Remeselné nápady

Pohrávanie sa s vianočným čističom rúrok – 8 jednoduchých nápadov na dekoráciu vlastnými rukami

drotár s čističom potrubí na vianočné nápady, urobte si sami pokyny

Ak hľadáte nápady pre malé remeslá, ktoré môžu dospelí aj deti použiť na vytváranie rýchlych a jednoduchých dekorácií, čističe potrubí sú úžasný materiál. S nekomplikovanými plyšovými drôtmi sa veľmi ľahko pracuje a dajú sa použiť na rôzne projekty. A keďže obľúbené vianočné obdobie konečne prišlo, je načase dať dohromady niekoľko vhodných remeselných nápadov. Ak teda chcete na Vianoce vyrábať pekné dekorácie s čističmi rúrok, použite jeden z nasledujúcich nápadov a vytvorte pre seba a celú rodinu zábavné popoludnie, počas ktorého si vyrobíte aj užitočné vianočné ozdoby.

Vyrobte si na Vianoce mini vence s čističmi rúrok

drotár s čističom rúrok na vianočný veniec mini ľahké mašličky korálkové korálky

Začnite s takýmito mini vencami, ak si na Vianoce pohrávate s čističmi rúrok, ktoré môžu ozdobiť nielen okno, ale aj akúkoľvek inú časť domu. Sú veľmi vhodné aj ako prívesky na vianočnú kyticu alebo ako dekorácia vianočného stromčeka. Najlepšie je použiť čističe potrubí na ladenie vianočných farieb. Z kúska drôtu vytvorte prsteň. Potom to zabaľte ďalším drôtom. Ak to bude pre vás jednoduchšie, môžete použiť hotový prsteň z iného materiálu. To nevadí. Na obaľovanie je možné použiť aj dva čističe potrubí. Len experimentujte! Môžete tiež ozdobiť perlami, zvončekmi alebo inými vecami, ako si prajete.

Vianočný veniec do dverí s čističom potrubí

drotár s čističom rúrok na vianočný veniec nápad na polystyrénový prsteň bobble

Ak by ste chceli komplikovanejší veniec, ktorým môžete ozdobiť okno, stenu alebo dvere, je najlepšie použiť veľký prsteň zo Styrofoamu, ktorý najskôr prikryjete akoukoľvek tkaninou a potom navrhnete vlastnoručne vyrobenými vzormi z čističov rúr. Pretože sa tenké drôty dajú tak ľahko ohýbať, môžete ľahko vytvárať kľukaté vzory alebo iné sami. S týmto nápadom na Vianoce môžete popustiť uzdu fantázii a vymýšľať rôzne veci. Vianočný veniec na dvere môžete ozdobiť aj pomponmi, štrasom, perlami alebo inými ozdobnými prvkami.

Vytvorte snehovú vločku

drotár s čističom rúrok na vianočné vločky pestré farby

Snehové vločky si dokonca môžete vyrobiť aj sami pomocou praktických čističov rúr. Obzvlášť krásne sú na pohľad, keď plyš čističa rúr má aj trblietavé prvky. V opačnom prípade je možné použiť akékoľvek farby a dokonca ich aj kombinovať. Zaveste ich veľa na okno alebo ozdobte vianočný stromček. V každom prípade si pri tomto projekte vyberiete skutočne ľahký a rýchly.

plyšový drôtik na čistenie potrubí vianočný čistič rúrok na snehové vločky

Ak chcete vianočné vločky vyrobiť čističmi rúr, pripravte si štyri dlhšie a štyri kusy drôtu zhruba o polovicu kratšie. Potom postupujte podľa vyššie uvedených pokynov: Začnite krížom z dvoch dlhých kúskov drôtu, okolo ktorého omotáte aj ďalšie dva. Potom pripevnite menšie kúsky drôtu na konce prvého kríža. A nič viac nie je potrebné robiť!

Vyhrajte si malý vianočný stromček na Vianoce

drotár čistič potrubí vianočný stromček vianočný stromček urobte to sami bobeln

Taký vianočný stromček je rovnako jednoduchý na výrobu. Je obzvlášť vhodný ako dekorácia na stôl a môžu ho vyrobiť deti i dospelí. Ak si chcete na Vianoce pohrávať s čističom rúrok, potrebujete nanukovú palicu, drevenú palicu, čistič rúrok v dvoch rôznych odtieňoch zelenej, žltý čistič rúrok a malé, farebné pompony. Prvá vec, ktorú môžete urobiť, je postaviť stojan. Za týmto účelom rozdeľte nanukovú palicu do stredu a pomocou lepidla vytvorte kríž z oboch častí. Kým ho necháte uschnúť, môžete pokračovať v sadení.

drotár čistič potrubí vianočný vianočný strom jedľa pokyny zmrzlinové tyčinky

Na tento účel sú čističe rúrok uviazané okolo drevenej tyčinky. Striedajte zelené tóny. Dolné konce drôtu sú tiež mierne ohnuté smerom von. Potom urobte zo žltého čističa hviezdu a prilepte na strom toto a rôzne pompony. Nakoniec sa drevená tyčinka prilepí na stojan a rýchla a jednoduchá dekorácia je pripravená. S vianočnými čističmi potrubí si tak môžete vyrobiť toľko vianočných stromčekov, koľko chcete.

Drotár Santa Clausa s čističmi rúrok

drotársky čistič rúrok vianočný santa claus klasický moderný béžový červený

Vezmite si do rúk rovný kus čističa rúrok. Na vrch položte ďalší, aby vznikol kríž a konce poklepte nadol na obidve strany. Nohy už máš. Aby sa tieto zužovali do bodu, musíte odstrihnúť časť plyšu. Hlavu si môžete vyrobiť sami z drevenej alebo polystyrénovej gule. Potom naň prilepte kužeľ z vaty alebo papiera a všetko vytvarujte pomocou bieleho čističa fajok na fúzy a vlasy. Na navrhnutie tváre zasa použite fixky. Voliteľne je možné na zavesenie pridať aj bambuľku a pútko.

Lyžiari s čističmi rúrok robia na Vianoce ručné práce

drotár čistič potrubí vianočné lyžiarske šišky filcové zmrzlinové tyčinky špáradlá

Ak kombinujete plsť s čističmi potrubí, môžete vykonávať aj zaujímavé ručné práce. Na takého lyžiara napríklad potrebujete aj šišku, drevenú guličku na hlavu, špáradlá a perly a malý zvonček alebo bambuľku. Ruky, nohy a misku si môžete na Vianoce pohrať s čističom rúrok. Lyžiarske palice sú vyrobené zo špáradiel a perál a lyže sú vyrobené z nanukov. Zlepte všetky jednotlivé prvky dohromady, ako je znázornené na obrázku. Nakoniec do klobúka pridajte zvonček alebo bambuľku. Jednoduchý projekt, ktorý je zábavný a roztomilý na pohľad!

Vyrobte si vianočné hviezdy pomocou čističov potrubí

drotár čistič potrubí vianočné drobenie vianočné ozdoby ozdobiť

Dá sa tiež pekne ozdobiť hviezdičkami. Vyrobiť ich s vianočnými čističmi rúrok je ešte jednoduchšie ako snehové vločky. Ako presne to možno vidieť na jednoduchých pokynoch pre ručné práce. Použite farby, ktoré sa hodia k zvyšku vašich vianočných ozdôb. V tomto prípade bolo vybrané striebro a zlato. Nakoniec k hotovej hviezde uviažte šnúrku, aby ste ju mohli zavesiť. Priehľadné vlákno je pre okno najlepšie.

vianočné hviezdy čistič rúrok vyrobia zo zlata striebornú dekoráciu okna

Možno budete chcieť dokonca urobiť na Vianoce padajúcu hviezdu pomocou čističa rúr. Potom už len pridajte chvost k hviezde. Ak skombinujete hviezdy so padajúcou hviezdou na okne, vianočná dekorácia vyzerá obzvlášť krásne a rozmanito. Môžete tiež vytvoriť kombinácie dvoch alebo troch farieb, ktoré sa objavia aj vo zvyšku vianočných ozdôb.

drotár čistič potrubí vianočná hviezda vločky korálky zdobia vianočné ozdoby na stromček

Ďalším variantom pre hviezdu, ktorá môže byť tiež použitá ako snehová vločka, je táto. Tu, podobne ako pre snehovú vločku vyššie, sú navzájom spojené dva kríže. Hviezdne „ramená“ potom ozdobíte perlami, ktoré jednoducho navlečiete na drôt. Rôzne nuansy zimnej alebo vianočnej farby je možné navzájom nádherne kombinovať.