Remeselné nápady

Výroba pekných kvetov plastovými lyžičkami – 13 nápadov na jednoduchú recykláciu

drotárske kvety plastová lyžička-farba-akryl-farby-ruža-karafiát

Recyklácia rôznych predmetov na konkrétne remeselné účely je zábavná. Človek žasne nad zaujímavými dekoráciami, ktoré je možné vytvárať a zároveň chráni životné prostredie. Dnes by sme vám chceli ukázať, ako sa vyrábajú rôzne plastové lyžice Drotárske kvety môcť. Zostavili sme nápady, ktoré môžete napodobniť so svojimi deťmi, ako aj nápady, ktoré sú vhodnejšie pre dospelých. Ozdobte svoj domov zaujímavými plastovými kvetmi a vytvorte skvelé pútače pozornosti!

Vyrobte kvety na ozdobu

drotárske kvety plastová lyžička-tvar-váza-pivonky-jarné kvety

Krásnu ozdobu z kvetov môžete vyrobiť rôznymi spôsobmi. Zvlášť pekné sú varianty, v ktorých sú jednotlivé okvetné lístky ozdobené. Aby ste dosiahli tento efekt, budete potrebovať jednoduché veci, ktoré máte obvykle okolo domu, a to čajovú sviečku, niekoľko plastových lyžičiek akejkoľvek farby a horúcu lepiacu pištoľ alebo iné silné lepidlo..

Pokyny na výrobu kvetov

drotárske kvety plastová lyžička-plast-taviaci sa-čaj-svetlo-jarná dekorácia

Zapáľte čajovú sviečku. Ak si chcete pohrať s lyžicou, jednoducho ju niekoľkokrát krátko podržte nad plameňom. Teplo spôsobuje, že sa plast ohýba. Akonáhle ste s tvarom spokojní, podržte stonku aj nad plameňom a odlomte ju, akonáhle je plast dostatočne mäkký. Ďalšou možnosťou je zahriať nôž a odrezať ním stonku. Teraz máte prvý okvetný lístok, ktorý môžete použiť na výrobu kvetov.

Dekoratívne kvety

drotárske kvety plastová lyžička-návod-kutilstvo-nápad-farbenie-žlto-červené

Potom zložte jednotlivé okvetné lístky k sebe a vytvorte kvet, ktorý zlepte horúcim lepidlom. Ak na výrobu kvetov použijete biele alebo priehľadné lyžice, môžete ich pred prilepením k sebe natrieť farbou alebo môžete použiť plastové lyžice rovnakej farby. Potom, čo ste urobili kvety, môžete ich použiť na ozdobenie akéhokoľvek predmetu v dome.

Tinker 3D kvety

drotárske kvety plastová lyžička-dekorácia-šperky-kvety-urob si sám-nápady-kutilstvo

S plastovými kvetinovými vázami môžu byť nádherne navrhnuté vázy, okná, steny a ďalšie veci a oblasti. Ozdoby sú veľmi dobré aj ako dekorácie na stôl a zaisťujú správnu náladu najmä na jar a v lete. Pri výrobe kvetov použite toľko lístkov, koľko chcete. Kvet môže byť takmer zatvorený alebo otvorený.

Jednoduché remeselné nápady kvety

kvetinárstvo-plastová lyžička-pekná myšlienka-čierne perly

Kvetina sa perfektne hodí aj ako šperk. V prípade uvedenom vyššie bolo na výrobu kvetov použitých niekoľko okvetných lístkov, aby v strede zostal priestor pre perly. K zadnému kameňu je potom možné pripevniť slučku alebo krúžok na kľúče, cez ktoré je reťaz prevlečená. Vrecko alebo opasok môžete ozdobiť aj kvetmi. Varianty sú nespočetné.

Vyrobte si kvety z plastových lyžičiek

kvetinárstvo-plastová lyžička-harmanček-sedmokráska-uzáver fľaše

Ďalším variantom pre stred kvetu je použitie plastového veka. Na okraji viečka vypichnite malé dierky, do ktorých strčíte lyžice. Rukoväť lyžice teda nechajte dostatočne dlhú. Lyžice samotné je možné buď znova roztaviť, alebo použiť v pôvodnej forme a potom poštekliť kvetmi. Vytvorte dva rady tak, že lyžice rozložíte.

Viac plastových prvkov

kvetinár-drotár-plastová lyžička-zelená-plast-tavenina-drotár-nápad

Akonáhle ste navrhli kvet, otočte veko a naplňte ho horúcim lepidlom. Takto sú lyžice dobre upevnené. Potom môžete z plastu fľaše vytvoriť ďalšie prvky, ako sú listy, ktoré potom môžete pripevniť na stonku z drôtu, slamy alebo iného materiálu. Ak vyrábate kvety z plastových lyžičiek, môžete popustiť uzdu svojej fantázii.

Vyrobte si kvety sami pomocou bambuliek

kvetinárstvo-plastová lyžička-vlajky-veniec-plast-farebné-jarné-bobble

Stred kvetu môžete navrhnúť rôznymi spôsobmi. V tomto prípade sa na to používa jednoduchá bobble. Keď vyrábate tieto kvety, môžete z nich vyrobiť pekné girlandy. Kvety sú jednoducho prilepené k trojuholníkovému podkladu. V dvoch horných rohoch sú vytvorené otvory, cez ktoré je prevlečené tenké lano.

Remeslá pre začiatočníkov

kvetinárstvo-plastová lyžička-inšpirácia-ľahké-drotárstvo-návod-lepidlo-horúce lepidlo

Na stred kvetu možno použiť aj ďalšie veci z remeselného obchodu. Či už ide o samolepky, perly, gombíky alebo čokoľvek iné, čo máte po ruke, vaša kvetina bude zaručene pekne pútať pozornosť. A rýchlo zistíte, že výroba kvetov pomocou plastových lyžíc sú skutočne jednoduché nápady, ktoré ľahko zvládnu aj začiatočníci.

Výroba kvetov s deťmi

kvety-drotár-plastové-lyžice-deti-rožky-tulipány-čistič-rúrok-plastové-poháre

Deti sa zabavia aj pri drobení s plastovými lyžičkami a pri výrobe pekných kvetov. Ak sa vám zdajú vyššie uvedené nápady príliš náročné pre najmenších, môžete si vybrať aj tento nápad a vyrobiť si z kvetov skvelú jarnú dekoráciu. Nápad je vhodný na jednoduché popoludňajšie ručné práce, ale aj ako aktivita na detskej párty.

Jarné kvety z plastovej lyžičky

kvetinárstvo-plastová lyžička-jednoduché-pokyny-inšpirácia-lepiaca páska

Kvetina sa skladá z troch lyžíc. Tieto sú v oblasti stoniek zlepené zelenou izolačnou páskou. Potom k stonke pripevnite niekoľko čističov rúrok, tiež elektrickou páskou, na imitáciu listov. Potom do kvetu vložte žltý čistič rúrok, aby vyrábal kvety. Naplňte hrnček alebo kvetináč umelou trávou alebo inou náplňou a kvet prilepte dovnútra.

Tinker jarné dekorácie

kvetináč-plastová lyžička-tulipán-deti-ľahký-krepový papier-ružový-zelený3d

Kvetinu môžete vyrobiť aj z krepového papiera. Aby ste to urobili, plastové lyžice sú jednoducho zabalené do farebného krepového papiera. Na výrobu kvetov, ktoré sú typické pre tulipány, použite farbu, pretože presne toto je jarný kvet, ktorý chcete vytvoriť. Potom zalepte lyžice páskou a nakoniec pridajte zelený krepový papier na listy – myšlienka je taká jednoduchá, že ju zvládnu aj deti.

Tinker artičok

kvety-drotár-plastová lyžička-artičoka-biela-farba-murárska tyčinka

Je pravda, že artičok nie je priamo kvet, ale kvetenstvo, z ktorého sa kvet otvára. Preto by sme vám chceli ukázať variant na výrobu kvetov, ktorý pripomína artičok. Myšlienku je možné použiť ako vázu aj ako lampu na LED sviečky a ozdobiť tak každý stôl. Použite plastové lyžice akejkoľvek farby a zodpovedajte zvyšku dekorácie.

Remeselné práce s murárskymi nádobami

kvety-drotárstvo-plastová lyžička-murár-jar-zdobenie-stimulácia-ľahké

Potrebujete aj murársku nádobu. Vhodná je veľká aj malá zaváraninová nádoba. Na výrobu kvetov znova vyberte z lyžičiek stopky a začnite lyžice lepiť na sklo v kruhu. Prepracujte sa zhora nadol, pričom v každom rade rozložte lyžice. Nechajte lepidlo zaschnúť a potom do neho vložte akékoľvek kvety.

Lyžice a umelé lístky

kvetinárstvo-plastová lyžička-čajová sviečka-nápad-romantická-ruža-umelá-kvetina-led

Z plastových ruží vyrobte zaujímavé svetlá. Ak chcete vyrobiť kvety, jednoducho na každú lyžicu prilepíte okvetné lístok. Predtým stonky opäť odrežte. Potom môžete výsledné okvetné lístky prilepiť na stranu LED čajovej sviečky. Ak teraz zapnete sviečku, rozsvieti sa celý kvet.

Kvety v kvetináči

kvetinárstvo-plastová lyžička-deti-párty-nápad-kvetináč-kvetináč-gumové červy

Tento variant je obzvlášť jednoduchý nápad na ručné práce pre deti. Vlastnoručne vyrobený kvet z papiera sa jednoducho prilepí na rúčku lyžice. Na výrobu kvetov je skvelá aj plsť alebo pena. Hotové kvety potom môžete vložiť do kvetináča a perfektne sa hodia ako menovky na stôl na večierku.

Vyrobte si jarnú kyticu z kvetov

kvetinárska-drotárska-plastová lyžička-kytica-tulipány-jarná dekorácia

Čo poviete na celú kyticu umelých jarných kvetov? Stačí si vyrobiť veľa kvetov, ktoré potom poskladáte do vázy. Ak chcete kyticu krokusov, použite žlté, fialové a biele lyžice. Ale týmto spôsobom môžete tiež navrhnúť kyticu tulipánov so správnymi farbami.

Veľký kvet pre deti

kvety-drotár-plastová-lyžička-kvet-ružová-deti-diy-nápady

Ak sa s deťmi venujete ručným prácam, pokojne im navrhnite tento zaujímavý kvietok. Používajú sa na to takmer celé lyžice, čo samozrejme uľahčuje prácu. Sú usporiadané do kruhu s koncami stoniek v strede. Pri výrobe týchto kvetov vyrobíte aj stonku kvetu a listy z celých lyžíc. V strede kvetu odstráňte stonky alebo použite pompony a ďalšie veci.

Nápad na čajové sviečky

plastová lyžička na čajovú sviečku-držiak na sviečku-lekno-kvet-biela-plast

Plastové lyžice naaranžované ako lekno sa menia na pekný svietnik na čajové sviečky. Kvet je možné opäť úplne otvoriť alebo čiastočne zavrieť. Tento svietnik môže zdobiť stôl na jar a vyzerá veľmi romanticky, najmä večer, keď je sviečka zapálená. Pri výrobe kvetov z plastových lyžičiek vyskúšajte rôzne variácie.