Remeselné nápady

Maľovanie jarných obrázkov s deťmi akrylovými a akvarelovými farbami – 20 návodov a nápadov

Deti veľmi radi maľujú obrázky a s príchodom jari a Veľkej noci máte tiež perfektný dôvod stráviť tvorivé popoludnie so svojimi deťmi. Ale aj keď máte nápady pre materskú alebo základnú školu a chcete navrhnúť hodiny výtvarnej výchovy tak, aby vyhovovali ročnému obdobiu, je maľovanie jarných obrázkov skvelé. Ukážeme vám, ako môžete s deťmi namaľovať skvelé jarné obrázky pomocou rôznych farieb, techník a pomocných predmetov.

Maľovanie jarných obrázkov s deťmi – kvety

Maľovanie jarných obrázkov s kvetmi - akrylovými a akvarelovými farbami s vidličkou, pomponmi a kvetmi

Kvety sú bezpochyby jednou z hlavných tém na jar. Po sivej zime sa konečne začína farbiť. Tu je pár nápadov, akými vecami a technikami môžete maľovať jarné obrázky.

Namaľujte jarné obrázky s brmbolcami v materskej škole

Maľovanie nápadov s brmbolcami, štipcami na bielizeň a zubnými kefkami pre batoľatá

  • Špendlíky na bielizeň
  • Bobble v rôznych veľkostiach
  • Kartón alebo papier
  • Farby
  • Zubná kefka alebo štetec

Deti v materských školách si niekedy nie sú také isté so štetcami a farbami a len ťažko maľujú detaily. To je dôvod, prečo sú nástroje, ako v tomto prípade pompony, veľmi užitočné pri maľovaní jarných obrázkov v materskej škole. Upnite bubliny do štipcov na bielizeň, naneste farby na farebnú paletu alebo papierový tanier a môžete vyraziť..

Maľujte jarné obrázky akrylovými farbami a pomponmi - okvetné lístky kvetov

Trávu je možné natrieť buď zubnou kefkou, alebo jednoduchou kefkou. Najmenšou bambuľkou (alebo opäť štetcom) potom sem -tam namaľujete niekoľko stoniek kvetov, ktoré potom pridáte kvetmi v rôznych farbách tak, že na papier alebo lepenku vytvoríte bodky rôzne veľkými pomponmi. Nezabudnite tiež na niekoľko listov papiera.

Maľovanie jarných obrazov v Kige – tulipány s vidličkou

Jednoduchá technika maľovania pre malé deti - Jarné tlač tulipánov vidličkami

Sami sa rozhodnete, či použijete kovovú vidlicu (najlepšie s tromi hrotmi) alebo plastovú vidličku. Na maľovanie potrebujete aj farby, ktoré zodpovedajú kvetinovým farbám tulipánov, štetec, papierový tanier alebo paletu a list papiera alebo Kartón. Na plech dajte farby, vidličku ponorte do nejakej farby a natlačte na papier. Vytvorte týmto spôsobom niekoľko kvetov a potom štetcom pridajte stonky kvetov.

Maľovanie jarných obrázkov v materskej škole - farebné tulipány na lúke vidličkou a štetcom

Farebná lúka kvetov na papieri

Maľujte jarné obrázky akvarelom - plsteným perom urobte kruhy a obrys a nakreslite kvety

Najlepšie je použiť akvarelový papier. Z neho vytvorte kaluže rôznych veľkostí z akejkoľvek vodovej farby. V jednej kaluži je možné kombinovať aj niekoľko farieb. Keď farby zaschnú, môžete z nich pomocou čierneho, vodotesného plsteného pera vyrobiť kvety. Ako presne sa, samozrejme, môže každý rozhodnúť sám. Potom môžu byť okvetné lístky, ktoré sú mimo farebných bodiek, namaľované aj akvarelom, ale nemusia.

Maľovať kvetmi

Maľujte jarné obrázky akrylom - namiesto štetcov použite kvety

Alebo čo keby ste nemaľovali kvety na jarné obrázky, ale namiesto toho na maľovanie použili skutočné kvety? Tieto jarné obrázky môžete namaľovať akrylom, ale aj podobnými farbami. Stačí sa informovať v obchode s remeslami. Potrebuješ:

  • Farby
  • kvetina
  • priadza
  • papier

V malej vzdialenosti od okraja položte na list papiera niekoľko malých kvapiek farby. O tom, aké farebné tóny sú, sa samozrejme rozhodujú samy deti. Pri jednotlivých kvetoch je možné tieto farby najskôr zotrieť, potom sa kvety zaviažu do kytice. Na plech rozotrite niekoľko kúskov farby a rozmazajte ich v ľubovoľnom smere. Deti si môžu, samozrejme, vymyslieť aj vlastné techniky. Alebo čo takto v prípade, že chcete maľovať akrylovou farbou:

Maľovanie kvetov na jarné obrázky - Vykonajte výtlačky so skutočnými kvetmi

Ponorte kvety do farby a použite ich na vytváranie výtlačkov na papier. Obrázok už vyzerá veľmi pekne, ale stále môžete vytvoriť pozadie a deformovať kvety. Za týmto účelom by farby kvetov nemali byť úplne suché, iba čiastočne.

Potom dajte ľavú stranu listu svetlomodrou farbou podľa šírky listu a pomocou pravítka ho potiahnite doprava. Ak farba na prvý krát nestačí, znova dajte kúsok na hárok a potiahnite ho ďalej doľava (deti s ľavákmi budú jednoduchšie ťahať farbu sprava doľava).

Stromy ako obrázky na maľovanie pre deti

Maľovanie jarných obrazov s rozkvitnutými stromami - nápad napodobniť

Stromy sa teraz, samozrejme, prebúdzajú k novému životu. Rastú nové zelené listy a čoskoro začnú kvitnúť prvé stromy a lákajú včely. Preto môžete maľovať stromy s deťmi. Tu je nápad, ako namaľovať strom pomocou akrylových a vatových tampónov:

Namaľujte strom na jarné obrázky a navrhnite listy a kvety vatovými tampónmi

Najprv namaľte pozadie a akonáhle farba zaschne, natrite kmene a konáre hnedou alebo čiernou farbou na list papiera. Zviažte niekoľko vatových tampónov k sebe, položte farbu na papierový tanier, namočte zväzok tampónov do zelenej farby a vmasírujte všetky konáre, kde chcete mať listy. Keď je farba suchá, môžete pridať niekoľko ďalších kvetov. Rovnakým spôsobom je možné v spodnej časti namaľovať aj niekoľko kvitnúcich kríkov alebo kvetov.

Abstraktné a pestré v jarných farbách

Abstraktné jarné obrázky maľujú v nádherných jarných farbách a rôznymi technikami

Niektoré motívy nemusia byť nevyhnutne namaľované. Ak chcete maľovať jarné obrázky na základnej škole alebo materskej škole, správne farby je možné tiež jednoducho použiť na vytvorenie abstraktnejších umeleckých diel. Aj na to máme pár nápadov. Kreatívne obrázky sú možné s Acyrlom aj s akvarelom. Vhodné sú všetky odtiene, ktoré sú pre jar typické.

Namaľujte si jarné obrázky vodovými farbami

Na papier nastriekajte veselé farby z akvarelu na pestrofarebný obrázok na jar

Takmer žiadne dieťa nemá rád akvarely a ak vyskúšate jednu z týchto akvarelových techník s deťmi, celé to bude zaručene ešte zábavnejšie.

Nastriekajte akvarely

Pri prvom nápade vodová farba jednoducho príde do rozprašovača a potom sa nastrieka na papier (najlepšie papier na vodové farby). Na seba je možné nastriekať niekoľko farieb, aby vzniklo farebné umelecké dielo (pozri obrázok vyššie).

Nakreslite obrázky akvarelom a ozdobte alkoholom

S alkoholom (liehom)

Obraz je pôvodne navrhnutý s akoukoľvek vodovou farbou. Na jar by mali byť farby samozrejme jasné, pestré a priateľské. Farby nechajte mierne zaschnúť asi 2 minúty a potom namočte vatový tampón do alkoholu. Teraz ho deti môžu použiť na vytváranie vzorov na papieri.

Návod, ako namaľovať jarné obrázky liehom a vatovými tampónmi

So soľou

Miešajte trochu vody s akvarelom a soľou, kým sa nevytvorí tekutá, ale zrnitá tekutina, ktorou môžu deti maľovať. Obrázky majú zaujímavú textúru.

Zmiešajte akvarel so soľou a vodou, aby ste získali krásne textúry na jarnom obrázku

Ďalšou možnosťou je namaľovať ľubovoľný obrázok, ktorý sa vám páči, a nakoniec ho na konci sem -tam posypať soľou. Zrnká soli absorbujú okolitú tekutinu a vytvárajú nádherný efekt.

Posypte akvarelovými obrázkami soľou a získajte krásne a kreatívne efekty

Maľba akrylovými farbami a kraslicami

Namiesto štetcov použite plastové veľkonočné vajíčka a vytvorte farebné obrázky

Titulok znie veľmi zaujímavo a projekt bude pre tých najmenších zaručený. Ak hľadáte ďalšie techniky maľovania do škôlky, ktoré sú vhodné aj na Veľkú noc a pomocou ktorých môžete namaľovať skvelé jarné obrázky, robíte správnu voľbu. Dajte akrylové farby do jamiek palety alebo do malých pohárov a do farieb vložte plastové veľkonočné vajíčka. Prevalením plastových vajíčok po papieri vzniknú krásne obrázky. Takýmto spôsobom sa dajú jarné obrázky namaľovať aj farbou na prsty, ak tomu dávate prednosť.

Jarné obrázky na maľovanie perím

Perie ako alternatíva kefy v Kige alebo na základnej škole

Vtáky sú typickým symbolom jari. Ráno nás konečne potešia svojim príjemným cvrlikaním a sťahovavé vtáky sa pomaly, ale isto vracajú. Perie ako motívy a tiež ako materiál na maľovanie je úžasný nápad, nemyslíte si to?

Namiesto štetcov perie

Namočte pero do farby a namaľujte ním akékoľvek jarné obrázky alebo ich zopnite gumou okolo štetca, drevenej tyčinky alebo ceruzky. Typ peria sa môže tiež líšiť – vezmite si rovné a tesné a mäkké a nadýchané perá a vyskúšajte, ktoré vzory vychádzajú..

Vytvárajte dojmy farbami a perím a používajte ich na pohľadnice

Stopy s perím

A keď už maľujete perím, môžete ich použiť na inú techniku. Maľujte pierko akejkoľvek farby a urobte jeden alebo viac odtlačkov na papier. Táto technika tlače je obzvlášť vhodná, ak chcete s deťmi navrhnúť jarné pohľadnice alebo veľkonočné pohľadnice.

Integrujte skutočné perie do jarného obrazu

Ak by ste chceli maľovať jarné obrázky na základnej škole alebo so staršími deťmi z materskej školy, môžete tiež zmiešať temperovú farbu s trochou lepidla, položiť pierka na papier a potom ich vymaľovať štetcom. Ale používajte správne odtiene, aby sa obraz hodil aj na jar. Príliš veľa žltej, červenej a oranžovej riskujete, že hotový obrázok bude pripomínať opadané lístie (čo by samozrejme bolo vhodné na jeseň). Choďte radšej do ružovej, ružovej, červenej, fialovej, svetlo modrej a zelenej a skombinujte ich so spomínanými odtieňmi.

Maľovanie jarných obrazov s dúhou

Maľujte dúhy na jarné obrázky alebo v lete jednoduchými technikami

Teraz, keď je slnko vidieť čoraz častejšie, môže sa objaviť dúha. A ak nie, jednoducho ho s deťmi namaľujte a prineste si ho do vlastného domu.

Dúha s vodovými farbami a washi páskami

Vytvorte abstraktný vzor na papieri alebo plátne pomocou washi pások a lepiacej pásky

Na papier prilepte washi pásku, akýmkoľvek spôsobom chcete, a potom cez neho a po šírke listu namaľujte prúžky dúhy. Akonáhle farba zaschne, môžete pásku opatrne odlepiť. Tiež môžete namiesto dúhy použiť iné motívy, farby, vzory a efekty (napr. Jeden z nápadov s akvarelom vyššie).

Maľujte jarné obrázky akrylom a penou na holenie

Kreatívny nápad na maľovanie s penou na holenie a akrylovými farbami pre dúhu

Maľovať penou na holenie je tiež skutočne zábavný nápad. Ak hľadáte nápady na maľovanie akrylom, môžete použiť aj túto techniku, ku ktorej sme už zverejnili podrobný návod. Na pene na holenie môžete vytvoriť nielen dúhu farieb a potom ju preniesť na list papiera, ale aj akýkoľvek iný jarný motív, ktorý sa deťom ľahko maľuje. Môžete napríklad zaujímavým spôsobom rýchlo vymaľovať motýle, ale aj kvety, kraslice a mnoho ďalších.

Abstraktná dúha

Dúha namaľovaná na papieri s pravítkom a ozdobená konfetami

Ako vidíte v pokynoch, rozdeľte medzi seba niekoľko striekancov farby (v dúhových farbách), potom vezmite dlhé pravítko a ťahajte farby na jednu stranu. Môžete nechať obrázok tak, ako je, alebo nechajte farby niekoľko minút zaschnúť a potom v ľubovoľnom mieste pridajte ďalšie kvapky farby a potiahnite ich rôznymi smermi..