytváranie balónov – ozdobte miestnosť pre svadobnú sprchu ružovými balónikmi

drotár-balóniky-svadobná hostina-dekorácia-urob si sám-ružovo-červeno-biele písmená

Na ostatné balóny napíšte vtipné výroky, ako je vysvetlené vyššie, naplňte ich héliom a spojte ich všetky na požadovanom mieste. Výsledkom je krásna, farebná a zábavná dekorácia pre svadobnú sprchu.

Make decoupage s balónikmi – elegantná exotická dekorácia so vzorom listu

tinker-balóny-dekorácia-stolíka-ružovo-biela-zelená-listy-decoupage-ananás-hélium

Zapôsobte na svojich hostí touto neobvyklou dekoráciou stola, ktorá určite upúta pozornosť. Potrebujete papier na decoupage so vzorom listov, lepidlo na decoupage, balóniky v ružovej, oranžovej a bielej farbe, hélium, tenkú stužku a ananásové ovocie.

Zaujímavý nápad na ručné práce s balónikmi – ozdobte balóniky papierom na decoupage

drotár-balóniky-stôl-dekorácia-decoupage-zelený-list-vystrihnutý-hélium

Vystrihnite listy z papiera na decoupage a naplňte balóniky héliom. Naneste lepidlo na listy a prilepte ich na balóny. Takto môžete ozdobiť akýkoľvek balónik alebo len niektoré z nich.

Vyrobte si svoj vlastný držiak balónika z ananásu

drotár-balóniky-dekorácie-stola-zelené-listy-decoupage-ananás

Vezmite jeden alebo viac balónov a priviažte ich k ananásu. Je ideálny ako balónové závažie. Vyrobte si toľko držiakov balónov, koľko chcete, a rozložte ich na stôl.

Hotová dekorácia stola z balónov sa hodí na každú párty

drotár-balóniky-stôl-dekorácia-decoupage-zelené-listy-ananás-hélium

Aby dekorácia stola vyzerala kompletne, je najlepšie zvoliť farby pre príbor alebo riad, ktoré zodpovedajú farbám balónov, a ozdobiť palmovými ratolesťami. Môžete tiež ozdobiť ostatné časti miestnosti balónikmi decoupage, aby ste získali veselšiu a zábavnejšiu atmosféru.

Ručné práce s balónikmi dekorácia stola-urob si sám-hélium-listy-vzor

Pošlite ozdobu zlatých balónov na svadbu alebo narodeniny

drotár-balóniky-zlatá-dekorácia-urob si sám-farba-biela

Doprajte svojej večierku viac pôvabu a luxusu s touto ozdobou zlatých balónov. Všetko, čo potrebujete, sú biele balóniky, zlatá farba, štetec a zlatá stuha.

Ručné práce s balónikmi – vymaľujte balóniky zlatou farbou

Tinker-balóny-zlatá-dekorácia-farba-svadba-narodeniny

Nafúknite biele balóniky alebo ich naplňte héliom, ak chcete vytvoriť plávajúcu dekoráciu. K balónom uviažte dlhú zlatú stuhu a spodnú polovicu natrite hrubým štetcom a zlatou farbou, ako je znázornené na obrázku..

Ručné práce s balónikmi – krásna hotová dekorácia v bielej a zlatej farbe

drotár-balóniky-hélium-svadba-narodeniny-urob si sám-dekorácia-zlato-biela

Biela a zlatá dekorácia stolu vyzerá zvodne, vznešene a dokonale podčiarkuje snovú atmosféru každej krásnej udalosti. Ozdobte miestnosť inými akcentmi v rovnakej farebnej kombinácii, aby ste dosiahli úplnú súhru.

Vyrobte si rozprávkové dekorácie z balónov a tylu

drotár-balóniky-tuell-biela-purpurovo-ružovo-žltá-svadobná-dekorácia-kvety

Túto atraktívnu dekoráciu stola je možné vytvoriť rýchlo a jednoducho. Potrebnými materiálmi sú farebné balóniky, tyl alebo iná jemná tkanina požadovanej farby, hélium, farebná stuha a umelé malé kvety..

Ručné práce s balónikmi – skvelá dekorácia na narodeniny alebo svadbu

drotár-balóniky-dekorácia-svadba-všetko najlepšie k narodeninám-tuell-biela-modrá-ružová

Naplňte balóny héliom a vystrihnite veľké štvorcové kúsky tylu. Každý balónik zabaľte tylom, uviažte mašličku alebo ozdobte drobnými umelými kvetmi, ako je znázornené na obrázku.

Ručné práce s balónikmi a trblietkami na detskú oslavu s princeznovskou tematikou

drotár-balóniky-trblietavá dekorácia-drotár-s-deťmi-urob si sám

Túto trblietavú dekoráciu si môžete vyrobiť spoločne so svojimi deťmi. Nafúknite balóniky a na hornú polovicu balónika naneste lepidlo. Potom posypte trblietkami požadovanej farby (alebo ponorte balónik do trblietok). Zaveste trblietavé balóniky na strop a vychutnajte si hravý efekt disco gule.

Vyrobte si ružové balónky girlandu s kvetmi sami

drotár-balóniky-veniec-dekorácia-drotár-s-deťmi-ružové-kvety-zelená-vetva

Doprajte svojmu bytu romantickú, rozprávkovú atmosféru s touto nápadnou ružovou girlandou. Potrebujete ružové a fialové balóniky, umelé ružové a červené kvety, umelé zelené konáre a šnúrku.

Ručné práce s balónikmi – ružová girlanda ako skutočný pútač pozornosti

drotár-balóniky-girlanda-ružová-drotár-s-deťmi-dekorácia

Nafúknite balóniky a uviažte ich šnúrkou spolu s umelými kvetmi. Uspořádajte umelé kvety podľa svojho vkusu a vytvorte vysnené kompozície s balónikmi v požadovaných farbách.

Ručné práce s balónikmi – ružová záhradná dekorácia s kvetmi

drotárske balóniky-hélium s deťmi-drotárstvo-ružovo-červeno-fialové-kvety

Ďalší pekný nápad na drobenie s balónikmi – užite si veľa zábavy vonku a vyrobte si s deťmi túto očarujúcu dekoráciu. Budete potrebovať ružové balóniky, umelé (alebo prírodné) kvety, hélium, ružovú šnúrku a lepiacu pištoľ.

S nádhernými ružovými balónikmi môžete ozdobiť nielen záhradu, ale aj stôl doma

drotár-balóniky-s-deťmi-dekorácia-ružová-umelé-kvety-fialové

Naplňte ružové balóniky héliom a prilepte alebo priviažte kvety k balónom podľa obrázku. Táto romantická dekorácia je vhodná na všetky krásne udalosti, ako sú svadby a narodeniny. Získate tak skutočné pútadlá, pretože balóny zaručene upútajú pozornosť každého.

Ručné práce s balónikmi – farebné okuliare

Tinker-balóny-džem-jar-dekorácia-urob si sám-zelená-ružovo-žltá

Tvorba s balónikmi môže byť detská hra. Osviežte tieto priehľadné nudné poháre za pár minút pomocou tohto sprievodcu. Rovnakým spôsobom môžete ozdobiť aj zaváraninové poháre. Potrebujete okuliare, balóny vo veselých farbách, nožnice, pravítko a guľôčkové pero.

Tvorba s balónikmi bez maľovania a lepenia

drotár-balóniky-džem-jar-ozdobiť-urob si sám-purpurovo-modrá

Balóny prekrojte na polovicu a nechajte pohárik vkĺznuť do balónika, ako je znázornené na obrázku. Vyrobte si z farebných balónikov celú farebnú sadu okuliarov a ozdobte nimi svoj domov.

Ručné práce s balónikmi – Elegantná váza s kapotážou z balónov

drotárstvo-balóniky-váza-zelená-biela-dekorácia-urob si sám-snežienky

Táto myšlienka výroby pomocou balónov je veľmi podobná predchádzajúcej. Stačí, ak balónik stiahnete cez sklo ku dnu. Vyčnievajúci otvor balónika vložte hlboko do pohára a pekná váza je pripravená.

Vyrobte si kyticu z balónov sami

DIY balónová kytica - krásne dekorácie na narodeninovú oslavu

Ak by ste si chceli vyrobiť kyticu balónov sami, máte dve možnosti: Buď použijete klasický tvar a niekoľko balónov jednoducho zviažete dohromady alebo ich dáte do vázy (vtedy potrebujete hélium) alebo použijete dlhé balóny, ktoré sú určené na tvarovanie a od zvierat sú zvyčajne viazané, aby vytvorili niekoľko kvetov a potom ich usporiadali ako kyticu.

Kytica so slamkami

Vyrobte si kyticu sami z balónov a slamiek

Na túto balónikovú kyticu použite mini balóniky a široké slamky (vhodné sú aj balónové tyčinky). Nafúknite balónik a položte ho na slamku. Môžete tiež pridať trochu lepidla, aby lepšie držalo. Takýmto spôsobom vyrobíte ešte niekoľko „balónových kvetov“, ktoré sa môžu líšiť aj tvarom a farbou. Potom ich umiestnite do vázy alebo iného pekného kontajnera, ktorý je dostatočne vysoký na to, aby uniesol balóny.

Vytvorte kvety s balónikmi

Viazanie modrých kvetov z balónov do kytice

Ale ak to pre vás nie je dosť originálne, môžete tiež vyrobiť jednotlivé kvety s balónikmi a dať ich do vázy. Na jeden kvet potrebujete:

  • dlhý modrý balón
  • dlhý zelený balón
  • čerpadlo
  • nožnice

Návod na kyticu balónov ako darček

Nafúknite modrý balónik a nechajte asi 10 cm prázdneho vzduchu. Zložte koniec asi 15 až 20 cm s uzlom, stiahnite oblasť, ktorej sa uzol dotýka, a začnite krútiť balónik, pričom pracujte aj v uzle. Získate prvý okvetný lístok. Rovnakým spôsobom navrhnite zvyšné štyri okvetné lístky.

Zelené a modré balóniky pre domáce kvety - ľahký remeselný nápad pre dospelých i deti

Potom odrežte hornú časť balónika, aby sa uvoľnil prebytočný vzduch, aby zostal iba kvet, do ktorého teraz pridáte stonky a listy. A za týmto účelom nafúknete zelený balónik a oddelíte horný koniec od zvyšku jeho skrútením. Vložte zelený balónik medzi okvetné lístky. Na druhom konci a v akejkoľvek výške tvarujte listy rovnakým spôsobom ako okvetné lístky. Prvá kvetina je pripravená! Kroky vo videu si môžete pozrieť bližšie.

Ak teraz chcete vyrobiť kyticu s balónikmi v tvare kvetov, budete potrebovať veľkú nádobu, pretože vo váze nie je dostatok miesta. Skvelé je napríklad pekné vedro alebo predĺžený košík s väčším priemerom, do ktorého sa zmestí niekoľko týchto dosť objemných kvetov..

Sympatické kvety z mramorových balónov na paličke vo váze

Ďalší variant nájdete na webovej stránke Marthy Stuart. Odkaz na video nájdete na konci článku, aby ste si ho mohli skopírovať, ak budete mať chuť.

Drotárske balónové zvieratá

Zvieratá v jasných farbách s okrúhlymi alebo dlhými balónikmi

Zvieratá vyrobené z balónov sú obzvlášť obľúbené u detí. Ak teda hľadáte nápad na párty pre deti, choďte na výrobu zvierat. Máme vhodný nápad pre normálne, oválne alebo okrúhle balóny, ako aj pre dlhé modely.

Vytvorte zvieratá z bežných balónov

DIY balóny ako zvieratá - medvede a mačky s papierom a fixkou

Vyfúknite balóniky a vystrihnite uši z papiera. Uši sú samozrejme rôzne tvarované v závislosti od zvieraťa (napr. Trojuholníkové pre mačky alebo líšky, okrúhle pre medvede atď.) Najprv si môžete pripraviť šablónu, aby boli obe uši rovnaké. Tiež by ste mali myslieť na klopu, ktorú môžete po vystrihnutí uší zložiť a pripevniť k balóniku pomocou jednoduchej lepiacej pásky.

Nakoniec fixkou nakreslite tvár zvieraťa na balón. Alternatívne môžu byť tiež ozdobené tvárami z papiera. Hotové balóniky si potom deti môžu po večierku vziať so sebou domov. Nápad môžete použiť aj na výrobu roztomilej párty dekorácie s balónikmi. Podrobnejšie pokyny nájdete vo videu nižšie.

Zvieratá vyrobené z dlhých balónov

Urobte si opice, psy a motýle s balónikmi na párty

Každý pozná priateľské zvieratá, ktoré sú viazané z dlhých balónov. Sú klasikou na detských oslavách a väčšinou ich robí klaun. Môžete si však trúfnuť aj na to, aby ste to urobili sami a vyrobili nasledujúce zvieratá.

Motýle

Farebné motýle, aby ste sa potešili deťom

Tieto motýle môžu byť vyrobené v akejkoľvek farbe a rôznych farbách a sú také jednoduché, že s ručnými prácami s balónikmi môžu pomôcť aj staršie deti. Nafúknite dva balóny pre krídla: jeden úplne, druhý nie. Na to absolútne potrebujete čerpadlo. Oba balóny zviažte k sebe do krúžkov a malý potom umiestnite do veľkého krúžku, jednou rukou pridržte dva uzly k sebe a druhou dolnú polovicu a začnite ich niekoľkokrát krútiť.

Pokyny pre motýľa vyrobeného z dlhých balónov

Pre telo nafúknete ďalší balónik, ale nie úplne. V strede vytvarujte hlavu, potom telo omotajte okolo krídel a oba konce spojte k sebe. Jednoducho odstráňte prebytok. Ak sa vám pokyny zdajú komplikované, neľakajte sa. Skúste to a zaručene sa rýchlo zorientujete.

Vyrobte si opice sami

Balónové opice ako ozdoba alebo na hranie pre deti

Tieto opice sú trochu komplikovanejšie. Ak sa však budete riadiť pokynmi na obrázkoch, určite to rýchlo zvládnete. Na konci článku nájdete aj odkaz na video návod, ktorý vám remeselný projekt ešte viac uľahčí. Ak by ste teda chceli vyrábať opice s balónikmi na tematickú párty alebo zabaviť a zamestnať hostí počas večierku, zastavte sa tam.

Vyrobte si párty dekoráciu sami s dlhým balónom - roztomilé malé opice na tematickú párty

 Vytvorte číslo z balónov

Urobte si číslo s balónmi a umelými kvetmi sami na narodeniny

Čísla vyrobené z balónov sú obzvlášť vhodné na narodeninovú oslavu, ale čísla s balónikmi môžete vyrobiť aj na krištáľovú, striebornú, zlatú alebo inú svadbu. Existujú rôzne možnosti, napríklad vystrihnúť príslušné číslo z lepenky a nalepiť naň malé balóniky. My vám však pomocou videa ukážeme jednoduchý nápad s drôtom, na ktorý potrebujete aj malé balóniky a umelé kvety. Povolené sú samozrejme aj ďalšie dekoratívne prvky.

Vyformujte drôt na ľubovoľné číslo a nafúknite balóniky. Pretože ich budete potrebovať niekoľko, odporúča sa balónové čerpadlo. Pomocou lepiacej pásky sem tam balóny v pravidelných intervaloch zafixujte balóny a ozdobte medzipriestory umelými kvetmi, ktoré je možné jednoducho pripevniť vďaka drôtikovým stonkám. Môžete opraviť jednotlivé kvety, ako aj poskladať malé kytice a potom ich pripevniť k drôtu. V prípade potreby môžete kvety zaistiť aj na neviditeľnej strane lepiacou páskou.

* Úplný návod na dekoráciu svadobnej sprchy nájdete tu

* Návod na exotickú výzdobu balónikmi na decoupage nájdete tu

* Úplný návod na lesklé balóniky nájdete tu

* Kompletný návod na girlandu ružových balónov nájdete tu

* Návod na výrobu balónov s tylom nájdete tu

* Úplný návod na balónovú vázu Hell Made nájdete tu

Pokyny pre jednobalónový kvet od Marthy Stuart tu.

Pokyny pre balónové opice tu.