Remeselné nápady

Vyrobte snehuliaka s deťmi v zime z rôznych materiálov

Tinker snehuliak s deťmi vianočné batoľatá dekorácie stromčeka

Ako v každom inom období, aj v zime môžete s deťmi vyčarovať veľa krásnych ručných prác. Tie potom môžu byť použité na atmosférickú výzdobu bytu a určite vám urobia dobrú náladu v predvianočnom čase. Jedným z najobľúbenejších zimných motívov je samozrejme snehuliak, a preto sme tento motív vybrali pre nasledujúce ručné práce. Ako vyrobiť snehuliaka s deťmi a aké materiály sú na to najlepšie, sa dozviete v článku!

Vyrobte si snehuliaka s deťmi z papiera a lepenky

snehuliaky drotár toaletný papier rolky drotár nápady zimné deti

Existuje množstvo materiálov, ktoré sú vhodné na ručné práce s deťmi. Medzi nimi sú obzvlášť obľúbenými variantmi papier a lepenka, pretože z nich je možné vyrobiť takmer čokoľvek a oba materiály sú samy osebe neškodné. Snehuliaka si môžete s deťmi vyrobiť aj z papiera alebo lepenky a pekné remeselné nápady a projekty k tomu nájdete v nasledujúcom texte.

ručné práce s deťmi zimné rolky toaletného papiera od snehuliaka

S rolkami toaletného papiera môžete veľa vecí urobiť, najmä s deťmi. Je veľmi jednoduché vyrobiť z toho roztomilých snehuliakov, ak deti najskôr namaľujú toaletné rolky na bielo (ak nie na bielo) a potom ich ozdobia rôznymi prvkami. Tenkým štetcom namaľujú ústa, nos a gombíky a na oči jednoducho použijú samolepiace googly oči. Zo zvyškov stuhy môžete vyrobiť šatky pre snehuliakov a s čističom rúrok a mini bambuľkami môžu deti vytvoriť skvelé ohrievače uší..

snehuliaci drotár papierový veniec tkanina kutilstvo deti

Spolu s deťmi môžete vyrobiť atmosférickú dekoráciu do detskej izby, napríklad so snehuliakmi. Pekná girlanda malých snehuliakov je ideálna na steny alebo okná a dá sa veľmi ľahko vyrobiť z papiera a kúskov látky. Jednoducho vystrihnite malých snehuliakov z bieleho papiera, prilepte ich na dlhú stužku a ozdobte ich, ako sa vám páči. Girlanda je pripravená na zavesenie!

snehuliak drotár deti pappreller zdrapy látky pompony

Snehuliaka si môžete s deťmi vyrobiť aj pomocou bežných papierových platní rôznych veľkostí. Na to potrebujete buď dva alebo tri papierové taniere, ako aj materiály na zdobenie snehuliaka, ako sú čističe rúrok, farebný papier, útržky látok a pom-pom. Poskytnite deťom materiál a nechajte ich kreatívne.

snehuliaci drotári deti remeselné nápady zimné návody

Na výrobu snehuliakov v zime sú vhodné nielen papierové taniere, ale aj papierové poháre. Ručne vyrábaný projekt najľahšie urobíte pomocou bielych papierových pohárov, ktoré nepotrebujú maľovanie. Pri vytváraní týchto kreatívnych snehuliakov s dieťaťom postupujte podľa pokynov v sprievodcovi.

snehuliak cereálna krabička kutilský nápad remeslá deti zima

Ak sú papierové taniere a papierové poháre vhodné na ručné práce, potom sa hodia aj ďalšie kartónové položky, napríklad rôzne škatule. Snehuliaka si môžete vyrobiť aj z prázdnej škatule od obilnín akejkoľvek veľkosti. Na to potrebujete biely papier, ktorý sa najskôr nalepí na lepenku a akékoľvek materiály na ozdobu snehuliaka. Deti si môžu napríklad vyrobiť klobúk z papierového pohára, šatku zo zvyškov látky a ruky zo slamiek na pitie.

Vyrobte si snehuliaka s deťmi z látky

ponožky snehuliaka remeselné nápady deti zimné diy snehuliaky ponožky

Rôzne látky, ako je vlna a plsť, sa nádherne hodia na ručné práce s deťmi. Pekné snehuliaky môžu byť napríklad vyrobené zo starých ponožiek a navrhnuté ako zábavná zimná ozdoba. K tomu ešte potrebujete výplňový materiál pre snehuliakov, napr. B. ryža a gumové alebo látkové pásy na navrhovanie jednotlivých „snehových gúľ“. Na ozdobu môžu deti použiť farebné gombíky a špendlíky.

roztavený snehuliak drotár s deťmi olaf ľadová kráľovná

S plsťou, naopak, týchto roztopených snehuliakov možno ľahko cinknúť. Pripomínajú snehuliaka Olafa z filmu „Frozen“ a deti ich určite budú milovať. Všetko, čo potrebujete, je lepidlo, remeselná plsť v bielej, čiernej a hnedej farbe, nožnice, biele drevené kocky so zaobleným tvarom a fixky.

snehuliak drotár s deťmi cítil pokyny

Jednoducho namaľujte tvár snehuliaka na drevené stavebnice, vyrežte jednotlivé kúsky z plsti a snehuliaka poskladajte a prilepte. úplné!

zimné ručné práce s deťmi dajú snehuliakovi pocítiť

Namiesto lepidla z filcu sa dajú ušiť aj skvelé ručné práce, ale menšie deti na to potrebujú pomoc dospelého. Napriek tomu si drobci môžu sami navrhnúť diely snehuliaka, ktoré potom rodičia spolu zošijú. Plsteného snehuliaka môžete naplniť vatou a urobiť tak plyšáka ako hračku pre svoje dieťa.

Vyrobte snehuliakov z hliny

snehuliak drotár s deťmi na vzduchu schnúcimi hlinenými gombíkmi

Na vzduchu schnúca hlina je obľúbeným materiálom pre kreatívne projekty a môžete z nej vyrobiť krásneho snehuliaka s deťmi. Okrem bielej hliny potrebujete aj malé klinčeky alebo pripináčiky na oči a ústa, gombíky na kabáte, malé vetvičky na ruky a špáradlá.

malý snehuliak drotár íl biely návod

Najprv deti vytvoria tri gule z bielej hliny v troch rôznych veľkostiach. Potom naukladajte loptičky na seba a držte ich spolu špáradlom. Potom odstrihnite prečnievajúci koniec špáradla a pomocou neho vytvarujte snehuliakovi nos. Nakoniec vytvarujte tvár a telo a nechajte snehuliaka vyschnúť na vzduchu.

Vyrobte si snehuliaka, namaľujte hlinený hrniec, ozdobte ho deťmi

Ak dokážete upútať pozornosť dieťaťa iba na krátku dobu, potom je tento rýchly remeselný projekt pre snehuliaka v poriadku. Všetko, čo potrebujete, je hlinený hrniec, akrylové farby, štetce, čistič potrubí a pomlázky. Hrniec položte dnom nahor na pracovný stôl a spolu s dieťaťom ho natrite na bielo. Potom namaľujte črty tváre a z dvoch pomponov a čističa rúrok vyrobte chrániče uší.

V zime ručné práce s deťmi z prírodných materiálov

tekvica snehuliak drotár farba deti nápad zima

Spravidla môžete s deťmi vyrobiť skvelých snehuliakov takmer z akéhokoľvek materiálu. Prírodný materiál je vynikajúci nápad, ktorý si najmenší určite zamilujú. Tekvice napríklad nie sú vhodné len na jeseň na ručné práce, ale dajú sa využiť aj na zimné dekorácie. Tekvicu s bielou alebo bielou farbou je možné rýchlo a ľahko premeniť na snehuliaka a použiť ako dekoráciu vstupu do zimného domu.

snehuliaci drotár drevený šál útržky látkovej nosovej penovej gumy

Ak vonku sneh nestačí na stavbu snehuliaka, môžete deťom urobiť radosť tým, že ich namiesto toho vyrobíte spoločne. Drevo je na to rovnako vhodné ako materiál. Jednoducho natrite drevenú dosku bielou farbou, navrhnite tvár akýmkoľvek materiálom, uviažte okolo dosky šatku a snehuliak je pripravený.

vianočné remeslá deti drevené plátky snehuliak dekorácie stromčeka

Môžete tiež vyrobiť snehuliakov na Vianoce s deťmi a navrhnúť ich ako ozdoby na vianočný stromček. Nezáleží na tom, či je drevo, papier, plast alebo akýkoľvek iný materiál. Stačí použiť to, čo máte práve po ruke.

Vyrobte si snehuliaka s deťmi zo starých žiaroviek

snehuliak drotár vianočné deti žiarovky trblietky

Recyklácia remeselnej výroby je úžasný spôsob, ako staré veci recyklovať, a nie ich vyhodiť. Zo starej žiarovky sa dá napríklad vyrobiť snehuliaka s deťmi na Vianoce. Vaše deti môžu žiarovku buď natrieť farbou, alebo ju okoreniť trblietkami a vyrobiť si originálne ozdoby na stromček samy.

žiarovka snehuliaci drotár vianočné deti