Remeselné nápady

Zdobenie sviečok sušenými kvetmi – letné nápady pre domácich majstrov

zdobiť sviečky umne-zdobiť-jednoducho-inšpirácia

Nájsť perfektnú letnú dekoráciu nie je také ťažké. Zvlášť, ak ich len navrhnete sami. Máme pre vás originálny a jednoduchý nápad na remeselné spracovanie, ktorý si zaručene užije veľa zábavy. Jedná sa o originálny variant Ozdobte sviečky, ktoré môžete robiť sami, ale aj spoločne s deťmi alebo priateľmi.

Ozdobte sviečky farebnými kvetmi

Sviečky zdobia pestrofarebné more kvetov-šperky-svetlo sviečok

Na myšlienku zdobenia sviečok potrebujete materiály, ktoré budete musieť rýchlo poruke. Zbierajte akékoľvek kvety. Mnoho z nich nájdete vo svojej vlastnej záhrade, ale prechádzka po lúke môže byť tiež užitočná, pokiaľ ide o nájdenie správnych kvetov. Nádherne vhodné sú aj trávy a listy.

Zdobenie sviečok – návod

ozdobte sviečky do-it-yourself-idea-drotár-materiály

Kvety, ktorými ozdobujete sviečky, je možné na sviečku prichytiť rôznymi spôsobmi. Pri všetkých technikách je však teplo rozhodujúcim bodom. Najjednoduchší a najľahší spôsob, ako navrhnúť sviečky, je použiť kovovú lyžičku a čajovú sviečku.

Prikryte sviečky

Sviečky zdobia čajovú sviečku-nápad-lúčne-kvety-lepidlo-vosk

Lyžicu zohrejte nad plameňom čajovej sviečky. Potom vezmite vybraný kvet a umiestnite ho kdekoľvek na sviečku. Teraz horúcou lyžicou pohlaďte voľné oblasti sviečky, aby ste nabrali vosk a potom cez kvet, kým kvet nebude zafixovaný. Vosk sa potom môže opäť ochladiť a stvrdnúť, pričom kvet obklopí. Dávajte pozor, aby vo sviečke nezostali žiadne preliačiny.

Jednoduchý nápad na dekoráciu

ozdobiť sviečky návod-jednoducho-lyžička-vosk-roztopiť

Technika pripomína decoupage so sviečkami a obrúskami a princíp je skutočne rovnaký. Na sviečku môžete dať ľubovoľný počet kvetov. Horúci vzduch sušiča vlasov alebo žehličky sa niekedy používa na ozdobenie sviečok sušenými kvetmi. Na kvety sa položí pergamenový alebo voskový papier a po zafixovaní kvetov sa znova odstránia. Posúďte sami, ktorý variant je pre vás najľahší.

Tip na darček vyrobený z prírodných materiálov

Sviečky zdobia zdobia-inšpirácia-prírodné materiály-kvety

Sympatické na tejto myšlienke zdobenia sviečok je, že používate iba prírodné materiály. Vďaka tomu sú sviečky dokonalým darčekom, ktorý má ešte väčšiu hodnotu, pretože je domáci. Môžete ozdobiť sviečky individuálnym spôsobom a vybrať dizajn pre každého priateľa.

Listy a tráva

Sviečky-ozdoba-list-červené-macešky-steblá trávy-nežného-dizajnu

Ako už bolo spomenuté, do návrhu vlastnej výroby môžete zakomponovať nielen sušené kvety, ale aj trávy alebo dokonca listy. Majte na pamäti, že tenké trávy sa dajú rýchlo vytrhať, a tak pri maľovaní musíte byť ešte opatrnejší. V opačnom prípade môžete týmto spôsobom ozdobiť dych vyrážajúce sviečky.

Ozdobte sviečky sami lyžičkou

sviečky-zdobenie-video-návod-lyžica-teplo

Divoko rozložte kvety po sviečke alebo vytvorte pekné aranžmán ako tu. Pri zdobení sviečok môžete v zásade popustiť uzdu fantázii. Skombinujte pestrofarebné kvety, trávy a listy alebo zvoľte rôzne odtiene farieb a prispôsobte tak sviečku konkrétnej farebnej téme v miestnosti..

Dizajn miestnosti so sviečkami

zdobenie-sviečky-sušenie-kvetov-jednoduchých-návodov-zdobenie-svojpomocne

Ak ozdobíte sviečky sušenými kvetmi, získate perfektnú dekoráciu do každej miestnosti. Vyzerá to skvele ako v romantickej vintage miestnosti, tak aj ako romantický prízvuk v modernom interiéri. Rozložte sviečky po kúpeľni a vytvorte relaxačnú atmosféru.

Sušenie kvetov

sviečky-ozdoba-orgován-kvety-deti-drotár-nápad-decoupage

Kvety treba najskôr vysušiť, to už poznáte. Na jednej strane sú vďaka tomu odolnejšie a na druhej strane sa tiež jednoduchšie pripevňujú. Sú stlačené naplocho a tým sa lepšie prispôsobia povrchu sviečky, takže sa dajú lepšie uzavrieť.

Kvety dobre zalepte

sviečky-zdobenie-darčeky-nápady-dizajn-zábava-svadba-deko-leto

Vyčnievajúce prvky časom iba viac schnú a krehnú. Navyše môžete spadnúť na dotyk, čo by mohlo spôsobiť, že všetka vaša práca bude stratou času. Ak teda chcete ozdobiť sviečky týmto spôsobom, naplánujte si trochu trpezlivosti na lisovanie a sušenie kvetov.

Praktické nástroje

sviečky-ozdoba-kroky-podložka-kartón-krst-darček

Pinzeta sa tiež ukazuje ako veľmi užitočný nástroj na zdobenie sviečok kvetmi. S ním môžete lepšie uchopiť a držať jemné kvety a ďalšie prvky. Navyše budete tiež chrániť svoje prsty pred rozmazaním voskom. Samozrejme, môžete prísť aj s inými pomôckami. Hlavná vec je, že vaša práca je jednoduchšia.

Nápad na remeslo pre každé ročné obdobie

sviečky-ozdoba-vinobranie-dekorácia-dizajn-orgován-vôňa

Dekoráciu môžete urobiť kedykoľvek počas roka, v ktorom nájdete kvety a ďalšie prvky. Tento čas začína na jar jarnými kvetmi a siaha do jesene, ktorá ponúka jesenné kvety a farebné listy. Môžete tiež zásobiť sušené kvety a listy, aby ste v zime mali čo robiť a zdobiť sviečky.

Poriadne osušte

sviečky-zdobenie-kvety-lisovanie-sušenie-kniha

Sušenie kvetov na ozdobu sviečok by sa malo vykonávať aj správne. Obvykle sa na to používa kniha, pretože je to najlepší spôsob lisovania kvetov. Ak nechcete stránky kaziť škvrnami, dajte medzi ne papier. Papier je dôležitý, pretože dobre absorbuje vlhkosť. Neváhajte a na vrch knihy dajte ďalšie knihy, aby bolo všetko jednoduchšie vytlačené.

Farby sviečok

Sviečky-ozdobiť-drotár-nápad-jednoducho-urobiť-darček-seba

Kvety sú obzvlášť dobre vyjadrené, ak použijete bielu alebo veľmi svetlú sviečku. To však neznamená, že nemôžete použiť aj farebný. V tomto prípade môžete pri zdobení sviečok ľahko použiť kvety v kontrastných farbách alebo vytvoriť atraktívny efekt ombre z podobných nuancií.

DIY projekt pre začiatočníkov

sviečky-zdobenie-lisovanie-žltý-kvet-stôl-dekorácia-nápad

Zdobenie sviečok je také jednoduché, že túto myšlienku môžu ľahko realizovať aj začiatočníci. Existuje dokonca riziko, že sa stanete závislými na tomto remeselnom nápade. A skvelé na tom je, že žiadne dve sviečky sa nestanú rovnakými. Zakaždým prekvapíte a môžete vytvárať najrozmanitejšie vzory.

Vyrobte si sviečky sami

sviečky-zdobenie-leto-dekorácia-graeser-romantika-rozprávka

Kto má chuť, môže si aj celé sviečky vyrobiť sám. Kvety sa do nej dajú opäť bez problémov zapracovať. Hotové sviečky potom môžete dodatočne ozdobiť ozdobením sviečok kvetmi a inými prvkami zvonku.

Rôzne tvary na sviečky

sviečky-ozdoba-oválny tvar-originál-červené-kvety-modré

Pretože existujú sviečky v rôznych veľkostiach a tvaroch, môžete použiť akýkoľvek model, ak chcete ozdobiť sviečky. Ako ozdoba sú veľmi dobré aj v skupinách, a preto môžu predstavovať rôzne úpravy a obrázky. Aj tenké stolové sviečky môžu byť pekne ozdobené.

Flaunt sviečka

sviečky-ozdobiť-farebné-kvety-macešky-letné-dekorácie

Či už ako skupinové usporiadanie alebo jednotlivo, môžete sviečky zobrazovať rôznymi spôsobmi. Skombinujte s čerstvými kvetmi alebo trávami a ozdobte bočné stolíky, komody a ďalší úložný priestor v interiéri aj exteriéri, aby ste zlepšili atmosféru..

Tvorba voskom

sviečky-zdobiť-modré-marghariten-zdobiť-jar-leto

Ak sa vám páčila myšlienka zdobenia sviečok, je najlepšie začať tento víkend alebo hneď, ako budete mať čas a chuť vykonávať ručné práce. Vyberte sa na prechádzku prírodou s rodinou alebo priateľmi a zozbierajte všetky potrebné materiály.