Remeselné nápady

Výroba vianočných ozdôb s obalmi na muffiny – 8 nápadov pre deti i dospelých

Máte chuť byť trochu kreatívny? Potom pozbierajte všetky svoje ručné materiály vrátane foriem na muffiny a vezmite svoje deti, pretože dnes vám ukážeme krásne nápady na ručné práce, ktoré môžete s týmito nádhernými formičkami vyskúšať. Či už ide o vianočné pohľadnice, dekorácie vianočných stromčekov, vianočné stromčeky, girlandy alebo vence ako dekorácie okien, stien alebo lámp – nasledujúce nápady môžete nielen jednoducho napodobniť, ale tiež urobí váš domov krásne vianočným. Nechajte sa inšpirovať nápadmi na pohrávanie sa s vianočnými košíčkami a vytvorte si vlastné vianočné ozdoby!

Ručné práce s vianočnými puzdrami - jedle, anjeli a snehové vločky

Vyrobte si na Vianoce blahoželanie s vložkami na košíčky

Vyrobte vianočné ozdoby s obalmi na muffiny na vianočné priania

Začnime skutočne jednoduchým nápadom, ktorý môžete upravovať podľa vlastného výberu a vytvárať si tak vlastné návrhy. Jedná sa o gule na vianočný stromček vyrobené z papierových obalov, ktoré je možné drobiť na vianočný obrázok alebo zdobiť vianočné pohľadnice. Guličky sú dodatočne ozdobené a môžete použiť čokoľvek, čo chcete: trblietavé alebo trblietavé lepidlo, stuhy, kamienky, perly, čističe fajok a dokonca aj koreniny. Vymyslite niečo pekné, keď vám tento nápad vyjde s vianočnými vložkami do košíčkov!

 • biely list papiera
 • Púzdra na muffiny v akejkoľvek farbe a vzore
 • žltý remeselný papier
 • Lepidlo

Ručné práce s vianočnými puzdrami - gule, snehuliak a tučniak

Stačí, ak košíčky na muffiny nalepíte naplocho na biely papier. Potom zo žltého papiera vystrihnite visačky a prilepte ich k lopte. Potom môžete začať zdobiť. Lopty sa obzvlášť ľahko navrhujú pomocou fixiek. Môžete si však tiež vybrať jednu z vyššie uvedených myšlienok. Napríklad, ak chcete použiť trblietky alebo korenie, stačí nakresliť peknú (napr. Vlnitú) čiaru lepidlom a posypať ju materiálom. Akonáhle lepidlo zaschne, môžete prebytočný podiel odklepať.

Ideálne sú aj ďalšie motívy. Snehuliaka alebo tučniaka možno napríklad na Vianoce poštekliť puzdrami na muffiny.

Tinker vianočné ozdoby na stôl s obalmi na muffiny na vianoce – jedličky

Tinker jedľa s obalmi na muffiny na Vianoce a zo šišiek

Čo tak si vyrobiť vianočnú ozdobu sami z papiera, pomocou ktorého môžete ozdobiť vianočný stôl alebo bočné stolíky? Tieto pekné vianočné stromčeky skutočne pútajú pozornosť a dajú sa ľahko napodobniť. Vyzerajú obzvlášť pekne v skupinách po troch, z ktorých každá má inú veľkosť. Zamilovali ste sa do tej myšlienky? Potom sa dajte na cestu a získajte potrebné materiály, ktorými sú nasledujúce:

 • tenká lepenka, z ktorej môžete vyrábať šišky (alternatívne sú vhodné aj hotové polystyrénové šišky)
 • Páska alebo špendlíky, ak používate polystyrénový kužeľ

Vyrobte si šišky z papiera sami alebo použite polystyrén na vianočné stromčeky

Aby ste si vyrobili veci s vložkami na košíčky, vytvorte najskôr z kartónu šišky a spodný okraj narezajte rovno, aby šišky mohli stáť. Takýmto spôsobom môžete tiež určiť veľkosť stromov – čím viac odrežete, tým bude jedľa menšia. Potom si pripravte košíčky na muffiny. Vystrihnite stredné kruhy. Všetko, čo potrebujete, sú vlnité okraje, ktoré boli v jednom bode rozrezané.

Na vianočné ozdoby použite papierové obaly na muffiny

Teraz môžete navrhnúť kužele. Prilepte formy okolo kužeľa, začínajúc zospodu a postupujte nahor. Každý nový riadok prekrýva predchádzajúci. Na vrch použite jeden z kruhov, ktoré ste predtým vystrihli. Potom naň prilepte posledný rebrovaný pás puzdra na muffiny.

Krásne vianočné stromčeky v bielom prevedení na drevených kotúčoch

Tip: Ak použijete polystyrénový kužeľ, páska nebude dobre držať. V tomto prípade sú vhodnejšie špendlíky, pomocou ktorých pripnete papierové vložky ku kužeľu.

Vyrobte si vlastné vianočné ozdoby na vianočné ozdoby

Vyrobte si vianočné stromčeky s obalmi na muffiny na Vianoce ako prívesok

Ak vaše dieťa dostane tento rok do škôlky svoj vlastný malý vianočný stromček, určite ho ozdobí s hrdosťou, ak si ozdoby na stromček vyrobia samy. Tieto roztomilé vianočné stromčeky môžete vyrobiť spolu s obalmi na muffiny na Vianoce a potom ich použiť na ozdobenie. Ale samozrejme môžete ozdobiť aj veľký vianočný stromček v obývačke alebo okno a ďalšie oblasti. Začnime však!

 • Formy na muffiny
 • Lepidlo alebo páska
 • akékoľvek dekorácie, ako sú nálepky, kamienky, flitre alebo malé gombíky
 • Stuha alebo priadza

Jednoduchý remeselný nápad pre deti - zdobenie Vianoc

Na jeden strom potrebujete 5 papierových obalov. Ak chcete získať vzhľad vianočného stromčeka, musíte ich najskôr zložiť. Pre korunu stromu zložte 4 formy v strede a potom ešte raz, aby ste získali štvrtiny. Potom tieto štyri štvrtiny zlepte dohromady. Tipy vždy smerujú nahor. Piata forma je na kufor a zložte ju ešte raz alebo dvakrát, podľa toho, ako široký chcete kmeň mať. Kmeň prilepte medzi vrstvy spodnej formy.

Teraz môžete ozdobiť stromčeky, ako sa vám páči, a nakoniec na špičku borovice prilepiť slučku nite alebo pásky. Vďaka tomu je ľahké zavesiť.

Vyrobte si na Vianoce veniec

Vianočný veniec v červenej a zelenej farbe s vrchnou vrstvou na tortu a niťou

Girlandy tiež zdobia domy a byty na Vianoce. Väčšina z nich je vyrobená z jedľovej zelene, ale radi by sme vám na tento rok ponúkli iný variant a tým sú domáce papierové vianočné ozdoby, ktoré si na Vianoce jednoducho vyrobíte pomocou košíčkov na muffiny. Aby bola vianočná girlanda ešte rozmanitejšia a roztomilejšia, môžete zapracovať aj do tortovej čipky. Deti, ktoré už zvládnu ihlu, sú vítané, aby sa zapojili do ručných prác, pretože úloha nie je náročná.

 • Púzdra na muffiny v zodpovedajúcich farbách
 • Poleva na tortu
 • veľká ihla
 • priadza

DIY veniec z foriem na muffiny a polevy na torty

Vianočnú girlandu môžete vyrobiť len v niekoľkých krokoch: odstrihnite kúsok priadze na požadovanú dĺžku a prevlečte ju ihlou. Na jednom konci uviažte uzol a vpichnite ihlu cez prvú formu do uzla. Teraz uviažte uzol v určitej vzdialenosti, aby forma nemohla skĺznuť a vezmite ďalšiu formu. Môžete kedykoľvek zmeniť smer, v ktorom formy smerujú, a sem tam pridať tortovú čipku, aby ste girlande dodali nádych romantiky. Po dokončení navliekania previažte posledný uzol a odstrihnite prebytočné vlákno. Ozdobte steny, zábradlia, okná alebo dvere podľa svojho želania a prečo nevyzdobte aj banketový stôl?

Vyrobte si ozdobu na darčekové balenie s obalmi na muffiny na Vianoce

Dizajnové darčekové balenie na Vianoce s vlastnoručnými dekoráciami

Malé dekorácie ako stužky, mašle alebo kvety robia darčekové balenia skutočne krásnymi. A čo keby vám povieme, že z jednoduchých papierových obalov sa dá urobiť skutočne pekná dekorácia a to bez veľkého úsilia? Dajte vložky do košíčkov a darčeky dohromady a začnite!

 • 10 puzdier na muffiny
 • Zošívačka
 • nožnice
 • Lepidlo

Vyrobte si krásne dekorácie na vianočné darčeky sami z farebného papiera

Na výrobu tejto dekorácie s vložkami na košíčky na Vianoce nepotrebujete viac. Položte muffinové košíčky do seba a zafixujte ich zošívačkou. Potom raz preložte formy na polovicu. Zaoblenú, vrúbkovanú stranu niekoľkokrát prerežte a opatrne jednotlivé vrstvy od seba oddeľte. Už máte pekný kvet, ktorý môžete nalepiť na darčekový obal.

Vytvorte snehové vločky ako vianočné ozdoby

Vyrobte na Vianoce snehové vločky s obalmi na muffiny pre krásny záves

Snehové vločky sú romantické a perfektné na zdobenie v zimnom a vianočnom období. Pomocou bielych foriem na muffiny si vyrobte vlastné a rôznymi spôsobmi ich zaveste na stenu alebo okno. Tento druh ručnej práce pravdepodobne ešte poznáte z detstva. Papier sa niekoľkokrát zloží a potom sa v záhyboch rozreže rôznymi spôsobmi. V rozloženom stave má papier určité vzory. Snehové vločky vyrábate na rovnakom princípe.

Jednoduchý návod na výrobu snehových vločiek z papiera

Formu preložíme na polovicu. Potom môžete v záhyboch vystrihnúť papier, ako je znázornené na obrázku vyššie. Ak ste skopírovali tento prvý model, môžete tiež vyskúšať svoje vlastné návrhy. V zásade neexistujú žiadne pravidlá. Experimentujte s deťmi a získajte prekvapenie pri každom rozložení papierových obalov.

Papierové remeslá na vianočné obdobie - snehové vločky vyrobené z papierových obalov a kávových filtrov

Potom, čo ste urobili niekoľko snehových vločiek s vložkami na košíčky, môžete ich použiť na ozdobu domova. Prilepte ich k oknu alebo vytvorte girlandu, ktorá môže visieť horizontálne aj vertikálne. Veľmi pekne vyzerá aj opona. Vyrobíte to z tenkej látky, na ktorú prilepíte snehové vločky. Mimochodom, filtre na kávu môžete použiť aj v prípade, že chcete vyrobiť väčšie snehové vločky.

Vyrobte si vianočný veniec s obalmi na muffiny

Vintage dekorácia na starom okne - vianočný veniec vo vianočných farbách

Vianočný veniec je jednoducho súčasťou vianočnej dekorácie a spravidla zdobí vchodové dvere. Ale papierové obaly na muffiny môžete použiť aj na výrobu venca, ktorý je vhodný na vnútorné použitie. V príklade môžete vidieť model, ktorý sa skladá iba z foriem. Môžete však byť skutočne kreatívni a pridať ďalšie dekorácie. Čo napríklad, ak medzi formami pracujete aj s LED svetelnou reťazou? Takto si môžete vyrobiť veniec s košíčkovými vložkami na Vianoce:

 • Polystyrénový prsteň
 • Obaly na muffiny v požadovaných vianočných farbách
 • voliteľné: stuha z ľanu, LED rozprávkové svetlá a iné dekorácie
 • páska
 • Špendlíky

Nápad na vianočný veniec v červeno -bielom prevedení na stenu

Prsteň môžete použiť taký, aký je, alebo ho môžete najskôr omotať ľanovou stužkou. Táto farba môže mať prirodzenú farbu alebo môže zodpovedať farbám košíčkov na muffiny. Na krúžok uviažte stužku, ktorá bude neskôr použitá na zavesenie. Potom začnete formovať prsteň pomocou foriem. Za týmto účelom urobte tvar a pripevnite ho na krúžok jedným alebo dvoma kolíkmi. Potom pevne pripevnite ďalší k tomuto prvému papierovému puzdru. Uistite sa, že medzi formami nie sú veľké medzery. Pokračujte v tom, kým nie je zakrytá celá predná časť prstenca.

Remeselné nápady na Vianoce z papiera – vyrobte si anjelov sami

Anjeli ako nápad na remeslo pre deti i dospelých - urobte si dekoráciu vianočného stolu sami

V neposlednom rade tu máme roztomilého anjelika, ktorého môžete vyrobiť aj s vianočnými puzdrami a potom ho postaviť a zavesiť. Skladá sa takmer výlučne z papiera a je možné ho navrhnúť jednotlivo nielen zmenou farieb papiera, ale aj nakreslením rôznych tvárí. Okrem remeselných papierových a košíčkových vložiek potrebujete aj zlatý čistič fajok, lepidlo a guľôčkové pero alebo iné pero na kreslenie.

Vyrobte si anjelov z papierových a muffinových košíčkov a použite ich na ozdobenie

Z bieleho papiera a pásky alebo lepidla vytvorte kužeľ (nechajte hrot trochu pootvorený, aby cez neho mohol prejsť čistič rúrok) a široký bok rovno prerežte. Vytvarujte čistič rúrok na svätožiaru a vložte ju do otvoru kužeľa. Opravte ho lepidlom. Vystrihnite kruh a nakreslite naň tvár. Ak dávate prednosť minimalistickému vianočnému anjelovi, môžete nechať kruh aj biely. Prilepte ho na špičku kužeľa.

Teraz môžete vyrábať krídla s košíčkovými vložkami na Vianoce. Za týmto účelom ich zložte do stredu a prilepte k anjelovmu chrbtu. Ak sú vám také krídla príliš veľké, môžete ich znova zložiť alebo alternatívne vystrihnúť do jedného bodu až do stredového bodu a oba konce prekrývať a lepiť k sebe. Ak chcete, môžete teraz zaznamenávať ďalšie detaily, ako sú ruky, gombíky, obojky a podobne.