Remeselné nápady

Výroba dekorácií z tortovej čipky na Vianoce – nápady pre nostalgickú atmosféru

Vianoce budú útulné a romantické. Čipka je teda dokonalým materiálom na navodenie trochy nostalgie a rustikálnej atmosféry. Namiesto klasickej čipky vyrobenej z látky však môžete použiť aj pekné poháriky a tipy na torty, ktoré sú k dispozícii v rôznych veľkostiach a so širokou škálou vzorov. Zvlášť ľahko sa s nimi pohráva, pretože sa na jednej strane ľahko používajú a na druhej strane sú veľmi dekoratívne. Preto vám dnes ukážeme niekoľko skvelých nápadov na ručné práce s tortovou čipkou na Vianoce. Vyrobte si vlastné dekorácie alebo ozdobte darčeky týmto pekným materiálom!

Ručné práce s čipkou na Vianoce - nápady pre anjelov, jedle a snehové vločky

Anjeli drotári s čipkou na Vianoce

Farební anjeli robia na Vianoce ručné práce s tortovou čipkou

Anjeli sú vianočnou klasikou a nemali by chýbať v žiadnej vianočnej dekorácii! Preto naša prvá myšlienka tiež vysvetľuje, ako môžete vyrobiť anjelov z čipky na torty. Zavolajte svoje deti alebo zorganizujte so všetkými deťmi popoludnie ručných prác v materskej škole, pretože vianočný nápad na ručné práce je skutočne priateľský k deťom. Na výrobu anjelov s tortovou čipkou na Vianoce budete potrebovať nasledujúce veci.

 • Poleva na tortu
 • Papierový tanier
 • akékoľvek farby, napríklad akvarely, akrylové farby, voskové pastelky, farby na prsty, fixky atď..
 • Ozdoby ako trblietky, kamienky, perly, flitre atď..
 • Lepidlo
 • Polystyrénová guľa alebo drevená guľa na hlavu

inštrukcie

Anjeli drotári s čipkou na Vianoce - návod s papierovým tanierom

Predtým, ako začnete vyrábať anjelov s topánkami na torty, môžu byť deti skutočne kreatívne, pretože v prvom rade treba vymaľovať papierový tanier. Na to neexistujú žiadne pravidlá. Všetko, čo sa vám páči, je dovolené, a to platí pre techniku ​​maľovania aj pre farby. Potom ich podľa druhu použitých farieb nechajte zaschnúť. Medzitým môžu byť čipkované obrúsky ozdobené, ako sa vám páči. Potom jedenkrát rozrežte tanier na polovicu a potom jednu z dvoch polovíc, aby ste získali polkruh a dve štvrtiny..

Odrežte papierový tanier a papierový hrot pre telo anjela

Rovnakým spôsobom rozrežte vrch koláča a prilepte polkruh na polkruh papierovej platne. Potom vezmite dve štvrtiny a z oboch odstrihnite menší trojuholník, ako je znázornené na obrázku. Ale neopakujte to s tipom! Prilepte špicaté štvrtiny tak, ako sú, na veľké kartónové trojuholníky.

Ručné návody na vianočných anjelov vyrobené z papiera a s drevenými loptičkami

Teraz môžete z jednotlivých dielov vyrobiť anjela s tortovou čipkou na Vianoce. Za týmto účelom vytvorte z polkruhu kužeľ. Oba konce jednoducho zlepte lepidlom. Malé kartónové trojuholníky sa stávajú ramenami, ktoré prilepíte na bok kužeľa. Špička smeruje dozadu a bude možno potrebné ju trocha skrátiť. Kým lepidlo schne, môžete loptičky natrieť tvárami (hlavu si môžete vyrobiť aj z polystyrénovej gule na Vianoce). Ak však chcete, môžete ich použiť aj bez tvárí. Prilepte loptu na kužeľ a veľké trojuholníky pre krídla na zadnej strane. Nakoniec môžete z čipky vystrihnúť kruh pre svätožiaru a prilepiť ho na hlavu.

Strieborná alebo zlatá torta pre anjelov

Drobní anjelikovia drotári s čipkou na Vianoce v zlatej a striebornej farbe

Na výrobu zákuskov na Vianoce môžete samozrejme okrem bielej použiť aj iné farby. Zlato a striebro sú napríklad skvelé farby na vianočné obdobie a dajú sa úžasne využiť aj pre anjelov. Ak hľadáte jednoduchší a rýchlejší remeselný nápad pre anjelov vyrobených z tortových doiliek, je tiež vhodný.

 • Cake doilies v akejkoľvek farbe
 • Čističe potrubí
 • Drevená guľa
 • Lepidlo
 • voliteľné: luk alebo stuha na výrobu luku vlastnými rukami

Ručné práce s deťmi na Vianoce - Elegantní vianoční anjeli ako ozdoba

Vystrihnite jedno z obrúskov až do stredu a vytvorte kužeľ tak, že otvorené konce na seba lapujete. Potom urobte krídla z dvoch ďalších čipkovaných doiliek tak, že ich dvakrát preložíte na polovicu (získate štvrtiny) a prilepíte na kužeľ. Použite tortovú čipku zlatú, tortovú čipku striebornú alebo bielu, ako sa vám páči. Na špičku kužeľa prilepte loptu. Môžete to tiež odrezať, aby ste získali väčší otvor, do ktorého môžete loptu ľahko prilepiť. Vyčistite čistič rúrok pomocou „stonky“ na svätožiaru. Potom stonkou prilepíte svätožiaru k zadnej časti anjela. Vytvorte luk a pripevnite ho pod hlavu.

Tinker jedľa s koláčmi doilies

Drobné vianočné stromčeky so zálievkami na koláče so šašlikmi

Typickým vianočným motívom sú tiež vianočné stromčeky alebo jedle. A vyrobené z tortovej čipky, skutočne vyzerajú veľmi romanticky, zimne a pôsobivo. Existuje niekoľko spôsobov, ako ich vyrobiť s vianočnými polevami. Ukážeme vám dva nápady, s ktorými môžete dokonca poskladať vianočné krajinky a použiť ich na ozdobenie odkladacieho stolíka, komody alebo parapetu. Na začiatok budete potrebovať nasledujúce veci:

 • Čipkované obrúsky vyrobené z papiera
 • Drevené korálky s dierkami
 • Špízy na ražniči
 • Horúce lepidlo a lepiaca tyčinka
 • Kliešte na rezanie špajlí
 • nožnice
 • Polystyrénový plech alebo iný materiál na pripnutie hotových stromov

Jednoducho vianočná ozdoba pohárovými doilies - zimná krajina s jedľou bielou

Aby ste získali tento pekný nápad na vianočné remeslá s tortovou čipkou, musíte najskôr rozstrihnúť obrúsky až do stredu a vyformovať z nich šišky. Potom nalepte špíz na kebab na vrch ubrousku. Dajte drevenú guľu na špíz a potom ďalší kužeľ. Takto striedajte tortovú čipku a perly, kým nedosiahnete požadovanú veľkosť. Posuňte všetky diely k sebe tak, aby korálky neboli viditeľné a doilies sa trochu prekrývali.

Vianočné remeslá s drevenými korálkami a čipkovanými ozdobami na torty

Ak korálky nie sú dostatočne tesné a kĺzajú, môžete ich opraviť horúcim lepidlom. Prebytočnú časť špajle na kebab odrežte. Potom môžete dať hotový strom na vhodný základ a z niekoľkých vytvoriť lesnú krajinu. Polystyrén je vynikajúci na lepenie.

Veľká jedľa

Vyrobte si na Vianoce moderný vianočný stromček zo šišky so zákuskami

Ďalším variantom ručných prác s tortovou čipkou na Vianoce je tento moderný a zároveň romantický vianočný stromček, na ktorý ako základ použijete šišku. Kužeľ si môžete vyrobiť sami z tenkého kartónu alebo papiera, alebo môžete použiť jeden zo styroporu. Ak si ho vyrábate sami, vezmite si kus papiera alebo lepenky, vytvarujte kužeľ a konce zalepte páskou. Spodná široká časť sa stáva nepravidelnou a nie je vhodná na vstávanie. Preto musíte stále ostrihať okraj rovno.

Jednoduchý a romantický vianočný stromček vyrobený z papierového kužeľa a čipkovanej obrúsky

Potom ubrousky prekrojte na polovicu, aby vám vznikli polkruhy. Teraz začnite zdola a prilepte prvý polkruh okrúhlou stranou nadol ku kužeľu. Vedľa a tak, aby trochu prekrýval prvý, potom prilepte druhý polkruh. Pokračujte v tom, kým nie je hotový prvý riadok. Potom prejdite do druhého radu a na kužeľ prilepte ďalší polkruh. Každý nový riadok by mal trochu prekrývať predchádzajúci. Pokračujte v tom, kým sa nedostanete na vrchol.

Vyrobte si na Vianoce svietivú girlandu s koláčmi

Vyrobte si veniec s čipkou na Vianoce a s rozprávkovými svetlami

Čo môže byť lepšie ako mimoriadne krásna vianočná dekorácia pre domácich majstrov, ktorá sa tiež veľmi ľahko vyrába? Dokonalým príkladom je táto snová girlanda, ktorá môže osvetliť váš domov počas Vianoc a zimy. Cake doilies rôznych veľkostí a s rôznymi vzormi, LED svetelná reťaz a možno aj horúce lepidlo sú všetko, čo potrebujete k tomu, aby ste si urobili tento nápad s vianočnými polevami. Stredom dierky urobte malý otvor a do každého otvoru vložte lampu. Ak tieto dobre nesedia, môžete ich pripevniť k zadnej časti podložky malým množstvom horúceho lepidla.

Vyrobte si na Vianoce nádherné, lesklé vence s tortovou čipkou

Tip: Namiesto girlandy môžete použiť aj nápad na vianočný veniec. Za týmto účelom jednoducho zabaľte polystyrénový, ľanový alebo kovový krúžok na šnúru svetiel a potom na svetlá dajte tortové obrúsky. Potom ho môžete použiť na ozdobenie voľnej steny alebo dverí vo vnútri.

Vianočný veniec pre domácich majstrov vyrobený z čipkovaného obrúska a LED rozprávkových svetiel

Vytvorte snehové vločky a ozdobte ich na Vianoce

Na zavesenie urobte na Vianoce snehové vločky s tortovou čipkou

Dostávame sa k ďalšiemu motívu, ktorý by v zime nemal chýbať: snehové vločky. Bez ohľadu na tvar a materiál, snehové vločky vždy vyzerajú úplne romanticky a magicky. Ale ak ich robíte na Vianoce s tortovou čipkou, vyzerajú obzvlášť očarujúco, nemyslíte? Hotové snehové vločky môžete použiť rôznymi spôsobmi – navlečte ich na šnúrku a získajte girlandy, ktoré môžete zavesiť horizontálne aj vertikálne ako závesy alebo ich položiť jednotlivo na stôl ako dekoráciu stola. Vymyslite niečo pekné! Ak chcete vyrobiť snehové vločky z tortovej čipky, potrebujete iba dve veci.

 • Tip na koláč malý
 • lepidlo
 • prípadne šnúrka na zavesenie

Zložte konce koláča a prilepte ich k peknej snehovej vločke

Na výrobu takýchto snehových vločiek s tortovou čipkou na Vianoce stačí len poskladať a zlepiť. Je to teda perfektný nápad, ak chcete s deťmi stráviť popoludnie ručnými prácami. Na jednu snehovú vločku potrebujete 7 doiliek, ktoré zložíte do balíčkov nasledovne: najskôr raz do stredu a potom rozložiť. Zložte obidve strany smerom do stredu, naneste lepidlo a potom zložte späť dolnú polovicu, ktorú ste práve zložili..

Prívesky na vianočné dekorácie - Zložte a prilepte romantické snehové vločky

Ak ste zložili sedem z týchto balíkov, musíte ich zvonku zlepiť. Vrstvy k sebe pevne pritlačte, aby sa všetko dobre spojilo. Hneď ako lepidlo zaschne, môžete zvyšné vrstvy opatrne roztiahnuť a spracovať snehové vločky, ako chcete. Čo napríklad, keď na ne položíte šnúrku a zavesíte ich na strop alebo na lampu v rôznych výškach? Skrátili skvelú postavu aj ako dekorácie vianočného stromčeka!

Viac pekných nápadov

Vyrobte si vianočné ozdoby z tortovej čipky na Vianoce - romantický vianočný veniec

Známky na darčeky alebo visačky na vianočný stromček

Nápad na vianočné menovky, nápisy alebo ozdoby na vianočný stromček

Biely anjel s čističom rúrok a papierovou špičkou

DIY vianočné ozdoby z papiera s čipkovanými podložkami - milí anjeli na založenie

Vintage vianočný stromček s polevou na tortu

Vyrobte si vianočný stromček s tortovou čipkou na Vianoce a s nanukami

Zložte čipkovanú obrúsku a prilepte ju na nanuku

Vyrobte si vianočné ozdoby rýchlo a jednoducho pomocou bielych pohárov

Navrhnite vianočné darčeky s pohárikom

Nápad vyzdobiť vianočný darček

Anjeli pre deti so štipcami na bielizeň

Drotár s tortovou čipkou na Vianoce s deťmi - vianoční anjeli so štipcami na bielizeň a čističmi potrubí

Vianoční anjeli z papiera na vianočný stromček

Nápad na ručné práce s tortovou čipkou na Vianoce pre deti - anjelov ako domáce ozdoby na stromček

Vyrobte si vianočné pohľadnice s tortovou čipkou na Vianoce

Drobotujte a navrhnite si vianočné pohľadnice sami pomocou polovičných čipkovaných obrúskov z papiera