Remeselné nápady

Ručné práce s čajovými sviečkami – jednoduché nápady na dekoráciu, darčeky a cyklovanie

ručné práce s čajovými sviečkami henna-maľba-vzor-zdobenie

Ak milujete teplé sviečky malých čajových svetielok a hľadáte skvelú inšpiráciu pre svoj ďalší ručný projekt, v tomto článku sme pre vás zhromaždili niekoľko skvelých nápadov, ktoré sa ľahko implementujú a ponúkajú vysoký faktor zábavy. Pohrávanie sa s čajovými sviečkami je zvyčajne spojené len s minimálnym úsilím a výsledky sú často skutočnými umeleckými dielami. Máme pre vás tiež skvelé nápady, ako prázdne obaly na čajové sviečky znova použiť.

Vyrobte si krásny držiak na čajovú sviečku sami

zlaté držiaky na čajové sviečky

Každý, kto si chce vychutnať šťavnatú žiaru čajových sviečok pri každej príležitosti, či už si chce len oddýchnuť po náročnom dni alebo vytvoriť romantickú atmosféru, už asi premýšľal nad tým, kam čajové sviečky umiestniť. Držiaky na čajové sviečky ponúkajú nielen bezpečné miesto na horenie sviečok, ale môžu byť aj skvelým dekoratívnym prvkom. Náš remeselný projekt držiaka na čajovú sviečku je veľmi vhodný pre dospelých i deti.

hlinený-držiak na čajovú sviečku-vyrobte si sami

Perfektnou aktivitou pre vaše deti je tvorba s hlinou. Hlinu budete radi tvarovať rukami a kreatívne vypúšťať paru. Najprv sa zo samosychajúcej hliny vytvorí guľa veľkosti päste. Dlaňami sa jemne stlačí naplocho. Teraz vaše dieťa môže ľahko zatlačiť čajovú sviečku do stredu hliny. Vytvorí sa tak otvor, ktorý bude držiakom na rechaudovú sviečku.

lampáš-čajové sviečky-zdobenie-washi-páska

Nakoniec musíte dať domácemu svietniku požadovaný tvar. Abstraktný tvar vyzerá rovnako krásne ako svietnik v tvare hviezdy. Držiak na čajovú sviečku môžete vyrobiť aj zo slaného cesta. Držiak potom môžete ľubovoľne ozdobiť akrylovou farbou. Ak chcete vyrobiť držiak na čajové sviečky, na výber sú samozrejme aj ďalšie možnosti dizajnu. Môžete si napríklad vyrobiť sklenenú lampu. Najprv sa zamyslite nad farebným konceptom, v ktorom sa orientujete na štýl zariaďovania a požadovanú atmosféru. Prázdny zaváraninový pohár ponorte do požadovanej farby alebo farbu nalejte priamo do nádoby. Jemne posúvajte lampu dopredu a dozadu, kým nezískate pekný vzorkovník farieb.

Ozdobte čajové svetlá a vytvorte skvelé dekorácie

čajové sviečky-drotár-trblietky-ozdobiť

Pri ručných prácach s čajovými sviečkami ste už pravdepodobne premýšľali o tom, ako predstierať sivé hliníkové kryty. Jednoduchou ozdobou vašich čajových svetiel bude trblietavý prášok. Čajovú sviečku natrieme lepidlom a čajovú sviečku jednoducho stočíme do trblietok. Čajové sviečky, umiestnené v originálnej lampáši alebo len tak voľne, sa budú očarujúco lesknúť.

washi-pásky-jesenné-zdobenie-čajové svetlá

Ak pôjde všetko rýchlo, môžete si z monotónnych čajových sviečok vyrobiť skvelú, farebnú dekoráciu. Okrem čajových svetiel potrebujete aj washi pásky v obľúbenej farbe. Jednoducho zakryte malé hliníkové misky závesných svetiel páskou washi a ozdobte párty stôl alebo kdekoľvek chcete, aby vo vašom byte boli farby a skvelé svetelné akcenty.

darčeky-drotár-čajové sviečky-washi-páska

Ak by ste chceli vyrábať pekné, drobné darčeky s čajovými sviečkami, môže vám dobre poslúžiť aj farebná páska washi. Ozdobte sviečky rechaud skvelou japonskou lepiacou páskou. Možno si vyberiete rôzne vzory a skombinujete farby z rovnakej rodiny farieb alebo vytvoríte skvelé akcenty s kontrastnými farbami. Čajové sviečky zabalené v sáčku z organzy sú milujúcim a atraktívnym darčekom.

farba-henna-farba-čajová sviečka

Ručné práce s čajovými svetlami môžete vykonávať pri rôznych slávnostných príležitostiach. Napríklad, ak chcete na Vianoce vyčarovať jedinečnú dekoráciu, môžete štandardné svetlá bieleho čaju premeniť na skutočné majstrovské diela. S ručne maľovanými hennými čajovými sviečkami nepochybne ohromíte. Tyčinky henny môžete vyrobiť z jednej polievkovej lyžice henny, 1 čajovej lyžičky cukru a vody. Potom naplňte gélovitú hmotu do fľaše s henou alebo aplikátorom henny a naneste požadované vzory. Akonáhle henna zaschne, zalepte vzory lepidlom na obrúsky.

Pohrávanie sa s elektrickými čajovými sviečkami

papierové lano-trblietky-čajové sviečky-drotár

Pri drobení s čajovými sviečkami môžete použiť aj elektrické čajové sviečky. Tieto môžete bez váhania použiť kdekoľvek. Ak chcete napríklad s deťmi robiť ručné práce na Vianoce, môžete použiť elektrické čajové svetlá na výrobu malých ozdobných vianočných stromčekov. Vaše dieťa tak môže namočiť papierovú niť do pasty a omotať niť okolo tvaru lievika potiahnutého fóliou. Lepidlo je možné naniesť aj na jednoduchý list papiera a potom ozdobiť kamienkami.

vianočný stromček-hlina-čajová sviečka-šiška

Vlastnoručne vyrobené vianočné stromčeky vo sviatočnom svetle rýchlo zažiaria a vykúzlia čarovnú atmosféru, ako sa na Vianoce patrí. Žiarivé jedle môžete navrhnúť z rôznych materiálov. Popustite uzdu svojej fantázii a vytvorte kĺby, ktoré vo vnútri osvetlia elektrické čajové sviečky. Hlina a papier sa ľahko používajú a sú veľmi vhodné pre ručné práce s deťmi.

čajové sviečky-elektrické-halloween-pinpongové gule

Ak by ste chceli s deťmi vyrábať dekorácie alebo malé darčeky na Halloween z čajových sviečok, tieto žiarivé halloweenské gule môžete doma jednoducho napodobniť. Na to potrebujete pinpongové loptičky, ktoré deti maľujú vtipnými a strašidelnými tvárami do sýtosti. Predtým než to urobíte, urobte do guličiek malé otvory, aby do nich zapadol plameň elektrickej čajovej sviečky.

Tvorba s prázdnymi čajovými sviečkami

Lízátko-poťahy na čajovú sviečku-prázdny-cukor

Skvelé veci je možné tiež pohrávať s prázdnymi čajovými sviečkami. Skvelým spôsobom, ako znova použiť spálené čajové sviečky, by bolo vyrobiť deťom chutné čokoládové lízanky do prázdnych obalov od čajových sviečok. Prázdne obaly je potrebné najskôr poriadne vyčistiť vo vriacej vode. Potom v kryte urobte malú štrbinu, do ktorej potom vložíte tyčinku lízanky. Teraz môžete vytvoriť cukrovú hmotu. Do panvice dáme 250 g cukru, potom pridáme 1 lyžicu práškového cukru a 6 lyžíc jablkovej šťavy. Cukor rozpustíme a nalejeme do foriem. Ak zmes nakoniec nalejete do očistených poťahov od čajovej sviečky, získate chutné lízanky v perfektnom okrúhlom tvare.

poťah na čajovú sviečku recyklujúci ozdoby hviezd

Namiesto toho, aby ste prázdne obaly od čajových sviečok vyhodili, môžete ich behom chvíľky jednoducho premeniť na skvelé ozdoby na váš vianočný stromček. Potom, čo ste odstránili všetky zvyšky vosku zo sviečky, zvisle zabaľte okraj krytu na čajovú sviečku. Vzdialenosti by mali byť rovnaké. Rukou stlačte čajovú sviečku a nožnicami vytvarujte hroty hviezd. Nakoniec môžete do hviezdy na zadnej strane vygravírovať zaujímavý vzor. Na razenie vzorov môžete použiť ihlu na pletenie alebo ceruzku. Hviezdy jednoducho vyvlečte z čajových sviečok a zaveste.

držiak na čajovú sviečku-cd-čajová sviečka-krycie listy

Ak chcete vyrobiť držiaky na čajovú sviečku, môžete si ich tiež vytvoriť z prázdnych obalov na čajové sviečky. Aby ste získali krásny tvar lotosového kvetu, musíte najskôr preložiť každý kryt smerom do stredu, aby sa vytvoril tvar listu. Valčekom vyhrňte rukávy. Vezmite staré CD a horúcou lepiacou pištoľou prilepte listy v požadovanom tvare.