Remeselné nápady

Ako a čím môžete zdobiť perníkový dom – kreatívne nápady pre krásne perníkové domy

Staré dobré perníkové chalúpky sú skutočne mimoriadne krásnymi vianočnými ozdobami a skladanie a navrhovanie domčekov nie je len veľkou zábavou pre deti, ale aj pre dospelých. V Spojených štátoch sa dokonca organizujú celé večierky, kde všetci účastníci zdobia montované perníkové domy. Keďže však súčasná pandémia pre nás takéto zhromaždenia neumožňuje, rodinný variant nateraz zostane. Už sme vám dali pár nápadov, čo si môžete vyrobiť a postaviť z domáceho perníka. Dnes vám chceme dať pár nápadov, ako ozdobiť perníkovú chalúpku.

Zdobenie perníkového domu – kreatívne nápady

Zdobenie perníkovej chalúpky - aké sladkosti by ste mohli použiť

Ak chcete ozdobiť perníkové chalúpky a použiť ich ako vianočné ozdoby (alebo ich rovno zjesť), máte dve možnosti – buď si jednotlivé prvky upečiete sami a vykrajujete alebo vykrajujete špeciálnymi vykrajovátkami, alebo si to uľahčíte a kúpte si hotovú sadu perníkových domčekov (napríklad môžete ozdobiť perníkovú chalúpku Ikea). Tak či onak, potom budete potrebovať vhodné a predovšetkým jedlé lepidlo na perníkovú chalúpku a pár nápadov na zdobenie perníkovej chalúpky. A keď zdobíte perníkovú chalúpku, môžete použiť naozaj všetky druhy sladkostí!

Vytvorte strechu pre perníkové domy z plátkov marshmallow

Kedy upiecť a navrhnúť perníkovú chalúpku?

Je zaujímavé, že v USA existuje Deň perníka, ktorý sa oslavuje 12. decembra. Môžete to použiť na výrobu vlastnej perníkovej chalúpky a zároveň osláviť tento zaujímavý sviatok. Ale samozrejme ktorýkoľvek iný deň je vhodný aj vtedy, ak chcete piecť perníky a potom ozdobiť perníkovú chalúpku. Ak sa používa iba na dekoratívne účely, môžete ho nechať tak dlho, ako chcete. Ak by ste ho chceli zjesť v určitom časovom bode, použite ako návod dátum minimálnej trvanlivosti.

Ozdobte perníkový domček polevou

Ozdobte jednoduchú, ale krásnu perníkovú chalúpku bielou polevou a vrecúškom

Poleva je klasické lepidlo pre perníkové chalúpky. Aby dobre držal, mal by byť dostatočne hrubý. Potom ho môžete tiež vložiť do vrecka na potrubie a použiť ho nielen na lepenie, ale aj na zdobenie perníkovej chalúpky. Je možné kresliť na ozdobné čiary, ale aj na okná, dvere a škridly. Aj keď použijete polevu na lepenie, vrecko na potrubie sa ukáže ako skvelá pomoc, keď môžete pracovať presne a dokonca aj s najmenšími ozdobnými prvkami. Môžete tiež zapracovať trblietky do polevy alebo ich vyfarbiť a až potom nimi ozdobiť perníkovú chalúpku.

Ozdobte perníkovú chalúpku - vyrobte si ozdoby vlastnoručne polevou

Potom môžete pomocou vrecka na potrubie priamo navrhnúť perníkovú chalúpku alebo si pripraviť akékoľvek tvary na papier na pečenie, ktoré akonáhle budú suché a pevné, prilepia sa na požadované miesta – samozrejme opäť vašim jedlým lepidlom. Môžete tiež použiť rôzne hubice na získanie rôznych vzorov a rozmanitej dekorácie perníkového domu. Týmto spôsobom môžete individuálne ozdobiť svoj perníkový dom a vytvoriť jedinečný dizajn.

Ozdobte perníkový domček polevou a vreckom na pečenie

Hore je jednoduchá technika na vytváranie rovnako veľkých predmetov na ozdobu. Na papier na pečenie (napr. Pomocou mince) nakreslite rovnako veľké kruhy a vnútro vyplňte ľubovoľným vzorom. Pokiaľ je poleva stále vlhká, môžete pridať ďalšie dekorácie, ako sú napríklad perly.

Ozdobte perníkovú chalúpku sladkosťami

Ozdobte perníkový domček malými koláčikmi na škridle a dvere

V zásade môžete polevu použiť na ozdobenie celého domu bez toho, aby ste potrebovali ďalšie dekorácie. Ale samozrejme môžete integrovať aj ďalšie prvky, aby ste získali farebné, výnimočné a obzvlášť chutné perníkové chalúpky. A tu máte skutočne z čoho vyberať, pretože, ako viete, výber sladkostí je v dnešnej dobe obrovský a všetko je skutočne vhodné na zdobenie domov.

Na strechu

Ozdobte krásny perníkový domček farebnými ozdobami alebo M&M na strechu a cukríky

Smarties a M&M sú veľmi obľúbené pri rámovaní strechy a imitácii škridiel. Ale používame ich aj na rámy okien a dverí. V zásade však môžete použiť aj iné okrúhle sladkosti ako sú cukríky, ovocné gumy, čokoládové vločky, malé sušienky a podobne. Môžete tiež vyrobiť také okrúhle škridly ako na obrázku vyššie, a to tak, že si kúpite fondán alebo si ho vyrobíte sami, vyvaľkáte a vystrihnete malé kruhy. Alebo čo tak nakrájať marshmallow a použiť ich na tento účel? Štvorhranné škoricové vločky a kúsky čokolády z tabuľky čokolády sú vhodné aj vtedy, ak chcete ozdobiť strechu perníkovej chalúpky.

Okná a dvere

Roztomilá perníková chalúpka s oblátkami ako dverami

Na jednej strane môžete samozrejme použiť starú dobrú polevu, ak chcete perníkovú chalupu vyzdobiť oknami a dverami. Stačí ich zaznamenať. Alternatívne alebo okrem toho sú na rámy vhodné napríklad aj cukrové tyčinky, sladké drievko a cukrové hady. Môžete tiež navrhnúť dvere a okenné krídla alebo žalúzie s vaflami a sušienkami. V prípade otvorených dverí ich môžete jednoducho vystrihnúť a potom ich prilepiť na stenu domu.

Zdobenie fasády perníkového domu – nápady

Pekný nápad s farebnými postrekmi na fasádu a bielymi kontúrami

Fasáda nemusí byť vyzdobená, ale môže. Okrem polevy vyzerá veľmi zaujímavo a veselo aj pestrý dizajn vyrobený z postrekovačov. Ak si ceníte vianočné farby, môžete len zmiešať červenú a bielu posypku, fasádu natrieť posypovým lepidlom a potom posypať na vrch. Orechy môžete použiť na imitáciu kamennej fasády. Alebo čo tak fasáda zo sušeného kokosu?

Drevený drotár s tyčinkami preclíku a čokoládovými kvapkami na strechu

O niečo zložitejším, ale veľmi krásnym variantom je tiež drevený dom. Na to samozrejme nemusíte používať drevo, pretože perníkovú chalúpku by ste predsa mali vedieť ozdobiť, ale občerstviť by ste sa mali aj potom. Namiesto toho len napodobnite drevené trámy pomocou praclíkových tyčiniek. Prilepte ich na steny domu polevou.

Kreatívna perníková chalúpka – odrezky

Vyrobte si rustikálne perníkové domčeky sami ako nápad pre deti i dospelých

Ak máte chuť, môžete okolo domu vytvoriť nádhernú krajinu. Predzáhradka s malými kríkmi zo zelene, kužeľovitými ovocnými gumami, jedľami z plastu alebo domácimi z polevy alebo sušienok. Polevu môžete použiť aj na natretie plotov na papier na pečenie a potom ich postaviť vzpriamene okolo domu. Na tento účel sú však vhodné aj praclíky a tyčinky.

Ozdobte perníkový domček domácimi jedľami z fondánu alebo polevy

Vyrobte si jedle do perníkovej chalúpky sami

Jedle sa vyrábajú jednoduchšie, ako by ste si mohli myslieť. Ako základ urobte fondánovú šišku. Teraz môžete buď navrhnúť jedľové vetvy s hviezdicovou dýzou a začať od vrchu. V tomto prípade môžete ako základ použiť aj kornútok zmrzliny. Alebo to môžete nechať s fondánovým kužeľom, do ktorého musíte iba narezať špicaté nožnice na nechty, ako je uvedené v návode. Potom ho môžete použiť na ozdobenie perníkovej chalúpky.

Nápady na perníkovú chalúpku – trochu snehu na záver

Plátky marshmallow na obyčajné a biele škridly

Potom, čo upečiete a ozdobíte perníkovú chalúpku, môžete sem -tam posypať práškovým cukrom. Dodá vášmu domu poslednú atmosféru a bude skutočne vianočný a zimný. Posypte ho jemným sitom nad strechou, nad jedľami a zvyškom záhrady, ak ste ju vytvorili, a ďalšími otvorenými priestormi.

Pozrite sa na nádherné príklady toho, ako a čím ozdobiť perníkový domček, v galérii nižšie!

Honosne navrhnutá perníková chalúpka s hviezdicovou dýzou a vreckom na potrubie

Dizajnová perníková chalúpka na Vianoce v červenej a bielej farbe

Ozdobte vianočnú perníkovú chalúpku červenou a bielou polevou

Vyzdobte si perníkovú chalupu sami – vytvorte topiaci sa sneh pomocou vrecka na potrubie

Na ozdobu perníkových domčekov použite pestrofarebné, jedlé perly

Nápad na strechu na prefabrikovaných perníkových plátoch

Vytvorte topiaci sa sneh pomocou vrecka na potrubie a perforovanej trysky

Vystrihnite kruhy z fondánu na šindle

Ozdobte perníkovú chalúpku fondantom - vystrihnutými kruhmi pre strešný šindľ

Tmavá perníková chalúpka s farebnými akcentmi

Ozdobte perníkový domček guličkami žuvačiek v jasných farbách

Kúpte si perníkovú chalúpku alebo si ju upečte sami a potom ozdobte sladkosťami

Perníkový domček vo fínskom štýle v modrej farbe od strechy k podlahe

Ušľachtilá perníková ozdoba v zlate a striebre

Perníkové domy ušľachtilo ozdobte v bielej, zlatej a striebornej farbe

Cukrovinky v tvare vianočného stromčeka podľa návrhu

Sušienky v tvare vianočného stromčeka ako ozdoba perníkových domčekov

Navrhujte perníkové domy ako drevené chatky s praclíkmi

Ozdobte perníkovú chalúpku praclíkmi pre alpský dom

Praclíky a tyčinky praclíkov na ozdobu perníkových domčekov

Na výrobu a navrhovanie perníkových domčekov používajte soľné tyčinky a praclíky

Nápady na dekoráciu perníkovej chalúpky s farebnými ovocnými gumami

Farebná perníková strecha s ovocným želé a pekným záhradným dizajnom

Upečte perníkovú chalúpku a ozdobte ju cukríkmi

Ozdobte farebnú perníkovú chalúpku cukríkmi z ovocného želé

Navrhnite zelenú fasádu s fondánovou a čokoládovou škridlou

Zelená perníková chalúpka s fondantom na fasádu

Vyrobte si perníkový domček sami v podobe kostola

Drotársky kostol z perníka s jedľami z polevy s vreckom na potrubie

Ozdobte rustikálny perníkový domček

Perníkové chalúpky v alpskom štýle je možné pohádzať hrubými praclíkmi

Praclíky na plot pokryté bielou čokoládou

Perníkový domček ozdobte praclíkmi ako plot v bielej čokoláde alebo poleve